Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Искам да попитам - преди не се бавеше докато е на boot screen, сега там се бави, но като го мине след това дозарежда по-бързо. Такъв ефект съм наблюдавал при префетч-а при ХП. При виста какво е положението с префетча, Windows-a е като цяло поостарял и само от тия дни го наблюдавам този ефект.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Подробна информация за дъното- цък

Предполагам, че за чипсета търсиш драйвери- цък (nForce4 Series AMD - Windows Vista 32-Bit)

Изтеглих този драйвер и го инсталирах , но пак си е същото sad.gif Евереста не разпознава какво е дъното (" Unknown" )

Редактирано от AMD_FAN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да бъде малко по-изчерпателна темата относно Вистата ви направих една снимка на оригинално ДВД. По него ще можете да сравнявате когато някой "приятел" ви предлага микрософтски диск дали е оригинален или е менте. Като накланяте диска спрямо слънчевата светлина ( в стая), трябва да става шарениика като на снимката.

Изтрил съм само текстовете които обясняват че не трябвало да правите ... абе вие си знаете най-добре, нали така ? :clap:

Кликнете върху черното поле над снимката за да стане в пълен размер.

naslantseik8.jpg

Значи сега можете да потърсите оригинално OEM копие на HOME Premium и да си го активирате по живо по здраво. За retail версиите не знам дали ще може да се активират.

П.П. аз обаче не я ползвам, само я пробвах и толкова.

Редактирано от Gizmo на български (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положението с префеча е доста по добро. Остави Windows-a да си постои ей така без нищо да правиш на него 10 минути. После направи един рестарт. Би трябвало да не се бави толкова на Boot скрийна. Накратко Windows Vista сама си дефрагментира префеча и интелигенто го използва. Ако си сложил драйвер за видеокартата на ATi със сигурност е от него. ATi започнаха да правят големи бози напоследък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте ! :)

Инсталирах си Windows Vista Ultimate X86 , но имам проблем с намирането на драйвер за дъното ( Asus A8N-SLI ,nForce4 ) sad.gif Къде ли не търсих , но не намерих . Моля , ако някой знае откъде да си намеря този драйвер да ми посочи линк :) Благодарч ви ! :)

Аз съм с такова дъно... инсталирал съм през януари 4 Висти за тест... 32 и 64 битови..., всичко е без проблеми с изключение на драйвера за звука, вистата си го дръпва и качва сама след първия рестарт ? Като имаш в предвид, че съм с РАИД0 и доста други екзотики. Или дъното е изцакано или версията на вистата не е в ред :angry: Или нещо правиш не както трябва. Сега я имам същата ултимейт но под виртуална машина под ХП :speak: , никакви проблеми ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Положението с префеча е доста по добро. Остави Windows-a да си постои ей така без нищо да правиш на него 10 минути. После направи един рестарт. Би трябвало да не се бави толкова на Boot скрийна. Накратко Windows Vista сама си дефрагментира префеча и интелигенто го използва. Ако си сложил драйвер за видеокартата на ATi със сигурност е от него. ATi започнаха да правят големи бози напоследък.

Аз съм с nvidia 100.65. Иначе компютъра е седял по цели нощи и след рестарт пак се бави, сега треснах един рестарт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всички програми който си изброил работят много добре с Vista.В момента съм с нея и досега не е има проблем с нещо

Някой ще може ли да помогне с кой точно версии тръгват филмите, защото каквито и декодери свалих и BSPlayer сащо не иска и не иска.... sad.gif Филмите тръгват, но няма картина, само звук.....

Моля помогнете......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.Много се извинявам,че не продължих да пиша по темата,но нямах връзка Inet доста време.Та вчера пробвах още 2 релийза на вистата и пак не става - все същото,а като пробвахме с мойто DVD на др PC става.Та начи ако може само накой да ми обясни по-подробно какво на правя с този Master Boot Record,че това никак не ми е ясно.Разполагам с Hiren`s Boot CD само ако мове да ми се обясни с коя точно програма какво да направя.

Инсталираш си фонетичната на инжинера работи перфектно

след това указваш коя точно да работи тази на вистат или новата.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой ще може ли да помогне с кой точно версии тръгват филмите, защото каквито и декодери свалих и BSPlayer сащо не иска и не иска.... sad.gif Филмите тръгват, но няма картина, само звук.....

Моля помогнете......

Открих решението :cheers: Трябваше да изчета доста неща от форума и проблема се оправи :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, ако въпроса, който ще задам вече е дискутиран, но създалата се само една тема за Windows Vista по всякакъв начин вече е станала претъпкана с информация и е почти невъзможно да откриеш търсените отговори.

Ами имам един малък проблем. С Windows Vista Ultimate съм от около 2 месеца и съм силно доволен като цяло, въпреки че е използвам на НЕ много мощен преносим компютър (2Ghz,512RAM,256Video). Проблема ми обаче е, че колкото и да се опитвам не мога да си открия никаде Color Scheme Windows Aero. Няма го там, където му е мястото, а в интернет също не открих дори от къде да го сваля, защото много искам да си активирам Windows Flip 3D, заедно с Aero, за да се насладя тотално на новата 3D графика. Но просто след 10 часа безсмислено ровене из интернет вече реших да попитам тук, с надеждата, че ще получа задоволяващ ме отговор.

Някъде из Windows Help прочетох, че минималната конфигурация беше 1 GB RAM за Aero+Flip3D, но това означава ли, че дори няма да ми го показва при другите Color Schemes? Дори ако леко насича, според мен би трябвало да го има като опция за избиране?! А понеже направих FULL INSTALL (Default) да не би да е трябвало да го избера съответния пакет за инсталация от някъде, след като системата е проверила, че не отговарям на минимални изисквания да не го е инсталирала?!

Моля, дайте ми отговор или решение на проблема..

Благодаря Ви предварително на всички :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Десен бутон-> Personalize-> избери опцията Window Color and Appearance-> тук можеш да активираш Aero Glass Transparency като сложиш отметка на Enable Transparency->ОК

За деактивиране може да избереш също някоя тема от Open classic appearance properties for more color options :)

vistaglassoptionsdq5.th.jpg

Комбинацията е Win бутон (до ctrl с логото на уин) + tab

или оттук

image1pt4.jpg

И аз съм с 512рам,но ми тръгва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за обърнатото внимание, но .. при мен ситуацията явно е по-различна..

Естествено, че начина го прочетох къде ли не, още преди да пиша тук. Принципа,

по който тръгва ми е съвсем ясен, но за нещастие просто тези неща ми се губят на мен,

тотално не съществуват, иначе нямаше да ви занимавам с моите проблеми.

При мен на Window Color and Appearance ми изкарва само този прозорец:

Untitled.jpg

.. без никакви други Transparency...

Рових къде ли не, правих какво ли не, но положителен ефект така и не дойде.

Затова реших да пиша тук. В крайна сметка, след като известно лутане, ако не

открия решение, ще пребегна до преинсталация, като този път ще прегледам

къде каква възможност ще имам да избера сам какво да бъде инсталирано заедно

с Операционната Система, въпреки че му дадох нещо като FULL INSTALL, доколкото си

спомням..

Редактирано от docheff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб няма изобщо аеро, ти си на виста бейсик графична среда. Биж дали видеото има 9.0 поддръжка, нужна е за Аеро, ако я имаш, значи си инсталирал Windows Vista Home Basic, друго обяснение не виждам. За да имаш аеро, трябва да имаш Home Premium / Ultimate

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да доуточня че видеокартата трябва да подържа хардуерно DirectX 9.

Когато инсталирах за първи път Вистата на дъно с вградената си му видео карта не подържаща DirectX 9 също беше скрито Аерото от списъка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вистата тествана ли е дали работи коректно с хамачито?? Става въпрос, има ли вероятност да има проблеми при свързването заради някоя защитна услуга в повече и кои SERVICES да спра, ако има такова нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някой знае ли как да си увелича виртуалната памет?

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По подразбиране сама си контролира размера на виртуалната памет. Ако искаш да промениш това, отиди на десен бутон - пропъртис на Computer. Tам кликаш на Advanced System Settings, там върху първото Settings, после Advanced и накрая Change. Там си задаваш както сметнеш за добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам следния проблем с една игра който може и да е характерен за виста, но може да има решение и още повече ми се вижда странен. Значи играта CS без да съм пуснал C-D ми върви, но когато го сложа ми изкарва ето това съобщение http://img.######/bitbucket/dahgawh3412kl41.jpg ...

Ако някой знае какво да направя моля да ми помогне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо не играя с хак :angry22: и второ това го има и при друга игра след като сложа играта изкарва такова съобщение, а без крака си върви на триал за 60мин. Този проблем предполагам, че може да се изклучи от някаде ама ако знаех от къде нямаше да питам :no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кой ти е казал да играеш с хак. Пускаш го и като четеш из рийдми-то ще разбереш как да стои 100% деактивиран, защото по подразбиране се активира само като си мъртъв, което не е проблем и така да го оставиш. Реално какво се получава - имаш пуснат хак, но не играеш с хак, той просто работи във фонов режим да не те изхвърля от сървъра, все едно си пуснал CD. Това е единственото решение, защото CD е със спряна поддръжка от много време насам. Второ другата игра не знам коя е, може би ако кажеш коя е може да успея да ти помогна. Не е странно, че крака прави невъзможно стартирането й под Виста, зависи си от крака, но това не е закон - кракнеш ли не работи винаги. Има стотици други игри, които с крака си функционират напълно и под Виста. Както се казва, оцелил си кьоравото :angry22:

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е Chicken.Invaders.3.Christmas.Edition.v3.25.GAME-Lz0 :) , за това с Cs-са след това се сетих, че може и така :) Мерси за което :)

А и да за вистата знаех, че няма сичко да е на 6, но ми се струва, че въпреки някой и друг дребен проблем си заслужава :)

Редактирано от NemeziS (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже защо не ми се включва и как се включва Weather на sidebar-a.Пише ''Service are not available''.

Редактирано от horus92 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ползвам Vista повече от 1 месец и съм доволен. Относно инсталацията мина по лесно от предишни на XP. Това което ми допадна е че при проблеми се изпращат и след дни видях кръпки за решаването им. Изтеглих инсталирах и така в рамките на няколко дни всичко, което ползвам вървеше без проблеми. Набавих си една големичка книжка и почнах да се запознавам по подробно с Vista.

Питане към тези които са пробвали ръчно да си задават виртуална памет. Правих 4-ри опита и всички завършваха със син екран. Ако някой има идея да сподели какъв е проблама и при мен ли е само.

Това което изпробвах е възможността ReadyBost- за тези които са с малко РАМ това е чудесна алтернатива. Аз съм с 1024 РАМ и сложиш флаш с 1GB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване