Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте безплатна защитна стена?

Препоръчан отговор

Тъй като виждам, че се заформя сериозна дискуя ви питам-какъв е проблема с вградената в Windows XP защитна стена. Аз съм с такава и досега хакер не е влизал, а въпреки това вие препоръчвате други стени. Моля кажете, защото според мен вградената е идеална. Е вярно, че няма допълнителни функций но според мен върши работа.

Редактирано от nikolay6_pl (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като виждам, че се заформя сериозна дискуя ви питам-какъв е проблема с вградената в Windows XP защитна стена. Аз съм с такава и досега хакер не е влизал, а въпреки това вие препоръчвате други стени. Моля кажете, защото според мен вградената е идеална. Е вярно, че няма допълнителни функций но според мен върши работа.

Тя си върши работа, но проблема е в контрола на достъпа до интернет на инсталираните програми. Така с един троянски кон инсталиран в системата достъпът до нея отвън е фактически неограничен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеална е на баба ти хвърчилото laugh.gif

Та понеже и аз съм с Windows XP Pro такъв кошмар преживях от хакерска атака

-eто чети тука

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=35092

-че още свят ми се вие като се сетя :shy11:

Каква стена има вече разбрах и лично се убедих sad.gif

След това си инсталирах Sygate.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахам благодаря! Веднага си слагам друга стена ма са чуда-кат си сложа втората стена, нали трябва да изключа тази от windowsa?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахам благодаря! Веднага си слагам друга стена ма са чуда-кат си сложа втората стена, нали трябва да изключа тази от windowsa?

Повечето защитни стени при инсталацията си автоматично изключват вградената в windows. 2 защитни стени не е препоръчително да работят едновременно в никакъв случай.

Редактирано от sashozl (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето защитни стени при инсталацията си автоматично изключват вградената в windows. 2 защитни стени не е препоръчително да работят едновременно в никакъв случай.

Това пък за първи път го чувам :)

Някои може и да изключват.

Аз съм със Sygate и не ми е изключила автоматично стената на Windows-a laugh.gifangry.gif

Двете си работят заедно без проблеми :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sashozl е прав. Sygate я свалиха от конвейра преди да са я научили да спира вградената стена. Даже при една от последните версии се получаваше един много неприятен СИН момент :wors: , ако юзъра е пропуснал да спре ръчно вградената стена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление се разделих със Sygate,защото се оказа че ми спира нета sad.gif

Като включех компа и по няколко часа нямаше нет,при рестарт айде пак толкова чаках.

И днес се обадих на доставчика си,дойдоха момчетата-всичко наред по мрежата.

Значи проблема в компа някъде.

Казаха че някоя програма ми прави тая беля и ме питаха коя може да е.

Друга освен Sygate не бях слагала скоро.

Като разбраха и веднага ми я махнаха.

И ми казаха че ако не са направени както трябва настройките,така блокира достъпа до интернет sad.gif

А аз ги направих от тука,една по една

http://www.kaldata.com/articles.php?action...;showarticle=17

Та някой ако може да хвърли едно око и да си каже мнението.

Къде може да е причината да не пуска нет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление се разделих със Sygate,защото се оказа че ми спира нета sad.gif

Като включех компа и по няколко часа нямаше нет,при рестарт айде пак толкова чаках.

И днес се обадих на доставчика си,дойдоха момчетата-всичко наред по мрежата.

Значи проблема в компа някъде.

Казаха че някоя програма ми прави тая беля и ме питаха коя може да е.

Друга освен Sygate не бях слагала скоро.

Като разбраха и веднага ми я махнаха.

И ми казаха че ако не са направени както трябва настройките,така блокира достъпа до интернет sad.gif

А аз ги направих от тука,една по една

http://www.kaldata.com/articles.php?action...;showarticle=17

Та някой ако може да хвърли едно око и да си каже мнението.

Къде може да е причината да не пуска нет?

Ако си оставиш настройките по подразбиране няма да имаш проблем.На мен също ми спря нета катоги направих.Ще е добре ако някой каже защо става така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже защитна стена с български превод, че ми писна от тоя английски, човек едни настройки не може спокойно да направи. Безплатна разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си оставиш настройките по подразбиране няма да имаш проблем.На мен също ми спря нета катоги направих.Ще е добре ако някой каже защо става така.

Не съм сигурен, но мисля, че може да е или от отметката Block all traffic while the service is not loadet или от правилото BLOCK ALL ;) ...

Някой може ли да ми каже защитна стена с български превод, че ми писна от тоя английски, човек едни настройки не може спокойно да направи. Безплатна разбира се.

Според мен от стените с интерфейс на български Kaspersky е най-добра :clap: , но не е безплатна :wub: ... Честно казано, не се сещам въобще за безплатна стена на български език sad.gif ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с AVG 7.5 и съм напълно доволен от нея. Само от време на време си инсталвам някоя друга за секи случай:wub:

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
Здравейте.Какво е ммнението ви за Jetico Personal Firewall 1.0.1.61
Аз съм с нея и съм доволен - "лека" е и лесно се "обучава". В същото време има възможност за фино настройване; добре е да се прочете помощната информация относно създаването и работата с "правилата" за поведение на защитната стена.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви един сайт с тестове - ако им вярвате :yanim:

http://www.firewallleaktester.com/tests.php

Където излиза, че Jetico e na 1-во място...

Редактирано от nikola_yanev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте.Бих искал да ви попитам какво мислите за Agnitum Outpost Firewall 1.0,безплатна е? Някой ползвал ли я е,какви са му впечатленията от нея?Лесно ли се настройва?По-добра ли е от Керио(не е безплатна , но след 30-ия става безплатна за домашно ползване ) и от Антихакера на Касперски?

Поздрави на всички cool.gifcool.gifcool.gif и весело изкарване на празниците!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

ProSecurity 1.30 Free ! От миналия месец - безплатен блокатор на ниво Kernel..... Отлично съвместяване с Comodo Firewall Pro 3.0 - при взаимно подсигуряване..... Не усещам загуба на скорост.... Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

NetLimiter върши чудна работа като защитна стена. Пък има и много други полезни благинки.

Добре - но при трафик с невидима криптирана връзка !?!..... Просто не работи...... Що за стена е тогава??? Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ProSecurity 1.30 Free - чел съм - това било най-скоростното решение при комбиниране с качествените антивируси ... Пробвал съм с Avira Premium - без други програми - около и над 30% по-бърза интернет връзка при директно сравнение с варианта Avira Premium + Comodo Firewall Pro ! Просто защото не се филтрира целия трафик..... А защитеността е почти същата .....Вероятно е подобно и с другите антивируси ...... Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
ProSecurity 1.30 Free - чел съм - това било най-скоростното решение при комбиниране с качествените антивируси ... Пробвал съм с Avira Premium - без други програми - около и над 30% по-бърза интернет връзка при директно сравнение с варианта Avira Premium + Comodo Firewall Pro ! Просто защото не се филтрира целия трафик..... А защитеността е почти същата .....Вероятно е подобно и с другите антивируси ...... Поздрави

За жалост версия 1.30 е само за XP а 1.47 мисля беше е пригодена за Vista,но не е безплатна!!!!

Пробвал ли си Dynamic Security Agent заедно с КОМОДО тя е май като ProSecurity.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз търся някоя ,но искам като я настроя и да я ''забравя''(нещо като тази на уина),защото лятото няма да ме има а на компа ще е майками ,а тя е пълен noob

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване