Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вместо да търся сериали, хакове, кракове аз съм готов съм да инвестирам за разработката на наш, бългaрски антивирусен програма или пакет. С моите възможности мога да го направя само във финикийски знаци.

Инвестиция от мен: някъде около 100 USD/ EUR/ ...

А вие?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

За да не пиша в тема за Protector Plus

P.S. Очаквам скоро български антивирус...

<{POST_SNAPBACK}>

Като се има предвид, че повечето антивирусни компании присъстват на БГ пазар, и че Лаборатория по Компютърна Вирусология към БАН работи изключително с F-Prot, то български антивирус може да се появи само ако някои наистина инвестира в това. Иначе специалисти в областта не липсват. По-скоро няма пазар...

Редактирано от poisk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих могъл да отделя известна сума,от порядъка на 10-20 $.И то само за нещо надеждно с добра подръжка и чести ъпдейти.В противен случай бих ползвал пиратски версии или безплатни каквито не липсват.Съществуват версии на известни антивирусни компании вече на български(Касперски,Аваст).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам лицензирана AV програма,за която всяка година броя немалко пари за подновяване на лиценза.Вместо да ги давам на чужди фирми,мога да ги дам на българска такава,но за качествен продукт,най-малко сравним с този,който ползвам в момента. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би един ден и това ще стане,но засега това е безсмислено !

Колко българи имат компютри , колко от тях ползват лицензиран софтуер....?

Та Ние,дори билета си за Градски транспорт,не си плащаме !

Изключително нисък стандарт , ниска обща култура,и т.н.-определено тези неща играят важна роля,и ще са много малко мераклийте,а това ще обезмисли , това начинание !

Лично аз се възхищавам на ентусиазма на nologo,и му желая пълна реализация !

Успех,nologo ,но засега нещата са такива !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Румъния всичко (или почти всичко), свързано с разработката и популяризацията на румънски софтуер се въртеше около един известен IT портал: Softpedia. Виждате резултат, специално за антивирусите: RAV (вече Мicrosoft AV), BitDefender и пр. Дано да има стимул, желание, вдъхновение и успех за българските автори. А ние можем да помагаме. Аз оставам оптимист.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз от кога чакам...та ние не сме за подценяване особено след като сме на 8 място в света по информатика.За малка държава като нашата сме много напред с материала и дано имат успех авторите на антивирусен софтуер а не само на ВИРУСИ...(ВИРУСА win32/oror) или с другото име Win32.Roron

http://www.viruslist.com/en/find?search_mo...irus&words=oror

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
,12.12.2005г. в 19:28]За малка държава като нашата сме много напред с материала и дано имат успех авторите на антивирусен софтуер а не само на ВИРУСИ...

Ами те всички "национални" успешни антивирусни програми започват съществуването си и продължават успехите си, благодарение на страха. Руските като че ли са подходящ пример. Руснаците бяха (май още са) едни от най-добрите автори на вируси и зарази. Винаги давам пример за симбиозата на авторите на антивирусни програми с "производителите" на вируси с филма на Чарли Чаплин "Хлапето". Хлапето (тия, дето пишат вируси) чупи прозорци, а баща му Чарли (АВ производителите) ги поправя. Може да не е точно така, това е лично мое мнение.

Ние, българите можем все още да се възползваме от "известността" си в сътворяването на доста "жестоки" вируси. Не е късно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност май имаме БГ антивирус-"митак антивирус" на Димитър Терзиев.несъм я ползвала но отзивите май небяха много добри...аз лично се отнасям малко скептично все още към родните разработки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
всъщност май имаме БГ антивирус-"митак антивирус" на Димитър Терзиев.несъм я ползвала но отзивите май небяха много добри...аз лично се отнасям малко скептично все още към родните разработки...

<{POST_SNAPBACK}>

Да има версия в DOWNLOAD.BG това май беше автор от LINUX средите !

http://download.bg/prg_view.php?id=11334

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм готов да инвестирам в такъв проект, защото смятам че ние балгарите имаме достатачно потенцял да направиме нещо наистина добро и качествено.

бих помогнал за реализирането на такав проект с каквото мога.

поздравявам създателят на тази тема.

п.п

мисля обаче че ако се прави ваобще нещо трябва да се направи както трябва или ваобще да не се прави.

Аз съм ЗА...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че хората вече търсят програми с български интерфейс и че има хора, които превеждат програми. От там се тръгва. Голяма част от български програмисти в момента работят за чужди компании. Но след като има такъв интерес към разработката на български антивирус, сигурно ще се намерят и ентусиасти, които да го направят :P Да не забравяме, че една от най-известните програми за Tweak (Tweak FX) е българска. И България определено е известна с авторите на вируси. Не в една книга по компютърна сигурност се споменава България

Наистина интересна тема :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмите които ползвам са на Бг ако има превод за тях.Това за програмистите е вярно(баджанак ми е програмист в Чикаго).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е с финансирането на изработката на програмата, а с поддръжката на дефинициите. Защото никак не излиза евтино да се следят новите вируси в Интернет и навреме да се намира начин за елиминирането им!

Иначе идеята е добра и честно казано, бих я подпомогнал с 50-на лева. :speak: Въпроса е да има смисъл хората да си купят програмата (не само защото менютата са на български!).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема не е с финансирането на изработката на програмата, а с поддръжката на дефинициите. Защото никак не излиза евтино да се следят новите вируси в Интернет и навреме да се намира начин за елиминирането им!

Иначе идеята е добра и честно казано, бих я подпомогнал с 50-на лева. :speak: Въпроса е да има смисъл хората да си купят програмата (не само защото менютата са на български!).

<{POST_SNAPBACK}>

По повод дефиниции - нали затова има лаборатория по компютърна виросология... Ако тя предоставя информация за нови вируси... Въпрос е колко хора реално биха си купили български антивирус. Колко време/пари ще отнеме разработката му? Иначе инвеститори могат да се намерят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно хората които ще следят за нови вируси ще получават нашите пари или поне част от тях.Това си е сериозна работа и трябва да има хора които да се занимават също сериозно.Защото ако антивирусната пропусне или се наложи да преинсталирам заради нея нали се сещате колко хора биха дали пари за такова нещо.Предполагам че щом румънците и руснаците се справят и то успешно ще могат и нашите и то не по-зле.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване