Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с разпознаването на устройства от Usb-портовете

Препоръчан отговор

Имам проблеми с usb портовете, и по-точно не могат да разпознаят у-ва вързани към тях.До момента съм пробвал с една флаш-памет и usb kbd-mouse receiver.Диода на ресивъра си седи на офф а флашката не разпознава.

С WindowsXP-SP2 съм.Флашнах биоса,дори преинсталирах Windowsa.

В Device managera няма питанки а при проверка на usb контролерите и хъбовете изписва, че всичко е наред.

Настройките на Biosa са ми

USB Function - Enabled

Legacy USB Support - Auto

USB 2 Controller - Enabled

USB 2 Controller Mode - HiSPeed

При рестартиране на pc-to също не се откриват грешки.

Initializing USB Controllers...Done

Auto-detecting USB Mass Storage Devices

00 USB Mass storage devices found and configured

Джъмперите sa na +5V както са си по default.

А дъното е Asus-p5gd1.

Благодаря предварително за отговорите.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Legacy USB Support - Auto

Смени го на Disabled и виж как ще са нещата.

Виж дали в диска на дъното има драйвер за USB и го инсталирай , и в biosa включи всички usb-та.

От WinXP SP1 има пълна поддръка на USB 2.0. Драйвери в случая не са необходими.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действително няма нужда от драйвери въпреки, че и това опитах.

Night Raven:Пробвах на disable но резултата беше пак същия.

Проблема явно е хардуерен щом диода на ресивъра не светва.Той би трябвало да може да се включи още при самото зареждане на биоса.

Интересното е ,че ОС-а си открива контролерите и хъбовете.А 5-те волта по-някаква причина не достигат до самите портове.Както написах в горния пост джъмперите са си по-местата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kullanim, ако имаш на фронт панела на компа изводи за USB - пробвай ги. Ако не стане, след това дай ресет на БИОС-а за подразбиращи се стойности и пак пробвай отпред и отзад. След това пробвай тази флашка на друг комп, дали все пак работи а само на твоя прави чупки. Провери с волтметър дали ги има тези пусти 5 волта по конекторите. И накрая, подготви се за ново дъно :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм с ресет на биоса.При различните промени пробвах и всеки един от портовете по-отделно но за съжаление резултатът беше нулев.Флашката и ресивъра си вървят и на този комп но чрез pci>usb което в дадения случай е доста неудобно тъй като клавиатурата се разпознава чак при зареждане на ос-а.

А волтметър наличен нямам но щом диода не светва мисля, че е излишно от подобни процедури ясно е , че поради някаква причина ги няма 5-те волта.По-дъното не забелязах да има нещо раздудо или нагоряло няма и издраскани писти.Явно проблема с писане тук трудно ще бъде разрешен.

Благодаря на всички отзовали се, за сега ще карам na pci>usb-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем с USB портовете. Общо са 6, 2 на дъното, 2 от кутията и 2 допълнителни (тези се закачват като обикновенна PCI карти, но не влизат в слот). 2-та порта от кутията и двата допълнителни порта са закачени за USB пиновете на дъното (не знам точно как да го обясня това, дано да ме разберете ;) ). Проблема е много странен и мисля, че дъното е загинало :-| Портовете на кутията и единия от допълнителните не разпознават устройствата, а другя порт и usb-тата на дъното си работят нормално. Странното е, че единия работи, а другия не. Неработещите портове подават ток на устройството, но след определен период от време изгасва (1-2 мин).

Портовете от кутията може да съм ги объркал при свързването, защото всяко кабелче по отделно се връзва към пин, но другите могат да се свържат само по един единствен начин...

Mainboard : DFI AD77

Chipset : VIA KT400 (VT8377)

Processor : AMD Athlon XP @ 2000 MHz

Operating System : Windows Vista Ultimate Professional 6.00.5744

Bios : Phoenix Technologies, LTD

Version : 6.00 PG

Проблемите се появиха малко след като качих вистата (която е beta rc2), но пък дори преди стартирането на win-a устройствата закачени към портовете изгасват. В един момент имах проблем със захранването и взех ново( Fortron Blue Storm 400), но не си спомням дали преди или след това са се скапали usb-тата. Дано да съм бил достатъчно изчерпателен в описанието :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах подобни проблеми с USB портовете всичко друго ми разпознаваха само с IRDA не искаха да работят !

От биоса зададох на USB портовете да работят не наUSB 2 а на USB 1,1 и така си реших проблема.

Опитай така ако не ти помогне няма да ти навреди!

Редактирано от androjel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване