Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво става във вашия град?

Препоръчан отговор

• Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

• 2 седмици по-късно...
преди 8 минути, adersa написа:

Знае ли се дали някога ще го отворят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

Октомври /ноември

Мисълта ми е... Някъде гледах, не помня в България ли беше... нещо като МОЛ... отвори ли го, обаче магазините му били затворени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Myanmar написа:

Мисълта ми е... Някъде гледах, не помня в България ли беше... нещо като МОЛ... отвори ли го, обаче магазините му били затворени.

Ама ти виждаш ли какво четеш бе човек.Днеска е направена първа копка , проекта е частен , намира се до КАТ добрич .Какви магазини , какви молове говориш къде били затворени .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, adersa написа:

Какви магазини , какви молове говориш къде били затворени .

Е, каква е разликата с МОЛ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Унищожиха къщата на писателя Димитър Димов в София

Цитат

Багер събори емблематичната и красива къща, в която е живял писателят Димитър Димов в столичния квартал Лозенец, показа във видео на живо Спаси София. 

На мястото на дома на автора на прекрасните книги "Осъдени души", "Тютюн" и "Поручик Бенц" ще се появят не един, а цели два блока.

"Вече е минало. Безмилостно срутена от багерите, които заради алчни интереси, некомпетентна Община и колективното ни бездействие спрямо миналото ни, вече прегазиха и унищожиха половин София", негодуват гражданските активисти.

Заради поредното посегателство върху облика на столичния град те предлагат тъй като къщата на човека, в чиято чест бе именувана ул. "Димитър Димов" вече я няма, да бъде избрано ново подходящо име за нея - ул. "Още два пететажни блока". Точно толкова банални, нехармонични и натоварващи градската среда, както и останалите хиляди преди тях.

Въпреки че съседи на съборената сграда са водили съдебна битка за оспорване на разрешенията за строеж, визата и подробния устройствен план, и трите обжалвания са паднали в съда, казва кметът на район "Лозенец" Константин Павлов.

Според Министерството на културата - сградата не е имала статут на недвижима културна ценност. Имотът е оставен без грижа в последните години.

"Много е тъжно, но районната администрация трябва и може да постъпва единствено в рамките на закона и ако проблемът е в закона, то той трябва да бъде променен, така че да защити обществения интерес. Необходимо е и, ако държавата смята нечия частна собственост за обществена ценност, да обезщетява справедливо собствениците ѝ, защото така е редно", казва Павлов.

Вината за безвъзвратното обезобразяване на София е на кмета Йорданка Фандъкова, която няма нито отношение, нито любов към нея, смятат обаче от Спаси София. За 12-те си години на кметуване, тя можеше да промени всичко това, но нито поиска, нито посмя. Кметът на столицата не поиска ОУП, който да понижи параметрите на застрояване, а точно обратното - свързано застрояване и надута плътност за всеки желаещ, заявяват още от Спаси София.

В социалните мрежи недоволството срещу разрушаването на красивата сграда е огромно.

"Още една красива къща отиде в историята заради алчни типове!

Страхотна събота за размисъл и по случай 142 години от обявяването на София за столица на България! Честит празник!

“И все по-ясно виждам, че нашият свят ще загине от алчността си.” - Димитър Димов, Тютюн.

Къщата на Димитър Димов, намираща се на едноименната улица, вече не съществува. Замина си под ударите на багера. Въпреки че писателят е имал още един дом, който е превърнат в музей и всеки може да го види, все пак не дава усещането за успокоение. Но истината е, че тук дори не става дума за паметта на автора, а за облика на Лозенец. В последно време се наблюдава тенденция за рушене в квартала, напълно изкореняващ вековните къщи на едно от най-красивите места в столицата, все едно са плевели. 

ПУП-ове са нужни, а не празни думи!", пишат от фейсбук страницата Етюд-и-те на София. 

:emoji_smiley-22:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Мойра написа:

а паметник на културата ли е  - или просто стара къща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Без умствен капацитет написа:

а паметник на културата ли е  - или просто стара къща

А ти знаеш ли кой е Димитър Димов и чел ли си нещо от него?

Можеш и да не ми отговаряш, знам, че ти не четеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Мойра написа:

А ти знаеш ли кой е Димитър Димов и чел ли си нещо от него?

Можеш и да не ми отговаряш, знам, че ти не четеш.

един писател, но ако и аз стана писател - живял съм на 7-8 места в града - може ли да кажеш кое е дома ми

а и незнам дали това в момента ще е последния ми адрес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

един писател, но ако и аз стана писател - живял съм на 7-8 места в града - може ли да кажеш кое е дома ми

Не уважавам такива като теб - хем неграмотни, хем нагли!

Абе...:getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Мойра написа:

Не уважавам такива като теб - хем неграмотни, хем нагли!

Абе...:getout:

а аз мислиш ли че те уважавам :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

Цитат

Шкаф за 47 285 лв. се появи на столичния площад „Славейков. Той е част от инвестицията в услуга на книжарите, които ще продават стоката си там.

Още през февруари „Сега“ писа, че ще бъдат поставени общо 7 такива щанда, на обща стойност 331 000 лв. с ДДС. Сдружението „Спаси София“ пък се възмути от високата цена.

Днес Борис Бонев и група младежи прерязаха иронично лентата на придобивката.

Те нахлузиха маски с лика на кмета Фандъкова и я осмяха в социалните мрежи: „Йорданка Фандъкова откри новия щанд за книги на пл. „Славейков“.

Въпреки, че изглежда като поръчан от китайски сайт, това недоразумение струва на софиянци само 47 000 лв. за бройката.

Ако ГЕРБ-цената за един обикновен щанд за книги ви се струва височка, това е защото той е „ювелирна изработка, каквато няма и в Дубай“.

Иронизиран бе и съветникът от ГЕРБ Георги Георгиев: „Освен кмета, на откриването присъства и вносителят на доклада за този със сигурност най-спешен за града разход, струващ ни над 330 000 лв. – Георги Георгиев.

Нищо, че никога не сте чули за него – той се занимава само с „Работа, работа, работа“. Все пак трябва да има приоритети – докато ремонтите се отлагат, а градският транспорт е пред фалит, трябва да платим стотици хиляди за седем щанда за книги.

За да е доволен и учителят на учителката – Бойко Борисов, се предлага само една книга – „Винету“. „Управляващите крадат и последните им пари. Но пък какво са тези пари, като си имаме кмет без цена!?“, завършват от „Спаси София“.

ИЗТ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.04.2021 г. в 18:05, Мойра написа:

spacer.png

Цитат

Ако ГЕРБ

защо явно знаеш и ти че ГЕРБ пак ще управлява - а и темата не е за политика - няма нужда да спамиш и в тази тема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване