Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: ICQ софтуер за мобилен телефон

Препоръчан отговор

Разбрах за съществуването на такива софтуери. Може ли някой да ми даде повече информация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбрах за съществуването на такива софтуери. Може ли някой да ми даде повече информация?

http://www.java2phone.ru/prog/13

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много :angry::):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам услугите на http://www.tjat.com/ Не е нужна инсталацията на какъвто и да било софтуер и освен това през GPRS излиза много изгодно :help wanted3:

Редактирано от Vasileff® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз ползвам услугите на http://www.tjat.com/ Не е нужна инсталацията на какъвто и да било софтуер и освен това през GPRS излиза много изгодно :eek:

Благодаря, страхотна работа ми свърши! :help wanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.jimm.org - Jimm е java програмка, последната версия е 0.5.1, поддържа български език.

Чудно как никой не го каза този клиент. Според мен е най-добрия.

На Моторола върви без проблеми, има специална версия и за Сименс, за Нокиа 6131 ми се наложи да променям нещо в настройките на интернета, за да го "подкарам".

На сайта има за изтегляне едни голям архив 7-zip 16 МВ, това е така, защото вътре има версии на няколко езика вкл.български и с различни конфигурации от плъгини - история, звуци и т.н.

Редактирано от universum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.java2phone.ru/prog/13 това си го дръпнах, но нещо не мога да го подкарам, има ли по-специални настройки или ...? или ако може дайте по точен линк за това www.tiat.com iили за www.jimm.org защото нещо не ги виждам, Благодаря ви много! :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде моля ви помогнете защото много ме заинтригува тази тема и искам да си го "подкарам" на моя телефон, ще ми бъде много от полза и много ще се радвам да ми помогнете.. :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хайде моля ви помогнете защото много ме заинтригува тази тема и искам да си го "подкарам" на моя телефон, ще ми бъде много от полза и много ще се радвам да ми помогнете.. :wors:

За приложението Mobicq :

Линк: http://www.java2phone.ru/prog/13

Приложението работи с телефоните:

Siemens S55, SL55, M55, MC60, C60, C62

Nokia 30 серия: Nokia 3100 Nokia 3200 Nokia 3300 Nokia 3510i Nokia 3520 Nokia 3530 Nokia 3560 Nokia 3586 Nokia 3595

Nokia 40 серия: 3100, 3200, 3300, 5100, 6100, 6200, 6220, 6230, 6610, 6800, 6820, 7200, 7210, 7250

Nokia 60 серия: Nokia N-Gage, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 3650 и Siemens SX1

Motorola: Motorola C380, Motorola C650, Motorola V180, Motorola V220

Motorola: Motorola V300, Motorola V303, Motorola V500, Motorola V525, Motorola V600

Samsung: A500, C100, E400, E710, N400, N625, P400, S100, S105, S200, S208, S300, T200, X400

Mobicq - е ICQ-клиент, работещ на платформата Java версия 2.0 ME (Micro Edition). Това е най-леката версия ICQ и най-опростената, така че не очаквай кой знае какви големи възможности. Подходяща е за работа на телефони с по-слаби процесори.

Препоръчително е да ограничиш списъка с контакти до 50 номера.

Текущата версия заема около 250KB от паметта на телефона и зависи също така от размера на листа с контакти.размера вашего контактного листа.

Когато е стартирана, програмата осъществява известен трафик дори и без да изпращате и получавате съобщения. На всеки 2 мин се праща пакет данни с размер 6 байта. тази функция може да се изключи. Също така програмата добавя към всяко изпратено съобщение информация, че е изпратено от mobicq.org". Тази функция също може да бъде изключена.

Файлове:

http://www.java2phone.ru/prog/mobicq_alcatel/mobicq.jar

http://www.java2phone.ru/prog/mobicq_alcatel/mobicq.jad

Свали двата файла. Първият би трябвало да се казва MOBICQ.JAR, но се сваля като MOBICQ.ZIP и трябва да се преименува на MOBICQ.JAR.

Копирай ги на телефона си, като следваш инструкците към него за инсталиране на JAVA игри.

При първото стартиране избери от менюто OPTIONS и въведи своя ICQ номер и парола. Настройките по подразбиране за ICQ сървър и порт не е необходимо да се променят.

Трябва да имаш активиран на телефона си GPRS. Как става това провери при своя оператор.

seal-luck.gif

www.jimm.org - Jimm е java програмка, последната версия е 0.5.1, поддържа български език.

Чудно как никой не го каза този клиент. Според мен е най-добрия.

На Моторола върви без проблеми, има специална версия и за Сименс, за Нокиа 6131 ми се наложи да променям нещо в настройките на интернета, за да го "подкарам".

На сайта има за изтегляне едни голям архив 7-zip 16 МВ, това е така, защото вътре има версии на няколко езика вкл.български и с различни конфигурации от плъгини - история, звуци и т.н.

JIMM наистина е по-добра от останалите клиенти, но на моя телефон например няма шанс да тръгне. Просто много слаб процесор. Затова препоръчах MobICQ. Ако телефона позволява по-добре е да се инсталира JIMM.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да, но никъде не пише , че е съвместима с 6111

На сайта на JIMM пише :

Nokia:

5140, 6030, 6230, 6230i, 6280, 6630, 6820, 6822, 7600, every latest Nokia phone should work

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми казал кое от всичките зипчета трябва да си дръпна ,нещо не мога да рабера как точно да си инсталирам icq na тел.cecov, ще съм ти благодарна много

Редактирано от Maxi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би ли ми казал кое от всичките зипчета трябва да си дръпна ,нещо не мога да рабера как точно да си инсталирам icq na тел.cecov, ще съм ти благодарна много

Свали си файловете JAR и JAD оттук

Запиши ги на телефона си, там където се намират JAVA игрите в отделна папка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре, сложих си я на гсм-а тази JIMM, ама.. ми мисля че трябват некви настройки.. портове, и тн.. ?

Не мисля, че са необходими допълнителни настройки на сървър и порт за самата програма JIMM. Трябва да имаш активиран GPRS за достъп до интернет, но това вече зависи от твоят оператор. За М-ТЕЛ има указания на сайта им ето ТУК?.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Такам, имам едно питане, начи телефона ми е СамсунгX680V, добичето си потдържа Java, ама игрите му са пълен боклук, и както си ровех в сървъра попаднах на Java игри за сваляне.

Дъпнах си ги и пробвах да го кача на телефона с Блутут, ама тея игри са в зипнат формат, и добитъка неможе да ги засече, после ги разархивирах и пак същото. Някой знае ли кво трябва да ги направя за да мога да си ги кача на телефона :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване