Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

лично аз на работа ползвам ХР, а в къщи - PCLinuxOS, и ви гарантирам, че нито шефа ми ще купи нови компютри, за да може после да купи и да ползва виста;-), нито аз ще седна да се занимавам в къщи да краквам, да хаквам, и после да съм нелегален, заради едни шаренийки или новите новости, които са стари.

Пожелавам успех на Микрософт с новата ОС, обаче наистина с тези системни изисквания си го набиха яко. Всеки ще си купи нов компютър след 2-3 години, но никой не обича да е принуден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Fixt00l, остави на нас, ламерчетата да се радваме с маломощните си компове на Вистата и разните му аерота. ;)

Жив и здрав.

Ето малко изисквания за компа, които услужливо са дали пичовете от Microsoft:

Пише го тук:

http://www.windowsmarketplace.com/details....T.mc_id=0107_57

Пише колко пари струва, даже има картинки:

1_Ult_lg.jpg

За тези,които не вярват,че Vista има чудовищни изисквания-Тази новина .Я си помисли колко струва 4 GB DDRII 800 MHz-ще дадеш ли над $ 600,заради скапания Vista,предвид,че работиш професионално,и има програми,които ти ползват 2 GB DDR...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Toni- абе ти какъв си някой случайно да не ти е платил да правиш реклама на ТЪПАТА Vista. А бе не ножете ли да разберете че няма да стане така както я мислите. Win2000 e на 1во място поватрям 1во. Дори повечето (около 70% - 80%) от Компаниите в света ползват именно него. На хората им трябва ОС на която да им върши работа, ане глезотийки и безмислени опции и функции които на много малко хора ще им потрябват. И другото това си е метод за спестяване на пари. Това не съм го гледал само по тая телевизия, дори във вестник го четох.

Кой съм аз ли...никой не ми е платил...глупави изказване...просто както ти и доста други хора я плюете Вистата, така аз я хваля

Allright angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За тези,които не вярват,че Vista има чудовищни изисквания-Тази новина .Я си помисли колко струва 4 GB DDRII 800 MHz-ще дадеш ли над $ 600,заради скапания Vista,предвид,че работиш професионално,и има програми,които ти ползват 2 GB DDR...

Въобще няма да си мисля колко струва 4 GB RAM. В онази новина, дето си я дал пише, че се "препоръчва" 2 GB RAM. Нещо преиграваш с тези 4 GB, защото ако имаш ресурсоемки приложения, това си е твой проблем. Ще имаш проблеми с ресурсите вероятно и на XP. А дали е скапана Вистата е мнение, което не споделям. Хората имат различен вкус и предпочитения. Седи си на XP, твой проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/offf

Моя куфар е с 1Гб рам....ползвам доста тежки приложения и пак си е пушка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ало, балоните? Всички тия приказки за Вистата са от гледна точка на Бай Ганю муфтата, който приема априори, че нема плаща нищо. Много хубава, шарена докато не ти бръкнат в джоба да плащаш и тогава виждаш мижитурките тука как се оглеждат като съсли. Ако харесваш - плащаш, това е истинското мерило. Иначе и говна да ви сложа, щом е на муфта и аванта и за вкъщи ще искате. Като шеф на фирма с 1500 компа дали ще скокна с пачките за новата Виста?! Защото такива като мен които плащат лицензи, позволяват на такива като вас да цоцат като кърлежи. Ако всеки краде и не плаща дали ще има нещо за крадене?! Циганите затова не правят държава - откъде ще крадат тогава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ало, балоните? Всички тия приказки за Вистата са от гледна точка на Бай Ганю муфтата, който приема априори, че нема плаща нищо. Много хубава, шарена докато не ти бръкнат в джоба да плащаш и тогава виждаш мижитурките тука как се оглеждат като съсли. Ако харесваш - плащаш, това е истинското мерило. Иначе и говна да ви сложа, щом е на муфта и аванта и за вкъщи ще искате. Като шеф на фирма с 1500 компа дали ще скокна с пачките за новата Виста?! Защото такива като мен които плащат лицензи, позволяват на такива като вас да цоцат като кърлежи. Ако всеки краде и не плаща дали ще има нещо за крадене?! Циганите затова не правят държава - откъде ще крадат тогава?

Донякъде си прав, профи. За кинтите, които трябва да се бръкнеш, ако ще минаваш на Виста.

Ама нещо се изживяваш като цар на българите, като гледам какви ги ръсиш за муфти и аванти.

Ако обичаш не слагай всички под общ знаменател за кражбите. Не са хубави тези работи. Не всички, които ще си инсталират Вистата ще са "пирати". Аз мисля да си ъпгрейдна XP, например. Имам си едно законно, но като му дойде времето, че Fixt00l ме стресна човека... :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ало ШЕФА ("Шеф на фирма с 1500 компа")

Айде намали малко комповете че ме хвърли в размисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Митът за "невероятния" Vi$ta окончателно е разбит-вижте сами- BENCHMARK TEST

90 процента от игрите не вървят под Vi$ta

Не съм се задълбочавал да чета подробно статията, но мисля че няма как тия тестове да са и 80% реални даже, особено при игрите, където още няма свестни драйвери за видео...

Да не забравяме, че и всичките тия игри и апликации са малко или много оптимизирани за ХП. Тия дето излизат с днешна дата ще са оптимизирани за вистата. Я след една година направи подобен тест да видим в чия полза ще е.

Абсолютно същото беше с ХП преди време... :help:

Toni- абе ти какъв си някой случайно да не ти е платил да правиш реклама на ТЪПАТА Vista. А бе не ножете ли да разберете че няма да стане така както я мислите. Win2000 e на 1во място поватрям 1во. Дори повечето (около 70% - 80%) от Компаниите в света ползват именно него. На хората им трябва ОС на която да им върши работа, ане глезотийки и безмислени опции и функции които на много малко хора ще им потрябват. И другото това си е метод за спестяване на пари. Това не съм го гледал само по тая телевизия, дори във вестник го четох.

Ауу... и във вестник даже... :help:

Докато вярваме на 100% на медиите няма да мръднем на никъде. Ти нямаш ли си своя гледна точка, собствен разум и разбирания, та да поставиш чутото и прочетеното на съмнение?

Меко казано е алогично тези статистики да са верни - по-може 98 да е най-използваният, но НЕ и 2000...

Не че я хваля вистата, ма вие дявол я изкарахте....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виста да шарена но не е готова все оште кам инсталациа кам харда ниама да исползват НТФС,да сега исползват неиа поради забавиане от разработчика неизвестен.Другото има механизми за следене на потребитела.Доколкото чух участват много агенций и то най-големите вие се сештате кои във разработката.Китайците ште се притрепиат от бъгове.Това е радост за чичко Бил.Ште ви напомниа 11 септември.

Аз не бързам.

Редактирано от DeckelDE (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само на мен ли ми омръзна да чета глупости ?

Докладвай, рапортувай. Ще те чуят.

Ако искаш да кажеш нещо, просто го кажи с необходимите аргументи. Или не пиши нищо.

Явно аргументацията ти е проблем в случая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Докладвай, рапортувай. Ще те чуят.

Ако искаш да кажеш нещо, просто го кажи с необходимите аргументи. Или не пиши нищо.

Явно аргументацията ти е проблем в случая.

Митко, глупости и некомпетентни мнения колкото щеш по форумите, дори в калдата, която си остава номер едно като качество на постовете и контрола на написаното. Аз лично се въздържам през последните месеци не само да чета но и дори посещенията си съм намалил, простотията ме отблъсква наистина. Позволявам си да копирам по долу, с лявата ръчичка коментара си от един мой пост от снощи в датата, макар и малко в страни от акцента на темата:

Приятно е да се видят компетентни и устроумни постове като този на kirhard :) Мога да го допълня, че Вистата е с напълно променен кърнел и управление на паметта и ресурсите, ето малка справка - http://www.microsoft.com/technet/technetma...el/default.aspx. За тези, които я имат в момента, обърнете внимание на нещо интересно в таск-менаджера - 30 секунди след стартиране на компютъра с Виста свободната памет е почти нула МБ !!?? Просто за потвърждение, че е "пипната" сериозно и разликата с ХП-то е огромна. Както и на двойно увеличения суап още със стартирането. Лично на мен много ми допадна новият менаджер на ресурсите и възможността без допълнителни външни програмки да виждам всички процеси, локацията на файла, който стои зад тях и естествено - възможността да терминирам желаният от мен незабавно и с кеф.

Специално внимание е обърнато на мултимедийните приложения (акцента разбира се е върху МП11). Да, иска повече повече ресурси, но и предлага една степен по-високо качество на графичната среда. Дизайна и оформлението е най-доброто правено до момента, не може да се оспори. Изтествал съм 4 версии на Вистата (32 и 64 битови) единствен проблем за някои програми беше изискването за по-нова версия на съответната програма. Наистина за пълен комфорт е добре човек да има 2 Гб РАМ и процесорче с индекс около и над +4000. Моите коефициента са 4.2 за процесора и по 5.8 - 5.9 за останалите категории. Аз лично ще се върна на нея някъде към края на пролетта защото очаквам дотогава да се появат доволно изчистена и оптимизирана Виста и перфектни кракчета към нея biggrin.gif. Е, ако паднат и малко парички за нова машина ще е още по-добре ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е устроиството което измерва потреблението на ел.Че му се свиат завие от такива PC.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо винаги гледате като мерило българските фирми, а оставяте назад големите български гейм зали, например да вземем "Матрицата" всички на куп, там са няколко хиляди компютъра, които до 1 година ще са на Vista, защото бате Бил ГейТС е решил, че повечето игри излизащи от тук нататък под логото на Microsoft и още няколко фирми ще бъдат Vista ексклузивни или с други думи казано "само за Vista" - първата такава игра е Halo 2, която я имаше още преди повече от година, дори две, ако не се лъжа за конзолката им, но чакаха до сега, за да я пуснат под Vista само защото така ще накарат хората не искащи да си купят конзола, но искат да играят играта им да минат на Vista, а и въпреки всичко замислете се върху въпроса, колко от бъговете биват докладвани, не от тестерите на Vista, а от потребители и то ползващи нелегална версия :)

Спрямо поста на ImperatorA мога да кажа, че ако гледаха реално всички пиратски копия, Windows XP щеше да е на първо място, най-малкото защото преброяванията се правят по броя продадени лицензи, а за XP в домашни условия половин Европа не си е плащала, та в Испания всеки 2-ри, ако не и всеки 2 от 3 Windows XP са нелицензирани, та какво остава да е при нас в България, особено като се замислим, колко от Windows-ите са лицензирани тук и колко пари се харчат за нови компютри напоследък - често вися в една фирма за продажба на компютри и за такъв малък като население град (30000 души) всяка седмица се продават по минимум 3 компютъра, сред които няма такива, на които да не върви перфектно XP, и които съответно биват с нелицензиран такъв, защото не винаги имат пари хората, а дори и да имат достатъчно да си позволят лиценз, то предпочитат да вземат малко по-мощен компютър пред това да им е лицензиран Windows-а, което навежда на мисълта, че в България може да се правиш на тежкар с някое Core 2 Duo, 2-4 GB Ram, 250+ GB твърд диск и видеокарта от сорта на ATi X1950XT или nVidia GeForce 8800, докато да речем вместо това да си отрежеш малко от парите за огромния твърд диск или и без това прекалено многото рам, а може би и от струващите колкото 3 лиценза на Vista Ultimate Edition видеокарта и процесор.

А иначе браво на китайците, те от край време се научиха, че щом им плащат такива мизерни заплати, не е нужно да пълнят и без това прекалено дебелите джобове на работодателите си, а решиха да си спестят парите за по жизненоважни неща, все пак там са най-продуктивните заводи на повечето компютърни гиганти, останалите са в Малайзия, но и там не са останали по-назад.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотук добре.

Ако някой даде точна картина на лицензираните и нелицензирани системи на Windows, работещи в Интернет - това е Microsoft. Имат задни вратички за всички операционни системи до момента. Няма проблем да бъде идентифициран всеки "нарушител" и да му бъдат иззети правата да използва нелицензиран Windows. Не мога да разбера защо Microsoft не го направиха досега. Има ли някой идея колко са така наречените backdoors на Windows?

Така че изнесените до момента статистики не мога да ги приема, защото не са с източник на информация Microsoft.

Дали наистина китайци или руснаци са кракнали 100% Вистата, май е все още доста съмнително. А да видим.

Това че имали нисък стандарт китайците, че не им плащали заплати са глупости на търкалета. Имат си просто добри софтаджии. За разлика от нас. Айде да видим колко български програми има на този сайт? И колко заглавия на български? Изостанахме, мамка му...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GFreeman а бе брато ами то е очевидно. Помисли малко с празната си глава. Кое е по-изгодно за една фирма, примерно да речем с 1000 компютъра. Трябва да плащаш за нова ОС която няма да ти трябва, и която не евтина. 2-ро нови компютри по минимум от 1500 лева. Дори повишеното харчене на електричество. Така като сме тръгнали 600-700 вата може да се окаже стандартна единица изгорено ел. за един персонален компютър, в блиските години. Е и. Смятай си. Не ми се пише сега че ме мързи. И за това вярвам на медиите, избирам най-логичното. И не всичко което се говори е лъжа.

Редактирано от ImperatorA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех да не пиша повече по тая тема, ама не се сдържах.

Първо, това " Ало балоните"не е обръщение на един Човек, който има претенциите да е голяма работа, защото държи 1500 компа. Сигурно имаш и доста тъмни връзки със сик, мик, вис, разни други ВИСТАджии там. Едва ли ти си човека, дето ще оплюваш бай ганьовщината. Второ, мен за същата работа , дето я вършат примерно в Австрия ми плащат точно 10 пъти по-малко, а продукцията ми е средно един път и половина по-голяма от тяхната, а качеството е доста по-високо от тяхното гастарбайтерско равнище! Турци, Сърби, Босненци са работили моята работа, понеже никой нормален човек в Австрия не би се хванал с такива отрови! Трето, за мен реалната цена на Виста е 30 долара и не бих дал повече от това! Оценявам труда си спрямо техния и като не ми предлагат адекватна цена - ясно е какво ще направя. няма да си я купя, а акъл Българина има много. Няма да отида и при твоите компютри, щото предпочитам да тегля една майна на Чичо Били и понеже всичко на тоя свят си търси мястото и аз ще си го намеря! За мен мерилото е труда , който полагам и искам всичко друго да е на моето равнище или аз на тяхното. Да, бих дал 50 лева за Виста, 20 лева за NFSC, и по един СМС 2-4 лева без ДДС за всичко останало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bildera, мaни ги мутрите. Май-малкият проблем сега им е Вистата. Не им се връзвай. Аз направих такава грешка преди малко. Този с 1500 компа се метна много нависоко, като едва ли не се разплака как щял да хвърля пачки за софтуерен ъпгрейд на 1500 компа. Просто няма такива филми! Естествено наплю всички, стил има браточката. За мен това негово изявление е кьорфишек. Няма такива положения, само се пъне, за да избие комплексчетата и да си напомпа псевдо-профи-профилчето си тук.

Но ако ти оценяваш Вистата за 30 американски долара, може да пробваш да си я купиш за толкова. Няма и такива филми, нали? За съжаление колкото и да си прав, американците не желаят да продават Вистата (Ultimate) на цената, която препоръчваш. Няма да я намалят, може да има платени екстри към нея.

Сега се замислих. Ако има новина: "Пирати "удариха" Vista в деня на официалното й пускане", то трябва да бъде проверена. Не упреквам Драгозов, не е виновен човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
bildera, мaни ги мутрите. Май-малкият проблем сега им е Вистата. Не им се връзвай. Аз направих такава грешка преди малко. Този с 1500 компа се метна много нависоко, като едва ли не се разплака как щял да хвърля пачки за софтуерен ъпгрейд на 1500 компа. Просто няма такива филми! Естествено наплю всички, стил има браточката. За мен това негово изявление е кьорфишек. Няма такива положения, само се пъне, за да избие комплексчетата и да си напомпа псевдо-профи-профилчето си тук.

Но ако ти оценяваш Вистата за 30 американски долара, може да пробваш да си я купиш за толкова. Няма и такива филми, нали? За съжаление колкото и да си прав, американците не желаят да продават Вистата (Ultimate) на цената, която препоръчваш. Няма да я намалят, може да има платени екстри към нея.

Сега се замислих. Ако има новина: "Пирати "удариха" Vista в деня на официалното й пускане", то трябва да бъде проверена. Не упреквам Драгозов, не е виновен човека.

Тъй както гледам,теб те е яд на всеки,който си има собствено мнение,и повече кинти от теб.Как мое да си толкова груб?Я да видим,ти с какво си по-добър от един бизнесмен,паразитче?(на такъв правиш впечатление тук,sorry!)"Ако имаш приложения,които искат много RAM,това си е твой проблем".Не питаш дали тажи машина не изкарва годишната ти заплатка за месец,да не говорим за машинката ти.Съобразявай се!И,предполагам,ти ще си първият,който ще плати за Vista Ultimate,или греша?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fixt00l, Господ здраве да ти дава!

Колкото искаш плюй, но недей с да ме наричаш паразит. Твоят яд е в повече, пази си нервите. На никого не завиждам, най-малко на теб. С нищо не съм ти дал повод да се репчиш чак толкова.

Каквото написа дотук е или грешно, или тъпо. Не си прав, човече. Стига с тези измислени игри с компове за 4000 лева, дето си били изкарвали парите на два месеца, тъпо е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе,хе голяма веселба стана тука!! Лъжа-мажа и все се намира някой да се хване -аз 1500 компа и насън не съм виждал. Виста-миста, Linux-минукс - просто различни гледни точки и никой не еправ , и всеки е прав!! Ама така стават войните!!! Пусто му и его - все иска да се налага, все иска да воюва за "своята" си правда ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване