Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Може ли да ми кажете при инсталирането на виста за пръв път трябва ли да се форматира харда.

Благодаря предварително .

Еми хубаво е да се форматира дяла на който ще го инсталираш в случай, че там има друга операционна система, ако си нямал на даденият дял друга ОС мисля, че няма да имаш проблем да инсталираш и без форматиране. Но ако имаш примерно на C: XP и искаш да сложиш Виста, е хубаво да се форматира, няма значение дали е за първи или пореден път... за чиста инсталация е препоръчително да се форматира, но дяла не целият хард.

Редактирано от Toni- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Еми хубаво е да се форматира дяла на който ще го инсталираш в случай, че там има друга операционна система, ако си нямал на даденият дял друга ОС мисля, че няма да имаш проблем да инсталираш и без форматиране. Но ако имаш примерно на C: XP и искаш да сложиш Виста, е хубаво да се форматира, няма значение дали е за първи или пореден път... за чиста инсталация е препоръчително да се форматира, но дяла не целият хард.

Благодаря за бързия отговор . А по другия ми въпрос за Медия Центара дали ще ми трябва някакав драйвер.

Аз съм с видео карта Нвидиа 6200. Тези тук ще станат ли http://www.nvidia.com/object/dualtv_winvista_x86_2.02.html

Интересува ме за да мога да записвам ТВ от Медия Центъра.

И едно последно нещо в Медия Центъра има ли БГ ТВ .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
няма да има МУИ за Вистата тя си е изцяло на БГ

Знаеш ли какво означава MUI? Също така и LIP? Явно не знаеш какво точно значи MUI щом се изказваш по този начин. Не знам дали знаеш, но Windows Vista Ultimate има възможност за инсталиране на допълнителни езици(Language Pack) т.нар. MUI. MUI сменя изцяло езика на операционната система, а LIP е частичен, не 100% превод както е MUI. И за инсталирането му трябва да има основен език и всички части, които не са преведени си излизат на основния език. А MUI превежда 100% ОС. MUI трябва да се появи в Windows Vista Ultimate и Windows Vista Enterprise като update в тъй наречените Extras.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за бързия отговор . А по другия ми въпрос за Медия Центара дали ще ми трябва някакав драйвер.

Аз съм с видео карта Нвидиа 6200. Тези тук ще станат ли http://www.nvidia.com/object/dualtv_winvista_x86_2.02.html

Интересува ме за да мога да записвам ТВ от Медия Центъра.

И едно последно нещо в Медия Центъра има ли БГ ТВ .

Ами специално тези драйвери мисля, че нямат нищо общо с Медия Центъра, това са драйвери за ТВ тунера, т.е ще ти свършат работа, ако искаш да ползваш ТВ тунера. Аз бях пробвал Медия Центъра за телевизията, ама ме препращаше в сайта на Microsoft и не ми се занимаваше, така че тука не мога да ти бъда полезен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми трябват ли драйвери за ЛАН след като си инсталирам виста.

Блгодаря прадварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете дали VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter това ще тръгне на виста .Мисля че е за ЛАН.

И дали драйвера за ХП за тази лан карта ще стане на виста .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Duron processor

657 MHz

256 MB of RAM

vista x 86 Ultimate- 32 bit съдържа всички версии:

Windows Vista Home Basic

Windows Vista Home Basic N

Windows Vista Home Premium

Windows Vista Business

Windows Vista Business N

Windows Vista Ultimate

Windows Vista Starter

Системнитe изисквания за Ultimate са:

Processor - 800 MHz 32-bit processor

System Memory - 512 MB

GPU - SVGA (800x600)

HDD - 20 GB

HDD Free Space - 15 GB

Optical Drive - DVD-ROM

Моя компютър май не става за Vista, а? :sobbing: Или греша? Някой може ли да ми каже?

Редактирано от myKrisita (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AMD Duron processor

657 MHz

256 MB of RAM

vista x 86 Ultimate- 32 bit съдържа всички версии:

Windows Vista Home Basic

Windows Vista Home Basic N

Windows Vista Home Premium

Windows Vista Business

Windows Vista Business N

Windows Vista Ultimate

Windows Vista Starter

Системнитe изисквания за Ultimate са:

Processor - 800 MHz 32-bit processor

System Memory - 512 MB

GPU - SVGA (800x600)

HDD - 20 GB

HDD Free Space - 15 GB

Optical Drive - DVD-ROM

Моя компютър май не става за Vista, а? :sobbing: Или греша? Някой може ли да ми каже?

Няма да стане виста на твоя комп.

И моя беше 256 МБ и Видео карта 32 МБ.

Но сега си купих нови и съм с 1ГБ рам и Нвидиа 256 МБ.

За повече информация си истегли това :

http://www.microsoft.com/downloads/details...89-3ffc194924f8

Има го и на БГ . cool.gif

Тука ти пише к'во трябва да промениш по компа си .

Редактирано от cvetiliqn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как мога да си направя Windows Vista на Български език ?

Погледнах в менюто Windows Uptade, там има около 15 езика (без Англйиския, който си е език по подразбиране),

но в същото това меню (Windows Uptade) няма Български език. Търсих в интернет цял ден но нищо неможах да намеря sad.gif та ако има някой който да ми помогне ще съм му много благодарен :)

Редактирано от the____killer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам как мога да си направя Windows Vista на Български език ?

Погледнах в менюто Windows Uptade, там има около 15 езика (без Англйиския, който си е език по подразбиране),

но в същото това меню (Windows Uptade) няма Български език. Търсих в интернет цял ден но нищо неможах да намеря sad.gif та ако има някой който да ми помогне ще съм му много благодарен :)

И аз се надявам скоро да излезе Update за БГ език но за сега няма . cool.gif

Цитат от Biskata по горе :

MUI превежда 100% ОС. MUI трябва да се появи в Windows Vista Ultimate и Windows Vista Enterprise като update в тъй наречените Extras.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли да ми кажете дали VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter това ще тръгне на виста .Мисля че е за ЛАН.

И дали драйвера за ХП за тази лан карта ще стане на виста .

Ето този трябва да стане и за Виста, и за XP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря теми за Виста и как да сложа ?

Ще му бъда мн благодарен!! :)

Виж тези:

http://www.vista-skins.com/

http://www.myvistathemes.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето този трябва да стане и за Виста, и за XP.

Благодаря много става, предполагам ще пробвам . :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хора от 4 дена съм с виста 32bit и не мога да си оправя звука-трябват ми драйвери, а не мога да си намеря никъде...звуковата карта е вградена в дъното а то е gigabyte GA-81915P-G ....ако някой може да помогне да ми каже плс sad.gif

като гледам май не си написал правилно модела на дъното понеже аз намерих дъно от този тип GA-8I915P-G при това с две ревизии (Rev 1.x) и (Rev 2.x). Предполагам си имал в предвид някое от двете дъна т.е. GA-8I915P-G (Rev 1.x) или GA-8I915P-G (Rev 2.x). Трябва да провериш кое от двете е твоето. И след като знаеш кое точно е твоето ще успееш да намериш и драйверите, които ти трябват като посетиш сайта на производителя. Ето сайта на GIGABYTE - http://gigabyte.bg/

Ето ти едни драйвери, които да пробваш - тук и тук. Иначе намерих и малко инфо за твоето дъно тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами то си пише ама кой да погледне тук

Пробвай и да дадеш update на самата звукова карта през device menagera

и 2те ги пробвах-за сайта няма драйвери за виста, а пък за update-a ми пише че съм с най-добрия инсталиран драйвер и не може да ми го поднови....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и 2те ги пробвах-за сайта няма драйвери за виста, а пък за update-a ми пише че съм с най-добрия инсталиран драйвер и не може да ми го поднови....

Здравей hi_voltage за съжаление не мога да ти помогна и аз намерих това което tteodor.

Може да пробваш да инсталираш драйвер за ХП.

Ако си с ХП може да си дръпнеш Windows Vista Upgrade Advisor 1.0 с него може да видиш дали аудиото ти ще се разпознае от Виста.

Първо пускаш да сканира компа.И после натискаш на Устройства там може да видиш какво трябва да промениш за да ти тръгне виста .Ако ти пише "не се изискват деиствия" незнам .

Ето ти линк за Windows Vista Upgrade Advisor 1.0 :

http://www.microsoft.com/downloads/details...89-3ffc194924f8

cool.gifcool.gifcool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Абе хора, само аз ли сьм доволен от Vista ? Тук чета за всякакви проблеми, при мен всичко е О.К. даже да ви кажа не сьм си инсталирал драйвьрите от дисковете, които вьрвят с компютьра / AMD-nVIDIA и GIGABYTE /. След, като си я инсталирах просто нямаше нужда да го правя. Незнам как е станало, дали сама си ги е намерила или ги е запазила от ХР но си имах всички драйвьри. Факт е че като отворя С-то имам две папки "Windows" и "Windows.old",за разлика от ХР кьдето беше само една. Vista Ultimate ми вьрви по-добре от колкото XP Professional никаде никакво зацепване. Единствените драйвьри, които сьм инсталирал са тези за Bluetooth-а и ги взех от сайта на BlueSoliel, и една програма от НР с която тези от ХР станаха на Vista та и принтера си бачка. А пьк тези за WEP Камерата Windows сам си ги намери, не сам ги тьрсил нито по сайтове, нито никьде просто я включих и тя бачкаше.

Това, което ме накара да влезна вьв форума е да разбера има ли програма с която Vista да е на бьлгарски, така както когато бях с ХР си инсталирах "Windows Bulgarian Interfece Pack for XP" или както я пишат "Win XP BG Pack", та има ли подобна версия и за Vista ,защото аз никьде нищо не намирам ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Търся помощ :wors: Опитах се да инсталирам Windows Vista Ultimate x86,но не се получи :help: Каква е процедурата,около инсталацията на този Windows? Това,което аз направих беше да си направя диск с Windows-а. Restart-ирах компютъра и не можах да вляза под Dos,за да инсталирам опреционната система,както ставаше при Windows Xp. Казва ми,че операционна система в DVD четеца ми няма. Restart-ирвам компютъра и реших да подкарам Vista-та която имах, когато сам се логнал с Xp. Инсталирах Windows-a и компютъра се restart-ира. Виждам,че новият Windows започва да се зарежда но малко преди да се стартира,ми излиза син екран и доколкото виждам,започва да сканира за памет. След което се restart-ира и достига отново до синия екран и всичко започва да се повтаря. Единственото,което направих е да си върна стария Windows Xp. Предполагам и знам,че греша моля за помощ :help: Комфигурацията на компютъра ми е: Windows Xp (SP 2) Home edition, Intel Coro Solo 1.87GHz 512 MB Ram, 80 GB harddrive, при инсталацията на новия Windows имах 11 GB свободно пространство. Това,което аз си обяснявам е,че паметта ми е малко. Всъщност,завършвам с това че търся съвет,как се инсталира Windows Vista.

NiGroup

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, иска ти малко повече свободно място на HDD за Ултимейт - 15GB да съм точен, а и партицията ти трябва да е поне 20GB. Опитай с Home Premium -> почти същата е като Ултимейта, аз поне лично разлика почти никаква не виждам :help:

Ето тук има спецификации за Виста и нейните производни:

http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/Vi...quirements.html

Редактирано от angelovarna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване