Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

akirichev

Hi-Speed USB (недоумявам)

Препоръчан отговор

Купих си една флаш памет - Corsair Voyager, която предоставя скорост на трансфероколо 19мб/с.

Дотук всичко е перфектно, обаче като е включа в моя компютър ми изскача едно балонче в трея

"HI-SPEED USB Device Plugged into non-HI-SPEED USB Hub

A HI-SPEED USB device is plugged into a non-HI-SPEED USB hub.

For assistance in solving this problem, click this message."

Реших, че наистина нещо USB-тата да ми стари и трябва да купувам нещо, за да позволи тази скорост на трансфер (сега нормално е 1мб/с)

Когато я занеса някъде на никой не му изскача подобно съобщение искоростта си е нормална в рамките на 15-20мб/с.

Реших вчера да направя един тест - пуснах си ubuntu и там се оказа, че скоростта на трансфер е 24мб/с => проблема не е в хардуера.

Имате ли някаква идея какво освен драйверите на дъното да инсталирам, че да тръгне като хората.

На самия диск на EPoX си има USB 2.0 driver - инсталирах го ама като, че нищо не се промени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не те дразни, карай си така. Просто надписа ти казва че си включил устройство което поддържа по-висока скорст на трансфер(USB 2.0) в порт с по-ниска скорост(USB 1.1). На стария си компютър имах същия проблем, не ме дразнеше но имах само два USB 1.1 порта и проблема го реших с подобна карта като тази от снимката.

USB 2.0 PCI Card

022769315003L.gif

Редактирано от ESPACE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам подобна карта като тази на снимката, ама дъното ми е съвсем ново. EPoX nForce4 9NPAJ SLI. И на кутията му пише, че всички USB-та са 2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и при мен беше така, но си намерих Hi-speed USB driver универсален и всичко се оправи, но не мога да се сетя от къде го открих, но може да ми пишете на e--mail-a и да ви го пратя. Драйвера се казва USB2.0.exe (self-extract rar archive), a пощата ми е [email protected]

Или ми пишете или оставете тука мейла си и го пращам :)

Редактирано от nikola_yanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта, но не ми помогна. Скоростта пак си е 1мб/с, което е нищожно при възможни 19 :wors:

Дано като преинсталирам Win-a да се променят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А отиде ли в device manager (win button+pause --> hardware --> device manager) и от дам да му дадеш update и да избереш папката с този драйвер? При мен така се получиха нещата, надявам се и при теб да се получи така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега не съм у нас, ама като се прибера ще пробвам така. Дано стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows XP със SP2 не се нуждае от специални драйвери за USB 2.0, но ако си с по-стара версия ще ти е нужен драйвер. Eто 2 линкa които може да са ти от помощ:

Link1

Link2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Оправи се проблем и то много лесно. Стига да ти дойде акъла навреме. дадох си му "update driver" и после се оакза, че мога ръчно да избера какъв драйвер да му се сложи. И от там си избрах "Universal USB Controller" и стана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

което още веднъж доказва, че не е нужно да се преинсталира Уиндоуса за всеки дребен проблем.

хората са си го казали "работещ Уиндоус не се пипа"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Макар да няма много общо с темата ще питам тук пък дано някой ми отговори. Имам един стар лаптоп, който е с USB 1.1. Прочетох, че теоретично скоростта е максимум 12 мбпс. което е около 1.5 мегабайта. Аз искам да сложа един УСБ уайърлес адаптер, обаче не знам на практика колко ще е реално достижимата интернет скорост. Четох някъде, че няма да е 1.5 мегабайта, а на половината. Вярно ли е това? Интересува ме дали през УСБ порт 1.1 ще мога да ползвам пълноценно интернет за скайп и браузване? Ако някой има някакви наблюдения, ще съм му много благодарен да сподели :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Макар да няма много общо с темата ще питам тук пък дано някой ми отговори. Имам един стар лаптоп, който е с USB 1.1. Прочетох, че теоретично скоростта е максимум 12 мбпс. което е около 1.5 мегабайта. Аз искам да сложа един УСБ уайърлес адаптер, обаче не знам на практика колко ще е реално достижимата интернет скорост. Четох някъде, че няма да е 1.5 мегабайта, а на половината. Вярно ли е това? Интересува ме дали през УСБ порт 1.1 ще мога да ползвам пълноценно интернет за скайп и браузване? Ако някой има някакви наблюдения, ще съм му много благодарен да сподели :cool:

На моя лаптоп със същия порт ставаше безпроблемно сърфирането и скайпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...