Премини към съдържанието
ViKk

Димчо Дебелянов - творчество, въпроси и анализи

Препоръчан отговор

Здравейте,... Искам да ви помоля да ми помогнете да си напиша следните теми: 1. Носталгията по миналото стихотворението "Скрити вопли"на Д. Дебелянов. 2. Красотата на спомена и копнежа по завръщането в "Скрити вопли" Тези теми са ми за след ваканцията, защото ще правя класно по една от тях и още няколко. Ще съм ви мнооооого благодарна ако ми помогнете..

Редактирано от `No`Name`Girl` (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,... Искам да ви помоля да ми помогнете да си напиша следните теми:

1. Носталгията по миналото стихотворението "Скрити вопли"на Д. Дебелянов.

2. Красотата на спомена и копнежа позавръщането в "Скрити вопли"

Тези теми са ми за след ваканцията, защото ще правя класно по една от тях и още няколко.

Ще съм ви мнооооого благодарна ако ми помогнете..

за "Носталгията по миналото стихотворението "Скрити вопли"на Д. Дебелянов" виж коментар №25 Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,... Искам да ви помоля да ми помогнете да си напиша следните теми:

1. Носталгията по миналото стихотворението "Скрити вопли"на Д. Дебелянов.

2. Красотата на спомена и копнежа позавръщането в "Скрити вопли"

Тези теми са ми за след ваканцията, защото ще правя класно по една от тях и още няколко.

Ще съм ви мнооооого благодарна ако ми помогнете..

И за двете стихотворения има достатъчно материали, имаш достатъчно време, прегледай темите, подбери това, което пасва на твоите заглавия и после съчетай отделните абзаци. Успех и весели празници!!! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Както знаете през ваканцията вместо да си отпочинеме ни дават купища домашно. И тази не е по различна. Моля ви да ми дадете линк или пък да ми напишете съчинение РАЗСЪЖДЕНИЕ на тема: Носталгия и копнеж по света на родното в стихотворението "Скрити Вопли" от Димчо Дебелянов. ПС: Само на първата част. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся Литературно интерпретативно съчинение на тема Спомен и мечти в стихотворението "Да се завърнеш в бащината къща" (Скрити вопли)

Редактирано от eBuTo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за двете стихотворения има достатъчно материали, имаш достатъчно време, прегледай темите, подбери това, което пасва на твоите заглавия и после съчетай отделните абзаци. Успех и весели празници!!! :wors:

Да, но аз нямам да пиша за двете стихотворения, а само за "Скрити Вопли"... Нуждая се от помощ... Не мислите ли, че ако можех да си го напиша сама, не бих го направила. Мислите ли, че щях да ви тормозя с глупостите, които ми дава "умната" ми госпожа, която дори не може да ми обясни разликата между съчинение разсъждение и литературноинтерпретативно съчинение... Нуждая се от помощ... Темите, които сте птуснали са все или за двете произведения или не ми отговарят ..... Помогнете ми... А и ако не е много нахално ми обяснете разликата между двата вида съчинение.... Предварително ви благодаря..... Ето ги пак темите

1. Носталгията по миналото в стихотворението "СКРИТИ ВОПЛИ" (САМО то)

2. Красотата на споменаи копнежа позавръщането в "СКРИТИ ВОПЛИ" (пак САМО то, НЕ сравнение м/у двете...)

P.S.- Весели празници на всички... Пожелавам ви всичко най-, най-, най- хубаво... А и мнооооооого ЛЮБОВ. :}~

Редактирано от `No`Name`Girl` (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей хора спешно ми трябва ЛИС на тема Носталгията по топлия свят на дома в елегията "Да се завърнеш в бащината къща" от Димчо Дебелянов

Редактирано от MasterRalf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помоля crazy radi92, ако може да публикума темата "Миналото и настоящето през погледа на противоречивата личност" в стихотворението "Помниш ли,Помниш ли?"

Редактирано от arti
Пиши изцяло на кирилица! арти (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛИС-Мотивът за носталгията по миналото в "Скрити вопли"на Димчо Дебелянов. Есе-Ако замина за чужбина ще ми липсва ли нещо и какво е то (Скрити вопли) Може ли тези теми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛИС-Мотивът за носталгията по миналото в "Скрити вопли"на Димчо Дебелянов.Есе-Ако замина за чужбина ще ми липсва ли нещо и какво е то (Скрити вопли)

Може ли тези теми?

сайта и темата има търсачка, използвай я!!!

за ЛИС-Мотивът за носталгията по миналото в "Скрити вопли"на Димчо Дебелянов. виж Коментар: №17

Редактирано от samon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сайта и темата има търсачка, използвай я!!!

за ЛИС-Мотивът за носталгията по миналото в "Скрити вопли"на Димчо Дебелянов. виж Коментар: №17

Ами на нас тази тема ни е дават за 2-ри път първо ни беше за домашно и сега за класното е пак същата,защото никой не се бил справил и аз точно от този коментар 17 си направих преди ЛИС-а Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Честита нова година на всички :) Искам да ви помоля за малко помощ.Току що прегледах цялата тема ,но никъде не успях да намеря есе на тема "какво определя чувството за липса?"Но е малко по-различно тъй като госпожата иска да се говори попринцип от какво се определя това чувство.И ако можете да ми пуснете линк с анализ на стихотворението скрити вопли ще сте просто златни.Благодаря предварително :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но аз нямам да пиша за двете стихотворения, а само за "Скрити Вопли"... Нуждая се от помощ... Не мислите ли, че ако можех да си го напиша сама, не бих го направила. Мислите ли, че щях да ви тормозя с глупостите, които ми дава "умната" ми госпожа, която дори не може да ми обясни разликата между съчинение разсъждение и литературноинтерпретативно съчинение... Нуждая се от помощ... Темите, които сте птуснали са все или за двете произведения или не ми отговарят ..... Помогнете ми... А и ако не е много нахално ми обяснете разликата между двата вида съчинение.... Предварително ви благодаря..... Ето ги пак темите

1. Носталгията по миналото в стихотворението "СКРИТИ ВОПЛИ" (САМО то)

2. Красотата на споменаи копнежа позавръщането в "СКРИТИ ВОПЛИ" (пак САМО то, НЕ сравнение м/у двете...)

P.S.- Весели празници на всички... Пожелавам ви всичко най-, най-, най- хубаво... А и мнооооооого ЛЮБОВ. :}~

Ще се опитам да ти я обясня по-простичко. Съчинението разсъждение е разсъждение върху поставена тема. По принцип то може да бъде от статиен тип (ЛИС) или по-свободно - есе. От това, което пишеш, разбирам, че по-скоро трябва да е от първия вид. В българското училище наистина не са разграничени достатъчно. Може би трябва да запомниш следното: СР е върху едно произведение, не се правят паралели с други творби на автора или други автори, тезата е задължително в началото, след увода, или в края вместо заключение; при ЛИС задължително трябва да се открият връзките с други творби, да се определи мястото на творбата в творчеството не само на автора, но и в национален или световен аспект, тезата може да бъде поставена навсякъде в изложението. Това е най-общо казано. Дано да съм ти полезна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва ми есе на теме най-скъпият спомен на човек спешно е благодаря предварително!!!! ;):)

Редактирано от koksundead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи този форум го следя от много време,но не пиша.

Направи ми впечатление,че в тази тема arti се е постарала максимално да ви помогне,а вие пак недоволни.

И на мен ми трябва ЛИС на тема "Копнежът по родното в елегийте на Димчо Дебелянов" "Скрити Вопли" и "Помниш ли,помниш ли" ,но ето седнах и си прочетох цялата тема 3 пъти и си отделих това,което ми трябва и да ви кажа информацията ми е напълно достатъчна.Та искам да благодаря на мацката за труда.Темата е полезна. (:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи този форум го следя от много време,но не пиша.

Направи ми впечатление,че в тази тема arti се е постарала максимално да ви помогне,а вие пак недоволни.

И на мен ми трябва ЛИС на тема "Копнежът по родното в елегийте на Димчо Дебелянов" "Скрити Вопли" и "Помниш ли,помниш ли" ,но ето седнах и си прочетох цялата тема 3 пъти и си отделих това,което ми трябва и да ви кажа информацията ми е напълно достатъчна.Та искам да благодаря на мацката за труда.Темата е полезна. (:

Е хубаво,радвам се за тебе,ама в случая аз прегледах темата 2 пъти и никъде не успях да намеря есе,което да отоговаря на моето.Помолих за помощ защото не мога да го направя сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на нас тази тема ни е дават за 2-ри път първо ни беше за домашно и сега за класното е пак същата,защото никой не се бил справил и аз точно от този коментар 17 си направих преди ЛИС-а Публикувано изображение

Е, все пак зависи от умението ти да подбираш материалите, на много хора, които са ми благодарили на ЛС, материалите дадени за Скрити вопли са им свършили чудесна работа, не е само коментар 17, копираш си в един файл всичко, което има за Скрити вопли, дори и когато е в комбинация с друго анализирано произведение, прочиташ го един-два пъти и през цялото време мислиш, кое би могло да ти пасне на темата, премахваш излишното, пак четеш и така докато не придобие завършен вид. Внимателно оглеждаш тезата и я пренаписваш така, че да е по-близка до изложението и готово.

Благодаря на Стичинка! :grimace:

Marvi, Стичиника не е отправила думите към търсещите есета, а към тези, които търсят една и съща тема по сто пъти при дадени материали, когато е ясно, че няма кой да седне да им я напише. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора! Вие и този форум сте ми помагали много пъти и затова пак ви моля за помощ.

Моля за ЛИС на тема 1. Миналото и настоящето през погледа на противоречивата личност в "Помниш ли, помниш ли"

2. Желанието и невъзможното в "Скрити вопли"

3. Носталгията по топлия свят на рода в "Помниш ли, помниш ли" и "Скрити вопли"

Моля само за една от трите, благодаря

edit: MasterRalf:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата”, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, темата ми е : "Образите на "Тихия двор с белоцветните вишни" и "Мрачен затвор" като две карайности в човешкия живот"

Въпросът ми е към arti, кои от темите ще ми свършат работа? Благодаря ти предварително!

edit: MasterRalf:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата”, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спещно ми трябва есе :Богатство или бреме за човека са спомените и мечтите есе в/у стихотворенията на Димчо Дебелянов "Скрити вопли" и "Помниш ли, помниш ли"!!!!!! Благодаря:)

edit: MasterRalf имай в предвид :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъй като гледам че arti има почти всички отговори по тази тема ще се възползвам и азл.трябвами следната тема:"Спомен,реалност и блян4 в стихотворението "Скрити вопли" от Д.Дебелянов 10х предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Da be deba mn gadno!!! Ti ot koi klas si???

и аз съм от 1аег -8ж

и аз моля за някоя от темите и то,ако е възможно по бързо ,защото ни е за утре ;(

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...Честита Нова Година на всички! :) Трябва ми ЛИС на тема Лирическия образ на завръщането в елегията "Да се завърнеш в бащината къща". Мисля, че никаде не видях нещо подобно.Ако можете помогнете ми. Моля Ви! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bobinho i na mene v u4ili6te sa mi dali su6tite temi da ne si ot 1aeg

i az potursih ama nikoi ne iska da mi pomogne

Da be deba mn gadno!!! Ti ot koi klas si???

Нарушавате правило:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата“, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много Спешно ми трябва ЛИС на тема-Родният дом-пристан за наранената човешка душа върху Да се завърнеш в бащината къща и Помниш ,помниш ли ,това ми е за класното :) ,Благодарско предварително Публикувано изображение;) Редактирано от portokal4eto^ff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване