Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kubuntu -проблеми,въпроси,мнения

Препоръчан отговор

Добре тогава защо ми пише да ползвам 32битова дистрибуция?

Приятел,къде ти го пише това ;) 32 битова означава за каква система е предвидена, понеже има и 64 битови и други. Най-разпространени все още са 32 битовите, а и те стават и за 64битови системи. :) Дерзай смело с 32битовата и не се бой,ще стане на твоя комп,стига да не е Мак или нещо друго екзотично cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Ми пич ползвам уиндолс експи :).След като натисна да се инсталва кубунту почва да зарежда линукс ядрото и след това ми показва един черен екран и ми изписва следното:

"Your CPU does not suporrt long mode.Use a 32bi distribution."

А битовете на компа ми са наместени на 32 ;).какво ще означава това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми пич ползвам уиндолс експи :write a letter:.След като натисна да се инсталва кубунту почва да зарежда линукс ядрото и след това ми показва един черен екран и ми изписва следното:

А битовете на компа ми са наместени на 32 :wors:.какво ще означава това?

Значи че си изтеглил x86_64 т.е. за 64 битова архитектура Убунту. :sobbing: И ти казва да си изтеглиш 32 битова или x86.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми пич ползвам уиндолс експи :speak:.След като натисна да се инсталва кубунту почва да зарежда линукс ядрото и след това ми показва един черен екран и ми изписва следното:

А битовете на компа ми са наместени на 32 :wors:.какво ще означава това?

Време е за раздел "Бисери". Г-н varavas ще бъде почетен член. biggrin.gifbiggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам доста интересен проблем. Инсталирам кубунту 7.04 от оригинален диск поръчан от официалния сайт на дистрото. При инсталацията няма проблеми, настойвам си нета и ми дава около 116 пакета за обновяване.. пускам ги и всичко си минава нормално. но пи рестарт на системата ми зарежда ново ядро не 2.6.20-15 а 2.6.20-16 и ми изписва ето това:

548813_orig.jpg

дори и при стартиране на старото ядро проблема си е идентичен.интересно е че липсва папка /etc/x11..това се получи и при опитам ми за инсталиране на нвидия драйвъри по начина описан в ubuntu guide 6,10. доста пъти преди това съм правил тези процедури но всичко си е минавало много гладко. доколкото разбирам руут е монтиран само за четене, но как да го оправя? :speak:sad.gif

Редактирано от live1102 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам следния проблем.тръгвам да се инсталва ядрото на линукс после зарежда едно поле и след това ми се появава един екран в цветни мигащи линий.На какво се дължи това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам следния проблем.тръгвам да се инсталва ядрото на линукс после зарежда едно поле и след това ми се появава един екран в цветни мигащи линий.На какво се дължи това?

Провери ли мд5 сумата на имиджа на cd-to?

/Едит

Ако всичко със CD-то е наред предполагам че проблема е във видеокартата. Пробвай да си свалиш алтернейт cd и да инсталираш в текстов режим. Попрочети тук там. Едва ли е болка за умиране. И след това може би ше се наложи да пренастроиш Х-са. Като стигнеш до там кажи. :speak:

Редактирано от MDMA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sorry 4e ne psiha na kirilica ama pisha ot zala :P.Ta vuprosa mi e kak da s instalna driverite za kompa.Slagam diska s draiverite za videokartata i ima sekcia linuks i vlizam tam cukam na faila i ima nqkakuv tekst ediniq v zeleno drugia v 4erveno danebi tova da sa komandi.Spored mene trqbva da se kopirat i da se slojat v konzolata vie kakvo shte kajete po vuprosa?A i kak da si isntalna adobe flash playera?Blagodarq predvaritelno :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

varavas вероятно имаш неподдържан видеорежим от видеокартата ти. Преди началото на инсталацията след избора на език, натисни и F4 за избор на видеорежим (разделителна сп.) и избери някоя по-малка от тази която ти дава по-подразбиране. Надявам се да има ефект ;)

А за видеодрайверите ти, и флаша, намери ги с търсачката на пакетния мениджър на твоето дистро (нещо не видях да си написал какво е :rolleyes: ), ако пък си на Убунту, опитай през Automatix2

Редактирано от Phoenix.bg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A hora kak moga da napravq taka 4e da psiha na bulgarski?I sushto ne mi trugvat pesnite na programa ekseil pri polojenie 4e imam zvuk,a i filmite mi ne trugvam smisul vlizam si v programite ama ne trugvat failovete.Znaete li na kakvo se dulji tova?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
A hora kak moga da napravq taka 4e da psiha na bulgarski?I sushto ne mi trugvat pesnite na programa ekseil pri polojenie 4e imam zvuk,a i filmite mi ne trugvam smisul vlizam si v programite ama ne trugvat failovete.Znaete li na kakvo se dulji tova?

Нямаш кодеци вероятно, потърси в пакетния си мениджър (не видях да си написал на кое дистро работиш?)

П.С:В някои дистрибуции при опит за просвирване/преглеждане на някой мултимедиен файл, те запитва един прозорец искаш ли да си инсталираш необходимите комерсиални кодеци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

blagodarq vi mnogo.4estno da vi kaja vie ste mnogo otziv4ivi ;).ne ste kato foruma na datata-te da napi6e6 neshto i vednaga ti se nahvurlqt,a ne ti se postavqt v polojenieto.Ne mi obru6taite vnimanie prosto sega shte stavam na 11godini i zatova pisha taka po-nesmisleno ;).Iskam da vi popitam kak moga da si instalna proxychains:)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей ! Ето по какъв начин съм си настроил езика и смяната му чрез клавиатурна последователност . Отваряш "Главно меню" -> "Системни настройки" -> :

2074_204.PNG

2075_211.PNG

2076_217.PNG

Лесно , бързо , елементарно ! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

искам да ви попитам след като инсталирам linux kubuntu трябва ли да инсталирам драйвери за звук,видео,чипсет и т.н.

защото имам лаптоп fujitsu-siemens lifebook e-series 8010 и на сайта на fijitsu няма драйвери за линукс. За различните версии на уиндоус има много , но за линукс - не.

какво да правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Всичко би трябвало да ти тръгне без проблеми. Ако обаче искаш да използваш 3д ефектите и другите eyecandies ще трябва да си инсталираш драйвери за видео картата. Такива има на сайтовете на производителите им. С програма като Automatix ще си инсталираш драйвера с няколко клика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не. Всичко би трябвало да ти тръгне без проблеми. Ако обаче искаш да използваш 3д ефектите и другите eyecandies ще трябва да си инсталираш драйвери за видео картата. Такива има на сайтовете на производителите им. С програма като Automatix ще си инсталираш драйвера с няколко клика.

благодаря.

ще опитам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Имам един въпрос към потребителите които ползват Кубунту от по дълго:

Значи в момента съм с Убунту и ползвам Кторрент. Проблемът е че Кторрент под гноме нещо крашва от време на време. Почетох из интернет, проблемът е в някакъв Бъг, който явно е свързан със съвместимостта на кторрент с гноме, но нещо не ми е ясно напълно. Та въпросът ми е, имате ли подобен опит под Кубунту? Крашва ли кторрент или върви стабилно?

Питам с цел да разбера дали е проблем със гноме-съвместимостта евентуално или нещо друго може би...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей ! От 20-тина дни окончателно преминах на KTorrent /преди това ползвах само uTorrent/ и съм много доволен . Не забива , не крашва , не прави номера ..... с една дума - работи перфектно . Аз съм с версията 2.2.2 и няма проблем ! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за бързият отговор maicky, честно казано не бях погледнал за версията на кторрент при мен. преди малко я актуализирах и се надявам да няма повече крашове, защтото този кторрент ми легна нещо много на сърцето, след едногодишната употреба на ацуреус.

не се сетих за актуализазия на кторрент, защото по-принцип след онлайн ъпдейт смятах че всичко е "ъп/ту/дейт". явно не е така и не всички пакети се проверяват за актуализации, а само по важните.

...голяма мистика е това нещо с ъпдейтите :rolleyes:

Редактирано от drakkar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм на кубунту от 2 месеца вече и съм много доволен от него :speak: само малко проблемацията е с интернета който минава през мене (линукса) и заминава към другите 2 компа вкъщи ( и двата са уинХР )

та имам 2 допълнителни лан карти за всеки от другите 2 компа и съм ги настроил съответно eth1 - 192.168.0.1 и eth2 - 192.168.0.2

първия комп има айпи - 192.168.0.3, гейтуей - 192.168.0.2 и е вързан за eth2 на моя комп и има интернет без никакви проблеми.

втория комп е с айпи - 192.168.0.4, гейтуей - 192.168.0.1 закачен за eth1 на моя комп и няма нито пинг нито интернет нито нищо..

i-net-а ми е през ppp0 на eth0.

обърнах кабеляците 1-вия комп на eth1 и втория на eth2 и пак само единия има нет а другия ни вест ни кост...

къде греша ??

много благодаря предварително :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей !

Първо си изтегляш "Firestarter" - може и през Adept , може и със "Synaptic"

При първоначалното включване на програмата , ще ти засече мрежовите карти . Задаваш от картата , през която идва нета , да "шерне" връзката на втората карта на компютъра :

7324_152.PNG

От втората карта кабела го вкарваш в суич /един приятел електричар ми го направи за 5 лева/ или може да си закупиш готов и от там разпространяваш нета на колкото порта /разбирай - компютри/ има суича .

Аз така съм си го направил още преди година и работи без забележки .

Дано да съм обяснил така , че ти да ме разбереш ! Успех ! laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето доста се смях на майки на идеята му с Firestarter но като се сблъсках с проблема iptables и аз минах на този вариант. В допълнение можеш да си инсталираш dhcpd сървър който да раздава ip-та. ;)

btw имаш няколко отговора в linux-bg темата ти. И там съм ти писал triplek. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При инсталацията няма проблеми, настойвам си нета

ами и при мен инсталацията мина добре но не мога да си настроя нета.моля те можеш ли да ми помогнеш?къде да отида и къде точно да въведа IP адрес и там останалите?

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей !

Първо си изтегляш "Firestarter" - може и през Adept , може и със "Synaptic"

При първоначалното включване на програмата , ще ти засече мрежовите карти . Задаваш от картата , през която идва нета , да "шерне" връзката на втората карта на компютъра :

7324_152.PNG

От втората карта кабела го вкарваш в суич /един приятел електричар ми го направи за 5 лева/ или може да си закупиш готов и от там разпространяваш нета на колкото порта /разбирай - компютри/ има суича .

Аз така съм си го направил още преди година и работи без забележки .

Дано да съм обяснил така , че ти да ме разбереш ! Успех ! laugh.gif

въпроса е че не искам суичове и хъбове, ако беше такава работата щях да наръгам нета в суич и оттам да са маршрутизира по комповете. аз искам сичко да минава през мене щото никой кат не е виждал линукс и компа ми никой не пипа и цялата къща е зависима от мене :)

та така де firestarter или ръчно конфигуриране и как най-вече :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване