Премини към съдържанието
Fifa

Ще конфискуват коне и каруци в столицата

Препоръчан отговор

Конете и каруците скоро ще изчезнат от столичните улици и булеварди, зарече се вчера кметът на София Бойко Борисов при откриването на ремонтираната отсечка от бул. "Шипченски проход" между Румънското посолство и зала "Универсиада". "С комисията по транспорт в общината подготвяме няколко помещения, в които да ги прибираме, след като КАТ ги конфискува", обясни генералът.

В момента се обсъжда първото подобно депо да бъде в двора на бивш селскостопански комплекс на ТКЗС в софийското село Долни Богров. Той се стопанисва от фирма "Екопласт", с която общината има договор за разкомплектуване на спрените от движение автомобили в столицата. Тя ще осигури 20 места, където да бъдат прибирани спрените от движение коне и каруци.

Източник: 24 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайно време беше!Сега и в Пловдив ако се направи това ще е супер(ама то с нашия "добър" кмет :/ )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каруците разбирам, ама конете как ще ги спрат от движение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те каруците обикновено от коне се дърпат :question:

Незнам,не съм виждал циганин възседнал кон през град да минава biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми те каруците обикновено от коне се дърпат :sobbing:

Хехе, Джон, то остава и това да видим... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif:sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще да е интересно!Все още не съм виждал някой да вземе нещо на циганин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще съм доволен да ги махнат от пътищата, междуградските.Като тръгнат едни кервани и ги засечеш на някой завой без видимост........... какво може да стане не е истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Циганин не, ама Богомил Бонев съм виждал ;):):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,КАТ ще ги конфискува....а конете?Или тях ще ги храни в РПУ-то с нашите пари?Аз предлагам....на кюфтета по-добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тя ще осигури 20 места, където да бъдат прибирани спрените от движение коне и каруци.

И кой ще храни "спрените от движение" коне? Бате Бойко ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да,КАТ ще ги конфискува....а конете?Или тях ще ги храни в РПУ-то с нашите пари?Аз предлагам....на кюфтета по-добре :yanim:

Какво ти е виновно животното?! То само си заработва "хляба" с това че тегли каруцата, а знаеш ли, изобщо какъв стрес му е да се движи по софийските улици?! Това ще да е равностойно в час пик аз да тегля шейна по Цариградско!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво ти е виновно животното?! То само си заработва "хляба" с това че тегли каруцата, а знаеш ли, изобщо какъв стрес му е да се движи по софийските улици?! Това ще да е равностойно в час пик аз да тегля шейна по Цариградско!

Айде появиха се от Амнести интернешънъл :wow:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да,КАТ ще ги конфискува....а конете?Или тях ще ги храни в РПУ-то с нашите пари?Аз предлагам....на кюфтета по-добре :wow:

Конското месо е много вкусно ... :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 1300 години нашите славни предци основно конски кюфтета са набивали... с медовина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Конското месо е много вкусно ... :wow:

Аз не знам, но мой приятел е ял в чужбина колбас от конско месо и казва, че наистина било вкусно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ял съм конски суджук, малко накиселява, ама предците ни не са замисляли кой знае колко, направо от кобилите са бозали.

В редица градове използват файтони за туристически обиколки, може пък и да използват конете за тази цел. Дали конят ще реши да се "разтовари" или на някое лъскаво возило ще му протече картерът, не виждам кой знае каква разлика, даже конските отпадъци са си тор, а маслото е само замърсител на околната среда, няма измиване.

Ех, като се замисля как гордо са се надпрепусквали с атове ергените, да не говорим за прословутата лейди Годива, а сега - конете за салам angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване