markosal

Внезапно изключване на компютъра

44 мнения в тази тема

От около месец, компютъра ми се изключва, без видими причини. Напоследък мисля, че причината е в TV-OUT-a. Когато опитам да гледам филм на телевизора, компютъра се изключва до максимум 30 минути, а ако извадя буксичката от видео картата - нямам проблеми с изключване, но немога да гледам филми на TV-то. Баща ми предполага, че проблема идва от ТОЦИТЕ. :rolleyes: ПОМАГАЙТЕ :wors:

Редактирано от markosal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да проблема идва от тоците!Можеби захранването ти е слабичко!Може да се наложи да го подмениш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи и аз съм имал подобни проблеми. Първо, гледай да нямаш други ел. уреди включени в контакта където е пц-то- климатици, печки, прахосмукачки, телевизори и т.н. Трябва да остане само компютъра, монитора + периферни устройства. Второ, което се сещам- виж дали самия контакт е заземен (желателно е). Връзките в контакта трябва да са здрави и за тази цел проводниците трябва да влизат между двете метални пластини и от тях да се претискат, а не само с главата на болта. Захранването е доста чувствително към такива неизправности и понякога наистина довежда до рестарт. Друго- дали захранването ти е достатъчно мощно и качествено... Публикувано изображение това е от мен.... поне което се сещам от личен опит... :) Успех

Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало да връзвам от телевизора към видеото и да Shut down внезапно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи и аз съм имал подобни проблеми. Първо, гледай да нямаш други ел. уреди включени в контакта където е пц-то- климатици, печки, прахосмукачки, телевизори и т.н. Трябва да остане само компютъра, монитора + периферни устройства. Второ, което се сещам- виж дали самия контакт е заземен (желателно е). Връзките в контакта трябва да са здрави и за тази цел проводниците трябва да влизат между двете метални пластини и от тях да се претискат, а не само с главата на болта. Захранването е доста чувствително към такива неизправности и понякога наистина довежда до рестарт. Друго- дали захранването ти е достатъчно мощно и качествено... Публикувано изображение това е от мен.... поне което се сещам от личен опит... :) Успех

Компютъра и монитора са включени в един новичък РАЗКЛОНИТЕЛ, който е включен в друг РАЗКЛОНИТЕЛ (казвам това, в случай, че разклонителите нещо му ядат от тока). Компютъра е включен по този начин, от около 6месеца, но проблема го имам от месец. Между другото, от захранването се вдига шум, подобен на този от резачка за дърва, но доста по-тих. Някои казват, че това е сигнал за проблеми по ТОЦИТЕ.

Колко +-10лв. струва едно ново, евтино, хубаво ЗАХРАНВАНЕ?

Възможно ли е да поправя старото, в случай, че е развалено?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютъра и монитора са включени в един новичък РАЗКЛОНИТЕЛ, който е включен в друг РАЗКЛОНИТЕЛ (казвам това, в случай, че разклонителите нещо му ядат от тока). Компютъра е включен по този начин, от около 6месеца, но проблема го имам от месец. Между другото, от захранването се вдига шум, подобен на този от резачка за дърва, но доста по-тих. Някои казват, че това е сигнал за проблеми по ТОЦИТЕ.

Колко +-10лв. струва едно ново, евтино, хубаво ЗАХРАНВАНЕ?

Възможно ли е да поправя старото, в случай, че е развалено?

Резачката в захранването е вентилаторът му. Вероятно цялото захранване е затлачено с прах, а вентилаторът му е "зел-дал". Ако ти се занимава, можеш да го свалиш, отвориш, изчистиш и смажеш или направо смениш вентилатора. Ако това не помогне, значи е време за ново. Цените са според качеството, което желаеш. Има евтини "жълти" боклуци, има и по-скъпи качествени. Първото не е за препоръчване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Резачката в захранването е вентилаторът му. Вероятно цялото захранване е затлачено с прах, а вентилаторът му е "зел-дал". Ако ти се занимава, можеш да го свалиш, отвориш, изчистиш и смажеш или направо смениш вентилатора. Ако това не помогне, значи е време за ново. Цените са според качеството, което желаеш. Има евтини "жълти" боклуци, има и по-скъпи качествени. Първото не е за препоръчване.

Благодаря, започвам да отвинтвам болтовете на кутията. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

но ако решиш да го сменяш прочети поста на Филипов - цък или свали тази статия (на английски е :) ) - цък. Доста добре написана и показано как да изберем качествено захранване Публикувано изображение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отворих захранващия блок, видях че нямаше прах, отчаях се. Но изведнъж, забелязах 3-4 ИЗБОМБОРЕНИ КОНДЕНЗАТОРЧЕТА, което означавало, че са за смяна. Ще ги сменя и ще съобщя дали съм решил проблема по този начин. :* БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От около месец, компютъра ми се изключва, без видими причини. Напоследък мисля, че причината е в TV-OUT-a. Когато опитам да гледам филм на телевизора, компютъра се изключва до максимум 30 минути, а ако извадя буксичката от видео картата - нямам проблеми с изключване, но немога да гледам филми на TV-то.

Баща ми предполага, че проблема идва от ТОЦИТЕ.

:ph34r: ПОМАГАЙТЕ :)

Смених захранването и всичко е наред! Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте хора от 1 седмица насам ми се появи този така гаден проблем с рестарта на компа обаче е по усобен ако го оставя пц-то включено само да сийдва с кометатата няма да се рестартира и седмица но седна ли да кажем да гледам филм по средата бам рестарт пускам да си играя цс играя играя и хоп рестарт отивам в някоя определена папка рестартира се след това правя опит дали ако отида пак там да кажем my documents ще се рестартира и пак го прави така е и с филмите рестартира се на 1 и също място после ако го изключа или неправя нищо определено време се рестартира на друго място много ми е зле така като се рестартира много кофти Sad е например отвярям датат и кати се появи онова preview и машината се ресва any ideas ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сканирай за вируси и троянски коне. Смени драйверите с оригиналните такива или с последни версии според зависи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

значи сканирвал сам , проверявал сам за bad sectors на хардовете сещам се че след един преинстал на windows-a ми се рестартира на 5-тат минута някаде в опит да си инсталирам firefox-a ето сега пак се случи , гледах филм рестартира се 3-4 пъти след като всеки път го пусках но под save mode не се рестартира там но едва ли е софтуерен проблема отварям tv.com и хоп рестарт impawards за някой постер рестарт линкоса рестарт (невинаги) добре че неправи така при арената ама и там прави някой път ако замина на почивка за 5 дена и 5-те дена няма да се рестартира ако неспре тока ама почна ли да правя нещо и ....

Редактирано от DFlow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

точно защото в saFe mode не рестартира значи е софтуерен проблема. Замисли се каква е разликата между този режим и нормалния. Ще откриеш кое прави мизерии. Погледни драйверите, програмите, които вървят в стартъп и изобщо с операционната система. Все от някъде ще изкочи проблема. Може някое периферно устройство да е проблем.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

факта че пц-то се рестартира на 5-те минута след преинстал на уиндоуса негевори ли че не е във софтуера поради простата причина че още нямах такъв пример от днеска 2 пъти исках да отворя imapawards за 1 постер , рестартира се 2 пъти на 1 и също място като го отварят постера на 3я път реши да ме пусне и всичко беше същото като с 1вите 2 рестарта нищо не се е променило ся каш се рестартва random драйверите за видеото сам ги сменял на различни версии , при всички се рестартва само да те попитам това че след 5 мин след като си преинсталирах windows-a се рестартира пак незначи ли че не е в софтуера проблема защото нямах такъв инсталнат още той се рестартира random това е 3я път който пиша този пост защото веднъж след като го написах се рестартна в опит да отворя арена и после видях че поста ми е изчезнал сега като го напиша този повече няма да правя нищп на пц-то и ако това помогне в момента на рестарта се чува някакъв едва доловим шум от котията нещото като "ТЪК" (ддз как да обясня звука)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пич влез в BIOS-a и виж колко градуса заграва процесора ,възможно е да загрява много и да се включва защита. Или сложи програмата ЕВЕРЕСТ дай на датчик , натовари малко компа като стартираш някое приложение , виж колко градуса показва и кажи.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пич влез в BIOS-a и виж колко градуса заграва процесора ,възможно е да загрява много и да се включва защита.

Или сложи програмата ЕВЕРЕСТ дай на датчик , натовари малко компа като стартираш някое приложение , виж колко градуса показва и кажи.

Освен казаното от ganio, бих погледнал и останалите температури. Сложи си Everest и виж и напреженията как са, тоест дали дават големи отклонения. Ако те са повече от +/- 5%, захранването е за смяна. Отвори компютъра (ако няма гаранционни лепенки) и го изчисти от прашака, същото направи и със захранването, защото ако то прегрява, пак се стига до рестарт. Огледай дъното за подути кондензатори. Ако си с повече от една пръчка рам, тествай всяка по отделно (самостоятелно), защото може и рамта ти да ги прави тези магарии. Измери и напрежението в контакта, за да не е прекалено ниско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем . Смених старата машина с чисто нова , конфигурацията е следната : 250 GB хард диск , 2GB RAM DDR 2, Дъно - ASUS M2N-MX SE , Процесор - ATHLON64 5200+ Dual Core , Захранване - 350 W , Video - GALAXY 9400 GT 512 MB DDR 2 PCI-E

Забелязах че , като пусна някоя игра , примерно сега като нов компютър инсталирах първо новия Томб Райдър . Та играя няма и 10 мин. и компютъра се изключва напълно ... същото става и с друга игра ...

Къде може да е проблема ... да не би захранването да е слабо ... :PПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е фалшиво,искам да кажа не марково,нищо чудно да е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах с Еверест : Свойства на датчика Тип на датчика HDD Сензор на графичния процесор Driver (NV-DRV) Температури Графичен процесор 45 °C (113 °F) ExcelStor Technology J9250S 34 °C (93 °F) Друго не ми показва .... не знам какво да правя . Тъкмо го взех и пак трябва да го връщам .... егати ...

Редактирано от rosi4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Веднага след като загасне го пускаш пак и влизаш в биос да видиш температурата на процесора. Причини много за загряването, включая и някой глупак да е монтирал охлаждането барабар с предпазващата обвивка/пластмасата отдолу(имал съм такъв пациент....)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам нещо защо като искам да кача някой филм на телефона смисал от компа на телефона и компа ми се изключва ??? мн ви моля за помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам нещо защо като искам да кача някой филм на телефона смисал от компа на телефона и компа ми се изключва ??? мн ви моля за помощ

Какъв е компа , с каква операционна система , какъв е телефона и по какъв начин ги свързваш? кабел , блутут, ир ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е компа , с каква операционна система , какъв е телефона и по какъв начин ги свързваш? кабел , блутут, ир ?

с уиндоус 7 съм телефона е нокиа 5230 и с USB кабел ги качвам 2 гб рам имам !! процесора ми е AMD athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000 + 259 GHz 32 битова ми е системата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход