Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Едва ли Виста в скоро време ще стане масова поне за България. Първата причина поне засега е, че защитата и спрямо XP е доста по-добра, така, че трудно ще може да се ползва масово пиратска версия. Второ, както някой каза, фирмите, главните клиенти на Microsoft ще предпочетат доста по-евтините решения. Ето например, фирмата в която работя и спечели една от наградите за най-големия инвеститор в България за миналата година, все още е на 98! Върши същата работа както XP и Виста. За какво тогава да дава луди пари? Освен всичко друго трябва да се дадат пари и за нови компютри. Защо? Някой от служителите ще вземе да ползва Direct X10 ли? То който ще го ползва едва ли ще даде пари за операционна система нали? На запад може и да е различно.

В нашия магазин програмата с която работим е досовска и е добра колкото и такава под Уиндоус.Предимствата и са че може да работи и на компютър 70 мегахерца,недостатък е графиката естествено.Ако трябва да купим подобен продукт на Микроинвест например трябва да извадим известна сума,сегашната не е по-лоша само че и куца графиката и я е писал тъста ми.Забелязах че и в Office 1 също бачкат с досовска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Не знам за вас...но на мене Вистата много ми харесва като цяло, е вярно че си има проблемите...но не са по големи от проблемите на XP,поне на мене си ми задоволява нуждите...дано поне в скоро време повечето софтуеър да започнат да го правят за Виста...все пак тя е бъдещето....XP ще замре както замря и 98,всеки който недоволства в момента и реве че Вистата не била хубава не знам си какво,ще премине на нея...скоро...до една най-много две години, съм сигурен, че 90% от хората ще я ползват.

Aма много си прав, братле!

Кога намери възможност да пробваш Виста, при положение че я няма за проба все още? Похвално за усилията. Кажи откъде да си я дръпна от сайта на Microsoft, ако не съм притежател на Volume License.

Иначе си прав. До една, най-малко две години ще я ползват 90% от хората. Къде? По света или в България? Точно 90, да не кажа 100% от "нашите хора" разчитат точно на китайците, руснаците и торентите да им дадат балсамче. И една стотинка да струва, пак ще търсят крачета. :blink:

Имаше едни цифри за разните му Висти. Без ДДС, разбира се. Пуснете един Гугъл за да проверите колко струва наистина в България удоволствието да имате официално закупена Виста с ДДС, като крайни клиенти. Аз не мога да ги намеря нещо цифрите, искам да речем утре да си купя Вистата. Явно не търся добре за български препродавачи. ;)

Със здраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А защо не?

Няма такова нещо... Аз как я ползвам? :) Каквато и защита да слагат, колкото и добра да е, това ни най-малко не може да попречи да се ползва масово пиратска версия.

Луди са парите за днешна дата. И аз съм съгласен, че няма да навлезе още от утре на момента масово, но до една година най-късно ще е, а парите които ще са ти нужни за конфигурация, задоволяваща вистата изобщо няма да са толкова много - колкото сега даваш за машина под ХП. А фирмите с 98 - те са си изключения... ;)

Сигурно си прав, но и сега има потребители на пиратски XP, които не могат да ползват ъпдейти и така нататък. Аз имах подобен проблем точно преди 1 година, когато фирмичката, която ми продаде компа ми сложи неин си Windows при ремонт на видеокартата ми. Резултатът беше, че при акцията на Microsoft през Mай месец Windosa не само не можа да се ъпдейтва и един месец ме предупреждаваше да си го купя,

а и блокира напълно и трябваше да правя преинсталация. Естествено инсталирах си моя Windows, който е легален по всички параграфи според Microsoft. Ама колко са като мен? С Виста няма ли да стане същото? Проблеми, проблеми ... Поне така мисля. Нагледен пример е играта NFSC. Пуснаха малко гювеч 1 месец и хората се зарибиха! После цък... язък! И досега май никой не може да играе онлайн с пиратска версия. няма ли да стане същото със Виста? Айде поиграйте си малко, а после да ви видя дали ще искате да минете пак на XP. В интерес на истината не съм си инсталирал Виста, но мисля да се пробвам. XP-то ми е под ръка и няма да ми отнеме повече от половин ден да си възстановя всичко. А за 98 мога да кажа, че наистина няма нужда от нещо повече в един отдел, занимаващ се със статистика, обработка на данни от производството и изчисляващ заплати. Даже е и предимство 98 - по-малко занимавки за персонала.

Надявам се все пак Виста да замести XP колкото се може по-скоро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Aма много си прав, братле!

Кога намери възможност да пробваш Виста, при положение че я няма за проба все още? Похвално за усилията. Кажи откъде да си я дръпна от сайта на Microsoft, ако не съм притежател на Volume License.

Иначе си прав. До една, най-малко две години ще я ползват 90% от хората. Къде? По света или в България? Точно 90, да не кажа 100% от "нашите хора" разчитат точно на китайците, руснаците и торентите да им дадат балсамче. И една стотинка да струва, пак ще търсят крачета. :)

Имаше едни цифри за разните му Висти. Без ДДС, разбира се. Пуснете един Гугъл за да проверите колко струва наистина в България удоволствието да имате официално закупена Виста с ДДС, като крайни клиенти. Аз не мога да ги намеря нещо цифрите, искам да речем утре да си купя Вистата. Явно не търся добре за български препродавачи. ;)

Със здраве!

Виста можеш да си свалиш от почти всеки торент тракер. Като гледам споделяш мнението ми, за разлика от някои други, мога да ги нарека "скептици", а може би,защото всеки има право!

Наистина скъпо е, но не забравяйте, че това е временно...какво не беше ли и XP скъпичък на времето, нямаше ли пак скептици и тогава...Имаше...и винаги ще има....

Единственото, което мога да кажа е , че Вистата определено е направена добре...е вярно има си проблеми..които обаче мисля че вече казах...ще си намерят решението с времето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и този път си прав. Много даже.

Купуваш комп за 1800 лева (примерно) и да не си забиеш Виста. Грях е, наистина.

Според мен на Бил Гейтс трябва паметник да му направят в България. Толкова компове е оживил, браточката досега. Що прозорци направи, джамджията. Не си знае парите, защото пипа хитро. Дава да се балсамосват неговите джамове, леко и удобно. За Windows XP например може ли някой да каже в близките няколко години дали е имал проблем да си го намери свободно?

Сега малко затегна нещата с разни залъгалки като WGA, но плаши дечицата, сиромаха.

И Вистата я чака подобна съдба, съдейки по нещата, които се случват. Хубава, шарена и лъскава е. Евала! Потрудили са се янките, но потомците на "татарите" няма да позволят така свободно да си развяват байряка.

Айде пак със здраве, че се отплеснах.

Даже ще се редактирам. :)

На мен ми е по-трудно да инсталирам Линукс, отколкото Windows на нов компютър. Нищо, че Линукса има доста по-добра автоматична поддръжка на хардуер (мое мнение) в момента. Защото Windows си го дърпам свободно, а с Линукса имам проблеми. Четене, гурута и липса на пълна поддръжка на игрички и маркови (нелицензирани) програми с краченца. Джама си върви с няколко клика, да ме прощават гурутата в това отношение. С крачета. ;)

В този тон Вистата май ще е същата хубост. Извинете ме всички за тази редакция.

Редактирано от Mithu (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, и този път си прав. Много даже.

Купуваш комп за 1800 лева (примерно) и да не си забиеш Виста. Грях е, наистина.

Според мен на Бил Гейтс трябва паметник да му направят в България. Толкова компове е оживил, браточката досега. Що прозорци направи, джамджията. Не си знае парите, защото пипа хитро. Дава да се балсамосват неговите джамове, леко и удобно. За Windows XP например може ли някой да каже в близките няколко години дали е имал проблем да си го намери свободно?

Сега малко затегна нещата с разни залъгалки като WGA, но плаши дечицата, сиромаха.

И Вистата я чака подобна съдба, съдейки по нещата, които се случват. Хубава, шарена и лъскава е. Евала! Потрудили са се янките, но потомците на "татарите" няма да позволят така свободно да си развяват байряка.

Айде пак със здраве, че се отплеснах.

Моя струва 4000,и не съм я сложил,няма и да я сложа скоро.Ех,изкара ме грешен дявол :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моя струва 4000,и не съм я сложил,няма и да я сложа скоро.Ех,изкара ме грешен дявол :)

Mithu , виж как Fixt00l те хвана в крачка...хихихи...както и да е. От друга страна Fixt00l , сложи си я бре, голяма шарениика е... по мое мнение е доста по-добра от прехваленото XP... колкото до затягането на нещата с WGA...отношо не знам за кои път ще го напиша, е "въпрос на време", и то стана...голяма работа с тази WGA, ко прави нищо...докато бях с XP и когато ми потрябва тази прословута Windows Genuine Advantage, изкочиха толкова много алтернативи за преодоляването и че не е истина...

Редактирано от Toni- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, нищо лично.

За мен има "грешни" пари. Според Dire Straits "Money for Nothing".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха. Абе вие на къде сте се забързали. Ако ви кажа кой е най-използвания уиндоус все още в света ще паднете. Не е даже ЕКСПИ, а добрия стар Win2000. :) Тази статистика я гледах по BTV преди около половин година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Mithu , виж как Fixt00l те хвана в крачка...хихихи...както и да е. От друга страна Fixt00l , сложи си я бре, голяма шарениика е... по мое мнение е доста по-добра от прехваленото XP... колкото до затягането на нещата с WGA...отношо не знам за кои път ще го напиша, е "въпрос на време", и то стана...голяма работа с тази WGA, ко прави нищо...докато бях с XP и когато ми потрябва тази прословута Windows Genuine Advantage, изкочиха толкова много алтернативи за преодоляването и че не е истина...

Да изкочиха, но колко като теб ще се захванат да преодоляват WGA? Имаш ли си представа колко на 100 от потребителите биха могли да го направят?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хаха. Абе вие на къде сте се забързали. Ако ви кажа кой е най-използвания уиндоус все още в света ще паднете. Не е даже ЕКСПИ, а добрия стар Win2000. ;) Тази статистика я гледах по BTV преди около половин година.

ХАхахаХаха в света, недей така бе човек....не си ли си се замислял някога, че всичките тези статистики се осланят на легалните джамове, както би се изразил Mithu ;) Я сега се замисли на ново и ми кажи колко парички си дал за своя :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да изкочиха, но колко като теб ще се захванат да преодоляват WGA? Имаш ли си представа колко на 100 от потребителите биха могли да го направят?

Пич, защо не мога да разбера как викаме на черното бяло или обратно. Дечицата се оправят с WGA. Търсенето поражда намирането на балсамчето. Или искаш да ми кажеш, че е трудно преодоляването на WGA?

Това, което си написал ме кара да си мисля, че за теб този WGA е нещо страшно. Да, ама не е. Доскоро си имаше даже официални програми за преодоляването на WGA. Цял свят + Европа +аз го плюхме Бил. И с право.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко като мене ли...ще кажеш, че е трудно да се направи...та това е просто един пач или някаква програма, нищо работа...недей се излага,който иска ще си го направи! И бъди сигурен,че тези,които са "като мен" са доста много

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко като мене ли...ще кажеш, че е трудно да се направи...та това е просто един пач или някаква програма, нищо работа...недей се излага,който иска ще си го направи! И бъди сигурен,че тези,които са "като мен" са доста много

Харесвам такива искрени мнения.:)

Само не мога да си обясня следното: как така тази съвършена операционна система Windows не можа до момента да се защити с някаква съвършена защита срещу хапчета? Знаете ли как е изработен инсталационния диск например на Windows XP? Произведение на изкуството е за съдържание и последваща инсталация, стабилност и забравих какво беше. Май някакво изкривено изображение, но е изкуство! До Мона Лиза седи в личната ми колекция. :)

За мен няма логика, касае и проблема със защитата и сигурността на Вистата. В Европа са прави, заради лошата сигурност на новия шедьовър на Бил Гейтс.

Айде, със здраве всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега най новото е че си правиш Vista KMS сървър на компа си и от него си я активираш.Излезе и Vista Test crack който поне при мен засега работи.Китайците даже са направили няколко сървъра за който не му се занимава.И тва е само началото.Скоро може би ще излязат и user friendly начини за активация.Що ли го обичам толкова тия китайци.

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митът за "невероятния" Vi$ta окончателно е разбит-вижте сами- BENCHMARK TEST

90 процента от игрите не вървят под Vi$ta

Тая жалка плагиатщина,смесица между MAC OS и Linux,едва ли ще си я сложа.Вижте какво казват хората-"Който ползва професионални графични и encoding програми-хич да не си помисля за Vista".По отношение на грешните пари"-съжалявам,нищо лично,но lamers какво разбират от такива компютри?Нека те светна,че въпросният ДЗВЕР си изкарва парите на всеки 2 месеца.

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хаха. Абе вие на къде сте се забързали. Ако ви кажа кой е най-използвания уиндоус все още в света ще паднете. Не е даже ЕКСПИ, а добрия стар Win2000. :) Тази статистика я гледах по BTV преди около половин година.

Грешна им е статистиката...ииии не гледай БТВ(Слави ТВ).Колкото до това че пиратския неможе да се ъпдейтва не е вярно.Ако е на аутоъпдейт всяка последна седмица(или там както ги пращаха) си инсталира секюрити ъпдейтите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съвсем спокойно мога да кажа... че не е така. Тествал съм бая игри за тия два месеца ... само HERO ONLINE не тръгна защото CHEAT защитата на някакви малоумни корейци не може да разпознае OS.

В campability моде тръгва почти всичко, да не говорим ... че имаше игри дето са designed за 98 и под XP не тръгват :) Тук си бачкат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сред вас има студенти, и института в който учите е член на e-academy на Microsoft ( MSDN ),можете да се поинтересувате кой е отговорен за създаването на акаунти. Аз като студент във ВИНС-Варна си изтеглих Windows XP, а вчера видях че са пуснали и Windows Vista Business DVD и си го дръпнах и него. Чиста работа, легална ( не че от 9-10 години не ползвам всякакави хапчета, крака и ръце за всички програми които са ми необходими ), но е много приятно всичко да е толкова лесно :)

Снощи си инсталирах Виста-та и ми направи доста добро впечатление - бърза и лесна инсталация, разпозна ми хардуера на 100% въпреки че, машината ми е на 2 години и половина ( ама тогава се изръсих много пари ). Aero-то е супер приятно за окото, пробвах 2-3 програми за които даже не бях сигурен дали вървят под новата операционна система и останах доволен - всичко работи на шест. Sidebar-a е доста хубаво нещо ( не че са го измислили в Редмънт ), като цяло визуално ми допадна много, ама много! Като стабилност - времето ще покаже, но и аз съм на мнение, че в близките две-три години всички ще сме с новото творение на Бил Гейтс. Нали си спомняте как и за XP всички говореха колко бил шарен, бла-бла, точно както и сега за Виста.

Май руснаците имаха някакъв лаф - ще поживеем, ще видим ( не можах да го напиша на руски - куца ми граматиката ).

Май се наприказвах вече angry.gif

Редактирано от todo1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блажени са верующите. Едно примерче. Само погледни колко новоизлюпени темички се създават всеки ден в Калдата като например 'kajete mi kak da si po4istq pcto pls...' абе вие да не мислите, че всеки който има компютър е хакер или кракер? Много хора просто си ползват компютъра и там дето пише Program Files или Install бягат като опарени. Като им се скапа Windowsa отиват във фирмичката, където са им лепнали лепенката и срещу 10 лева им го 'излекуват '.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Блажени са верующите. Едно примерче. Само погледни колко новоизлюпени темички се създават всеки ден в Калдата като например 'kajete mi kak da si po4istq pcto pls...' абе вие да не мислите, че всеки който има компютър е хакер или кракер? Много хора просто си ползват компютъра и там дето пише Program Files или Install бягат като опарени. Като им се скапа Windowsa отиват във фирмичката, където са им лепнали лепенката и срещу 10 лева им го 'излекуват '.

Има теми в интернет как да си инсталираш Windows или дадена операционна система. А хората, кракващи windows-а, мислят точно за "леймърите" и правят лекуването възможно най-лесно и просто!

Редактирано от pemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая жалка плагиатщина,смесица между MAC OS и Linux,едва ли ще си я сложа.Вижте какво казват хората-"Който ползва професионални графични и encoding програми-хич да не си помисля за Vista".По отношение на Югрешните пари"-съжалявам,нищо лично,но lamers какво разбират от такива компютри?Нека те светна,че въпросният ДЗВЕР си изкарва парите на всеки 2 месеца.

Fixt00l, остави на нас, ламерчетата да се радваме с маломощните си компове на Вистата и разните му аерота. ;)

Жив и здрав.

Ето малко изисквания за компа, които услужливо са дали пичовете от Microsoft:

Manufacturer/Publisher Name: Microsoft

Operating System: Windows Vista

Minimum Processor Speed: 1 GHz processor

Memory Required: 1 GB of system memory

HardDisk Required: 40GB hard drive with at least 15GB of available space

Display: Support for DirectX 9 graphics with:

• WDDM Driver

•128 MB of graphics memory (minimum)

• Pixel Shader 2.0 in hardware

• 32 bits per pixel

Пише го тук:

http://www.windowsmarketplace.com/details....T.mc_id=0107_57

Пише колко пари струва, даже има картинки:

1_Ult_lg.jpg

Редактирано от Mithu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блажени са верующите...усещам цинизъм, но както и да е ще повторя това, което написах в предният си пост - "Който иска ЩЕ си го направи" , друг е въпроса дали е способен да го направи сам или не...не съм казал, че всеки, който притежава компютър е хакер...

Едно примерче

АЗ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toni- абе ти какъв си някой случайно да не ти е платил да правиш реклама на ТЪПАТА Vista. А бе не ножете ли да разберете че няма да стане така както я мислите. Win2000 e на 1во място поватрям 1во. Дори повечето (около 70% - 80%) от Компаниите в света ползват именно него. На хората им трябва ОС на която да им върши работа, ане глезотийки и безмислени опции и функции които на много малко хора ще им потрябват. И другото това си е метод за спестяване на пари. Това не съм го гледал само по тая телевизия, дори във вестник го четох.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване