Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

значи вмомента сьм с Windows Vista Ultimate Edition само че имам провлем с звука или по точно въобще нямам.....а си инсталирах кодецс но пак не тръгва....ако някои энае как да го оправя или поне някакъв съвеш да псше плс sad.gif

Редактирано от krisi_t0o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Да инсталираме Vista в 13 стъпки

Дори и да не планирате инсталирането на ОС Windows Vista в скоро време, може да запазите нашия своеобразен гид за ъпгрейд от Windows XP към Windows Vista за справка в бъдеще.

1. Поставете инсталационния носител на Windows Vista в оптичното устройство. За настоящия материал ползвам версията Ultimate Еdition, но стъпките са сходни и при останалите вариации при Vista. Ако сте уверени, че хардуерът ви е съвместим с Vista, може да прескочите следващата стъпка.

Цялата статия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
значи вмомента сьм с Windows Vista Ultimate Edition само че имам провлем с звука или по точно въобще нямам.....а си инсталирах кодецс но пак не тръгва....ако някои энае как да го оправя или поне някакъв съвеш да псше плс sad.gif

Каква ти е звуковата карта? Ако си с вградения Realtek Codec, то понякога наистина има проблем да бъде разпознат от Виста. Впрочем на 12-ти март излезнаха нови драйвери за AC'97 Audio Codecs :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз сам новак в използването на Vista-та.

Искам да си изплача мъката...:yanim:

Купих си лаптоп Toshiba Satellite и ...

мога да инсталирам само Vista, а тя не ми приема инсталацията на повечето софтуер и игри, които използвам...

В комплекта ми с лаптопа има recovery CD с Windows Vista Home Basic OEMAct...

Моля за съвет... Какви версии на Vista има и коя е по-стабилната?

Редактирано от KoGeChi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички са еднакво стабилни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Аз сам новак в използването на Vista-та.

Искам да си изплача мъката...:)

Купих си лаптоп Toshiba Satellite и ...

мога да инсталирам само Vista, а тя не ми приема инсталацията на повечето софтуер и игри, които използвам...

В комплекта ми с лаптопа има recovery CD с Windows Vista Home Basic OEMAct...

Моля за съвет... Какви версии на Vista има и коя е по-стабилната?

Версии на Windows Vista

Повечето игри все още не са Vista capable. Засега тази ОС не е за препоръчване за запалени геймъри. Може да потърсиш ъпдейти за дадената игра, които да премахнат някои проблеми. Същото важи и за софтуера, но защо можеш да инсталираш само Виста. Без проблем може да сложиш XP ако играеш много или софтуера, който използваш, не тръгва под Виста ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имсталирах си Realtek Codec и то най новия и пак нишо....смисал разчете си сичко ок само дет пускам песен показва ми че е тръхнала само дет аз не чувам нишо sad.gif мерси мн се пак за съвета,ако наеш какво да правя плс кажи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с iptv.bg - моя доставчик ми позволява да се възползвам на 100% от това което предлага.

Обаче като пусна дори демо телевизиите, излиза първия кадър и дотам, няма звук, стои си на първия кадър, на която и телевизия да избера. СЛожих VLC и пробвах през него, там пък звук има, образ никакъв. От съпрота ми отговориха, че виста е виновна. Сложих последната версия на Vista codecs package Никакъв Ефект! Какво да правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос: Можете ли да гледате филми и да пускате музика под Виста?

Боже. Намерили за какво да спорят... който иска ще си сложи Виста, който не иска няма. Оръсили мама и татко по 1000$ за ново ПЦ и айде..дай да видим Вистата.. не че знаят защо им е. Аз определено няма да си слагам последната шаренийка на Micro$oft. 1 гб рам само да за си гледам десктопа... хахахах много ви здраве. От два три месеца съм се заел със изучаване на Linuxa... и изобщо не е това страшно чудовище, за което трябва да съм някакъв професор за да го ползвам...честно казано, споделям мнението на един от постовете, че бъдещето ще е за Linux дистрибуциите, а не Win. Да не говорим, че ако решите да си поиграете един Linux десктоп ще направи новата Vista да изглежда като плашило. Но, на който му се играят новите игрички и няма друга работа... успех с новото творение на MS :ph34r:

Само така човече :clap:

->>Виж това<<-

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всички с тв тунер pixel view tv pro bt848/878, щв духат супата, драйвери за Vista няма да има!

ето отговор на въпроса за драйвери:

This product doesn’t support Windows Vista. Thank you.

Best Regards,

Prolink Microsystems Corporation

http://www.prolink.com.tw

TEL : 886-2-2659-1588

FAX : 886-2-2659-1599

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвахте ли вече новия OEM BIOS Emulation Toolkit от PARADOX. Как е при вас - върви ли имате ли проблеми.

Ами Вистата от която пиша сега я активирах без интернет с DOS версията на Toolkit-а от един руски форум team-madalf ( регистрирайте се).

Това добре, ама компютъра ми съвсем не се разбира с тази Home Premium инсталирана от копие от оригинален микрософтски диск.

Буквите си остават размазани по менютата та даже и в част от текста в уеб страницита, въпреки че му казах да не ползва Клиър Тайпа.

Компютъра ми е бавен като костенурка при 512 МВ RAM и 1.7 GHz, до като при ХП си работи много добре.

Май ще си ползвам ХП и няма да се охарчвам сега излишно за нов компютър само заради една смотана Виста.

След 2 - 3 години като почнат разни гадни програми да ги правят да работят само на Вистата, чак тогава ще му мисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toзи процес, който товари процесора и цялата операционна система, когато плейвам mp3 например със WMP11?

MFPMP.exe

!!! Какво може да се направи по въпроса, ако искам да позлвам WMP (с другите плеъри не се пуска и всичко е много по-леко)

В интернет четох препоръки да се ъпдейтнат драйверите за да не товари толкова - свалих единствената версия за саунда ми (бета) и сега е добре! (преди ползвах сваления през Windows update)

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми каже как бих могъл да оправя следния проблем:

Значи става въпрос разбира се за Vista и по конкретно за разглеждането на картинки. Когато отворя някоя папка и в нея примерно има някакво изображение и след като съм настроил от View на Large Icons или на друга настройка и не ми показва картинките в умален размер

Решението е: Control Panel > Folder Options > View > Избираш отметката на Display file icons on thumbnails да е включена /по подразбиране и след преинсталация не е включена/ и готово!

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Windows Vista Ultimate 6.0.600 .Всички приложения, игри и видео вървят без грешка.

Имам графична карта Radeon 9600 XT :

-Video RAM 256 Mb

-Physical Memory : 1024 Mb

Много често като оставя компютъра да си работи /предимно вечер/ след няколко часова работа ми променя темата Windows Aero на Windows Vista Basic.Дава ми съобщение, че ми липсва достатъчно памет за стартиралите приложения /а те са твърде малко - оставям да работи само µTorrent и нищо друго/.

Виртуалната памет /pagefile/ на два пъти го увеличавам /сега е 2,457 Гб/, но проблема не се решава.

Някой знае ли нещо по въпроса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да ви попитам нещо приятели. Т.к си купих лаптоп, който ще дойде с инсталирана Виста, версията е Vista Home Premium 32 OS, ако тя не ми хареса може ли да слажа едно CD с Win XP и да форматирам харда, като си кача Win Xp. Изчетох доста мнения и имам опасение, че някой програми няма да тръгнат под Виста, като BSplayer ili K-Lite Codeck и т.н, също така кирилизаций и прочие. Благодаря предварително. Приемам всякакви съвети и препоръки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички програми който си изброил работят много добре с Vista.В момента съм с нея и досега не е има проблем с нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползвам Windows Vista Ultimate 6.0.600 .Всички приложения, игри и видео вървят без грешка.

Имам графична карта Radeon 9600 XT :

-Video RAM 256 Mb

-Physical Memory : 1024 Mb

Много често като оставя компютъра да си работи /предимно вечер/ след няколко часова работа ми променя темата Windows Aero на Windows Vista Basic.Дава ми съобщение, че ми липсва достатъчно памет за стартиралите приложения /а те са твърде малко - оставям да работи само µTorrent и нищо друго/.

Виртуалната памет /pagefile/ на два пъти го увеличавам /сега е 2,457 Гб/, но проблема не се решава.

Някой знае ли нещо по въпроса?

Пробвай да оставиш пак приложения да работят, но без µtorrent.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, за пръв път се зблъсквам с Виста и не са ми ясни някои неща, ще съм Ви много благодарен, ако ми разрешите проблемите:

1. Коя програма да исползвам за дефрагментация, каято да е съвместима с Виста.

2. Сигурно малко глупав въпрос, но не знам как да си свържа компютъра с Вистата с един приател, които е на XP. Купих кроснат кабел, сложих IP и тем подобни, но не стана. На моя компютър имам две лан карти към едната ми е интернета, а към другата исках да свържа Вистата на другия компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, за пръв път се зблъсквам с Виста и не са ми ясни някои неща, ще съм Ви много благодарен, ако ми разрешите проблемите:

1. Коя програма да исползвам за дефрагментация, каято да е съвместима с Виста.

2. Сигурно малко глупав въпрос, но не знам как да си свържа компютъра с Вистата с един приател, които е на XP. Купих кроснат кабел, сложих IP и тем подобни, но не стана. На моя компютър имам две лан карти към едната ми е интернета, а към другата исках да свържа Вистата на другия компютър.

1. Ами "основните играчи" вече пуснаха такива версии на дефрагментаторите си - Diskeeper, O&O, PerfectDisk, че дори и UltimateDefrag, ако повече ти допада :rolleyes: . Моят личен фаворит е O&O...

2. Ако си направил настройките само на втората карта, от която ще се връзваш към приятеля си и на неговата и си задал твоята връзка да я споделят мрежовите потребители (на първата ти карта) не съм сигурен от какво може да е. Ако не се "виждате" в network-a виж дали имената на компютрите са различни, но да принадлежат към една workgroup.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, качи си която и да е версия на Vista-та ( пр. Ultimate ), и си дръпни Crack ( пр. "Windows.All.Versions.x86.x64.Final.Crack-CLoNY.zip" [536.55KB]...100% СТАВА! ...виж го в DATA-та (пиши в "Име на файл" - Vista и [Търсене] - и на "последни 40"от 19.03.2007г.е zip-а, а от 24.03.2007г. е rar-а [470.54KB] - не знам за него) или пробвай на Clony друг. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я да ви попитам нещо приятели. Т.к си купих лаптоп, който ще дойде с инсталирана Виста, версията е Vista Home Premium 32 OS, ако тя не ми хареса може ли да слажа едно CD с Win XP и да форматирам харда, като си кача Win Xp. Изчетох доста мнения и имам опасение, че някой програми няма да тръгнат под Виста, като BSplayer ili K-Lite Codeck и т.н, също така кирилизаций и прочие. Благодаря предварително. Приемам всякакви съвети и препоръки.

На въпросите ти- да можеш без проблем да сложиш XP, ако не ти харесва Vista.

BS Player тръгва ето така;

За K-Lite- докато бях на Vista нямах особенни проблеми с последния Mega Codec Pack;

Кирилизация - добре познатата фонетична подредба - ето тук (64 и 32 бит ОС), но както съм казал Vista ще предложи пълна функционалност и качествени драйвери някъде към края на тази година ;)

Редактирано от Conroe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BS_Player_Pro_2.14_Build_942 си тръгва без никакъв проблем с aero.Трябва само да се промени да работи на vmr9 mode 2.Като ползвате Vista просто ползвайте нови версий на програмите, а не ползвайте старите който са ви харесали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На въпросите ти- да можеш без проблем да сложиш XP, ако не ти харесва Vista.

Благодаря много за съвета. Сега имам следното питане, т.к. лаптопа е съвместим с Виста, дали няма да има проблем с разпознаването на някой от компонентите ако сложа Windows XP, т.е да не стане така, че някой драйвер да го няма в ХР и след това да си бласкам главата от каде да го тарся ?!? Ето това е въпросната конфигурация, кажете моля дали всичко ще тръгне под ХР и дали няма да се налага допълнително инсталиране на драйвери :

Inspiron 6400 Core 2 Duo-Prozessor T5600 (1,83 GHz, 667 MHz FSB 2 MB L2-Cache)

Breitbild 15,4'' WXGA (1280 x 800) mit TrueLife

Free 1GB for a total of 2G

Ohne Schutzauflage für Monitorrückwand

Resource DVD - Vista (Diagnostics & Drivers)

Arbeitsspeicher, Dual-Channel 2048 MB (2 x 1024) 533 MHz DDR2 SDRAM

160GB (5,400 rpm) Sata Hard Drive

Fixed Internal 8X DVD+/-RW Drive including software, for Vista only

Netzteil, 65 W

Hauptakku, 9 Zellen, 80 W/h LI-ION

256MB NVIDIA® GeForce Go 7300 TurboCache

Schweizer Modemkabel und interner Adapter V.92, Daten, Fax, Sprache

Intel® Pro Wireless 3945 802.11a/b/g Mini-PCI Card (for Core 2 Duo Processor)

European - Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module, for Vista

German - Vista Home Premium (32Bit OS)

Bluetooth Stereo Headset

Dell Support 3.2.2. - Vista Only

German McAfee Security Centre 8.0 - 30 Day Trial Version

PROMO - Digital Music e-Learning Lite Pack 60 days En/Fr/De/Es/It Go to www.learndell.com/euro to register

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!Не знам дали в правилният раздел на форума пускам темата,но ще ви бъда благодарен,ако ми отговорите!!!!!

Разполагам с видеокарта GeForce6200 128 mb.Ще работи ли компютъра без проблемно под УИНДОУС ВИСТА,като рама ми е 1250 mb.,а процесора е 1800 mhz????Благодаря ви предварително!!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване