Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

krisku

Съвет за покупка на лазерен принтер :)

Препоръчан отговор

Здравейте :wors:

Предстои ми да си закупя принтер, избрах си да е лазерен, защото четох тук таме, че били до някаква степен по-добри от матричните :)

Та се чудя (нямам си представа от принтери), каква марка да си избера.

Да кажем, до 300-350 лева, моля препоръчайте ми някаква качествена марка, и ми дайте някакво описание за нея (дано не съм нахален).

Мисля да закупя принтера от магазините на Технополис, но вие кажете - качествени ли са там, ако някой е закупувал даден продукт от там или не, ако не са ме опътете към някоя по-голяма верига магазини, защото съм от Свищов, и едва ли има някой магазини които ги има в София (примерно).

Благодаря предварително и приятна вечер ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око тук...

http://www.allegro-bg.com/search.php?keywo...p;scategoryid=9

Чувал съм добри отзиви за Samsung 1610/1710...и естесвтено за LaserJet сериите на HP

Успех при избора на принтер.Иначе аз ползвах лазерен HP LaserJet 6L (старичък е вече макар да беше доста скъп 8стр/мин), но се развали сензора за хартия и стана за боклука...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо трябва да решиш за какво ще го ползваш и колко ще го натоварваш, ако ще е за домашно ползване и натоварване до 1000 страници на месец, по-добре си купи мастилено струнен принтер, а ако ще имаш по-голямо натоварване мини на лазарен. Имай в предвид и цената на консумативите - касетките за мастилените са по евтини от тонерите за лазерни, но пък и правят по-малко копия, от друга страна касетките позволяват пълнене, което е по-евтино от купуване на нова. Вземи си принтер, за който ще можеш по-лесно да си намериш консумативи, нещо на HP, Canon, Lexmark или Brother. Не знам дали имам право да давам линкове тук към оферти и промоции, за това ако искаш ми пиши на лична да ти пусна някои интересни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, първо благодаря.

Аз съм се спрял на този - http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=559749

Какво мислите за него?

Така сега да спомена, принтера няма да го натоварвам (в къщи ще си го ползвам, едва ли ще стигна до 1000 изпечатани страници на месец, дали ще мина 200 не знам, но искам да е лазерен), много хора ми препоръчват лазерните пред мастило-струйните принтери.

А за тези "тонер касети" може ли малко повече информация, да обясните на кратко за какво служат, трябва ли да се подменят, за всички модели принтери еднакви ли са, ала бала? :wors:

А и, от колко до коло лева варират принтерите, които могат да печатат цвети страници? Аз разбрах, че от 2000 на горе, вярно ли е?

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за всеки модел си има отделни модели тонери, ако принтера ти моно т.е. чернобял - тогава имаш само черен тонер, в повечето случеи са два за 2500 копия и за 5000 копия. Ако принтера ти е цветен - тогава трябва да имаш трите основни тонера: магента, циан и йелоу -( трите цвята образуващи всички останали )и машината ти спира да работи при липсата на един от тези тонери. Аз те съветвам да си вземеш мастилено струнен, защото съотношението качесто/цена е в полза на мастилените.... засега.

Редактирано от Don_Tony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Don_Tony и ти препоръчвам един Canon (поне моделите от клас i250 добре се представяха)...

Ето нещо от Мост-а...но разбира се не е задължително да се насочваш към тях!

MPP100/MOBILE/BLUETOOTH/48COL 186.25 194.12 200.67

CANON IP-1300 43.31 45.31 46.64

CANON IP-1700 56.64 58.63 60.63

CANON IP-2200 79.29 82.62 85.29

CANON IP-3300 85.95 89.28 91.95

CANON IP-4300 109.27 113.27 118.60

CANON IP-6210D 100.99 104.93 108.86

CANON IP-6220D 146.59 151.92 157.25

CANON SELPHY DS-810 PHOT0 146.59 153.25 158.58

CANON IX-4000 A3+ 321.16 333.15 345.14

CANON IX-5000 A3+ 401.11 415.77 431.76

CANON MP160 ALL-IN-ONE PHOTO 75.29 77.29 79.96

CANON MP170 ALL-IN-ONE PHOTO 102.30 106.24 110.17

CANON MP180 ALL-IN-ONE PHOTO 99.95 103.94 107.94

CANON MP500 ALL-IN-ONE PHOTO 236.09 245.27 253.14

CANON MP530 ALL-IN-ONE PHOTO 257.19 266.52 275.85

CANON MP730 ALL-IN-ONE PHOTO 403.97 419.71 435.45

CANON MP-750 ALL-IN-ONE 301.67 313.47 323.97

CANON MP-780 ALL-IN-ONE 361.13 374.46 389.12

CANON MF3240 ALL-IN-ONE LASER 219.88 226.54 234.54

CANON MF5730 ALL-IN-ONE LASER 294.50 305.17 315.83

CANON MF5750 ALL-IN-ONE LASER 350.47 363.80 377.13

CANON LBP3000 600X600/14PPM 118.04 123.29 127.23

CANON LBP3200 600X600/18PPM 143.03 149.59 154.84

CANON LBP 5000 COLOR 250.53 259.86 269.19

CANON LBP5200 COLOR 338.48 351.81 363.80

BROTHER HL1050 1200/10P/4M 328.00 347.00 372.00

BROTHER 6050D PS/24PPM/DUPLEX 211.17 219.04 226.91

BROTHER HL1850 2400X600/DUPLEX 474.80 493.16 511.52

CABEL FOR LPT 1.71 1.97 2.10

CABEL FOR USB 1.05 1.09 1.13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте :baby:

Предстои ми да си закупя принтер, избрах си да е лазерен, защото четох тук таме, че били до някаква степен по-добри от матричните :)

Та се чудя (нямам си представа от принтери), каква марка да си избера.

Да кажем, до 300-350 лева, моля препоръчайте ми някаква качествена марка, и ми дайте някакво описание за нея (дано не съм нахален).

Мисля да закупя принтера от магазините на Технополис, но вие кажете - качествени ли са там, ако някой е закупувал даден продукт от там или не, ако не са ме опътете към някоя по-голяма верига магазини, защото съм от Свищов, и едва ли има някой магазини които ги има в София (примерно).

Благодаря предварително и приятна вечер :)

1. Не си взимай Canon !

2. Гледай да е поне 600 dpi

3. Драйвери за Vista (support) и Linux

4. Toner , който е ефтин и се пълни

5. Здрав метален механизъм

6. Поне 3г. гаранция :-)

нещо такова е Xerox 3150, 20ppm, 1200LQ, 32Mb, PP&USB cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретни впечатления от HP LaserJet 1018 - "желязна машинка" - една година здраво бачкане -нито един отказ - и което е по-важното , няма проблеми с драйверите (които общо взето са винаги слабата страна на хубавата офис техника на HP).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважавам Kokomil,но в случая жестоко греши.Това е най-лошият избор,който може да съществува.Отворете го и поразгледайте дизайна и компонентите,и си дайте сметка за подръжката и качеството.HP са най-жалкият производител,който може да съществува.Един американски войник бил толкова бесен от качеството и подръжката на HP,че...В И Ж Т Е С А М И

SAMSUNG използва технологията на XEROX,тъй като имат joint-venture.Другият избор е EPSON.Анге бу! (аз казах)

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уважавам Kokomil,но в случая жестоко греши.Това е най-лошият избор,който може да съществува.Отворете го и поразгледайте дизайна и компонентите,и си дайте сметка за подръжката и качеството.

Напълно вероятно е и да е греша - но ,в случая ,както казах става въпрос за лично наблюдение .Въпросният принтер ме изненадва изключително приятно .

Иначе , като видя нещо на HP ........ веднага ми идват наум проблемите с драйверите,които ще последват ,независимо от това за какво става въпрос .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уважавам Kokomil,но в случая жестоко греши.Това е най-лошият избор,който може да съществува.Отворете го и поразгледайте дизайна и компонентите,и си дайте сметка за подръжката и качеството.HP са най-жалкият производител,който може да съществува.Един американски войник бил толкова бесен от качеството и подръжката на HP,че...В И Ж Т Е С А М И

SAMSUNG използва технологията на XEROX,тъй като имат joint-venture.Другият избор е EPSON.Анге бу! (аз казах)

Понеже НР 1020 и ML-2010P на Самсунг са горе-долу от един клас за около 5000стр(при 5% покритие на листа) месечно натоварване, предлагам следното :

пускаме примерно 2500 стр наведнъж(колкото им е стандартния консуматив)и гледаме сеир biggrin.gif ,

мога да ви кажа от личен опит ,че Самсунга направо се разтопи от развитата температура,всички пластмасови чаркове вътре в принтера бяха станали на кайма, докато НР-то нямаше никви проблеми.

Това относно здравината, сега за гаранцията на Самсунг, след тази процедура в два от гаранционните сервизи на K&K отказаха да признаят гаранционен ремонт с думите ,че принтера не бил ползван според инструкциите.

Еми друго кво да говоря! Евтиното винаги излиза по -скъпо ! На всичкото отгоре касетите на Самсунг са доста по-капризни откъм пълнене и рециклиране, издържат само по веднъж и след това нова. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно вероятно е и да е греша - но ,в случая ,както казах става въпрос за лично наблюдение .Въпросният принтер ме изненадва изключително приятно .

Иначе , като видя нещо на HP ........ веднага ми идват наум проблемите с драйверите,които ще последват ,независимо от това за какво става въпрос .

Аз също използвам HP1018 и съм много доволен (поне засега).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1018 е един страхотен избор, а НР е не случайно едноличен лидер в тази сфера, относно продажби. Но на този етап аз бих си взел мастилено - струнен, а не лазарен - за домашно ползване говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравете,

нека и аз да се включа.

Вкъщи имам HP LaserJet 4+. Разпечатвал е по над 1000 страници на седмица. Принтерчето е на 10 години и няма никакви проблеми. Случвало се е да се стопи самозалепващо фолио в него и паус (обикновен, а не топлоустойчив) - само отваряш задния капак остъргваш разтопеното и е готов отново за печат. От както е в мен не е виждал оргинална тонер касета. Само рециклирани - 60лв. за 6000 копия. Ако това е скъпия консуматив... Сменян му е тефлоновия барабан ведъж за 5 години и той струваше невероятните 20лв.

На работа имаме HP LaserJet 1018 - печата се постоянно на него и няма никакви проблеми - вече повече от година. Имаме и Lexmark С500 - 2 ходи в сервиза за 1 седмица (първата седмица след купуването му).

Мисля, че изброеното е показва кои принтери за какво стават.

Поздрави.

Редактирано от blackbebo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP LaserJet 1018.Имам в къщи,доволен съм от него.Работи бързо,има две поставки за слагане на листове,може да се поберът около 150 листа.Като няма листи или има неизправност във принтера сигнализира.Не е голям.Има съответни знаци за лесно опътване.За да не остана на сухо с моята информация надникни тук.Надявам се съм помогнал ;)

Редактирано от PoliceMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са лични впечатления,съвсем различно е да са професионални,тоест,от сферата,така да се каже.Докато вие споменавате вашия личен принтер,аз говоря от гледна точка на човек,поддържащ няколко хиляди компютъра,а голяма част от тях са с принтери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това са лични впечатления,съвсем различно е да са професионални,тоест,от сферата,така да се каже.Докато вие споменавате вашия личен принтер,аз говоря от гледна точка на човек,поддържащ няколко хиляди компютъра,а голяма част от тях са с принтери.

Аз затова дадох сайт,за да няма само мой впечатления,но е добре и да се кажат впечатленията на човека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме Условия за ползване'>бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените Декларация за поверителност'>настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване