Премини към съдържанието
mcm

Учени разкриха тайната на дългия живот

Препоръчан отговор

Учени от Чикагския университет в САЩ установиха, че продължителността на живота зависи от реда на раждане на децата и от възрастта на майката, пише сп. "Ню сайънтист".

Ръководителят на изследването Наталия Гаврилова и Леонид Гаврилов открили, че първородните деца на майки под 25-годишна възраст имат два пъти по-голям шанс да доживеят до 100 години.

Специалистите изследвали продължителността на живота на 1000 столетници от Северна Америка. Те установили, че шансът да доживеят до 100-годишна възраст е 1,7 пъти по-висок за децата, родени първи, в сравнение с този на братята и сестрите им. Ако при първото си раждане майката е била под 25 години, то шансът детето да доживее до 100-годишна възраст се увеличава двойно.

"Дългият живот на децата, родени първи от по-млади майки, вероятно се дължи на това, че в тази възраст яйцеклетките на жените са в по-добро състояние. Освен това младите жени са по-малко податливи на инфекции, които могат да увредят зародиша", обяснява Наталия Гаврилова.

Учените допълват, че през последните 50 години продължителността на живота се е увеличила благодарение на по-доброто хранене и здравеопазване и заради овладяването на болести като туберколозата и детския паралич.

През 50-те години на миналия век средната продължителност на живота на мъжете е била 67 години, а на жените - 73 години. Към 2005 г. тя вече е около 75 години за мъжете и над 80 за жените. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ехехехеххехе ще живея до 100 години biggrin.gif;):D

ПП:ама аз не искам де..хах карай biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
angry.gif Това твърдение е нелепо.Тайната на дългия живот далеч не е там.А какво остава тогава за бездетните майки ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ам..като е бездетна няма дете,което да живее до 100 години ... или нещо аз не схванах ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех тая тайна бееее... толкова ли не може човечеството да разбере , че няма такова нещо. Дори и да имаше малцина са тези, които заслужават това. За какво им е на повечето да живеят по-дълго? - За да могат да висят по кафетата , да се праскат, да купонясват... Никой не го заслужава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден спорих с приятели кога е най-добре да се раждат деца - и всички ми се смяха като казах, че 20-25 години е иделаната възраст. Ха сега - поредното изследване, което доказва, че съм права :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Онзи ден спорих с приятели кога е най-добре да се раждат деца - и всички ми се смяха като казах, че 20-25 години е иделаната възраст. Ха сега - поредното изследване, което доказва, че съм права :)

Може би, но аз смятам, че идеалната възраст е около 35 - 36.Един улегнал характер, утвърдено положение вече, по - спокоен ход...Но знам ли...

За дълъг живот, за който го иска - да вземе пример от тибетците - здравословен живот сред природата.

За пълноценен живот и много вътрешна и физическа красота, до старост - гледай постоянно да си влюбен/а.

biggrin.gif:P:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може би, но аз смятам, че идеалната възраст е около 35 - 36.Един улегнал характер, утвърдено положение вече, по - спокоен ход...Но знам ли...

За дълъг живот, за който го иска - да вземе пример от тибетците - здравословен живот сред природата.

За пълноценен живот и много вътрешна и физическа красота, до старост - гледай постоянно да си влюбен/а.

biggrin.gif:wors::angry22:

Старая се - особено за последното ;)

Имах предвид, че от биологическа гледна точка, организмът на жената е подготвен за раждане вече към тази възраст, а след преминаването на 30те години, рисковете от усложнения се увеличават с всяка следваща година. Друг е въпросът кой кога се чувства подготвен психически (а и материално) да има дете. Но това сме го разисквали и друг път - в други теми. А и, признвам си, малко съм предубедена, защото моите родители са ми дали живот след като са минали 30те и цял живот съм имала чувството, че разликата в моя и техния мироглед е огромна. Затова и съм "за" ранната бременност - е, поне след 16-18 годишна възраст.

А за дълголетието - има много начини, по които то може да се търси: хранене, движение, природа и най-важното - любов и положително отношение към света и живота :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Онзи ден спорих с приятели кога е най-добре да се раждат деца - и всички ми се смяха като казах, че 20-25 години е иделаната възраст. Ха сега - поредното изследване, което доказва, че съм права :)

Давай раждай столетник :P

Мен чак толкова може би ще ме озорят-ама после ще ви кажа как е :grimace:

Живот и здраве ще ви поканя всички да духаме заедно тортата на 100-те ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване