Премини към съдържанието
Юнак

Да поговорим за кафе+съвети как да си го направим по-добро

Препоръчан отговор

Само Dallmayr, без захар,въпреки че е 2 пъти по-скъпо от Германия

Публикувано изображение и Lavazza е много евтина...в България не знам защо толкова и вдигат цената ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нещо съм се повредила. Преди пиех кафето си без захар и си го обичах така. Какво съм откачила напоследък - всяко кафе ми киселее и трябва да го подправям с поне едно захарче ;) Да не говорим, че и сухи сметани блъскам, чат пат малко мляко. УжасТ. А немога да спра да пия кафе сутрини, щото рискувам към 13-14 ч. да ударя глава в лаптопа, докато съм на работа. В къщи е лесно, лягам и спинкам. Затуй, сутрини кафето е задължително. От второ и трето се въздържам. И без туй спя доста леко и все не си доспивам. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рядко пия кафе. Но когато го пия го харесвам в джезве, с малко канела и после пускам парченце шоколад в чашата.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рядко пия кафе. Но когато го пия го харесвам в джезве, с малко канела и после пускам парченце шоколад в чашата.....

Глезличка :angry:

В интерес на истината и аз обичам да пия кафе от джезве или кубинска кафеварка. Обожавам такова кафе. От тия от машините вече ми се гади. Може пък и пренасищане да е...знам ли ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам силно ,черно кафе без захар и сметана и т.н.Първото нещо, което правя след като си отворя очите е да си направя кафе.Боли ме глава ,ако не си изпия кафето.Преди пиех по 4-5 кафета на ден,но сега мах 2 ,че нещо не ми понасят повече.Нес кафето много не го уважавам,то нагарча малко. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глезличка :angry:

В интерес на истината и аз обичам да пия кафе от джезве или кубинска кафеварка. Обожавам такова кафе. От тия от машините вече ми се гади. Може пък и пренасищане да е...знам ли ;)

храната трябва да доставя удоволствие Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без кафе не мога! Веднъж преди няколко месеца реших да прекратя кафето и накрая се стигна до ходене на лекар. Впоследствие са оказа, че кръвното ми е ужасно ниско! От тогава не съм си и помисляла да спирам кафето. Пък и защо ми е - какво по-хубаво има от чаша хубаво нескафе сутрин ? :)

По едно време бях почнала да пия по две кафета на ден, но последния месец рядко пия повече от едно. И мисля, че това е напълно достатъчно. Нищо не е полезно, когато се консумира без мярка. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не знам дали точно нескафето вдига ниското кръвно...... Мисля, че по-добър ефект се постига с обикновеното кафе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боли ме глава ,ако не си изпия кафето.

Аз съм същата...пада ми кръвното Публикувано изображение

За това задължително едно кафенце сутрин :lol6: Ако пък пия след 17:00 не мога да спя после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм същата...пада ми кръвното Публикувано изображение

За това задължително едно кафенце сутрин :rolleyes: Ако пък пия след 17:00 не мога да спя после.

Не ми пада кръвното ,но ходя като зомби и съм много крива Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До преди няколко месеца презирах това нещо - кафето. Не, че сега съм го заобичала - нищо подобно! Но, уви, взех все повече да се възпозлвам от ободряващиту му качества! Няма начин, иначе - заспивам права!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не съм единствената с много ниско кръвно,което е добре,защото мога да се наслаждавам на кафето. Като казахте за парченце шоколад,да споделя и аз как си го правя понякога-разбивам кафе с мляко и захар в шейка,пускам едно парченце шоколад или бонбон в чашата,отгоре слагам сметана от спрей,посипвам с шоколадови пръчици и го сервирам с бисквитки.Става страхотно.

Редактирано от Club Plazma (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не съм единствената с много ниско кръвно,което е добре,защото мога да се наслаждавам на кафето.

Като казахте за парченце шоколад,да споделя и аз как си го правя понякога-разбивам кафе с мляко и захар в шейка,пускам едно парченце шоколад или бонбон в чашата,отгоре слагам сметана от спрей,посипвам с шоколадови пръчици и го сервирам с бисквитки.Става страхотно.

Божеее, това нещо съдържа общия брой калории, които приемам на ден, ако не и повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божеее, това нещо съдържа общия брой калории, които приемам на ден, ако не и повече!

Тежа точно 49 кг с дрехите и от време на време някое сладко удоволствие не вреди :rolleyes:

Иначе съм забелязала,че повечето ценители на кафето го предпочитат черно,за да се насладят максимално на вкуса му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си оправи калориите - тези са много под допустимия минимум. Че както и се натоварваш психически......

Явно не съм единствената с много ниско кръвно,което е добре,защото мога да се наслаждавам на кафето.

Като казахте за парченце шоколад,да споделя и аз как си го правя понякога-разбивам кафе с мляко и захар в шейка,пускам едно парченце шоколад или бонбон в чашата,отгоре слагам сметана от спрей,посипвам с шоколадови пръчици и го сервирам с бисквитки.Става страхотно.

ти нескафе ли разбиваш или варено кафе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбивам нес кафе с мляко само,за да се получи каймак.Или го бъркам с миксера за фрапе,става по-хубаво даже :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кафенцето ми трябва да е много силно,да ме удари в петите ,за да се събудя ,иначе не мога да функционирам:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък се научих да пия кафето си с мъничко мляко, признавам си, че и няколко пъти съм посягала към сметаната :) От години пия черно кафе, но напоследък съм малко повече натоварена психически, и виждам, че черното и много силно кафе не ми се отразява добре, изнервям се още повече. Иначе за мен кафе след 15 часа е абсолютно забранено. Цяла нощ не мигвам и на другия ден и кафето не помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички ценители на най-скъпото кафе в света. Да ви е сладко! :P

e, това направо ме отказа от кафето Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да ме откаже от кафето, освен една бременност Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дена пих коктейлче, което беше направено от еспресо, малко бейлис, шоколад и сметана. Много е хубаво :) Мисля, че се казваше Страстна целувка (целувка беше със сигурност, ама дали беше страстна или екзотична...) Определено е ободряващо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еспресо - Арабика. Това е.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Здравейте!

Интересно ми е да знам кой какво кафе пие, какви видове е опитвал и кое за него е най-доброто. Аз лично това лято се научих да пия кафе на работа. Основно беше Sagafredo, но не ми хареса нещо. Пиех и обикновено Нескафе с Кофи Мейд. Сега пия Нескафе Голд и като че ли това е най-доброто на което съм попадал. Един приятел ми го препоръча и вече с него се будя.

Кафето без сметана не мога да го пия. С бита е най-добре. При вас как е?

П.П. Ако някой може да направи анкета ще е много добре. Да се знае кое кафе най-много харесват хората!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от technofork
      Четвъртата среща на OpenCoffee Burgas ще се проведе на 29 септември от 19:30 в пиано – бар Симпатико ( ул. Гео Милев №10, зад хотел България).

Специален гост ще бъде г-н Светлин Йорданов, заемащ длъжност управител на Еском България, като ще представи дейността на компанията и ще сподели своят управленски опит с аудиторията на Open Coffee.

Еском България е Value Add Distributor на водещи производители на ИТ инфраструктура и Информационна Сигурност – Apani, Cisco Ironport, F5 Networks, IBM, Netasq, Novell, Packard Bell, Trend Micro, Vasco Data Security, ZScaler. Основната дейност в Еском България е свързана с развиване на партньорската мрежа и налагане на международните брендове на българския ИТ пазар.

Повече информация за срещата...
    • от sdry
      Току-що се връщам от барчето. Взех си някакъв чай с кисело мляко (какво ли няма измислят, ама наистина КАКВО?).
      Ужасно ми е студено, макар времето да е по-хубаво от вчера. Може би, днеска е по-спокоен ден от ангажиментна гледна точка. Е, поне за сега де. То има още един цял следобед.
      Днес е 8-ми декември 2009 г.
      Днес, аз за първи път от 5 години няма да празнувам студентски празник като студентка.
      От сутринта се скъсаха да ми пращат смс-и и поздрави за Празника!
      Първа беше... майка ми...
      Даам...
      Тъкмо си стоя на спирката и чакам неидващия автобус и получавам кратък и ясен смс, изцяло с главни букви (типично в неин стил) "CHESTIT PRAZNIK" точка
      Отговорих и аз като дъщерята на мама "Ne sum studentka"
      ... и получих отговор "MAKAR I BIVSH"
      Още на входа на работа - поздрави, усмивки, честитки... "Абе хора не съм студентка! Освен това този празник ми е много измислен, чисто с търговска цел!"
      Всеки ме пита къде ще празнувам...
      Утре съм на работа, къде ли ще празнувам?!
      Чакайте, че ще се задавя с този чай, докато се ядосвам (макар и само на мисли).
      Ох, ужасно ми е студено!
      Някои се оплакват, че нямали да видят сняг тази година... Абе... изобщо не ми трябва сняг във Варна.
      Може ей там на планината, но не и тука!
      Чая почти е на свършване... Ужас...
      До обедната има още една вечност (не че ми се излиза в този студ някъде), ама все пак няма да е зле да подишам малко чист, прохладен морски въздух.
      Да взема да си взема още един чай ли?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.