Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Родител вади нож срещу учител, изгонил сина му от час

Препоръчан отговор

Родител насочил нож срещу учителя на сина си в град Ветово, съобщиха от ОДП в Русе. В учебен час учителят С.А. /на 59 години/ направил забележка на един от учениците заради поведението му, а после го изгонил от стаята. След края на часа в двора на училището учителят бил пресрещнат от бащата на детето Р.Д. /52 години/. Родителят се скарал с учителя, като го обвинил, че е ударил сина му. След словесните нападки Р.Д. започнал да удря С.А. и извадил нож. Спречкването било прекратено от друг учител. По случая в РПУ-Ветово се води проверка, събраните материали ще бъдат докладвани на прокуратурата. Полицията съобщава и за друго нападение в училище. В село Хотанца в двора на училище "Васил Априлов" влязъл пиян 54-годишният Б.Х. Той ударил няколко шамара на 9-годишно момче, а после започнал да обижда директора на училището и учителки. Мъжът бил отведен от полицаите и настанен в заведението за отрезвяване. По случая е заведена преписка за престъпление по чл. 325, ал. 3 от НК

Източник : dnes.bg

Егати комичната ситуация ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не ме учудва. Там е малкия Париж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То,че е "Малкият Париж"-така си е,обаче помислете само как после ще се поддържа дисциплина в клас.Какъв авторитет ще имат учителите.

Там,във Ветово си вадят ножове.Няма лошо.Обаче това родителско поведение съм го наблюдавал и тук,в Плевен.Тук не вадят ножове.Тук родителят си изважда телефона и звъни в общината или някъде другаде (където има връзки).В последствие учителят бива привикан при деректора за "конско",а виновният ученик,след това се разхожда гордо по коридорите и вика-"Видяхте ли как наредих даскала?"И става пример за останалите.

Такива прецеденти въобще не трябва да се допускат,ако искаме постепенно да изплуваме от блатото,в което сами сме се потопили-точно със такива постъпки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ми е учител и женицата казва, че копче не може да каже на учениците. Каквото си искат, това правят. Ай си предприел по-драстични мерки и веднага го отнасяш. За изключване на ученик и дума не може да става, защото те така и така не достигат бройки и ако изключиш някой, то пък паралелката трябва да разцепят. По тази причина, даскалите си траят, за да не си изядат хляба, да има часове за тях. Сега един шамар не можеш да отвъртиш на някой ученик. Е как няма да се качват на главата им. Ще се качва и ще слиза по няколко пъти на ден и учителите ще стоят и ще си траят, ако искат да ядат хляб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макси,какво имаш предвид под "Малкия Париж" Мисля че проблема не е в това,ако съм те разбрал правилно,айде недей изпада в ксенофобия само :ill::temperature:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Макси,какво имаш предвид под "Малкия Париж" Мисля че проблема не е в това,ако съм те разбрал правилно,айде недей изпада в ксенофобия само :P:eek:

Не е наистина,Morfey.Не е в това проблема.И никой не обсъжда вярата или етноса на населението.Просто,всички които сме ходили там,пък и в Русе,знаем,че си е "Кючук Париж" cool.gif Аз пак повтарям-в Плевен съм бил свидетел на подобни постъпки от хора,православни християни и то имащи се за "радетели на българското" :help: Пфу...Това са хора,които просто не мислят.Не мислят какво всъщност правят.

И днес в "24-часа" имаше информация за родителка,посегнал ана учителка.Аз просто не знам къде живея вече. sad.gif Аз ли не съм добре,или всички останали...

Morfey,дори и ти си чел"Под Игото",нали и Вазов описва,как родителите са дърпали ушите на отрочетата си,че не са слушали даскала....

Какво е станало за тези 100 години,та така стигнахме до това положение?В каов бъркаме,та ставаме такива родители?

Ето,виж в темата за "наказват с труд провините се ученици",Darkterminal,какво казва за наказанията и възпитанието в САЩ.Защо там има изградена такава система,а тук,при положение,че ние сме я имали преди 100 години,днес вече е само спомен?И се стига до такива положения...

Не разбирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е па бързате да ма турите да изпадам нейде в страх от нещо си. :)

Там е пълно с всеизвестните хора, които аз наричам цигани. Говоря за цигани/роми, а всеки знае как те си решават проблемите - по "най-цивилизования" начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:clap: Извинявам се тогава Макси,знам какво е там,все пак съм от от него край cool.gif ,макар че точно във Ветово не съм ходил ( май му викат и Вятово) . За съжаление Трихо,образователната система не е това което беше.С носталгия си спомням за големите показалки на учителите,които имаха не само показваща функция,но и възпитаваща едно време :rolleyes: .И нищо не сме казвали,защото баща ми щеше да се включи и той във "възпитаването" laugh.gif ,независисмо кой виновен,аз или преподавателя,преподавателите винаги бяха прави в онези години. Но поне мисля че станахме както казваха"хора", а не говеда . Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще мине още малко време, ние възрастните ще намерим своето място и тогава вече и на децата си ще даваме по-добро възпитание и така, нещата не са необратими, скоро реката ще потече в своето си, правилното русло. Лоши учители винаги е имало и винаги ще има, кофти родители, които мислят, че тяхното дете е неизменно право, също ще има винаги. Въпросът е да разберем що е свобода и що е свободия, мисля, че сме на път да оправим понятията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте група, четох това-онова в темата.искам да ви кажа ,че това ,нашето безвремие е някак смахнато! прави сте в много от нещата за родители ,ученици,учители,етноси или не ....то за последното май е най-маловажно,незнам?!

днес в училищата се "проектира" бъдеща България и искам да кажа, дупе да ни е яко именно за това,че се моля истински да не съм прав мислите си!!!

Определено тази криза ,в която живеем засегна в дълбочина обществото ни,но

...мисля че нещото ,което най-много ни липсва е човещината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:P Ако бащата беше читав човек, той щеше да възпита сина си правилно. Така нямаше да се стигне до подобен инцидент.

:P Като знаете колко нечитави хора има около вас, как мислите, ще са рядкост ли подобни, а и по-големи безобразия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам лично детето - доста е разглезено (мое мнение)

А за бащата ... просто няма да коментирам

Учителя ми е преподавал и не мисля, че вината е у него също мое мнение

Колкото за малкоя Париж ... ако е тва за което си мисля няма участници от ромски произход в тоя "инцидент"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайте в предвид че даскала е на 59 години. Значи 100% е изкукуригал!!! Стига сте обвинявали децата, повечето учители са пълни профани и психично нестабилни неудачници. Съжалявам че го казвам, но си е така.

Редактирано от ROBIN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ROBIN, твоите родители като достигнат тази възраст и те ли ще изкукат, или ти по тях прецени за даскала? По твоята логика всички над и на 59 годишна възраст, да ги пишем бегали(ударението на а). Чудя се някой ден като станеш на тези години(живот и здраве), как ли ще реагираш, когато някое хлапе ти каже, че си изкукуригал? 13.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имайте в предвид че даскала е на 59 години. Значи 100% е изкукуригал!!! Стига сте обвинявали децата, повечето учители са пълни профани и психично нестабилни неудачници. Съжалявам че го казвам, но си е така.

Това за даскалите /аз не съм от тях/ да вземеш да го поредактираш малко. Може ли? Защото точно и теб са те научили на четмо и писмо тези даскали. Или още си пишлигар и драскаш щяло и нешяло!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора изкукват доста по-рано, други са свежи и до 100. Ти как преценяваш себе си?

---------------------------------

Проблемът е комплексен и всички участници в него имат своята вина. Статистиката оборва мнението ти за качествата на учителите. Добре е, че съжаляваш, че го казваш. Лошо е, че го твърдиш.

---------------------------------

Основната причина, че почти всеки поотделно е тръгнал наникъде, е липсата на дисциплиниращата ръка на обществото - властта. Самата власт не се подчинява на никаква дисциплина, живеем сякаш в някакъв период на анархия и пълно безвластие. Съвсем естествено е, че това рефлектира върху всички членове на обществото. Слава богу, че последното рано или късно ще намери в себе си сили да почисти кочината. Ако не го стори, нацията ще се стопи и изчезне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои преподаватели наистина са тотално изфирясали. Обаче да поставяш диагноза на човек без да го познаваш е несериозно това да не ти е канал 2001?Според мен също вината е по -скоро в момчето и още повече в бащата...И на мен са ми преподавали откачалки, особено по време на следването човек се среща с какви ли не индивиди и все пак, за да този човек да е сложен там, явно има на какво да научи децата. Точка. Трябва да уважаваме по възрастните и ние един ден ще одъртеем и нас ще ни наричат откачалки доколко заслужено това си е отделен въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване