Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

LoLiTkAta

Проблем със звуковата ми карта!

Препоръчан отговор

Вчера не знам точно какво е правил брат ми на компа ама ми е изтрил driver-a за музика и сега нито мога да слушам mp3, нито да говоря в skype, нито да гледам филми със звук sad.gif .Моля някой да ме упъти от къде да си дръпна такъв driver или направо да ми услужи с линк :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера не знам точно какво е правил брат ми на компа ама ми е изтрил driver-a за музика и сега нито мога да слушам mp3, нито да говоря в skype, нито да гледам филми със звук sad.gif .Моля някой да ме упъти от къде да си дръпна такъв driver или направо да ми услужи с линк :)

Не мислиш ли, че за целта трябва да знаем с каква звукова карта си, или ако е вградена, какво ти е дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хммм....изобщо идея си нямам каква ми е звуковата карта,никога не съм била на ''ти'' с устройството на компа.Как мога да разбера каква е, пише ли го тва някъде?(сигурно въпроса ми звучи доста тъпо,ама да ви кажа че съм блондинка все пак :help: ) Не съм сигурна точно къде ми е проблема само мога да кажа че като си пусна winampa и кликна на някое мп3 ми изписва ''Bad DirectSound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration.Error code: 88780078.''Не знам дали от тоя код може да се разбере нещо,абе изобщо нищо не знам,дано поне успеете да ми кажете как мога да разбра каква ми е шибаната звукова карта. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си програма от рода на Everest ,за да разбереш за звуковата си карта и дъното,а обикновенно в

дясно ти дава и препоръчителен линк с обновяване на драйверите.

Въпреки че е елементарно,виж къде са дисковете,които идват със закупуването на компа-там трябва да са.

Редактирано от dred (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера не знам точно какво е правил брат ми на компа ама ми е изтрил driver-a за музика и сега нито мога да слушам mp3, нито да говоря в skype, нито да гледам филми със звук sad.gif .Моля някой да ме упъти от къде да си дръпна такъв driver или направо да ми услужи с линк :help:

Когато са ти асемблирали компонентите, трябва да са ти дали два инсталационни диска - единият е за видео картата ти, а другият е за дъното! Драйвърите за твоята звукова карта са в инсталационния диск, който е за дъното, поставяш този дск в CD/DVD-ROM- чето и инсталирваш драйвърите за звуковата си карта от там!

Ако проблемът не се оправи, след като преинсталираш драйвърите на звуковата си карта, тогава трябва да направиш ъпдейт на Уйндоуса!

Аз имах наскоро проблем със звука, който разреших, след като направих ъпдейт на ОС! За всеки случай те съветвам сега да направиш ъпдейт на Уйндоуса, и ако проблемът не се оправи, тогава да преинсталираш драйвърите!

Редактирано от MELL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли, инсталирай и стартирай EVEREST Ultimate 2006 (7.2MB). Като я стартираш, вляво избираш Компютър -> Обща информация и в раздел Мултимедиа ще пише с каква звукова карта си.

MELL, желателно е драйверите да са най-новите. Тези на дисковете към дъната са обикновено стари.

Ето и по-вероятните драйвери.

Realtek:

Realtek AC'97 A3.95 (17.5MB)

Линковете са за една и съща версия, просто са различни миръри. Избери най-бързия.

C-Media:

C-Media CMI9738 или CMI9739 (4.0MB)

C-Media CMI9761 (4.1MB)

C-Media CMI9880 (3.2MB)

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтегли, инсталирай и стартирай EVEREST Ultimate 2006 (7.2MB). Като я стартираш, вляво избираш Компютър -> Обща информация и в раздел Мултимедиа ще пише с каква звукова карта си.

MELL, желателно е драйверите да са най-новите. Тези на дисковете към дъната са обикновено стари.

Не винаги новите драйвъри, са по-добри от старите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не винаги новите драйвъри, са по-добри от старите.

При звуковите карти обикновено най-новите драйвери са най-добри. Иначе е вярно, че има продукти, при които по-старите са по-удачни, но те са сравнително малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека видим първо каква е саунд картата, след като LoLiTkAta си инсталира Everest и даде конкретна информация, пък тогава ще и кажем кой драйвър да сложи. Мисля, че един от вариантите на Night_Raven трябва да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звуковият ми адаптер е - Realtek ALC655 @ Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [b-0]

Сега вече може ли линк за драивер??? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Realtek:

Линковете са за една и съща версия, просто са различни миръри. Избери най-бързия.

Ползвай тези

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...