Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възстановяване на намокрен Gsm апарат

Препоръчан отговор

Без да искам снощи установих, че К700 изобщо не може да плува в тоалетната! Веднага извадих и махнах панелите, попих капките внимателно с кърпа (вътре телефона беше почти сух) и 30 минути го суших със сешоар за коса, като го вкючих телефона тръгна, и на пръв поглед всичко си му работеше, но си личеше мокро петно под дисплея! Реших да го оставя разглобен, и тази сутрин като го включих осветлението на дисплея не работи (снощи си бачкаше), но самия дисплей си работи. Мисля да го оставя още отворен, но все пак моля за съвет!!! От познат чух, че неговия се е окислил, ама тои го е изпрал на 60 градуса...

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички положения го остави разглобен няколко дена за да изсъхне и отвътре и тогава пробвай.Ако не ще да работи тогава в сервиза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Без да искам снощи установих, че К700 изобщо не може да плува в тоалетната! Веднага извадих и махнах панелите, попих капките внимателно с кърпа (вътре телефона беше почти сух) и 30 минути го суших със сешоар за коса, като го вкючих телефона тръгна, и на пръв поглед всичко си му работеше, но си личеше мокро петно под дисплея! Реших да го оставя разглобен, и тази сутрин като го включих осветлението на дисплея не работи (снощи си бачкаше), но самия дисплей си работи. Мисля да го оставя още отворен, но все пак моля за съвет!!! От познат чух, че неговия се е окислил, ама тои го е изпрал на 60 градуса...

Абсолютно веднага трябва да се занесе на сервиз! Водата оставя окиси, които повреждат частите на апарата. Затова е необходимо веднага да се занесе на сервиз, в който със специални спрейове и други течности се премахват тези окиси и останалата вода. В зависимост обаче от нанесените вреди телефонът може да продължи да работи, но може и да даде проблем след време пак!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип при такава случка е най-добре веднага да се извади батерията (може да не се разглобява) и чак тогава телефона да се носи на сервиз :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсолютно веднага трябва да се занесе на сервиз!

Братовчед ми имаше подобен случай с една Нокиа, от сервиза му казали, че няма надежда за телефона. В такъв случай нещата опират май до късмет, Сименса на детето след къпане се отърва само с няколко загубени пиксела.

Накрая да обобщим съветите:

1. Отваряш телефона и изваждаш батерията, подсушаваш доколкото е възможно

2. Сервиз

3. Оставяш телефона да съхне поне 24 часа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Моят случай е почти същият телефонът ми е нокиа 6500 класик.Преди 1 ден Майка ми пусна пералнята пълна с тениски потници (И ПАНТАЛОНИ)

в един от всичките панталони е попаднал телефонат ми.

като спря пералнята и Мама простна дрехите да исъхнат на другият ден аз обличам любимият ми панталон и осещам че много тежи по едно време баркам мда видя какво има и гледам телефона изпран ohmy.gif:) Много се притесних и веднага го разлобих на чаркули и ко подсоших с сешояр нямаше много попаднала вода но .........

сложих го на прозореца с дисплейат на долу

оставих го да стой там 2 дена през който бях като болен.минаха 2 дена го включих да го зареда оставих го 3-4 часа и по едно време викам дай да му хвърла един поглед и какво да видя ;):Pcool.gif:help wanted::shake_puter: телевонът ми показа батерия която се пълни 1.2.3.4.5.6.

направо побеснях от радост не го оставих да се дозареди и му махнах зарядното вклю1их го веднага но.................

1.Микрофона не работи

2.на се появяват като облаци .....

3.Мога ли да се надявам че ще се оправи и дали ремонта ще струва много пари? моля който може да ми помогне да ми пише на скайп:- bed_boi007

благодаря на всеки който е прочел темата

THANK YOU

Братовчед ми имаше подобен случай с една Нокиа, от сервиза му казали, че няма надежда за телефона. В такъв случай нещата опират май до късмет, Сименса на детето след къпане се отърва само с няколко загубени пиксела.

Накрая да обобщим съветите:

1. Отваряш телефона и изваждаш батерията, подсушаваш доколкото е възможно

2. Сервиз

3. Оставяш телефона да съхне поне 24 часа

Как да отворя телефон с 1 година гаранция?

post-177289-1218537914_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах Samsung E900 и миналата година беше останал в дънките ми, които бяха изпрани и е висял на простора цяла нощ. В началота дисплея светеше съвсем леко, но след седмица - две изгасна (по телефона можеше да си се работи, но нищо не се виждаше). Занесох го в сервиз и ми казаха, че трябва да се смени дисплея ... 200лв. Така и си го оставих. Предпочетох да си купя нов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имах Samsung E900 и миналата година беше останал в дънките ми, които бяха изпрани и е висял на простора цяла нощ. В началота дисплея светеше съвсем леко, но след седмица - две изгасна (по телефона можеше да си се работи, но нищо не се виждаше). Занесох го в сервиз и ми казаха, че трябва да се смени дисплея ... 200лв. Така и си го оставих. Предпочетох да си купя нов.

А нямаш ли wi-fi връска с телевизор

?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да го занесеш на сервиз да го промият защото под чиповете започва да се окислява изгнива ти чипа с платката и става непоправимо (може но е голяма играчка). на сервиза го потопяват в специална вана с тразтвор и го сошат на на високи градоси 50-100 градоса под този на топенето на пропоя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване