Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Библията - въпроси, отговори, тълкувания


Препоръчан отговор

Най - великата техника за една енергия е - Ако не можеш да я спреш, овладей я!!!Hect0r,работата е там,че едно 90% от хората отричат енергията.А отричайки нещо-ти отказваш да го разбереш.Но все пак онези 10%,които вярват се нуждаят от повечно енергия,за да налагат волята си.

Това е много интересно и забавно, но по съвсем други причини. :-)))

...Всяко нещо,с което се борим,за което сме против или се опитваме да спрем-ние,несъзнателно правим заявка за още от това неща,и то в по-големи мащаби.

Не разбирам тази логика.

Искаш да кажеш, че ако видиш някой да причинява страдание на други - не трябва да се направи нищо ли? Защото това ще доведе до още повече страдание?

Това би означавало да не се помага например на пострадалите в Хаити.

Или това би означавало че ако подкрепяме нещо, то ще намалява.

Никога не съм наблюдавал нещата да се случват така.

Не мисля, че е необходима толерантност към нетолерантността.

Редактирано от Вало (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Това е много интересно и забавно, но по съвсем други причини. :-)))

Едно филмче, Вало, което донякъде ще ти отговори на въпроса. Но само до някъде... останалото са персонални мисли, решения и действия :)

тъкмо се бях запътила към темата "Магията на парадокса" с него :blink:

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам тази логика.

Искаш да кажеш, че ако видиш някой да причинява страдание на други - не трябва да се направи нищо ли? Защото това ще доведе до още повече страдание?

Това би означавало да не се помага например на пострадалите в Хаити.

Или това би означавало че ако подкрепяме нещо, то ще намалява.

Никога не съм наблюдавал нещата да се случват така.

Не мисля, че е необходима толерантност към нетолерантността.

Винаги помагай, когато някой моли за това (доколкото можеш). Никога не се намесвай, ако не молят за помощта ти. Тази мисъл четох някога, много отдавна и не и обърнах внимание. Когато започнах да изпадам в разни ситуации, за които нямах логичен отговор, тази мисъл ми проблесна...Както каза Нел в един свой пост - "Логиката понякога пречи."

:cool:

  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги помагай, когато някой моли за това (доколкото можеш). Никога не се намесвай, ако не молят за помощта ти. Тази мисъл четох някога, много отдавна и не и обърнах внимание. Когато започнах да изпадам в разни ситуации, за които нямах логичен отговор, тази мисъл ми проблесна...Както каза Нел в един свой пост - "Логиката понякога пречи."

:cool:

С това съм съгласен. Твърдението, което не разбирам е различно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можем да имаме нещо, към което сме пристрастни. Духовен закон. По нашата логика - Когато гониш (стремиш се) към нещо, то бяга. Наистина не е лесно да се осмисли.

Хаити молеше за помощ и я получи. Когато се борим с нещо получаваме отпор, равен на енергията, която сме вложили. И, в същото време "подхранваме" с енергия, т.е. с живот, онова, с което се борим. И то продължава да съществува и, даже, да набира мощ. Години ми бяха необходими, за да схвана това.

:cool:

Редактирано от MJA (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можем да имаме нещо, към което сме пристрастни. Духовен закон. По нашата логика - Когато гониш (стремиш се) към нещо, то бяга. Наистина не е лесно да се осмисли.

Хаити молеше за помощ и я получи. Когато се борим с нещо получаваме отпор, равен на енергията, която сме вложили. И, в същото време "подхранваме" с енергия, т.е. с живот, онова, с което се борим. И то продължава да съществува и, даже, да набира мощ. Години ми бяха необходими, за да схвана това.

;)

Да.

И когато и ако все пак решим някому да помогнем, без той да ни е молел, то той не трябва да разбира, че правим нещо за него. По думите на Иисус:

Внимавайте да не вършите делата на правдата си пред човеците, за да ви виждат; инак нямате награда при Отца си, Който е на небесата.

И тъй, когато правиш милостиня, не тръби пред себе си, както правят лицемерите по синагогите и по улиците, за да бъдат похвалявани от човеците; истина ви казвам: Те са получили вече своята награда.

А когато ти правиш милостиня, нека левицата ти не узнае какво прави десницата ти;

за да става твоята милостиня в тайно; и твоят Отец, Който вижда в тайно, ще ти въздаде [на яве]

Матей6:1-4

Понякога помощ е да "удариш", да си жесток към някого и той може да те намрази затова, но щом си сигурен, че го правиш с чисто сърце и без корист...

Любовта няма форма.

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онова, което знам (вътрешният ми глас или знанието, което го има във Космоса, а всеки от нас си избира онова, в което да вярва): Библията е написана от хора, които са прозряли Истината. Състои се от книги на посветени (просветлени) хора. По време на Вселенските събори, служители на Църквата от висш ранг са решили, кои автори и книгите им да бъдат забранени (в полза на църквата, която иска да има власт). При преводите на Библията също има много неточности, умишлени или не, но са факт. Книгите, свързани с прераждането са изхвърлени (опасни за християнската църква). Библията е една велика книга, за този, който може да тълкува написаното. В църкви влизам, защото те са построени на специални места и излъчват положителна енергия. Институцията Църква, като цяло, е излишна днес. Вярващият няма нужда от посредник.

Именно, нямаме нужда от посредници, но те имат нужда от нас :) Или имат печалба от това... Една страна сме!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Именно, нямаме нужда от посредници, но те имат нужда от нас :) Или имат печалба от това... Една страна сме!

---------------------

Зависи,

може и да имаме нужда, може и да нямаме,

може да имаме ние печалба, може и посредниците да я имат.

Защото сме различни, понякога коренно различни.

Ако и външно да си приличаме.

:eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Blue_Star

."Някак нереално ми се струва да обвиняваме тези,които са прекроили Библията...при положение,че,когато Иисус Христос беше сред нас-много хора се отрекоха от Него"...

Как говориш все едно си бил/а там когато образа изписан в книгата е съществувал. А дали е? Толкова време... представяш ли си да не е това което ни предоставят? Да не е бил дори този индивид, а друг и с друго име? :blink:

П.с. От затвора не съм излязал, не зная как да го направя, но зная че и ти си там. Което не ме радва повече...

Не говори за егото, то е враг, както на мен така и на теб. Не мисля, че го притежавам, а и се старая да го сваля от гърба си. Идеите които споделих, не са за теб. Съжалявам, че си ги прочел и си изгубил времето си, както и моето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Blue_Star

."Някак нереално ми се струва да обвиняваме тези,които са прекроили Библията...при положение,че,когато Иисус Христос беше сред нас-много хора се отрекоха от Него"...

Как говориш все едно си бил/а там когато образа изписан в книгата е съществувал. А дали е? Толкова време... представяш ли си да не е това което ни предоставят? Да не е бил дори този индивид, а друг и с друго име? :)

П.с. От затвора не съм излязал, не зная как да го направя, но зная че и ти си там. Което не ме радва повече...

Не говори за егото, то е враг, както на мен така и на теб. Не мисля, че го притежавам, а и се старая да го сваля от гърба си. Идеите които споделих, не са за теб. Съжалявам, че си ги прочел и си изгубил времето си, както и моето.

HectOr,аз имам Его и го осъзнавам.Но ти мислейки,че го нямаш-му се подчиняваш. :yanim: Кой откъде е излязъл аз няма откъде да знам.Знам единствено за себе си някои неща,но има хора,които и себе си познават доста ограничено.Ти какво знаеш-знаеш го.Но това,че мислиш,че човек може да си изгуби времето-доста показателно е.Горделивостта и високомерието-интересни са. :blink: А за Иисус Христос-никой не те кара да вярваш,че Той беше сред нас.Въпрос на избор е.Съмнението е хубаво нещо,но,ако се опитваш да накараш и другите да се съмняват,в това,което,и ти се-еми,просто си търсиш компания.Но пък в някои неща човек минава сам,какво да се прави-количеството рядко определя качеството.Намасте. :whist:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как говориш все едно си бил/а там когато образа изписан в книгата е съществувал. А дали е? Толкова време... представяш ли си да не е това което ни предоставят?

Всъщност това, което са ни представили е идеалът за човек(Богочовекът) - Безукорният. Мъдрият. Свободомислещият. Знаещият. Можещият. Отговорният. Състрадателният. Широкоскроеният. Светлият и Чистият. Владеещият себе си. Смелият. Достойният....

С нищо не сме ощетени, Хектор. Дадена ни е посока. Дали ще я поддържаме... зависи от нас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Книга написана от група хора, в опит да създадат идея, посветена на цел. Възможно е да е била добра цел... Преди хиляди години, но тя е била променена и нагласена, според желанията на ползващите я , а именно църквата. Най - великата техника за една енергия е - Ако не можеш да я спреш, овладей я!!!

След смъртта на Исус започва изтребление на тези, които не вярват в него. А тези, които изтребват, те убиха Исус.

Овладяват техниката за енергията. Процента е нарастнал с помощта на хитрост. Него вече го няма, за да каззва кое е правилно и кое не. Но тези които го убиха, са вече негови служители и те говорят от негово име... без той да знае.

Дали е съществувал, може да каже само човек от миналото... Но тази книга е пренаписвана хиляди пъти и като всяка приказка всеки е вложил от себе си. Разваленият телефон е на линия. Тях дори не ги е страх да ви обяснят, че го правят... Стар Завет, Нов Завет.... :) Кога ще се усетите, че идеята е отдавна променена. Използват вярата ви , за да ви насочват натам, накъдето пожелаят. Църквата е станала разврат... Убиват се помежду си, свидетел съм на това за България, по цялата преса и телевизия го показаха. Изнасилват малки деца, предимно момченца, защото всичките са педофили и гейове, защото идеята, която следват отхвърля жената като съпартиец... Дали трябва да продължа...

В САЩ използват същата техника с военни цели :) Не искам да обидя никой вярващ, не искам да нараня ценната ви книга. Бог има, но той не може да се опише с елементарните думи, които света познава. Всеки от вас е наясно, че с него съществува нещо, енергия, която се посветява единствено на Вас. Мислите ми са към всички, които се оповават на цитати от дебела книжка, написани трудно разбираемо, за да се гадаят от всекиму по удобен за него начин. Аз също бих могъл да напиша изречения, в които всеки да намери себе си... Излезте от затвора в който се намирате, но първо разберете , че сте затворници... Защото не можете да напуснете място , което не съществува. А то ще започне да съществува, когато го откриете!

-------------------------

Отвъд отчаянието

-------------------------

И все пак...

Библията, колкото и осакатена и окрадена да е,

въпреки че е загубила освобождаващата си сила след векове насилие от църковни отци и консили,

е едно свидетелство, че някога група - наши братя - са успели.

Пробили са проход между световете и са си заминали, оставайки само счупените си окови.

:down:

-------------------------

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HectOr,аз имам Его и го осъзнавам.Но ти мислейки,че го нямаш-му се подчиняваш. ;) Кой откъде е излязъл аз няма откъде да знам.Знам единствено за себе си някои неща,но има хора,които и себе си познават доста ограничено.Ти какво знаеш-знаеш го.Но това,че мислиш,че човек може да си изгуби времето-доста показателно е.Горделивостта и високомерието-интересни са. :) А за Иисус Христос-никой не те кара да вярваш,че Той беше сред нас.Въпрос на избор е.Съмнението е хубаво нещо,но,ако се опитваш да накараш и другите да се съмняват,в това,което,и ти се-еми,просто си търсиш компания.Но пък в някои неща човек минава сам,какво да се прави-количеството рядко определя качеството.Намасте. :)

Доста празни приказки :) Нищо не каза, което да не се знае. Помислих, че има шанс да науча нещо от постовете ти, но уви.

Не мисля, че има смисъл да говоря с теб повече, тъпчеш на 1 място, а и идеята ми да задавам въпроси, за да си намеря отговори с твоя помощ е просто безумна.

Много тъпо се почувствах от факта, че продължавам да си губя времето. Няма да се получава повече така :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Доста празни приказки :) Нищо не каза, което да не се знае. Помислих, че има шанс да науча нещо от постовете ти, но уви.

Не мисля, че има смисъл да говоря с теб повече, тъпчеш на 1 място, а и идеята ми да задавам въпроси, за да си намеря отговори с твоя помощ е просто безумна.

Много тъпо се почувствах от факта, че продължавам да си губя времето. Няма да се получава повече така :)

Hect0r,мерси. :) Но искам да ти напиша нещо-човек навсякъде може да научи някои неща.Въпросът е,че човек отказва ли да види/разбере/научи нещо-еми,няма как да стане.Свободната воля е страхотно нещо! :) Поздрави и тъпчи,където пожелаеш-изборът си е твой.Човек иска ли нещо-намира начин/и,отказва ли нещо-намира си оправдания.А и ти какво очакваш-някой друг да ти каже нещо,което никой не знае или пък,че чрез поста/постовете на някой ще научиш нещо си?! :lol6: Човек научава,каквото и да е,когато той самия пожелае.Каквото и да прочетеш,или някой да ти каже-ти искаш ли да си тъпчеш на едно място-еми там ще си тъпчеш.Туй е положението.Доста трудно се преглъща,но наистина,когато човек осъзнае,че той самия си е отговорен за всичко в неговия живот-става по-лесно и готино по някое време,хах.А за времето-както пожелаеш така си го губи.Както аз самата си определям някои неща в моя живот,така и ти,и всеки друг го прави...Няма никой да дойде и да ти каже/наложи какво да правиш.Това би обезмислило така нареченото право на избор,което е вълшебно.И пак ти пиша-кое,как ще се получава,и кое е безумие,или пък супер "разумно" ти си го определяш за теб самия. ;) Успехи!Намасте. :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Матея

10:34 Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.

10:35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;

10:36 и неприятели на човека ще бъдат домашните му.

10:37 Който люби баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мене;

Искате ли да потърсим дявола в библията? :cool::ph34r: Сигурен съм, че той е там и ни се усмихва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Матея

10:34 Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.

10:35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;

10:36 и неприятели на човека ще бъдат домашните му.

10:37 Който люби баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мене;

Искате ли да потърсим дявола в библията? :);) Сигурен съм, че той е там и ни се усмихва!

----------------------------

Митко /октиМ/, знаеш ли какво ни казва Спасителя с тези думи?

Когато тръгнеш по пътя на неутрализиране на четворната ни телесна система / в Библ. - скиния/ спрямо силите и енергиите на тази реалност, започват автоматично атаки, и то чрез най-близките ти. Не че някой ги подтиква към това непременно /и това го има/, а те подсъзнателно автоматично реагират, както всеки материален субект при поява на вакуум. В този момент ноофита е подложен, един вид мистично погледнато, на изкушенията на Сатана /40 дни в пустинята, на корница на Храма и на най-високата планина/. Ако устои и успее да почисти дихателното си поле от мисъл/форми, които се явяват линкове към други магнитни полета, свързани с тях с финоматериални енерго проводи, ще успее да сведе до минимум зависимостта си от "силите на този свят".

Анадъмо?

Е, ако си разбрал нещо, значи не съм урунгел...

Намасте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако си разбрал нещо, значи не съм урунгел...

Си :) С две думи, Вал иска да каже, че не бива да тълкуваш тези неща, които си цитирал, буквално, а да потърсиш истинското им значение в контекста на христовото послание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега - има един проблем и то сериозен! Или всичко трябва да се приема буквално или всичко трябва да се разбира иносказателно?

"Истина която позволява тълкуване не е цялосна истина!" - Паалла - Хоол С какво се завоалира една истина и защо?

13:12 Защото който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега - има един проблем и то сериозен! Или всичко трябва да се приема буквално или всичко трябва да се разбира иносказателно?

"Истина която позволява тълкуване не е цялосна истина!" - Паалла - Хоол С какво се завоалира една истина и защо?

13:12 Защото който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

------------------------------

:)

Точно това е отговорът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега - има един проблем и то сериозен! Или всичко трябва да се приема буквално или всичко трябва да се разбира иносказателно?

"Истина която позволява тълкуване не е цялосна истина!" - Паалла - Хоол С какво се завоалира една истина и защо?

13:12 Защото който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

То е ясно, че религията е направена да работи в полза на богатите, властимащите и паразитите, за сметка на бедните и онеправданите. Целта е бедните да се докарат до стадно състояние, което да бъде доено от пастира или по-скоро пастирите, описани в първото изречение. Все пак е средство това(сега[!] - за минали векове положението е било различно: Справка) да става по по-мирен начин в сравнение с директните физически разправи от светско естество - полицейската(в това число от агенти на тайните служби или мафиотски биячи или убийци) и военната, макар че насилието над свободният дух каквото религията несъмнено представлява, да не е по-малко зло...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че религията е направена да работи в полза на богатите, властимащите и паразитите, за сметка на бедните и онеправданите.

13:12 Защото който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

Има и друго "имане", друго богатство.

Библията не е бизнес пътеводител.

  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

13:12 Защото който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

Има и друго "имане", друго богатство.

Библията не е бизнес пътеводител.

Това е целият проблем, да докажеш че това другото богатство го има, никой досега не го е направил, даже Исус не е взел жив и здрав човек, заедно с тялото му на пътешествие в отвъдното и след това да го е върнал да потвърди. Всичко се базира единствено на думи, за откровения, видения, бълнувания, но не и за достигане на онова пространство в собственото си здраво и живо тяло, което пътешествие би трябвало да е най-лесното за изпълнение дело за тъй нареченият Бог. Пък като се върне от там пътешественика, да донесе и някакво сувенирче да ни го покаже...А иначе тъй наречената "духовна" наслада приживе, е просто предизвикана от дозирано отпускане на определени хормони в мозъка и може да се предизвика медикаментозно...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че религията е направена да работи в полза на богатите, властимащите и паразитите, за сметка на бедните и онеправданите.

Това си е чист диалектически материализъм, т.е. марксизъм :rolleyes: Битието определя съзнанието, нали така? Съгласен съм , че официалната, казионна религиозност е добре разработено средство за манипулиране на масите, но не можеш да редуцираш всеки мистичен опит до това.

А иначе тъй наречената "духовна" наслада приживе, е просто предизвикана от дозирано отпускане на определени хормони в мозъка и може да се предизвика медикаментозно...

Не е толкова просто. Медикаментозно можеш да предизвикаш различни халюцинаторни преживявания. Как да го обясня, за да ме разбереш? Моля, изгледай този клип и ми кажи дали Матю Рикар ти се вижда обсебен, неадекватен и други подобни:

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колко ли века още трябва да минат за да се цивилизоват всички на тая планета, докато има вярващи винаги ще има роби, нали за това са създадени тия религии

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
×
×
  • Добави ново...