Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички и за много години!

След няколкодневно ровене в нета сметнах, че тук е мястото от което мога да получа най - добрата помощ.

Ще сменям стария си марков Fujitsu - Siemens P4 3.2 с изцяло нов компютър, но като че ли този път ще предпочета да конфигурирам вместо отново да се спра на удобството на марковите компютри /удобство доколкото се тях избягват възможни несъответствие, небалансираност и пр./ В това си желание обаче се сблъсках с проблем - собствената си невежест. Изчетох доста неща, но вкрайна сметка разбрах, че компетентната помощ е това, което ще ми помогне най - добре.

Започвам оттук:

CPU: C2 DUO E6600 /2.4G/1066/4M BOX

MB: GB 965P-DS3 /965P/775 /видях, че го препоръчвате/

VCard: колебая се - MP 7950GT 512M DDR3 /ZALMAN /това прилично ли е?/

Ами аз съм дотук - помагайте. Само още две неща /дано не изчерпя търпението ви/ Около 2000 лв е цената която бих желал да не надвишавам и ако е възможно компонентите да са налични в Most.

Благодаря ви!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам - MP 7950GT 512M DDR3 /ZALMAN / -какво смяташ да правиш с тази видеокарта ? То ,че ще е за игри ,ясно - ама чак пък такава . Въпроса ми е -на тази карта ли държиш или може и някоя по-евтина ( примерно - пак MP но да е GF 7900 GS 256 MB/Zalman ) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: GB 965P-DS3 /965P/775 /видях, че го препоръчвате/

VCard: колебая се - MP 7950GT 512M DDR3 /ZALMAN /това прилично ли е?/

Здравей ;) бих добавил към това което си написал следното

HDD 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB

RAM 2 x 512 MB DDR 2 800 (Kingston, A-Data,V-Data) (ако имаш повечко финанси може и 2x1GB)

DVD писачка: LG GSA-H12L DVD RW/18X /LS

Захранване: Fortron 400-450 W

Sound Card: X-Fi Xtreme Music (ако искаш)

защо си се хвърлил на тази скъпа карта. Тя няма спор е доста добра, но мисля че приемрно една MP7600GT 256 MB/DDR3/Zalman/PCI-E или малко по-скъпата GF 7900 GS 256 MB/Zalman/PCI-E биха вършили доста добра работа

Редактирано от Conroe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо предвид с конкретната видеокарта освен напълно дилетантското разбиране, че като е 512 mb може би ще е с по - дълъг живот /от гл. т. на моралното изхабяване/ А иначе игри играя само стратегии от време на време / с изкл. на HOMM5, който успя да ме запали за по- дълъг период/, но възнамерявам да си купя HDTV или DVD видео камера /потребителска разбира се/ и конфигурацията да е сносна при видеообработката.

Благодаря за коригирания пост и помощта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
cool.gif морално остаряла конфигурация е тази която не ти върши работа вече Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямам нищо предвид с конкретната видеокарта освен напълно дилетантското разбиране, че като е 512 mb може би ще е с по - дълъг живот /от гл. т. на моралното изхабяване/
Хм , картите за които говорим са вече морално остаряли ,поради наличието на GF 8800 серията,която е с DirectX 10 поддръжка.От тази гледна точка е по-добър вариант сега да се задоволиш с нещо от серията 7900 GS напр. ,а след време ,когато цените на 8800 спаднат,да ъпгрейдваш с такава . Ползата от 512 MB памет е малко спорна,тъй като много малко ,и то от последните игри се възползват от такова количество памет на видеото. Та ,в този ред на мисли -едно предложение за компютъра и от мене -

MB: GB 965P-DS3 /965P/775

Ram : 2x1GB DDR II 800 SUPER T CL4

HDD : 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB -дано само го намериш в Мост

VC : MP GF 7900 GS/256 MB/Zalman

DVD/RW : LG GSA-H22L DWD RW/LS

PSU : Fortron FSP 650 / EPS 12 - не че е най-доброто захранване,но такова има в Мост.

Case : някаква на FoxConn без захранването каквото си харесаш

Това излиза 1972,44 лв. в Мост ( с ДДС ти се оправяш )

Начина да се смъкне цената на конфигурацията е ако вместо Ram : 2x1GB DDR II 800 SUPER T CL4 минеш на вариант 2x512 MB DDR II 800 SUPER T.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само една добавка: ако не ти идва скъпо вземи GIGABYTE GA-965P-DS4 заради по-доброто охлаждане на чипсета и няколкото допълнителни, но полезни глезотийки. Все пак на Е6600 по ще му отива някое по-гъзарско дъно. Идеалния вариант е ASUS P5W DH DELUXE, ама и цената му е "идеална" :P

Начина да се смъкне цената на конфигурацията е ако вместо Ram : 2x1GB DDR II 800 SUPER T CL4 минеш на вариант 2x512 MB DDR II 800 SUPER T.

Moже и да останеш на 2х1GB, но по-евтини CL5. При всички случаи 2GB RAM е по-добре от 1, макар и най-бързата.

При този вариант икономията е 30$ .

Tъкмо за по-хубаво дъно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Moже и да останеш на 2х1GB, но по-евтини CL5. При всички случаи 2GB RAM е по-добре от 1, макар и най-бързата.

При този вариант икономията е 30$ .Е,има и още един вариант -взимаш си 2х1GB DDR II 667 SUPER T ( икономията е 90 $ ) - пък дори да се клоква машината -при отношение FSB : DRAM - 1 : 1 и при шина 400 МХц (което вече си е клок) Рам паметта пак ще работи на 800 МХц ( клокната и тя ) . При тази памет не е кой знае какъв проблем да държи и 800 MHz .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло дотук се спирам на предложението на Kokomil. Само дъното предложено от Lyudmil: GIGABYTE GA-965P-DS4 ме кара да се замисля, макар че е малко по - скъпо ако наистина има реално предимство пред GB 965P-DS3 /965P/775 по отношение на охлаждане и може би /ако един ден се престраша/ евентуален клок, то не бих се поскъпил за разликата в цената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо гигадръв момичета и момчета

людмил ти е казал хубаво за асуса

имам чувството че кокомил е представител на гигабайт laugh.giflaugh.gif

шегичка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

шегичка

Защото специално DS3, DS4 и DQ6 са наистина страхотни дъна. Изключително стабилни, направени са изцяло със сухи кондензатори и показват много добри/отлични възможности за овърклок. На ASUS са им хубави моделите с 975 ама стуват една торба с пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

шегичка

Гледай сега какво става cool.gifGigabyte GA-965P-DS4 - 183 $ ----- ASUS P5W DH Deluxe ( 975Х ) -251 $

Първо -разликата в цената е повече от ясна

Второ - Gigabyte е с 965Р чипсет , а ASUS с 975Х чипсет . Разликата в чипсетите е ,че 965Р се "разтяга" много повече и по-добре от 975Х чипсета ( ще рече че високи шини при клок се постигат по-добре и по-високи с 965 ,не с 975 -въпреки че Е6600 е с висок множител и няма да му трябват чак толкова високи шини -с 975 чипсет 400 МХц шина е постижима,докато с 965 могат да се гонят и 500 МХц при екстремен клок и ако не те спъне я Рам памет,я самият процесор ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без да се засягаш то май от шеги не разбирате

а и мъдри хора са казали не съм толкова богат за да си купя нещо ефтино

може да е добро дъното при тестове но колко ще те кара като живот

гигабайт са извесни поне за мен с лошото качество на продуктите си при мен не е идвал ни един асус за ремонт при количеството гигадрувчовци които съм сменил

на всичките 4 пц та които ползвам съм с дъна на асус и оплаквания нямам

а не мисля че асус нямат модел с така харесвания от вас 965чипсет

Редактирано от tzavti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
без да се засягаш то май от шеги не разбирате

а и мъдри хора са казали не съм толкова богат за да си купя нещо ефтино

може да е добро дъното при тестове но колко ще те кара като живот

гигабайт са извесни поне за мен с лошото качество на продуктите си при мен не е идвал ни един асус за ремонт при количеството гигадрувчовци които съм сменил

на всичките 4 пц та които ползвам съм с дъна на асус и оплаквания нямам

а не мисля че асус нямат модел с така харесвания от вас 965чипсет

Е-е,не се засягам (и от майтап разбирам cool.gif ) . Относно дъната и друг път съм казвал,че Gigabyte влязоха отново в час именно с дъната за Конро с 965 чипсет ( преди това .... да съм препоръчвал някога дъно на Gigabyte :questions: ) На линковете от по-горе има и снимка на дъното на Gigabyte , която се увеличава като кликнеш върху нея - ако отваряш с IE - та ,увеличи снимката и разгледай подробно дъното ,няма начин да не ти направи впечатлението качеството на кондензаторите ( а като ги разглеждаш наживо още по-добре си личи) -изобщо дъното е пипнато както трябва . Нищо не съм казал за Асус - напротив ,дори смятам че Р5В Deluxe е по-добро за клок -но е и по-скъпо,а при положение че и двете дъна са много добри защо да не предпочетеш по-евтиното? ( пък т,ва Commando дето стои най-отгоре като отвориш линка,който си дал ........ к,во да го коментирам , страшно е готино ама е и страшно скъпо - бях пускал тука из раздела някакво ревю или за него или за Striker Extreme ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: GB 965P-DS3 /965P/775

Ram : 2x1GB DDR II 800 SUPER T CL4

HDD : 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB -дано само го намериш в Мост

VC : MP GF 7900 GS/256 MB/Zalman

DVD/RW : LG GSA-H22L DWD RW/LS

PSU : Fortron FSP 650 / EPS 12 - не че е най-доброто захранване,но такова има в Мост.

Case : някаква на FoxConn без захранването каквото си харесаш

Добре говорите за клок но ако искаш наистина клок и най-малкият да е този БОХ няма да отидеш до никаде, от личен опит го знам просто не държът...

така че изборът е един..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре говорите за клок но ако искаш наистина клок и най-малкият да е този БОХ няма да отидеш до никаде, от личен опит го знам просто не държът...

така че изборът е един..

Вярно е ,обаче е и вярно че до 300 ( 2700 МХц честота на проца )- 330 МХц шина ( 2970 МХц ) - Боксовото охлаждане се справя - ако след това се клоква и по-нагоре -тогава ще му трябва сериозно охлаждане .

А има и друго - искаш,не искаш - процесора го купуваш Бокс - вариант tray едва ли ще намериш cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване