Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Съвет за покупка на принтер

Препоръчан отговор

Смятам да си купувам лазерен принтер до към 200 лева и искам да споделите мнения и препоръки за някакъв принтер. Аз лично съм се спрял на CANON LBP 2900.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко се поинтересувай за цената на консумативите на даден тип принтер. Тонер и барабан. Тези разходи са многократно повече, отколкото първоначалната инвестиция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен: не си купувай никакъв! Нито мастиленоструен, нито лазерен! Това е абсолютно ненужна инвестиция (разбира се, ако става въпрос за домашни, лични нужди). Набутвацията е огромна и само година след покупката ще се чудиш...Това защо го купих?

П.П. Казвам ти го от личен опит! Имам един такъв паметник на техниката в къщи със запушени дюзи cool.gif .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един съвет от мен: не си купувай никакъв! Нито мастиленоструен, нито лазерен! Това е абсолютно ненужна инвестиция (разбира се, ако става въпрос за домашни, лични нужди). Набутвацията е огромна и само година след покупката ще се чудиш...Това защо го купих?

П.П. Казвам ти го от личен опит! Имам един такъв паметник на техниката в къщи със запушени дюзи cool.gif .

И на твоя паметник на техниката ли човека ще си отпечата нещата, от които има нужда? angry.gif

Изборът на CANON LBP 2900 е добър - евтин е на консумативи, касетата може да се пълни с тонер за около 25-30 лв. поне 3 пъти при грамотно пълне и няма защитен чип както по-новите модели, който оскъпява едно пълнене с поне още толкова пари.

Успех! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да те посъветвам да не си купуваш принтер от марката Lexmark. Те предлагат много евтини продукти, но са изключително некачествени. Един познат си купи 15 такива за фирмата и сега съжалява за това angry.gif Мастилото му свършва много бързо и печатащите дюзи му се запушват по 2 пъти в месеца. sad.gif Затова ти предлагам да си вземеш доказана марка- като Canon, както вече те посъветваха. Шефа е с такъв и е много доволен cool.gif Дано да съм ти бил полезен!

Редактирано от nikolay6_pl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтера е добър. Цената на един тонер мисля че беше някаде около 120 лв. с ДДС и е за 2500 копия. Освен това за домашна употреба е просто идеален.

Редактирано от selia (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Смятам да си купувам лазерен принтер до към 200 лева и искам да споделите мнения и препоръки за някакъв принтер. Аз лично съм се спрял на CANON LBP 2900.

Пред мен стоеше същия въпрос, и бях поставил летвата на същата цена - 200 лева. Обаче в магазин Technopolis в Пловдив, видях за 310 лв чернобял лазарен принтер, който при това е 3 в 1: цветен скенер, чернобял ксеро-копир, и чернобял лазарен принтер. Марка XEROX. Може да работи и без компютър (когато се налага да копираш някакви страници). Примерно - искаш да си направиш ксерокопие на личната карта, или на акта за раждане, или на някаква рецепта, на статия от вестник и т.н. Без да пускаш компютъра, само с един бутон копието е готово. Тоест - работи си отделно като ксерокс-машина. Има високоскоростната USB 2.0 връзка с компютъра, и ти вади документите като правени в печатница. Много е бърз. Страшно съм доволен. Аз съм на принципа - Като си приготвил 200 лв, дай още 100 отгоре, но да имаш по-доброто. НЕ Е за пренебрегване, че това е марка XEROX! И, за 100 лева отгоре имаш не само принтер, а 3 в 1!

По щастлива случайност, един професионалист в областта с принтерите, дойде в магазина докато бях там. Аз го заговорих, за да го питам за мнение, и така в разговора ни стана въпрос, че той се занимава от 20-тина години само с принтери. Каза ми, че идва специално от Хасково до Пловдив, за да си купи от Технополис лазарен принтер. Аз поговорих с него да ме псъветва какво да си купя. Той ми даде доста добри съвети, но аз приех съвета на "делата му". Защото го видях как той пред мен си купи точно този модел на XEROX и си замина за Хасково.

Така че, Ако искаш да имаш хубав принтер - ето това е съвета на специалиста. И не само съвет, а и реалното му действие!

Модела е "XEROX WorkCentre 3119 Laser Multifunction"

Честито на печелившите! За останалите - не отговарям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога да те посъветвам да не си купуваш принтер от марката Lexmark. Те предлагат много евтини продукти, но са изключително некачествени. Един познат си купи 15 такива за фирмата и сега съжалява за това angry.gif Мастилото му свършва много бързо и печатащите дюзи му се запушват по 2 пъти в месеца. sad.gif Затова ти предлагам да си вземеш доказана марка- като Canon, както вече те посъветваха. Шефа е с такъв и е много доволен cool.gif Дано да съм ти бил полезен!

Mod . Edit by kokomil ----------------- C E N Z O R E D ------------

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно познанията ти стигат само да включиш компютъра!Такива умници като теб с лопата да ги ринеш!Някой твой приятел!Що не си затваряш пендара като не си ползвал Lexmark!Аз имам такъв и нямам никакви проблеми,а Canon са доказани боклуци!Ако искате ми намалявайте репутацията корупций такива-не ми дреме!Това е моето мнение!

Добре де! Като не ти дреме, защо трябва по този начин да си изказваш мнението? Някой да те е обидил?Някой да те е нагрубил? А някой да ти е искал мнението?

От тук нататък такива постове - с този принтер не става а този да, ще се санкционират лично от мен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.arbikas.com/cgi-bin/yabb2/YaBB....d=LaserPrinters

там ще прочетеш интересни неща по вапроса.

Аз лично си купих втора употреба HP 5m с касета са 6000 копия има PostScript level2 и мрежова карта ако имаш мрежа е много удобно. Добавих му за 20 лв и още 16 рам.

Ако си решил нов от всичко което прочетох по вапроса HP Canon Samsung са фирмите в тази последователност.

П.П. От скоро имам принтера така че всичко по-горе не е изпитано с времето.

biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук не съм съгласен с теб. Почти необходимост е да имаш поне скенер или принтер в дома си. Например аз много от домашните и докладите си ги правя на принтера Canon Pixma IP 1000. Той е мастилено струен и проблема е, че ако не го използваш често тонера изсъхва. Според мен ,ако автора на темата се нуждае от "домашен принтер" т.е. да работи и принтира по цял ден този му го препоръчвам. От порядъка на 100 лв. ала си заслужава парите:angry22:.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето тук не съм съгласен с теб. Почти необходимост е да имаш поне скенер или принтер в дома си. Например аз много от домашните и докладите си ги правя на принтера Canon Pixma IP 1000. Той е мастилено струен и проблема е, че ако не го използваш често тонера изсъхва. Според мен ,ако автора на темата се нуждае от "домашен принтер" т.е. да работи и принтира по цял ден този му го препоръчвам. От порядъка на 100 лв. ала си заслужава парите:wors:.

Лошото е че го няма вече този модел - не ги произвеждат .

Сега се продава това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване