Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Здравейте.От 1 седмица на сам правя безуспешни опити,за да си инсталирам Windows Vista.Лятото бях си сложил една бета,но тогава мнogo от програмите,които използвах не я поддържаха.Но сега пробвах с:

WINDOWS.VISTA.ENTERPRISE.EDITION.X86.VOL-MSDN [теглено от Арената]

Microsoft.Windows.Vista.Final-BillGates [теглено от Арената]

Microsoft.Windows.Vista.RTM.x86.DVD

Microsoft.Windows.Vista.Build.5744.RC2.x86.DVD-BetaInsiders [теглено от Арената]

И нито една не желае да се инсталира.Пробваха през буут менюто и на всички едно и също - Windows-а зарежда някакви файлове и после се показва буутскрийна на неинсталираната Vista и там забива [няма разлика в коя и да е от версиите].Пробвах да я инстална под Windows XP - отначало си тръгва всичко,събира си информацията,слага си файловете и при първия рестарт пак на същия буут скрийн пак забива.Пробвах да ъпгрейдна токущо инсталирано XP с последни ъпдейти - не стана нещо ново.Накрая пробвах дори една от версиите да я инсталирам както е разархивирана на харда ми [бях отчаян] - пак така.И сега незнам какво да правя.Ако може да ми даде някой компетентен по въпроса отговор.Аз имам едно съмнение,но съм 100% сигурен,че е от там.Мисля си да не би да е от RAM паметта ми [samsung 1024MB].Подтикваме към тази мисъл това,че след като зареди през буута файловете си [а то ги зарежда в RAMа предполагам,за да може после да форматира кой да е от дяловете] и забива тогава.Но пък до сега съм нямал проблеми с паметта ми.Написах всичко с подробности,за да добиете ясна представа за ситуацията.Доста съм объркан вече,от давна исках да си сложа финалната версия,а сега не става.Моля Ви да ми помогнете!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Пиратска версия на новата операционна система на Майкрософт Windows Vista се появи на пазара в Китай в деня, когато американската компания прави световната промоция на продукта си.

fcf3a36c8233970.jpg

Редица продавачи предлагат новия Windows само за 10 юана (1,3 долара) заедно с пакета Office 2007, антивирусни програми и други екстри. Търговците твърдят, че Vista е бил на пазара още преди няколко седмици, въпреки че не казват как са се сдобили с пиратската версия.Пиратското копие е описано като "официалната версия на тази ОС ново поколение". То предлага и идентификационен код на гърба на диска за даунлоуд на софтуеър от Интернет. Новият продукт на Майкрософт се пуска днес в магазините на 70 държави по целия свят.

actualno

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да опитам да сложа VISTA имах само един дял С на който беше XP то и любимите MP3 ки.За да ги запазя започнах едно цепене и събиране с Аcronis и накрая ги докарах С 25 GB (където се опитах да сложа Vista) и D 55 GB.Мисля си че от тва цепене и събиране май омазах нещо (може би Master Boot Record ).При теб проблема явно е същия и се решава като си направиш едно хиренс боот cd,в него има програмка (не се сещам за името и но няма начин да я пропуснеш ) за възтановяване на MBR сектора и след това инсталираш.При мен така се оправи.

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, за възстановяване на MBR сектора се използва Recovery Console (май така се пишеше, отдавна не съм я ползвал)при мен се пускаше, като натисна F2 .

Преди и аз си играх да инсталирам Windows Vista, но останах тотално разочарован от нея.

Значи за да инсталираш Виста без проблеми, ти трябва да и освободиш поне 15 GB свободно място (unlocated space) това може да стане и с Acronis или както ти е удобно

задължително форматираш дяла на който ти е инсталиран стария Windows, защото иначе Виста ще започне да "обновява", а това отнема много време и съответно нерви.

Забравих да кажа, че това празно място от 15 гигабайта не е за красота, а в него се инсталира Вистата, тогава не би трябвало да има проблеми поне при мен нямаше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виста не струва, дано поне пиратската версия да е по хубава.

Te не са я подобрили,само са я хакнали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виста не струва, дано поне пиратската версия да е по хубава.

Ми работи си на Линукс или ХП и спри да пишеш глупости!

Относно, версията... е то беше нормално след като от 2 месеца кибичи по тракерите :ph34r:

// още малко инфо

Редактирано от C.Kramer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за вас...но на мене Вистата много ми харесва като цяло, е вярно че си има проблемите...но не са по големи от проблемите на XP,поне на мене си ми задоволява нуждите...дано поне в скоро време повечето софтуеър да започнат да го правят за Виста...все пак тя е бъдещето....XP ще замре както замря и 98,всеки който недоволства в момента и реве че Вистата не била хубава не знам си какво,ще премине на нея...скоро...до една най-много две години, съм сигурен, че 90% от хората ще я ползват.

Редактирано от Toni- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колега мислиш ли че някой ще остави XP-то или 98 заради vista?

много хора карат още с 98 и с xp и ще карат не мисля че масово ще се нахвърлят на vista защото малко или много има някакви изисквания ама има хора който още карат с старите си машини така че не е масово явление няма и да бъде!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахха Колега...виж сега...поячти съм сигурен че това ще стане...просто е въпрос на време, същото е било и по времето когато е навлизал XP, така е наистина че има хора които ползват все още 98, има. Но те не са много...но какво да ти кажа просто наистина си е въпрос на време, всеки рано или късно си ъпгрейдва куфара...и иска нещо ново като софтуеър...аз в момента съм на Виста...и хваща окото,честно казано...на повечето хора ще им хареса също и разбира се не забравяй че не казшам абсолютно всички...а почти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vista е пържачка на компютри! Никога няма да мина на нея! А и не забравяйте, че на работодателите по-евтино им излиза да използват по-стари версии! :ph34r: Само това мога да кажа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DX10 е причината всички геймъри да минат на нея, дори и да не искат - след една година всичко ново ще го изисква и чисто и просто няма да тръгне под друга OS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DX10 е причината всички геймъри да минат на нея, дори и да не искат - след една година всичко ново ще го изисква и чисто и просто няма да тръгне под друга OS.

Да ама още не е минал през ничии ръце този DX10. Когато излезе ще се види колко струва.

А дори и тогава производителите няма да почнат да се прескачат заради него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да си говорим...едва ли ще ми промените мнението...Вистата е много добра ОС и ЩЕ стане масова точно както и XP :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи си много добре.Изискваниата кам PC са големи.Това е сиякаш си копуваш Епал машина.Те са много добри.

Както казват за всеки влак си има пътник.

Китайците са много добри във софтоера както и ниякои други държави.Чичко Бил ги ползва както и други.

Линукс са ми харесва мноого.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли Виста в скоро време ще стане масова поне за България. Първата причина поне засега е, че защитата и спрямо XP е доста по-добра, така, че трудно ще може да се ползва масово пиратска версия. Второ, както някой каза, фирмите, главните клиенти на Microsoft ще предпочетат доста по-евтините решения. Ето например, фирмата в която работя и спечели една от наградите за най-големия инвеститор в България за миналата година, все още е на 98! Върши същата работа както XP и Виста. За какво тогава да дава луди пари? Освен всичко друго трябва да се дадат пари и за нови компютри. Защо? Някой от служителите ще вземе да ползва Direct X10 ли? То който ще го ползва едва ли ще даде пари за операционна система нали? На запад може и да е различно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едва ли Виста в скоро време ще стане масова поне за България.

А защо не?

Първата причина поне засега е, че защитата и спрямо XP е доста по-добра, така, че трудно ще може да се ползва масово пиратска версия.
Няма такова нещо... Аз как я ползвам? :blink: Каквато и защита да слагат, колкото и добра да е, това ни най-малко не може да попречи да се ползва масово пиратска версия.

Второ, както някой каза, фирмите, главните клиенти на Microsoft ще предпочетат доста по-евтините решения. Ето например, фирмата в която работя и спечели една от наградите за най-големия инвеститор в България за миналата година, все още е на 98! Върши същата работа както XP и Виста. За какво тогава да дава луди пари?

Луди са парите за днешна дата. И аз съм съгласен, че няма да навлезе още от утре на момента масово, но до една година най-късно ще е, а парите които ще са ти нужни за конфигурация, задоволяваща вистата изобщо няма да са толкова много - колкото сега даваш за машина под ХП. А фирмите с 98 - те са си изключения... ;)

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване