Премини към съдържанието
_Bri_

За Вселената...

Препоръчан отговор

ся се замислих над тва,и си мисля,че ние хората сме си набили в ума че всичко трябва да има край и не можем да си представим как така няма да има край,честно казано по въпроса аз не знам какво да мисля,някакси невъзможно ми е да си представя самата вселена с толкова много планети и звезди и какво ли още не,някакси не мога да си създам представа за мястото което заема тя.След въпроса дали има край идва друг,ами ако е част от нещо по-голямо,с много вселени в него?ами ако това голямото не е част от друго....и т.н. и т.н. просто като се замисля за вселената и за това колко е голяма и има ли край и се сещам ,че аз съм една нищожна част от нея по-малка дори от прашинка,та за мен земята е огромна,а да не говорим за вселената.Понякога в главата ми се въртят някви откачени мисли ,че цялата наша вселена си седи на бюрото на някой бос на огромна фирма за произвеждане на някакви неща потребни на извънземните,и е просто за окраса и забавление,много откачено звучи,но някакси така по-мога да си го представя,отколкото предишното с края или дали е безкрайна.И все пак ако сме просто няква окраса за бюро biggrin.gif нали тва бюро и тая фирма или там квото е се намира в нещо,абе много въпроси се раждат и все без отговор,много оплетено и налудничаво ми стана мнението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дааааааааааааааа монооооооооооооооооооооооооого си умен ама неси сигурен че ще стане така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както всеки човек по едно или друго време на съществуването си така и аз си задавам този въпрос... или по-точно не дали има край вселената, а защо мозъка ни е устроен така, че да не можем да приемем идеята за безкрайна Вселена... според мен това е по-важният проблем... да успеем да приемем безкрайността и вечността... А по конкретната тема на скоро започнах да чета една интересна книга "Паралени светове"... хареса ми, че там се предлага радикално нова мисъл, че вселената може да се разглежда като крайна сама по себе си, защото се знае, че има възраст - следователно начало и край във времето... но също така и безкрайна като низ от постояно раждащи се една от друга вселени и умиращи такива.... Идеята е доста интересна... Опит за обединяване на макро- и микро- теориите... нещо което дори Айнщайн не е успиал да постигне въпреки годините опити.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Една експлозия (The big bang!) - вселената се раздува като балон, когато няма на къде да се раздува повече ще последва имплозия,след което навярно процеса ще се повтори....Ако приемем, че все още се раздува, то е трудно да се каже че има край, понеже този край се променя динамично... biggrin.gif

Доказано е, че процеса на разширяване е преминал необратимата си точка. Вселената досат динамично и с все по-засилваща се скорост се разширява и охлажда докато не изстине съвсем и просто загине. Силата тласкаща я към това е антиматерията, която съставлява по-голямата част от обема й. Живеем в застаряваща вселена без път назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен Вселената е безкрайна и нашата планета е само една от милиардите планети,на които има живот.Според мен съществуват много системи

със по-големи от слънцето звезди,които ги огряват.

Редактирано от Vesi_6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.