Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

fishesko

Може би проблем с кодеците?!

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема е от скоро,появи се изведнъж и не мога да го реша. При някои филми(винаги различно), като ги пусна нямат звук(има страничен звук, специален звук, но ги няма гласовете на актюрите),а по някога няма картина(дава черен екран),друг път си има всичко, но филмат насича много злобно. Тези проблеми не се появяват при всички плеари! Например,при WMP има звук, но няма картина,при VLC media player има картина, но няма звук,а пък при WMC няма нищо или обратното(в някой случей филма насича)! Предишните ми кодеци бяха CCCP,преинсталирах ги без резултат,преинсталирах Windows-a без разултат,смених ги с Satsuki Decoder Pack,отново без резултат!

P.S: С Windows Xp Service Pack 2 без упдеити,а формат x264 даже не ми тръгва! За формат x264 искам да кажа, че ми няма картина, няма звук, няма субтитри, но понякога тръгва без звук, без субтитри, само че вместо да върви картината ми снима(дава един кадър 5мин. след това го сменя с друг пак за 5мин. и т.н.)!

Редактирано от fishesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 5 месеца съм с KMPlayer и нямам никакви проблеми! Чете всичко , лек с множество настройки и най-сетне го дадоха за сваляне ! Свали го и пиши дали са ти се разрешили проблемите , като деинсталирай другите плеъри !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От 5 месеца съм с KMPlayer и нямам никакви проблеми! Чете всичко , лек с множество настройки и най-сетне го дадоха за сваляне ! Свали го и пиши дали са ти се разрешили проблемите , като деинсталирай другите плеъри !

Пробвах по същият начин с GOM Player, без разултат, но не изтрих другите плеари! Искам да си запазя WMP! По принцип бях само с него и с VLC Media Player, но покрай тези проблеми инсталирах и MWC(нямаше особен резултат). Искам първо да разбера какъв е проблема, ако може да го остраня. Ако не станат тези неща, тогава ще пробвам твоя вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..., а формат x264 даже не ми тръгва!

този проблем го имах и аз и си сложих ffdshow. Проблема е че не всички версии на ffdshow подаржат този формат. Мисля че една от тези го подържа :

http://liubetsa.data.bg/downloads/10649930...ow-20030927.exe

http://liubetsa.data.bg/downloads/ffdshow-20050619.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FFDShow MPEG-4 Video Decoder 30.12.2006

+

Media player classic 6.4.9.0

=

www.free-codecs.com

Kомплекти с кодеци, хич не ги оважавам.

се едно Nlite версия на WIN се нещо е омазано

само развалят картината и субтитрите и други мазила правят

и все пак понякога е полезно да се сложат и

последните драйвери за видеото и звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли K-lite codec pack 2.82 standart от Калдата,в него има Media player classic с който можеш да гледаш макар че аз го ползвам рядко и предпочитам Crystal player.Почисти хубаво регистрите преди са сложиш новия кодек.Ако пак не става значи не е от кодеците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблемът ти е само със звука - AC3 Fiter, но за другите проблеми Dragozov ти го е казал:K-Lite Codek Pack 2.82 Full. Решава ти всички проблеми и само веднъж в месеца търсиш нова версия. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда версия full,ще му инсталира неща от които няма да ползва и 10%.При кодеците важи правилото "колкото по-малко,толкова по-добре".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтегли K-lite codec pack 2.82 standart от Калдата,в него има Media player classic с който можеш да гледаш макар че аз го ползвам рядко и предпочитам Crystal player.Почисти хубаво регистрите преди са сложиш новия кодек.Ако пак не става значи не е от кодеците.

Напрваих това, което каза, но без резултат!

EDIT: Сега пробвах с Kmplayer, без резултат!

Редактирано от fishesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напрваих това, което каза, но без резултат!

Присъединявам се и аз,с мнението да деинсталираш де що имаш аудио и видео кодеци.Почисти всички регистри добре,пробвай с K-lite mega codec pack(аз съм с 1.62-няма проблем).При инсталацията чети внимателно какво активираш и деактивираш!В пакета е и Медиа Плеър Класик-при мен няма нещо което да не отвори(е,със специфични изключения)!Сигурно съвета ми ще срещне доста противоречиви мнения от страна на специалисти,но при мен този вариант работи много добре.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема за сега се оправи! Избрах най-крайното решение. Преинсталирах Windowsa, след това инсталирах KMPlayer, без кодеци и всичко вървеше! За сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...