Премини към съдържанието
borisfx

Божието наказание

Препоръчан отговор

Имали ли сте някога усещането че сте наказани от Бог. Че нещастията които ви са случват не са случайни и може би са Божие наказание. Какво правите тогава. Молите ли се, искате ли прошка от Бога, надявате ли се Той да ви прости. Връщате ли живота си назад за да разберете какво сте сторили за да разгневите Бога. Или не вярвате в такива неща. Просто махвате с ръка и продължавате напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда.Дори и сега има това усещане-явно ми е многфо пиенето.....Чувствам,че утре хептем ще ми е зле.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имала съм чувството, че съм наказана за нещо. Но честно казано аз вярвам, че не Бог ни наказва. Ние сами се наказваме. Просто всяко действие си има своите последствия. И когато се чудим защо "сме наказани", всъщност сме забравили или просто не сме обърнали внимание на дадено свое действие или постъпка, или мисъл, които са довели до т.нар. наказание. Все пак имаме избор как да постъпваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог не наказва.

Наказанието ние сами си го правим-с това,което сме извършили.

Ако не паднем как ще се научим да ставаме?

Никога не съм съдила Бог.

Когато ми е много трудно,само Го моля да ми помогне,да не ме изоставя,да бъде с мен.

И Той е с мен-независимо че ми е тежко понякога.

Бог е Любов.

Не си мислете че стои с един голям тефтер и ви пише черни точки или чертички всеки път като съгрешите.

НЕ :)

Всеки си пише сам в неговия си тефтер.

Всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно се припокрива мнението ми с горното :)

Всъщност, този въпрос е леко към вярващите. Не мисля, че някой невярващ в Бог, ще сметне, че той го наказва. Грешките ние си ги правим, ние сме виновни.. няма други виновни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От будистка гледна точка всичко, което ни се случва сега е резултат от предишните ни мисли, думи и действия. Това, което мислим, говорим и правим сега определя бъдещето ни. За всичко са необходими причини и всичко поражда следствия. Това е т.н. карма. Причини и следствия.

Отговорността е лична и пълна. Каквото правим на другите, рано или късно се връща при нас.

Кактусите на които понякога седим, всъщност сами сме ги посели.

Редактирано от Вало (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен животът ме наказва, не Бог. Не мисля, че той би накарал целенасочено някой да страда. Е, случвало се е да го обвинявам ама това са просто моментни състояния. Никога не съм си вярвала на самите обвинения отправени към него...Като цяло не мога да кажа, че много ме е страх да попадна в графата на грешниците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мен животът ме наказва, не Бог. Не мисля, че той би накарал целенасочено някой да страда. Е, случвало се е да го обвинявам ама това са просто моментни състояния. Никога не съм си вярвала на самите обвинения отправени към него...Като цяло не мога да кажа, че много ме е страх да попадна в графата на грешниците...

Ами според мен Бог няма слабости към отделни видове хора.Тоест той е еднакъв към добри и лоши,към тези,който вярват в него и не вярват.Когато ми се е случвало нещо-Някакво трудно препятствие или проблем,все пак се опитвам да се помоля и винаги се оправат нещата.Според мен той както наказва,така и помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че вината за несполуките и нещастията си е изцяло на нас - хората, или пък е въпрос на късмет, на стечение на обстоятелствата. Типична човешка черта е да търсим "виновника" извън нас. Дали този "виновник" ще е Господ, дали ще е съдбата... А може би просто е гузната ни съвест. Бог ни учи да обичаме и да прощаваме. Той не ни наказва с нещастия. А понякога наистина е най-добре да махнем с ръка и да продължим напред...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чувствам наказана от Бога - търся причините първо в себе си - и тогава : във всички останали.

Ако има какво да направя, за да е почувствам по-добре : го правя. А ако не - приемам, че ситуацията в момента е такава и изчаквам по-добри времена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ни беше позволено да живеем,без да срещаме трудности,нямаше да бъдем това което сме.Ние не бихме могли да станем толкова силни,колкото сме сега.Никога не бихме могли да полетим.

Аз молих за сила...,а живота ми даде трудности,за да ме направи силен.

Аз молих за мъдрост...,а живота ми даде проблеми за разрешаване.

Аз молих за богатство...,а живота ми даде ум и силно тяло,за да мога да работя.

Аз молих да мога да летя...,а живота ми даде препятствия,за да мога да ги преодолявам.

Аз молих за любов...,а живота ми даде хора,на които мога да помогна.

Аз молих за блага...,а живота ми даде възможности.

Не получих нищо от това,за което молих...но получх всичко,което ми е нужно.

(някъде от нета) ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ни беше позволено да живеем,без да срещаме трудности,нямаше да бъдем това което сме.Ние не бихме могли да станем толкова силни,колкото сме сега.Никога не бихме могли да полетим.

Аз молих за сила...,а живота ми даде трудности,за да ме направи силен.

Аз молих за мъдрост...,а живота ми даде проблеми за разрешаване.

Аз молих за богатство...,а живота ми даде ум и силно тяло,за да мога да работя.

Аз молих да мога да летя...,а живота ми даде препятствия,за да мога да ги преодолявам.

Аз молих за любов...,а живота ми даде хора,на които мога да помогна.

Аз молих за блага...,а живота ми даде възможности.

Не получих нищо от това,за което молих...но получх всичко,което ми е нужно.

(някъде от нета) ohmy.gif

..............

ПРЕВЪРНАХ СЕ ОТ ГОСПОД В ГОСПОДИ ПОМОГНИ МИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог ни наказва, както баща децата си.Но само ако сме деца на Бога.В другите случаи, просто ни лашка това, на което се вика живот, с главно Ж.Но Бог не ни е оставил на самотек.Бог е любов и като е любов какво, мислите ли, че не мрази?Бог мрази от дъното на душата си много определени наши грехове, да не изброявам.И аз обичам децата си, но когато вършат пакости си носят последствията.Така е и с Бога.Даже в Библията пише, че когато Той ни наказва това даже е чест за нас, защото Той се отнася с нас като синове и дъщери, не слуги или непознати хора.Мрази греховете ни, но обича нас.Когато върша грехове, Бог ме наказва, за да спра да ги върша, но го прави с любов и строгост.Внимателен е, но и твърд, никога няма да направи компромис със греха в мен.И може да сте сигурни, че целият ви живот се записва на небето и един ден ще ви бъде припомнен, прочетете книгата Откровение ако не ми вярвате.Той мрази всеки грях от дъното на душата Си.Затова страдаме ние, защото сме грешници.Ако нямахме грях, нямаше да има и страдание.Но затова сме си виновни само ние, не Бог.Ако ви се случват нещастия, знайте че има и дявол, на който това му е работата.Ако Бог не го възпираше.........не ми се мисли.Спете спокойно деца, Бог бди над вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бог ни наказва, както баща децата си.Но само ако сме деца на Бога.В другите случаи, просто ни лашка това, на което се вика живот, с главно Ж.Но Бог не ни е оставил на самотек.Бог е любов и като е любов какво, мислите ли, че не мрази?Бог мрази от дъното на душата си много определени наши грехове, да не изброявам.И аз обичам децата си, но когато вършат пакости си носят последствията.Така е и с Бога.Даже в Библията пише, че когато Той ни наказва това даже е чест за нас, защото Той се отнася с нас като синове и дъщери, не слуги или непознати хора.Мрази греховете ни, но обича нас.Когато върша грехове, Бог ме наказва, за да спра да ги върша, но го прави с любов и строгост.Внимателен е, но и твърд, никога няма да направи компромис със греха в мен.И може да сте сигурни, че целият ви живот се записва на небето и един ден ще ви бъде припомнен, прочетете книгата Откровение ако не ми вярвате.Той мрази всеки грях от дъното на душата Си.Затова страдаме ние, защото сме грешници.Ако нямахме грях, нямаше да има и страдание.Но затова сме си виновни само ние, не Бог.Ако ви се случват нещастия, знайте че има и дявол, на който това му е работата.Ако Бог не го възпираше.........не ми се мисли.Спете спокойно деца, Бог бди над вас.

Имам въпроси. Не се заяждам просто е интересно да знаем обяснението.

За какво е наказано едно дете, което умира няколко часа след раждането? Или децата, които се раждат с вродени сърдечни проблеми и умират няколко години след това? А тези, които се раждат слепи? Какво точно мрази Бог в тези хора?

И за кого е чест това?

Ако Бог ни наказва както баща наказва децата си ... нали знаеш, наказанията често имат точно обратното действие, аз го знам като баща, може ли Бог да не го знае?

И други странни неща може да забележи човек, има добри хора, които имират в мъки и живеят мизерно и нещастно и злодеи, които си живеят добре, до дълбоки старини и без проблеми.

А най-големите пакостници, като Сталин, Хитлер, Пол Пот и някой други, как точно са наказани?

Защо всемогъщия Бог не приключи веднъж завинаги с лошия дявол? А си играят на котка и мишка?

Може ли Бог да мрази? Или да е ревнив?

Ако е така това е лош пример.

Ако Бога е гневен, ревнив и мрази ами естествено и ти да имаш тези качества.

Редактирано от Вало (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, защо Бог не приключи с дявола веднъж завинаги.Ина мен ми се ще, ама дали ще е добре?Ето едно обяснение, не бих казал, че е изчерпателно.Той го търпи заради нас.Защо.Защото Бог е справедлив.В момента, в който изпрати дявола там, където му е мястото, Той ще трябва да изпрати там и всички, които са негови слуги, последователи, всички, които го следват по един или друг начин и се идентифицират с него.Знатете ли ако това стане днес, колко хора ще отидат там, с дявола.Бог мрази дявола, защото той вкара греха в Божия съвършен свят.Свят, който ние не познаваме.Бог мрази греха, защото той разрушава Божието творение и ни отделя от Бога.Бог обаче, обича човека и иска човек да се спаси.Затова Бог търпи, колкото и да му е гнусно, Той търпи и дявола и неговите ангели и хората, които му служат съзнателно дори, Той търпи.За да може колкото се може повече хора да достигнат до познание на истината и да бъдат спасени.Но това няма да продължава вечно.Бог ще сложи край един ден на целият този театър разиграван от дявола.Затова Библията казва, днес и сега е спасителния ден, гаранция за утре никой не дава, Бог дори.Бог ще възстанови творението Си, но не само, в края на Библята се говори за ново Небе и нова Земя и глас, който казва: Ето, подновявам всичко.И Бог ще приключи веднъж за винаги с греха и ще покаже на всички същества, какви са последствията от това да се върши грях.Това е едно обяснение, но мисля Бог може би си има свои, скрити от нас причини да търпи дявола.Това, че се раждат мъртвородени деца, че има хора, които живет мизерно и т. не е по вина на Бога.Не можем да обвиняваме Бога за това, защото човек пусна злото в този свят, не Бог.Бог искаше да предпази човека, затова му даде ясни правила.Човека предпочете друго, а сега обвинява Бога.Всички тия деформации са поради греха и неговото действие в нас, той ни разрушава отвътре.А Сатана използва този инструмент за свои разрушителни цели.Защото ако нямам грях, дяволът няма права над.Сатана може да изиска всяки един от Бога, всеки който върши грях.И Бог няма да му попречи, защото Той ни създаде свободни хора и е справедлив.Всеки, който върши грях е слуга на дявола.И Бог е справедлив, Той ще накаже слугата и господаря заедно.Но нещо повече, Бог предлага на слугата, да се измъкне от властта на господаря си, за да не сподели неговата участ.Затова Бог мрази греха, защото той ни унижожава.Вижте Бог използва един пример за да илюстрира отношенията си към човека.И този пример е със любовта между мъж и жена.Просто защото на този свят няма никаква по-голяма любов от тази, не че Бог е мъж или жена.И Той използва примера с брака, съюз между мъжът и жената, съюз на вярност и любов.Когато една жена изневерява на мъжа си, съпруга би следвало да покаже ревност, както и обратното.И бОг иска да ни покаже, че когато отиваме след други Богове, след други неща, ние му изневеряваме и тогава Той е ревнив.Защото ние сме Негови, Той ни направи, а дявола плюе на Божието творение и го разрушава.Не се чуди защо Бог мрази греха и дявола, има много причини и това не е лош пример.Да мразиш злото е добро.Пише, страх от Господа е да се мрази злото.Защото злото е личност, а не явление само.Когато сме толерантни към всякакви форми на зло, тогава ние сме толерантни към дявола, който е негово олицетворение.Бог не прави компромис със злото, за Него, Той има само едно решение-смърт.Злото не може да бъде поправено, направено добро, грехът не се поддава на промяна, затова Бог го е осъдил.Дяволът няма да се промени, той целенасочено работи за изпълнението на своите цели.Да обичаш силно, значи и да мразиш силно, да мразиш всичко онова, което наранява любимия човек.Бог използва думата гнусота.За Бога е гнусно поклонението на разни идоли.Неща, които ни отдалечават от Бога.Мислите ли, че Бог има нужда от нас?Че ни е създал да се забавлява с нас или му трябва някой да го превъзнася?Не, Той ни създаде за да споделя с нас, да сподели Своето, с човешкото.И това един ден ще стане, всъщност вече става.Когато Бог ни наказва и изобличава, Той го прави за да се поправим, да се смирим и да продължим напред.Да, моите деца и те не ме слушат, за тях не е естествено.Това е бунтарската природа на Адам.Затова пък в Библията пише, който жали пръчката, мрази сина си.Доста радикално възпитание.Но сигурно има нужда от него, на фона на всеобщата разпасаност и греховност.И бунт срещу всякакви правила.Не че го практикувам с моите деца, но те знаят къде стои пръчката и имат респект.Лигавата любов не ми е по-вкуса, аз така я наричам.Библията казва, явното изобличение е по-добро, от онази любов, която не се проявява.Любов която, обича всичко и всеки.Е, какво да се прави, пак стана дълго.Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остават тези въпроси:

1. За какво е наказано едно дете, което умира няколко часа след раждането? Или децата, които се раждат с вродени сърдечни проблеми и умират няколко години след това? А тези, които се раждат слепи? Или децата, които убиват деца? 2. Какво точно мрази Бог в тези хора?

3. И за кого е чест това?

4. Ако Бог ни наказва както баща наказва децата си ... нали знаеш, наказанията често имат точно обратното действие, аз го знам като баща, може ли Бог да не го знае?

Когато една жена изневерява на мъжа си, съпруга би следвало да покаже ревност, както и обратното
С това не съм съгласен. Не казвам - дайте да изневеряваме, казвам, че ревността е излишна. Ревността е чувство на бедност. За изневярата има причини, обикновено са в двамата. Понякога е по-добре да се разделят като приятели, отколкото да се мъчат да поддържат нещо, коеот го няма.

Аз не съм ревнив. Познавам много хора, които също не са.

5. Не разбирам как един Бог може да е ревнив?

6. Още един въпрос: Ако един човек е добър, помага на другите, даже живее за другите, не убива, не краде , не лъже, не наранява .... и в същото време не вярва в Бог или приема други богове - например тези на Хиндуизма, къде отива според християнството - в рая или в ада?

7. Как така има добри хора, които умират в мъки и живеят мизерно и нещастно и злодеи, които си живеят добре, до дълбоки старини и без проблеми.

Да обичаш силно, значи и да мразиш силно, да мразиш всичко онова, което наранява любимия човек.

И с това не мога да се съглася.

Истинската любов е безусловна. Няма място за омраза. Истинската любов само дава, тя не изисква, не прави зависимости, не изгражда очаквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали точно наказание,но знам,че рано или късно всичко се връща,нито една наша грешна постъпка или действие не остава безнаказана.И дори си мисля,че е дошло времето и аз да си платя за неща,които съм направила и хората,които съм наранила безпричинно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Остават тези въпроси:

1. За какво е наказано едно дете, което умира няколко часа след раждането? Или децата, които се раждат с вродени сърдечни проблеми и умират няколко години след това? А тези, които се раждат слепи? Или децата, които убиват деца? 2. Какво точно мрази Бог в тези хора?

4. Ако Бог ни наказва както баща наказва децата си ... нали знаеш, наказанията често имат точно обратното действие, аз го знам като баща, може ли Бог да не го знае?

С това не съм съгласен. Не казвам - дайте да изневеряваме, казвам, че ревността е излишна. Ревността е чувство на бедност. За изневярата има причини, обикновено са в двамата. Понякога е по-добре да се разделят като приятели, отколкото да се мъчат да поддържат нещо, коеот го няма.

Аз не съм ревнив. Познавам много хора, които също не са.

5. Не разбирам как един Бог може да е ревнив?

6. Още един въпрос: Ако един човек е добър, помага на другите, даже живее за другите, не убива, не краде , не лъже, не наранява .... и в същото време не вярва в Бог или приема други богове - например тези на Хиндуизма, къде отива според християнството - в рая или в ада?

7. Как така има добри хора, които умират в мъки и живеят мизерно и нещастно и злодеи, които си живеят добре, до дълбоки старини и без проблеми.

1,2 и 3-чрез това Бог тества вярата на хората в Него.Той не мрази,Той обича безкрайно.

4.Бог наказва неверниците и хората,които правят лоши работи,без да имат някаква причина...също и които не се разкайват,след като извършат грях.Изневярата си съществува да,но има хора,които след като изневерят съжаляват за действията си,а има и такива,които не изпитват нищо

5.Бог не е ревнив.От какво да Е ревнив?

6.За съжаление това е един въпрос,на който много малко хора могат да отговорят...

7.Бог вижда добрите хора и им дава сила на Духа,както и безброй изпитания,а злодеите взимат само каквото искат,без да зачитат нищо и никой.

Бог не наказва без причина!Той вижда и чува всичко.Той знае всичко за всеки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещичко интересно за размисъл:

Темата за Божият съд над греха е една от темите, залегнали в Библията. Това се наблюдава, особено в Стария Завет.

Навлизайки, обаче, в Новия Завет, се забелязва едно по-пълно разбиране и откровение за причините и методите на Божия съд:

"Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди

света, но за да бъде светът спасен чрез Него." /Йоан 3:17

И още нещо, което е много показателно за мотивите на Бог:

" Господ не забавя това, което е обещал, според

както някои сматат бавенето, но заради вас

търпи за дълго време, понеже не иска да погинат

някои, но всички да дойдат на покаяние"...

От тези и доста други стихове в Библията става ясно, че Бог с радост предлага милост, прошка и спасение, както, и че с неохота въздава гняв и наказание...

Отново в Йоан 12:47,48 се показва характерът на Исус:

"И ако чуе някой думите Ми и не ги пази, Аз

не го съдя; защото не дойдох да съдя света,

но да спася света"...

Забелязва се и още нещо, обаче:

"Който Ме отхвърля, и не приема думите Ми,

има кой да го съди; словото, което говорих,

то ще го съди в последния ден"...

Тук става ясно, че крайната съдебна власт е дадена на Божието Слово, понеже Библията е непроменим стандарт за съдене, пред който един ден всички хора ще трялва да застанат...

В Матей 5:18 се казва, че: "...докле не премине небето и земята, ни една йота, ни една точка

от закона няма да премине,

докле всичко се не сбъдне"...

Винаги ми е било интересно да разсъждавам над думите на Павел в 1 Коринтяни 11:31, че :"Но, ако разпознавахме сами себе си, не щяхме да бъдем съдени"...

Това означава, че за всеки човек важи закона на съвестта, дори да не познава Христос и да вярва в други богове!!!

Съвестта е най-съвършеният закон, вложен в нас, хората, затова, независимо, в кого вярва човек, този закон е мерило за това, кое е правилно, и кое - не!!!

Вярвам, че човек може да бъде спасен, дори да не е познавал Христос, ако живее праведно според това, в което вярва...

Ако не върши неправда, мисля, че няма защо да се притеснява, къде ще отиде, когато умре...

:question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1,2 и 3-чрез това Бог тества вярата на хората в Него.Той не мрази,Той обича безкрайно.

1,2 и три са това:

По какъв начин Бог тества вярата на умиращите деца, които не доживяват дори за да проговорят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1,2 и три са това:

По какъв начин Бог тества вярата на умиращите деца, които не доживяват дори за да проговорят?

Виждаш ли, ти потвърждаваш една истина.Дяволът е скрит.Ти гледаш на Бога, обвиняваш Него, а дяволът е скрит.Бог не тества вярата на тези деца, Той не ги мрази.Но дяволът, той ги мрази.Всяко дете, което се ражда, той го мрази.Защото носи Божия образ в себе си.И прави всичко за да изтребва хората.Децата, понасят последствията от грешките на своите родители.Бог, ще кажете, защо позволява това да се случва.Защото хората са грешни, техният грях развързва ръцете на дявола.Децата са благословение от Бога, пише в Псалмите.Те са скъпоценни за Бога.Но те не се раждат в Божието царство или на небето, те се раждат в света, където владетел е Сатана, кръвожадния звяр.Сигурен съм, че Бог пази малките деца.Но има хиляди причични, поради, които умират деца, кои при раждането, кои малко след него и т.н.Когато един човек или общество от хора, не живеят под Божията закрила, тогава те са изложение на действието на дявола.И това е една част, от неговата работа, детеубиец.Когато разбра къде се е родил Христос, се опита да Го убие, но вместо това изби около 14000 Негови връстници.Той е кръвожаден звяр, разярен лъв.Няма милост, нито жал, дори към едно безпомощно бебе.Сигурен съм, че ако Бог не действаше в този свят, статистиката за такива случаи, щеше да е много по-голяма.

6.Хората, които не вярват в Бога ли?Все се сещам за нещо казано от Исус, даже две неща.Исус говори цяла една глава в Евангелието от Йоан за Себе Си.Той прави разни сравнения и по едно време казва, АЗ СЪМ ПЪТЯТ и ИСТИНАТА и ЖИВОТА.Много силни думи.Не един от пътищата, а ПЪТЯТ, единственият.После му казаха, тежко е това учение, кой може да го слуша.И днес е така, тежко е.В едно друго евангелие се казва, тясна е вратата и стеснен е пътя, който води към живота.Живота не се намира под път и над път.Но да се върна на Исус.Значи Той дава един пример с кошара и врата на кошарата.Той казва, че е вратата за тази кошара и всеки, който прескача оградата е крадец и разбойник, с други думи не влиза през вратата.На едно място се казва, Ето поставям в Сион, камък, в който да се спъват и канара, в която да се съблазняват.Бог говори за отношението към Исус Христос.За много хора днес, Той е един от многото добри хора, дали своя принос за доброто на човечеството.Но според Библията, Той е единственият направил наистина нещо за хората.Самият Той казва, че ако някой иска да стигне до Бога, да познава Бога, трябва да мине през Него.Ако го заобиколи, пътят му не води към Бога.Добрите хора, милите добри хора, които на мравката път правят, но и отхвърлят жертвата на Исус.Не можем да постави своята праведност пред Бога, в Стария Завет пише, тя е като омърсена дреха.Бог един ден ще постави въпроса пред всеки един:какво отношение имаш ти към жертвата на Моя Син?И колцина ще могат да кажат, моята праведност ми стига да отида и да живея с Бога вечно.Аз не вярвам да има такива хора.Защото иначе Христос е умрял напразно или избирателно.Той не умря само за престъпниците и отявлените грешници, Той умря и за всички тия, които не се чувстват грешници.Нека да сме честни, колко от вас, се чувстват така, нямат нужда от Спасител, могат и сами.Болшинството, вярвам. Но този човек, Той е Спасител за всички, малки и големи грешници, добри и не толкова добри хора.Никой не може да изпълни Божествените изисквания за праведност със собствени усилия.Как мислите Бог ще приеме хора до Себе Си, които отхвърлят Христовата жертва?Вярвай в каквото поискаш, само не вреди на другите и няма проблеми.Това е лъжа.Исус каза АЗ СЪМ ПЪТЯТ, никой не идва при Бога, освен чрез Мене.Няма начин да стигнем до Бога, ако заобиколим Исус.Затова е тесен ПЪТЯ, затова не много пътища водят до Бога, а само един.И това Бог нарочно го е направил да е така, за да ни предизвика да заемем позиция.Активна позиция.Един ден ще има само хора, които се държат за Бога, каквото и да става и хора, които го отричат по всеки един възможен начин.Бог ще разклати тази система и всеки ще трябва да избира, просто няма да има накъде да си шикалкави, никакви неутрални позиции няма да има, защото ще е на живот и смърт въпроса.Днес, все още имаме този избор и добро време за него.

Редактирано от alesys (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Остават тези въпроси:

Всъщност тук нещата са много прости. Който не вярва в Господ естествено че отива в ада където му е мястото. Който не иска да отиде там трябва да повярва.

Няма никакво значение какъв си бил приживе. Може да си бил най-добрия човек. Може на мравката път да си давал. Може всички хора около теб да са те обичали и на всички да си помагал. Това няма никакво значение. Ако не вярваш в Господ - отиваш в ада.

В същото време може да си бил и най-долния изрод на света. Може да си изнасилил и убил много деца. Може да си ял от труповете им. Може цял живот да си вършил хиляди най-гнусни и долни неща. Но.......тук има едно голямо НО...... Ако преди смъртта си приемеш Христа като единствен твой спасител и искрено се покаяш за всичките си ужасни грехове и най-искрено помолиш Господ за прошка то Той ще ти прости и отиваш в рая (поне така казват). Това е цялата далавера на прошката и наказанието. Но все пак трябва да си искрен понеже Господ усеща неискреността.

Както се вижда всичко е пределно просто и ясно. Няма добър няма лош човек. Има вярващи или невярващи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всъщност тук нещата са много прости. Който не вярва в Господ естествено че отива в ада където му е мястото. Който не иска да отиде там трябва да повярва.

Няма никакво значение какъв си бил приживе. Може да си бил най-добрия човек. Може на мравката път да си давал. Може всички хора около теб да са те обичали и на всички да си помагал. Това няма никакво значение. Ако не вярваш в Господ - отиваш в ада.

В същото време може да си бил и най-долния изрод на света. Може да си изнасилил и убил много деца. Може да си ял от труповете им. Може цял живот да си вършил хиляди най-гнусни и долни неща. Но.......тук има едно голямо НО...... Ако преди смъртта си приемеш Христа като единствен твой спасител и искрено се покаяш за всичките си ужасни грехове и най-искрено помолиш Господ за прошка то Той ще ти прости и отиваш в рая (поне така казват). Това е цялата далавера на прошката и наказанието. Но все пак трябва да си искрен понеже Господ усеща неискреността.

Както се вижда всичко е пределно просто и ясно. Няма добър няма лош човек. Има вярващи или невярващи.

Не мога да се съглася с теб напълно.Ако си бил най-добрия човек на света и не си извършвал нищо,Бог ще види.Независимо,че човекът не вярва той ще отиде в Рая,защото там е мястото за такива хора.

За долния изрод :wow: - хора,които правят такива неща и след това приемат Исус са 0.000000000001%.Както каза "трябва да си искрен понеже Господ усеща неискреността"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без лични чувства горенаписанато за мен си е направо фанатично,та ти пишеш ,че ако искаш бъди просто дявол цял живот,прави горепосочените от теб безумства пък преди да умреш приеми Христа,това е лишено от всякакъв смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей,borisfx,по-голяма глупост не бях чел през живота си! angry.gif

Ти изби рибата,удари коча с лопатата и натрови прасето с бисквити.

Значи цял живот си избивай хора,изнасилвай жени и деца,и накрая повярвай в бог - и хоп, готов си. Нямаш никакви проблеми. Точно това е било оправданието на разните му там гнусни фанатици,избили милиони хора в божието име.Не искам да съм такава отрепка. Ще вярвам в каквото си искам,пък къде ще отида след това,си е моя работа! :):yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване