Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Би ли тръгнала Windows Vista на процесор 1GHz ?

Препоръчан отговор

Системата ми е малко стара но четох ревю на Виста, според която пише че се вмествам в изискванията.

Параметрите са :

1GHz Pentium III + сокет за втори процесор (празен)

256 Mb RAMBUS RAM

20 GB HDD

AGP 64 Mb ATI Fire GL 2

XP- то върви чудесно, без да забива и зарежда за около 12 сек , но за Виста не съм сигурен дали ще тръгне...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така ти зарежда за 12 секунди?Аз съм с три пъти повече процесор и два пъти повече рам и докато зареди и се върже към нета минават около 50 сек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да тръгне, но нищо не пречи да опиташ

Изисквания за да стартирате Windows Vista са:

* процесор на поне 800 MHz.

* 512 MB RAM.

* графична карта, която поддържа DirectX 9.

Препоръчителната конфигурация, на която Windows Vista ще върви добре, включва:

* 1 GHz 32-битов (x86) или 64-битов (x64) процесор.

* 1 GB RAM.

* графична карта, която да поддържа Windows Aero2.

* 128 MB видеопамет.

* 40 GB твърд диск с поне 15 GB свободно пространство.

* DVD-ROM устройство.

* Звукова карта.

* Постоянна връзка с Интернет.

Редактирано от saz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, наистина това са минималните изисквания, но да не припомням в колко теми хората се хвалят с олекотени Уиндоуси на Селерони - 500 Mhz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
* 1 GB RAM.

:rolleyes::)sad.gif С всички параметри влизам, ала РАМ ... 512 angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как така ти зарежда за 12 секунди?Аз съм с три пъти повече процесор и два пъти повече рам и докато зареди и се върже към нета минават около 50 сек.

Само след хибернейт или стендбай.

Между другото на Виста това става по подразбиране, когато натиснеш червения бутон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ще тръгне ще тръгне ,но едвали ще ти прави удоволствие да работиш със нея.

Като поокастриш малко това онова ,ще подобриш нещата малко ,но не е това решението.

Затова е добре да си ъпгрейднеш системата първо и чак тогава да инсталирваш Виста.

Не е нормално една оперативна система от 21 век да работи на компютър от 20 век.

Затова нека се придържаме всички към изискванията на Microsoft .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще тръгне, но няма абсолютно никакъв смисъл - дори и с 512МБ РАМ не може да се ползва за ежедневни дейности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
защо - ако си купи рам

скоро вече ще има хора с дискове с Виста, смалена до 500 мб

Едва ли скоро ще се смали до 500 МБ , а и с 512 МБ рам трудно ще се изпита каквото и да е удоволствие sad.gif

В момента я таркалям на пентиум Д 940 с 1 ГБ рам и ... не ме впечатлява особенно :blink: просто има доста да се доизчиства за да стане удобна за ежедневна употреба

п.с.

а и цената на рамбуса не е от най-приятните :eek:

Редактирано от sp4s (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От старта на BOOT Screen -а до зареждане на графична среда докато спре да зарежда каквото и да било (без интернет обаче) минават не повече от 15 секунди.Може би има нещо и от системата защото преди BOOT Screen-a на Windows системата зарежда повече от половин минута SCSI drivers, търси втори процесор и т.н. Имай предвид, че не се тества RAM паметта при стартиране.Компютъра е Compaq AP550 Workstation.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено Windows Vista (но в най-олекотения й вариант - Home Basic) ще тръгне на такъв компютър, но ще работи доволно бавно и ще бъде напълно орязана отстрана на визуални ефекти. Особено голям проблем, въпреки че като цяло системата е доста слаба, е RAM паметта, или по-скоро недостига на такава, която ще е причина за забавянето. Хард дискът също е малък, имайки в предвид, че според Microsoft системата има нужда от 15GB свободно пространство само за работа.

И все пак, за да видиш сам(а) какво трябва да ъпгрейднеш, виж Windows Vista Upgrade Advisor от сайта на Microsoft :blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машина на 3,2 GHz Prescot Pentium 4 HT със 1 GB RAM 256 видео и пак създава малки проблеми ,а какво остава за Celeron на XXX MHz.

Безсмисленно е да се мъчиме да правиме чудеса.

Как ще се чуства едно трабантче със двигател на Мерцедес " Примерно".

Няма смисъл да пишеме глупости ,а дайдте да се съсредоточиме да изкараме по някое евро ( лев) за да си ъпгрейднеме компютрите .Вместо да губиме време да пишеме глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митака е много прав, преди да си подобря конфигурацията компютъра ми беше с 256 РАМ и ей така от любопитство реших да пробвам виста.

Буутнах диска но инсталцията не продължи щото тя хаби само 256 рам за да почне инсталацията да не говорим и че видеокартата трябва да ти е поне 128 МБ.

И също така е добре да и оставиш и около 10 гигабайта празно място в харда кадето да я инсталираш и трябва да махнеш стария windows ако не искаш да се обновява цял ден.Говоря за Windows Vista ultimate.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...
Със сигурност няма да тръгне, но нищо не пречи да опиташ

Изисквания за да стартирате Windows Vista са:

* процесор на поне 800 MHz.

* 512 MB RAM.

* графична карта, която поддържа DirectX 9.

Препоръчителната конфигурация, на която Windows Vista ще върви добре, включва:

* 1 GHz 32-битов (x86) или 64-битов (x64) процесор.

* 1 GB RAM.

* графична карта, която да поддържа Windows Aero2.

* 128 MB видеопамет.

* 40 GB твърд диск с поне 15 GB свободно пространство.

* DVD-ROM устройство.

* Звукова карта.

* Постоянна връзка с Интернет.

Моят компютър отговаря на изисванията, сега съм с Vista, но не ми харесва особено. Иначе си върви нормално без никакви проблеми! Обаче ще се върна на Windows XP Pro. ;) ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моят компютър отговаря на изисванията, сега съм с Vista, но не ми харесва особено. Иначе си върви нормално без никакви проблеми! Обаче ще се върна на Windows XP Pro. :P:laughing5:

защо се отказваш от виста?какво не ти харесва и каква ти е машината?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Duron 1.1 GHz,512 RAM ,HD 160GB ,128MB видео памет.Използвам Vista Enterprise за ежедневни нужди и тя работи нормално само с изключено Aero.Спрял съм някои процеси и други неща по регистъра.Гледам филми на M Player,слушам музика,използвам Скайп и офис пакет.Никакви проблеми.Такива естествено ще се появят при по-тежки програми и игри.

С две думи - за ежедневна работа става.Спокойно може да опитате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bobsun0317, не бива да се учудваш.

Не искам да звуча грубо, но чуя ли някого, че не харесва Майкрософтски продукти, веднага го усещам, че страда от липса на хардуер. Нещо като лисицата и гроздето.

Вистата, по мое скромно мнение, е едно БИЖУ. Просто си иска съответната железария.

Пожелавам на всички да отделят средства за техника,за да си позволят новите неща.

Каквото и да се лъжем, хората са казали:

- Хвали старо, гали младо ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да звуча грубо, но чуя ли някого, че не харесва Майкрософтски продукти, веднага го усещам, че страда от липса на хардуер. Нещо като лисицата и гроздето.

Вистата, по мое скромно мнение, е едно БИЖУ. Просто си иска съответната железария.

Пожелавам на всички да отделят средства за техника,за да си позволят новите неща.

И аз пожелавам на всички да отворят широко очи и да не се блещят само по "бижутерийните" магазини! И по-малко средства за псевдо-нови неща, че опоскахме природата с това неспирно потребление!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой тук не различава метафорични изрази, в което няма лошо; но очевидно бърка бижу - с кичозни дрънкулки.

Както и да е.

Не исках да обидя ничии чувства, е и думите ти звучат много загрижено за състоянието на природата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само след хибернейт или стендбай.

Между другото на Виста това става по подразбиране, когато натиснеш червения бутон.

Няма такова нещо. Разлиакта е там, че в старт-менюто има бутон с тъмно жълт цвят, който е за Sleep, а може да се конфигурира на негово място да е червения бутон, който си е за Shut Down.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съгласен съм с теб-виста е една крачка напред!разбира се нужда е се от подобрения,но я си спомнете-хп в началото да не би да беше по-добро?виста е супер.стига да можеш да си позволиш комфортна работа с нея-да имаш двуядрен процесор и поне 1 гб рам и удоволствитвието е гарантирано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове така говорите верно защото нямате хардваре!Как може XP да е 2000 година или 2001 виста да е 2006 и да ми говорите че не е по-добра!Глупости не ми се слушат!Другото което е много малко хора са е имали виста и са я използвали дълго време!Значи да има проблеми,малко е бъгава ама затова чакаме sp1 да се надяваме че всичко ще е изчистено!Защитена е много повече от дупките на XP!Другото нещо е че всичко особено на мене ми върви много по-бързо под Виста отколкото на XP!Интернет връзката ми е също по=-бърза от колкото на XP!Другото е че никой няма да ви пита дали е искате или не я искате!След 1 година за да искате да играете нещо или някоя по сносна програма всичко ще е за Виста!Просто ще спрат да правят програми за XP!И не на последно място всички говориха така и за XP!Много е гаден бъгав,ама сега всички сме с него!Вистата си е просто един съвременен вин!Казвате не ми върви прави ми проблеми!Еми не може според мене да имаш 1 ghz и си сложиш виста!Аз преди бях с 2 GHZ и то двуядрен и не си я слагах!Значи това са ми характеристиките на компа PSU FORTON ATX-350PNR | GB M56S-S3 NF560 AM2 | AMD ATHLON64 X2 5600+ | AC FREEZER 64 PRO PWM | 200 GB SEAGATE SATA2 7200 8MB | 2GB DDR II 533 KINGSTON | GIGABYTE GEFORCE 8600 GTS 256MB GDDR3 PCI | PHILIPS 170C | MUSTEK 800 VA LINE INTERACTIVE и нямам никакви проблеми с виста!Просто ме дразнят като бъгове с уторента!Пускам го тегли с 700-800 кб няма пролбеми почне да тегли с повече от 1 гб и ми взима цялата рам!ДАно ги оправят такива малки работи!Виста рулз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване