Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телефона с най-добър сигнал според вас.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Нужен ми е втори телефон, без специални функции, без камери и пр(по простата причина, че в сегашния ми телефон имам достатъчно). Само основните неща, за които се използва един телефон, и в същото време да има максимално добър сигнал спрямо други телефони, и разбира се да изглежда прилично(без излишни претенции тук) - общо взето това търся.

Имал съм 7-8 телефона, от които и Alcatel 511 преди ~4год. когато излезе на пазара. По-късно го продадох и си купих по-нов модел, но впечатлението, с което останах бе, че има изключително силен сигнал - очевидно по-добър от остананалите телефони, с които съм работил. Също така не на едно мясти из интернет съм чел, че наистина Alcatel се водят за с най-добър сигнал.

Но тук идва "проблема", а именно кой по-точно от всички сегашни модели на Alcatel ще се представи най-добре от към сигнал, иначе всички са доста евтини. Разбира се приемам и предложения за други производители и даден модел. За сега съм се ориентирал към Alcatel OT 801, но не съм чувал/чел реални мнения от собственици/работили с него. Ако някой има идея, дали е по-добър/по-лош от към сигнал спрямо 511 или други модели като цяло. Тук са моделите на Alcatel, но ако не се лъжа само няколко(дори не знам точно кои) ги има в България.

Честно казано бих си взел един ot 511 на старо(чисто нов вече не се продава до колкото знам). Имал такъв и сигнала е n1 който съм виждал + батерия, издържаща минимум седмница + супер дизайн и малки размери, но не знам как ще намеря запазен такъв.. Е, ще му сменя панела най-вероятно.. Все пак модел 2001 няма как да не е одраскан от толкова употреба. И все пак вашите мнения.. ?

Ще се радвам ако някой сподели мнение от работа с модел/модели, който/които според него е/са с много добър обхват - осезаемо по-добър от на други телефони.

Благодаря за вниманието. :wors:

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че има едно телефонче което може да ти свърши работа( според мен - разбира се ).Препоръка: Alcatel OneTouch 311 Балансиран евтин модел с напълно приличен функционален обхват!

311.jpg

Class: fashion phone of the entry level

Position in the line-up: the first in 2000

Rival models: Siemens C35, Panasonic GD35

General features

Announced in September 2001

eGSM 900, GSM1800

Battery type: Ni-MH 700 mAh

Autonomy:

Standby time: up to 260 hours

Talking time: up to 5.5 hours

Graphical display with the resolution of 96x65 pixels. It can show up to 4 text lines. A dynamical font size allows to show up to 6 text lines (not in all handsets). The phone has an orange backlighting

Navigation key

Animated menu icons

Interchangeable front covers, standard colours - Composite Blue, Orient Red, Urban Grey or Storm Blue

Weight:: 99 g.

Dimensions:: 103 x 44 x 24 mm

Memory

Phonebook: up to 250 phone numbers (only in SIM-card memory), one can add 3 phone numbers for each conact. There are 3 caller groups - colleagues, family and others. It's possibble to associate a specific ringing tone to each group.

List of the last 30 dialed, received and missed calls

Ringing tones, call management

Vibrating alert

27 ringing tones + a possibility to compose an own melody

Speed dialing for up to 8 phone numbers

SMS

SMS, EMS support

10 templates

Predictive text input T9

Connectivity

WAP 1.1 (not in all handsets, it is absent in Alcatel One Touch 310)

Organizer and extras

Calculator, currency converter

Time, date

Alarm clock (works even when the phone is switched off), only at once

Organizer (up to 5 events), memorable dates (up to 5)

SIM Application Toolkit biggrin.gif

Редактирано от cuntar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Нокиа и по-специално 3330.Имам го от 5 години и мога да ти кажа със сигурност че няма да те остави без покритие дори на места където никои оператор официялно няма мрежа.Стандартната батерия е 900мАмпера,но преди 2 години си взех 1250 и винаги имам телефон под ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всъщност 301 е съвременник на 511, като излязоха горе-долу по едно и също време. Точно тогава си купих и 511 защото нямаше равен на пазара, а ми допадаще повече от 311(който е и с NiMH батерия..). Онази линия на Alcatel беше страхотна.. За съжаление последните години хвърлят по-малко усилия в този сектор. Остнал съм с впечатление, че от по-последните модели (т.е. от както Alcatel сляха сектора си за производство на телефони с T&T) има по-малко добри впечатления относно силата на сигнала, и не само. Дори съм забелязъл, че в упътванията на по-последни модели облъчването на телефона е не по-малко от 0.6w/kg, при положение, че 4-5 години по-стария 511 е с 0.3w/kg, което е 2 пъти по-малко,и отделно от това за него е сигурно(аз съм тествал), че силата на сигнала минава всички телефони. С това стигам до мисълта, че логично щом облъчването се е вдигнало при Alcatel моделите, то логично са правели промени в антените, което ме изпълва със съмнения дали предлагат все още най-добрия обхват, или трябва като в моя случай да търся по-старото, и очевидно по-добро в тази ситуация.. Или ако греша някой да ме поправи, това е идеята на темата.

С тази си тема искам да открия някой, ако има такъв, който има живи впечатления от телефон/и, които предлагат по-добър обхват от 511, а в същото време не предлага много фунции, които в случая са ми излишни, защото телефона ще е 2ри, а 1вия има повече от достатъчно фунции(мултимедийни и какви ли не..), но като сила на сигнала много леко куца(както и повечето днешни телефони).

:angry22:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Motorola 115-аз го използвам от 2 години и се държи много добре. Деиствително е само телефон-слушалка(без камери, игри...) мен ми върши работа:angry22:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намери си алкател 512 - това е апарата! :angry22: имах такъв близо две години, и съм адски доволен - има доста подобрения спрямо 511 и нито един недостатък. Баща ми още кара с 511 - вече е почти на 4 години, но си работи супер(е батерията вече кара "само" по 3 дни). Забрви за смяна на панела - при тези телефони панела не се разглабя - лепен е, а не е на винтчета или щипки, отвориш ли го веднъж - после канаколита само помага :shock11:. В Глобул и в Германос единствено имат машина с топъл въздух, която може да го залепи и пак си личи малко че е отварян - остават луфтове навсякъде. Иначе от съвременните апарати - Нокия 1100/1101/1110 напълно отговаря на изискванията ти и не е скъпа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е Sony Ericsson K700i ,

който знае ангйиски:

The Sony Ericsson K700i adds additional functionality to the popular and highly-rated T630 model. What's new in the K700i? Firstly, the VGA camera has been enhanced with a camcorder capability for recording videos. The TFT screen is 65,000 colours, like the T630, but it has been increased to nearly twice the size of the T630 - great for photos, videos and games. Ringtones have been upgraded from 32-voice to 40-voice. There's also an integrated FM radio and MP3 player. Another improvement is the increased memory - at 41Mbytes, this is more than virtually any other phone on the market, and is ideal for storing photos, videos and music.

The brushed aluminium finish of the phone and the curved shape make for a very sexy image, and the phone definitely deserves 5 stars when it comes to looks.

Sony Ericsson claim that the K700i is "as much a camera as it is a phone". That's a bit of a wild claim, considering that the camera's resolution of 0.3 megapixels is less than that of even the cheapest digital camera, however let's not forget that Sony are one of the top 3 manufacturers of digital cameras and when first released this was one of the best camera phones. The integrated camera can be activated in one click, with one more click to take a picture. Sony Ericsson's new QuickShare™ technology enables you to easily share pictures with your PC or other phones, using Bluetooth™, email, MMS or data cable. The camera is equipped with a 4x digital zoom and a camera light. The K700i has been designed very much with this camera-phone dual concept in mind. From the front, the device is very much a functional mobile phone; from the other side, it's a camera!

The K700i does suffer from occasional reliability problems (mainly freezing or random shutting down) and has now been replaced by the K750i.

Features of the Sony Ericsson K700i include:

Colour display (65,536 colours, 176 x 220 pixels)

Integrated VGA camera with video recorder (including sound)

Bluetooth™, infrared and cable (USB & RS232) connectivity

Multimedia Messaging Service (MMS) - send pictures and sound like text messages

Downloadable 40-voice polyphonic & mono ringtones, plus ringtone editor (MusicDJ™)

Downloadable Java™ games

FM radio and MP3 player

WAP 2.0 (GPRS), email

High Speed Data (HSCSD - up to 28.8 kbps)

Speed dialling & voice dialling

Joystick, camera button, navigation key, menu shortcuts

Predictive text (T9)

Mobile chat

Voice memo / recorder

Speaker phone

Picture phone book

Wallpaper, screensaver and themes - all downloadable

Calculator, calendar, alarm, stopwatch

Sync ML

Memory: 41 Mbytes

Size: 99 x 47 x 20 mm

Weight: 93g

Battery standby: 300 hours

Battery talktime: 8 hours

Vibration alert

Sleep mode

Tri band

Успех при избора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не съм очарован от Алкател,не ми харесват като марка.Според мен си вземи някой от старите модели на Нокия http://www.gsmarena.com/nokia_5210-286.php http://www.gsmarena.com/nokia_6100-368.php http://www.gsmarena.com/nokia_3330-239.php http://www.gsmarena.com/nokia_1100-512.php

Моделите са много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за отеленото време.

Stenlius да, и аз имах 511 2001година, и бях изключително доволен от сигнала - осезаемо по-силен и по-стабилна връзка спрямо други тлефони на други производители. Батерията също по седмица държеше. Като външен вид - стилен, малък, не претенциозен.

Разглеждах и 512, но не открих почти никакви подобрения спрямо 511(разбира се като суха информация съм ги сравнявал). Иначе 512 е 202г. модел. За панлите - най-вероятно ако си купя повторно 511/512 като втори телефон ще го дам да му сменят панелите, иначе знам за "лощия" начин, по който е залепен предния панел. Иначе алуминия е супер от 2те страни е супер..

PoliceMan работил съм със всякакви SE модели, като последно имах 2 години t610. И общото наслоено впечатление е, че има телефони с по-добър обхват. Сега съм с I-mobile 902, който не че има слаб обхват, напротив, но просто ми трябва 2ра машинка и се стремя към също такава с обхват над останалите модели.

bo6ko дори да не се съгласиш с мен, Nokia е последната компания, която може да се каже, че прави телефони със силен обхват. Дори един от тези, които предлагаш - 5210, бях притежател на такъв когато излезе на пазара, и мога да повторя същия коментар за него като по-горе за телефоните на SE. А това, което търся е телефон без особени функции(камери, мултимедия и пр.), със осезаемо по-добър обхват, който ще използвам малко по-рядко, но при нужда да знам, че имам нещо добро в ръката си от към стабилна връзка и сигнал.

До всички: Пак повтарям, че не търся фунции, а приличен телефон на прилична цена, предлагаш качество на връзката при условия, при които много телефони издъхват. Такъв пример е 511. Ако някой може да сподели подобни впечатления от опит.. ще съм благодарен :grimace:

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време имах Alcatel OT db easy. Тогава телефоните на Алкател се славеха с най-добрия обхват (сега не знам как е), защото апаратурата на Мтел също била на Алкател. Така чух тогава и взех този телефон. Като сигнал не мога да кажа как е , защото не си спомням, но помня, че батерията му държеше 8-10 дена.

PcMan , трудно ще си намериш запазен от старите Алкател-и.

Нокия , определено не са телефоните с най-силен сигнал. Това го казвам от личен опит, имал съм 4-5 Нокии.

За останалите марки нищо не мога да кажа.

Защо не подпиташ някои техник дали може да се измерва сигнала?

:) Впечатляващи характеристики има телефонът ти. 8-мегапиксела с интерполация ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

? Тая тема ме изненадва. Няма го вече тоя спор, кой е телефона с най-добър обхват! Мощността на всички телефони е ограничена. Много е относително, кой телефон има най добър обхват. Даже и минимално преместване на апарата може да промени нивото на сигнала! Не се заблуждавайте, че има телефон с по-добър обхват! И все пак ако искате телефон с по-добър обхват, то определено трябва да си вземете някой много , много стар модел.

Абе като искате обхват, включете му една външна антена на тоя телефон, пък може и стационарен да го направите. Едва ли мой човек ще намертиш в тоя форум професионални мнения по тоя въпрос. Май трябва да потърсиш нещо друго из нета. Потърси сравнения по тоя въпрос, може и да имаш късмет . Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PcMan не знам къде ходиш,но аз не съм оставал никога без обхват.Моята мисъл беше да ти предложа здрав телефон без много функции.Смятам че старите Нокии са подходящи за тази цел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото мощностите са ограничени от стандарта остава да се играе единствено с ефективност на антената. А такива са стърчащите извън апарата антени. А новите апарати не са с такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едно време имах Alcatel OT db easy. Тогава телефоните на Алкател се славеха с най-добрия обхват (сега не знам как е), защото апаратурата на Мтел също била на Алкател. Така чух тогава и взех този телефон. Като сигнал не мога да кажа как е , защото не си спомням, но помня, че батерията му държеше 8-10 дена.

PcMan , трудно ще си намериш запазен от старите Алкател-и.

Нокия , определено не са телефоните с най-силен сигнал. Това го казвам от личен опит, имал съм 4-5 Нокии.

За останалите марки нищо не мога да кажа.

Защо не подпиташ някои техник дали може да се измерва сигнала?

:write a letter: Впечатляващи характеристики има телефонът ти. 8-мегапиксела с интерполация ли?

Прави си за Alcatel-ите едно време. За техник.. Не познавам такива.. За Нокиите съм на същото мнение от опит. Запазен няма да открия, но ако повредите му стигат самодо панела, няма да е особен проблем.

:line dance: Относно моя телефон - 5Mpx (2592x1944) са реалните пиксели на CCD сензора, с интерполация до 8Mpx (3264x2448). На мен лично чистите 5 ми стигат, при полоцение, че матрицата е CCD на Sony с macro mode и куп други., качеството на картината е сеизмеримо с на цифров апарат от не нисък клас(има снимки в сайта). Но това не е по темата, за това спирам с offtopic-a. :gift:

@bildera_ Смея да твърдя, че не си прав за някои неща. Разлики в приемания сигнал и качеството/стабилноста на връзката при различни модели/производители не е малка, и това никога не се е променяло. Да, условията и мрежата влиаят в/у телефона и връзката, но въпреки това при работене с различни телефони в една и съща мрежа се усеща разликата дори без да е това целата ти - да тестваш кой как се държи. Разлика има, и това повечето от нас го знаем. За външна антена да, това е решение, но не постоянно. Защо пък да не търсиш телефон с по-добър обхват, и отделно да си имаш антена., вместо да береш ядове на моменти.

@bo6ko Всеки човек пътува различо, и най-важното - всеки от нас живее на различни места с различни условия около него. Не пътувам чак толкова често, но защо когато търся евтин, без функции втори телефон, да не търся този с оптимален обхват ? Един път ще се случи в годината, но ще ми свърши работа там, където друг телефон не. А разликите в приемания обхват и връзката, която поддържа телефона м/у различните модели/марки не е малка.. Особено когато имаш опит с някои. cool.gif

@Филипов е прав, и все пак има разлики, и те не са малки дори при даден телефон с вградена, и друг пак с вградена антена. Разбира се само някои телефони показват разлики.

Само да добавя за всички един цитат от бълг тълковен речник относно думата сигнал:

Сигнал - мн. сигнали, (два) сигнала, м.

1. Условен знак за предаване на информация на разстояние. Светлинен сигнал, Радиосигнал

2. Преносно - Това, което служи като подтик за действие. Спорът послужи като сигнал заработа.

3. Преносно - Това, което предупреждава, предизвестява опасност или нередност. Получихме сигнал за нарушенията на някои служители.

:cupid:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прага на 2007 година мисля че този спор е излишен с оглед на това че сравнението би било субективно и че има покритие на операторите поне 90%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам, че всеки има различно мнение но Алкател ( старите модели ) са правени за военни цели и затова го препоръчах. biggrin.gif

Дано успееш да намериш това което търсиш.

Редактирано от cuntar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тогава телефоните на Алкател се славеха с най-добрия обхват (сега не знам как е), защото апаратурата на Мтел също била на Алкател.

Не че е по темата, но Мтел работи почти само със SIEMENS, за преди години със сигурност, за момента не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не че е по темата, но Мтел работи почти само със SIEMENS, за преди години със сигурност, за момента не знам.

:) За в момента почти не оптимизират 2G/2.5G мрежата си, а 3G станциите са от китайски производител, също като Глобул, Вивател са с Nokia, които им оптимизират сегашната мрежа още от лятото, а от скоро интергрират и 3G технологии.

Когато бях с 511 съм работил и с Мтел, и с Глобул и не наблюдавах разлика. Т.е. това за добрия обхват при старите модели на Alcatel очевидно не е само за работа в мрежа с тяхно оборудване, за новите модели не знам.. Ако някой собственик на такъв каже.. Интересното, което забелязах след началото на общо производство с името T&A се изразява в това, че скочи почти 2 пъти стойноста на облъчване с радиовълни на kg. телесна тъкан (SAR). От новите модели само s853 е с 0.3w/kg, всички останали, които съм проверил са с над 0.53w/kg. 511 е с 0.3w/kg. Всичко това ме води до лоши заключения за общата изработка на новите модели.. не знам :P

Очевидно ще търся 511 2-ра ръка, имам един приятел и една позната с такива.. може да измислим нещо.. Друг вариант не виждам щом никой не споделя конкретно мнение, че е работил с тел., който има осезаемо по-добър сигнал от останалите. ;) Надявах се някой да сподели такова мнение за новите модели на Alcatel, но нищо. :P

@cuntar и всички останали - благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което споделих е само слух, който не може да претендира и за 50% достоверност.

На прага на 2007 година мисля че този спор е излишен с оглед на това че сравнението би било субективно и че има покритие на операторите поне 90%.

Има разлика между покритие на населението и покритие на територията на страната. :)

PcMan , тук нищо няма да откриеш. Попитай в някой по-специализиран форум. Например форума на списание HiComm.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такъв телефон, но цената не е като на алкател.

Това е нокиа 6310.Не е случайно, че всички хора които имат много разговори и пътуват много често го предпочитат пред всички модерни телефони.А и обхвата му е повече от добър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като добавка на предния ми пост. Тествано из Кайлъка. На място където SE Z600 губи обхват и е на граница на захапване Nokia 6110 има поне 4 черти и работи безпроблемно. Двата апарата един до друг. Така че не се изказвайте неподготвени.

”Прибирането” на на антената вътре в апарата винаги снижава ефективността и. Физика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В по-горните постове аз, и оснаталите взели отношение по "обхвата при Nokia" не сме говирили за 100% от моделите на компанията, а общо казано по общи наблюдения на повечето модели. За 100% от моделите е абсурдно да се дава мнение по очевидни причини.

Като добавка на предния ми пост. Тествано из Кайлъка. На място където SE Z600 губи обхват и е на граница на захапване Nokia 6110 има поне 4 черти и работи безпроблемно. Двата апарата един до друг. Така че не се изказвайте неподготвени.

”Прибирането” на на антената вътре в апарата винаги снижава ефективността и. Физика.

6110 е този модел от 98-ма година:

no6110b.gif

Това, че е стар модел не е проблем, но интересното е, че при него максималния обхват е с 4 чертички, т.е. на един и същ еператор z600 тъкмо е захапвал обхват, а 6110 е имала 4? Да не е било в момента, в който z600 е щял да се прехвърли на станцията с по-силен обхват, на която се е прехвърлила вече 6110? Не, че съм защитник на обхвата на SE-моделите, за тях мнението ми е като за тези на Nokia като цяло. Ако си е в "равностойни" условия това наистина бие рекорди за разлика м/у два модела от към сигнал. Другото интересно е, че 6110 работи само в 900mhz-ови мрежи. В България за оплътняване на обхвата на даден оператор се използват и 1800mhz-ови, и то предполагам, че точно за такива по-недостъпни места. Защото за да оплътниш обхвата на една равнина ще сложиш 900mhz антена в повечето случаи. А за малка, хълместа площ - логично 1800 :) Пак се отделих от темата.. лош навик..

6310 е интересно телефонче.. Освен да търся 6310, 6110, Alcatel 511 и айде сега кой е по- по- най- :):yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В по-горните постове аз, и оснаталите взели отношение по "обхвата при Nokia" не сме говирили за 100% от моделите на компанията, а общо казано по общи наблюдения на повечето модели. За 100% от моделите е абсурдно да се дава мнение по очевидни причини.

6110 е този модел от 98-ма година:

no6110b.gif

Това, че е стар модел не е проблем, но интересното е, че при него максималния обхват е с 4 чертички, т.е. на един и същ еператор z600 тъкмо е захапвал обхват, а 6110 е имала 4? Да не е било в момента, в който z600 е щял да се прехвърли на станцията с по-силен обхват, на която се е прехвърлила вече 6110? Не, че съм защитник на обхвата на SE-моделите, за тях мнението ми е като за тези на Nokia като цяло. Ако си е в "равностойни" условия това наистина бие рекорди за разлика м/у два модела от към сигнал. Другото интересно е, че 6110 работи само в 900mhz-ови мрежи. В България за оплътняване на обхвата на даден оператор се използват и 1800mhz-ови, и то предполагам, че точно за такива по-недостъпни места. Защото за да оплътниш обхвата на една равнина ще сложиш 900mhz антена в повечето случаи. А за малка, хълместа площ - логично 1800 :) Пак се отделих от темата.. лош навик..

6310 е интересно телефонче.. Освен да търся 6310, 6110, Alcatel 511 и айде сега кой е по- по- най- :):yanim:

6310 няма да си намериш. 6110 е добър вариант. Но .. от моето скромно опитче знам, че има модели на Моторола (колкото и да ги мразя като телефони), които са с най-силният сигнал. Обикновено сигнала от телефона е 2 до 2,5 вата, докато тези мотороли имат 3 до 3,5 вата, което си е много! Но незнам кои модели са! sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се замислим малко - добрият обхват в някои случай може да означава и добро изпичане на мозъка. Силното излъчване значи висока SAR норма. Лошият обхват на едни телефони може да се дължи на калпави антени и там радиочастта свързана с преобразуването на сигнала. Но прекалено добрия обхват на старите мотороли (нокии) не е добър за здравето.

Телефоните, които съм ползвал класирам по обхват така:

1. Моторола

2. Самсунг

3. Нокиа и Алкател

4. СониЕриксон

Edit 20.38: Сега видях по-горе, че се говори за Z600, че си губел обхвата. Е как да бъде, като това е телефона на второ място по норма SAR - 0.16, на първо е Моторола MРх200 0.11 W/kg.

Редактирано от universum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване