Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте, възникна ми следният проблем.На компа си имам nVidia GeForce FX5200 и самата видеокарта си има вентилаторче.Но незнайно защо това вентилаторче се повреди и сега едвам "хрипа" , в смисъл че за да тръгне да се върти трябва ръчно да го завъртя няколко пъти и тръгва обаче едвам едвам савсем бавно и издава звуци все едно стържи нещо.Отидох при един приятел и той ми каза да го смажа.Разглобихме го смазахме го обаче пак същата работа.Компа си вари добре някой игри също обаче като пипна видеокартата така се е награя само паржолите и липсват :P Та имам следните въпроси.1во ако карам така още една седмица възможно ли е нещо сериозно да се повреди в компа(имам предвид някакъв хардъерен проблем) 2ро има ли начин по някакъв начин да спася видеокартата 3то с това загряване на видеокартата възможно ли е проблем някакъв хардуерен 4то ако за нищо не става картат и трябва да я сменя може те ли да ми препоръчате видеокарта подобна на тази ако може и по добра (ако може да е геймарска) до 80 евро.Мерси предварително. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен:

1. Гледай да не натоварваш картата с игри и т.н., за да нагрява възможно най-малко през следващата седмица.

2. Нов вентилатор.

3. Проблема би трябвало да е във вентилатора. Възможно е да останеш без видео карта, ако не вземеш мерки.

4. Не вярвам да се стигне до там biggrin.gif

Редактирано от bozko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако за нищо не става картат и трябва да я сменя може те ли да ми препоръчате видеокарта подобна на тази ако може и по добра (ако може да е геймарска) до 80 евро.Мерси предварително. :help:

не си споменал картата за кои слот ти е - AGP или PCI-E

например GF7300 GT e доста добро решение :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не си споменал картата за кои слот ти е - AGP или PCI-E

Според теб 5200 на какъв слот е?

Към автора - ако ще играеш игри "80евро" и "геймърска карта" са несъвместими понятия. Или се задоволяваш с нещо за което ти стигат парите от рода на 6600 AGP или X1300PRO AGP или отделяш повече пари и си взимаш нещо от рода на 7300GT или 7600GT. А ако тази 5200 ти върши работа купи и едно вентилаторче за 5лв и го смени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Простете че се намъквам в темата -само един въпрос.7300GT какви изисквания има-предлагат ми я за 180лв с едногодишна гаранция,но не знам дали ще я захараня и само да си дам парите.Идеи по въпроса ако обичате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Простете че се намъквам в темата -само един въпрос.7300GT какви изисквания има-предлагат ми я за 180лв с едногодишна гаранция,но не знам дали ще я захараня и само да си дам парите.Идеи по въпроса ако обичате.

На кой производител е картата и с каква памет е(предполагам DDR2) и на какви честоти работи паметта?

За 195лв. получаваш МP 7600GS AGP и ще е по-бърза от 7300GT със същата памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според теб 5200 на какъв слот е?

Към автора - ако ще играеш игри "80евро" и "геймърска карта" са несъвместими понятия. Или се задоволяваш с нещо за което ти стигат парите от рода на 6600 AGP или X1300PRO AGP или отделяш повече пари и си взимаш нещо от рода на 7300GT или 7600GT. А ако тази 5200 ти върши работа купи и едно вентилаторче за 5лв и го смени.

Няма обих се да търся но не намерих такова вентилаторче, за жалост.Мм... най-вероятно ще трябва нова да си зема.Какво ще кажете за GeForce FX 5500 струва ли си , или..?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма убих се да търся но не намерих такова вентилаторче, за жалост.Мм... най-вероятно ще трябва нова да си зема.Какво ще кажете за GeForce FX 5500 струва ли си , или..?

Не си заслужава да си даваш парите тепърва за 5500 ( тя е почти същата "стока" като 5200 ) -занеси твоята карта в кой да е сервиз да и сменят цялото охлаждане (няма да е повече от 10 -ина лв.) -ако я оставиш така ,просто има вероятност да прегрее чипа и тогава наистина ще я хвърлиш .

Най-доброто за AGP слот ,което горе долу приближава посочените в първия пост 80 евро е тази Sapphire X 1300 XT 256 MB DDR3 на цена 95.24 евро .Има и други на AGP слот , но това е най доброто в посочения ценови диапазон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз да се намеся, ако няма подобно вентилаторче за тази видео карта може да и монтираш някое вентилаторче от захранване примерно и да го постави6 така че да я охлажда, а съм виждал и доста вентилатори със радиаторче точно за видео карти са за около 10-на лв.

поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и аз да се намеся, ако няма подобно вентилаторче за тази видео карта може да и монтираш някое вентилаторче от захранване примерно и да го постави6 така че да я охлажда, а съм виждал и доста вентилатори със радиаторче точно за видео карти са за около 10-на лв.

поздрави

А може ли по някакъв начин да наместя един обикновен вентилатор(говоря за вентилаторче за ПС) така че да охлажда картата.Ще постигна ли същият ефект както при смяна на малкото вентилаторче???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А може ли по някакъв начин да наместя един обикновен вентилатор(говоря за вентилаторче за ПС) така че да охлажда картата.Ще постигна ли същият ефект както при смяна на малкото вентилаторче???

Закрепяш някъде една 80 мм перка да духа към видеокартата и нямаш грижи .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам много познати с 5200 и до ден днешен никога не е имало проблеми с вентилаторчето ѝ. Няма значение каква перка ще сложиш, 10-ина лева някъде вървят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ще го измисля по някакъв начин.Засега няма да си копувам нова видео карта. Мерси много.

ПС:Само да попитам да махам ли вентилаторчето на видеокартата или да седи.Защото то понякое време проработва ама много слабо се върти и нищо не охлажда?

Редактирано от neck (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре да го махнеш :) - само ще запречва потока на новото :wors: ... Слагай едно 80-милиметрово (поне biggrin.gif ) да обдухва радиатора вместо него и забрави за старото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

b_1707_1.jpg

Това ми е видеокартата само дето вентилаторчето е по различно.Та мисалта ми е нямам радиатори, само вентилатора е .Мога да го махна обаче стойчицата която е отсрани му в смисъл всичко останало без перките и моторчето, си остава немога да го махна(в моя случай е кръгло но няма значение.Мятам го под картата да духа срешу мястото кадето е било вентилаторчето и го оставям така...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Реших да си купя нова.Искам да попитам

nVIDIA GeForce FX 5500

AGP 8x interface

- 256 MB DDR

- 400 MHz RAMDAC

- Memory Bandwidth: 6.8 GB/sec.

- Maximum Resolution: 2048 x 1536 @ 85 Hz

- Ultra Shadow Technology

- CineFX 2.0 Engine

- Intellisample Technology

- nView Multi-display Technology

- Supports DirectX 9.0

- Supports OpenGL 1.4 support

- 3rd generation Lightspeed Memory Architecture

Ще ми вършили същата работа?

--------->> Както и да е вече си я купих.. :clap:

Редактирано от neck (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че тя 5500 същата "стока" като 5200 . Охлаждания като за твоята 5200 има колкото искаш ,едни такива комплектчета на Титан и струват 10.84 лв. Като ще взимаш 5500 ,по-добре си направи твоята , а пък като посъбереш повече пари тогава си вземи нещо модерно и сериозно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване