Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Относно проблема с Flip 3D: Виж дали случайно не се опиваш да го направиш докато си с Vista Basic Color Scheme, защото работи само при Aero.

Относно моя проблем с изключването на нета при Sleep Mode: отметнах Allow The Computer To Turn Off This Device To Save Power, но без резултат. Аз също съм на PPPoE.

Много ти благодаря, стана ми, само че има ли начин да настроя Flip 3D посотянно, понеже като кликна върху някой прозорец ми се връща в първоначален вид

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Много ти благодаря, стана ми, само че има ли начин да настроя Flip 3D посотянно, понеже като кликна върху някой прозорец ми се връща в първоначален вид

Това става много лесно: просто натискаш бутона Switch Between Windows, който се намира в Quick Launch, и Flip 3D ще ти е постоянно. Превключването между различните прозорци става със стрелките или със скрол бутона на мишката.

Редактирано от electroline (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно защото НЕ си на pppoe

Да, най-вероятно е заради това.

Редактирано от Biskata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой успя ли вече да си пусне с новите драйвери да гледа филмите на тв-то :rolleyes: аз успях но по най балъжкия начин ;) А проблема е следния като си направя резолюцията на монитора на тв-то ми излиза адски голямо и примерно гледам на хората от някой филм само главите :shy11: И сега всеки път когато искам да гледам филм намалям резолюцията sad.gif Някой има ли решение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с Виста,когато влезна в някъква папка с видео и ми излиза следното:

COM Surrogate has stoped working БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

:):speak::P;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1)Защо ако искам да вляза в Safe Mode в WinXP не е възможно. Натискам F8, но влизам в SM на Vista!?

2)Защо крак, който работи под ХР (Кашперски), не иска да работи при Виста, въпреки че е 100% съвместим KIS с Vista.

3) Възможно ли е да се включва Виста по-бързо?/нямам никакви други инсталнати програмки освен KIS/

4)Възможно ли е махането на функцията, когато се включва и те пита кое да избереш, след 30 секунди се включва автоматично Виста?

5)Нищо не съм слагал на Виста, дори и интернет не съм сложил. От къде мога да получа този туболар в дясно- С времето, натовареността на компютъра, разни картинки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1)Защо ако искам да вляза в Safe Mode в WinXP не е възможно. Натискам F8, но влизам в SM на Vista!?

2)Защо крак, който работи под ХР (Кашперски), не иска да работи при Виста, въпреки че е 100% съвместим KIS с Vista.

3) Възможно ли е да се включва Виста по-бързо?/нямам никакви други инсталнати програмки освен KIS/

4)Възможно ли е махането на функцията, когато се включва и те пита кое да избереш, след 30 секунди се включва автоматично Виста?

5)Нищо не съм слагал на Виста, дори и интернет не съм сложил. От къде мога да получа този туболар в дясно- С времето, натовареността на компютъра, разни картинки?

Значи за 1) въпрос, на кой дял са инсталирани ОС, и пробвай да се логнеш първо с ХР, надявам се, че си го направил де....и след това пробвай да влезеш под сейф мод.

По вторият ти въпрос не мога да кажа нищо, освен, че и на мене ми е случвало това нещо, но се оправяше разбира се като теглих по нови версии на програмата и съответно на крака.

3)Имаше една-две програми, чрез които можеш да оптимизираш Виста, TuneUp е една от тях, а другата която според мен точно по въпроса за оптимизацията е по-добра от TuneUp е Vista Manager.

4)Има една друга програма, която мисля, че ще ти свърши работа - VistaBootPRO

5)Зареди Windows Sidebar, ако не е зареден, даве го дай да се стартира автоматично с Вистата, след това дай десен бутон на Windows Sidebar–а, след това дай на Add Gadges, след това на Get more gadges online и ще те препрати директно на сайта на Microsoft да си избереш, каква джаджа да си сложиш, аз лично за времето си ползвам AccuWeather.com® Mini-Forecas ,не показва скоростта на вятъра или влажността на въздуха, само температурата и облачността и също си има и прогнози за следващите дни с максимални средни и минимални стойности....колкото до натовареността, точно тези джаджи от Sidebar-a не са никак точни, а и товарят излишно, картинките си ги има в менюто в Add Gadges си я има тази джаджа :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво представлява Vista Enterprise?

Има един сайт наречен Google, който представлява търсачка.

Ето първия резултат от търсенето за Vista Enterprise: http://www.microsoft.com/windows/products/...se/default.mspx

Мисля, че знаеш тази търсачка, по-добре я ползвай за напред преди да пишеш тук. Честно казано мисля, че нямаше да ти отговорят на въпроса точно заради това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме, когото изтривам хард диска си, който е 80 ГБ при Vista не ми прави, както при XP 8 МБ неопределен дял. Защо се получава така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха малко инфо отностно оригиналния софтуер. Днес ми пратиха линка от Microsoft-Bulagaria... Пусни видео

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,изтеглих си windows vista от ###### и ми се изтегли един *.iso файл трябва ли да го разархивирам и да го кача на DVD диска или направо да кача *.iso файла :?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Нов потребител във форума съм и се надявам да намерим общ поглед в брадството на технологиите :blow out candles: Реших да посетя тази дискусия,защото се чудя дали моят лаптоп които е (Intel Coro Solo 1,87GHz 512MB Ram) ще издържи на една инсталация на Виста. Моля за професионални мнения :cheers:

NiGroup

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте на всички!

Нов потребител във форума съм и се надявам да намерим общ поглед в брадството на технологиите :) Реших да посетя тази дискусия,защото се чудя дали моят лаптоп които е (Intel Coro Solo 1,87GHz 512MB Ram) ще издържи на една инсталация на Виста. Моля за професионални мнения :baby:

NiGroup

Да, ще можеш да инсталираш Vista, но според мен за по-добра и комфортна работа ще ти трябва още поне 512MB RAM памет.

P.S. Една молба, пиши с нормален размер на буквите. Единствено ти си писал до момента с такъв размер на буквите. Пък и ако прочетеш правилата на форума ще разбереш, че не е желателно да се пише така, както и да се пише само с главни букви. А латиницата пък е забранена.

Biskata

Редактирано от Biskata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези приказки от клипчето могат да се вържат само хора, които не са "помирисвали" Windows както трябва, особено Виста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,изтеглих си windows vista от ###### и ми се изтегли един *.iso файл трябва ли да го разархивирам и да го кача на DVD диска или направо да кача *.iso файла :?

Този файл го маунтваш в някое виртуално CD и после го записваш на диск.Нерото има опция за copy disk.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този файл го маунтваш в някое виртуално CD и после го записваш на диск.Нерото има опция за copy disk.

Успех!

Нерото има опция burn image to disk - няма нужда да се ползва виртуално CD устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто кликваш с десния бутон на мишката в/у файла и от падащото меню избираш Open with... и избираш да се отвори с Nero (Nero Burning Rom). След това ще ти се отвори програмата Nero и следваш инструкциите за запис на image file(.iso). За пояснение, .iso файла е точно копие на диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да премахна рапортите за грешки в System Information/Windows Error... В XP се изтриваха с едно приложение в менюто на System Information, което във Vista липсва! Страшно дразнят! Неочаквах, че Vista има толкова големи проблеми с дрйверите на устройствата и пуска рапорт до Микрософт за един инфрарет или блутут адаптер за, който не е намерила драйвер и е пренибрегнала този в CD-то ти. Много съм ядосан отделно това, че и ти напомня софтуерната грешка постоянно и не може да се избегне...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да премахна рапортите за грешки в System Information/Windows Error... В XP се изтриваха с едно приложение в менюто на System Information, което във Vista липсва! Страшно дразнят! Неочаквах, че Vista има толкова големи проблеми с дрйверите на устройствата и пуска рапорт до Микрософт за един инфрарет или блутут адаптер за, който не е намерила драйвер и е пренибрегнала този в CD-то ти. Много съм ядосан отделно това, че и ти напомня софтуерната грешка постоянно и не може да се избегне...

Спри сървиса, който отговаря за Error Reporting. За да влезеш в менюто от което се спират сървизите: Start-->Run и пишеш services.msc и намираш сървиса и го деактивираш(Disabled). Пробвай по този начин. Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте... значи ползвам Виста Ултимейт и Офис 2007 и не мога да подкарам флекс уорд-а да ми проверя бг правописа ако някой знае как или от каде да дръпна речник за Офис 2007 за проверка на БГ правопис ще му бъда благодарен :):offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дни си инсталирах Windows Vista 32 битова OEM /за DELL/. Сега обаче пожелах да я заменя със 64 битова /отново OEM/, но за съжаление Vista 32 не ми позволи. Тогава реших да върна първо Windows XP и евентуално след това да инсталирам новата Vista, но този път с твърдението ,че е по стара версия отново не ме допусна. Аз объче съм упорит /макар и не много запознат, както си личи / и пробвах настройки от BIOS да направя първоначалното стартиране от DVD ROM. Но пак проблем - по време на стартиращият процес излиза съобщение за натискане на произволен клавиш за да стартирам от оптичното устройство и аз си натискам но не иска и не иска да тръгне. Та въпросът ми е как да махна този Windows , като инсталирам друг. Машината ми е Intell Core 2 Duo 2.4 Ghz, 2 Gb Ram , асемблирана /пак с помощ на експертите от Kaldata, разбира се/ Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване