Премини към съдържанието
Fifa

Във Великобритания изобретиха газирана водка

Препоръчан отговор

9127.jpg

Английска компания за алкохол обяви, че подготвя пускането в продажба на газирана водка, съобщава “Интерфакс”. Vodka O2 Sparkling Premium е качествено нов продукт на пазара, като разработването на специалната технология за добавянето на балончета към обикновената водка отнело около половин година. Докато при газирането на безалкохолните и слабоалкохолните напитки традиционни се използва СО2, при новата “пенлива” водка британските дестилатори разчупили традицията, използвайки кислород. Именно потази причина, към името на високоалкохолното питие била прибавена и формулата на кислорода О2.

Производителите от International English Distillers обещават, че за разлика от балончетата, в градуса на водката няма да има нищо ексцентрично, като алкохолното съдържание остава традиционното 40%. Газовите балончета обаче усилват ефекта от алкохола и може да увеличат силата му до 80 градуса. Специалистите моделирали процес, позволяващ на водката да отделя мехурчета от чист кислород, но формулата му остава производствена тайна. Самата водка била произведена от подбрана пшеница, към която бил добавен малцов ечемик. След варенето, алкохолът се филтрира 3 пъти в медни дестилаторни вани, на възраст повече от 100 години.

Новата водка ще бъде пусната на пазара в началото на следващата година, като засега любителите на алкохола ще трябва да се задоволят със сайта на газираната водка, където могат да се запознаят с всички подробности за нея. Дестилаторите на Острова обаче не се спират дотук, като The Sun посочва, че подобен продукт – водка с балончета, скоро ще престави и друг голям производител на алкохол, Diageo. Принципът на приготвянето й бил сходен с технологията за производство на шампанското и пенливите вина.

Източник: BGFactor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауууу........

Горката ми глава..... sad.gif Те това е много лошо нещо.Още алкохол.... :ph34r:

"да увеличат силата му до 80 градуса" ли каза??Пусни линк към мястото от къде да си купя една бутилчица..... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ауууу........

"да увеличат силата му до 80 градуса" ли каза??Пусни линк към мястото от къде да си купя една бутилчица..... biggrin.gif

Идваш на гости и пием заедно :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ауууу........

Еййй докторе, журналистически измислици. Не може да сложиш 40 градуса спирт и газираното да го вдигне до 80. Ефекта както сам знаеш е заради газирането, увеличената площ на обмен със стомаха в съчетание с ускорения метаболизъм предизвикан от О2 - просто ефекта ще настъпва по бързо. Ако нямаш против, асмата ни чака, водката от мен, арманяка от теб :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това ми било приятели sad.gif Единият ме кани на гости,а другия идва с дамаджаните biggrin.gif ,но и двамата искат да се пие....тц-тц-тц :)

А иначе darkterminal е прав-ефектът е от газираното (но не от О2 а от СО2 и от увличената резорбция в стомаха)-алкохолох дехидрогеназата не може да се "справи" с навлизащото количество С2Н5ОН в кръвта biggrin.gif и ефектът е по-силен и бърз (като удар с чук по главата biggrin.gif )

Нищо де-нали това е целта,като седнеш да пиеш (или поне това е моята цел,за вас-не знам)-та целта на пиенето е-да се напиеш.Възможно най-бързо и качествено. cool.gif

Приветствам идеята на англичаните."Две в едно"- и няма нужда да си поръчваш безалкохолбно в кръчните и да се охарчваш допълнително biggrin.gif

P.S.Абе какви ги говоря? :) Нали вече не пия sad.gif:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И това ми било приятели sad.gif Единият ме кани на гости,а другия идва с дамаджаните biggrin.gif ,но и двамата искат да се пие....тц-тц-тц :)

А иначе darkterminal е прав-ефектът е от газираното (но не от О2 а от СО2 и от увличената резорбция в стомаха)-алкохолох дехидрогеназата не може да се "справи" с навлизащото количество С2Н5ОН в кръвта biggrin.gif и ефектът е по-силен и бърз (като удар с чук по главата biggrin.gif )

Нищо де-нали това е целта,като седнеш да пиеш (или поне това е моята цел,за вас-не знам)-та целта на пиенето е-да се напиеш.Възможно най-бързо и качествено. cool.gif

Приветствам идеята на англичаните."Две в едно"- и няма нужда да си поръчваш безалкохолбно в кръчните и да се охарчваш допълнително biggrin.gif

Хъх Докторе, моите уважения, ама тази водка е газирана с O2 а не с CO2, чети внимателно! Няма какво друго да стане, освен да се оригаме на кислород и да си ускоряваме метаболизма...

П.П. Всъщност извънредните количества О2 няма ли да повлиаят пагубно на микросвета в стомаха - тук вече имаш ти думата?

Кой го казва само biggrin.gif

Ани,

ти какво си мислиш

тука с чука?

С тези думи и искри?

Доктора се вихри тука...

Той е бог във тези висини!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беее! И аз така :)

Повече не пия... и по-малко също!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-хаха.

О2...

Поредния елементарен ПР и не толкова скрита реклама на водеща компания.

Интересно що ли така са я кръстили хе-хе.

Скоро очаквайте и поява на гроздова ракия Мтел и на солети Глобул.

:blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Скоро очаквайте и поява на гроздова ракия Мтел и на солети Глобул.

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif ...

Тва обаче е много новаторско ... газирана водка ... :) Банан с вкус на чубрица...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Газираното го свързвам с някоя сладка напитка.. ама алкохола да е газиран, не мерси :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

брех брех това ще се опита на всяка цена ;)

ПП:щом пуснаха сладолед с вкус на чили вече не се учудвам на нищо biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова нещо не ми е нужно изобретяване. Имам у нас от старите "шишета с патрон за газирана вода". Просто вместо вода ще си налея водка и какво? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хайде улево! Чудят се британските гейчета каква простотия да измислят, докато се пипат по глупостите... Я си пийте домашната гроздова и хич не им берете грижа... Ха наздраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А НАЗДРАВЕ Бойчев, съгласна съм! Вдигам една гроздомицинка в твоя чест! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може Господ да ме накаже, ама сега верно ще си влея една малка, тазгодишна, мускатова, бистра и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване