Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Дам, иска ти малко повече свободно място на HDD за Ултимейт - 15GB да съм точен, а и партицията ти трябва да е поне 20GB. Опитай с Home Premium -> почти същата е като Ултимейта, аз поне лично разлика почти никаква не виждам :wors:Ето тук има спецификации за Виста и нейните производни:http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/Vi...quirements.html
Няма такова нещо, 15GB са препоръчителни да ги има свободни. Аз лично съм инсталирал Vista Ultimate на дял от 10GB и си вървеше идеално.
Здравейте!Търся помощ ;) Опитах се да инсталирам Windows Vista Ultimate x86,но не се получи :clap: Каква е процедурата,около инсталацията на този Windows? Това,което аз направих беше да си направя диск с Windows-а. Restart-ирах компютъра и не можах да вляза под Dos,за да инсталирам опреционната система,както ставаше при Windows Xp. Казва ми,че операционна система в DVD четеца ми няма. Restart-ирвам компютъра и реших да подкарам Vista-та която имах, когато сам се логнал с Xp. Инсталирах Windows-a и компютъра се restart-ира. Виждам,че новият Windows започва да се зарежда но малко преди да се стартира,ми излиза син екран и доколкото виждам,започва да сканира за памет. След което се restart-ира и достига отново до синия екран и всичко започва да се повтаря. Единственото,което направих е да си върна стария Windows Xp. Предполагам и знам,че греша моля за помощ ;) Комфигурацията на компютъра ми е: Windows Xp (SP 2) Home edition, Intel Coro Solo 1.87GHz 512 MB Ram, 80 GB harddrive, при инсталацията на новия Windows имах 11 GB свободно пространство. Това,което аз си обяснявам е,че паметта ми е малко. Всъщност,завършвам с това че търся съвет,как се инсталира Windows Vista.NiGroup
Паметта не ти е малко. Достатъчно ти е, за да може да инсталираш Vista Ultimate. Да, наистина препоръчително е колкото се може повече памет и свободно пространство да имаш. За да инсталираш Виста не трябва да влизаш под Дос. Просто правиш DVD диск с Windows Vista Ultimate поставяш го в писачката и стартираш, но преди да го стартираш от BIOS трябва да си направиш първо устройство да е записвачката, а не хардиска. След като буутнеш Виста трябва да започне инсталацията, ако всичко си е ОК. Под ОК имам в предвид диска с Виста да е записан правилно и да няма грешки и естествено да е бутващ. Ако се поразровиш ще видиш много информация как става инсталацията на Vista даже стъпка по стъпка.Ето ти един дневник, който е направен специално за Windows Vista - ТУК!Ето и темата с информация как се инсталира Vista стъпка по стъпка - ТУК!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Успях да инсталирам Windows Vista,но искам да попитам нещо. Има ли начин,чрез който да се инсталира тази операционна система,без да подкарвам инсталацията с вече инсталираната XP система. С няколко думи искам да изтрия partition-а,където ми е стария XP и да запиша Vista. Имам качена Vista Ultimate на диск,какво ще ме посъветвате?

Първите звуци,които чувам когато се зарежда Vista малко сякъш накъсват или засичат ;) Някой има ли мнение за това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си купя Vista Home Premium и ме интересува 32bit и 64bit версия на едно DVD ли са, или се продават отделно. И ако са на едно DVD, един лиценз ли ползват?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Успях да инсталирам Windows Vista,но искам да попитам нещо. Има ли начин,чрез който да се инсталира тази операционна система,без да подкарвам инсталацията с вече инсталираната XP система. С няколко думи искам да изтрия partition-а,където ми е стария XP и да запиша Vista. Имам качена Vista Ultimate на диск,какво ще ме посъветвате? Първите звуци,които чувам когато се зарежда Vista малко сякъш накъсват или засичат ;) Някой има ли мнение за това?
Човече, погледни линковете, които ти дадох в горния пост. Там ще намериш много информация. И много по -добре е да си инсталираш Vista на чисто. При инсталацията на Vista просто форматирай дяла на който ти е XP-то и след това инсталирай Vista на него. Много е просто.
Искам да си купя Vista Home Premium и ме интересува 32bit и 64bit версия на едно DVD ли са, или се продават отделно. И ако са на едно DVD, един лиценз ли ползват?
Ако си направиш труда да прочетеш темата от начало ще намериш отговор на въпросите си. И ако поне малко знаеш как се ползва търсачка също би намерил отговора, който те интересува. Влез в сайта на Microsoft, там ще намериш информацията, която ти трябва.Ето ти официалната страница на Майкрософт България за Windows Vista, в която ще намериш информация - ТУК!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте cool.gifcool.gifcool.gifcool.gif

Вече пробвах 3 версии на Виста (Home Basic,Business и Ultimate)

Имам 1 гб памет и 256 видео карта, процесора ми е 2,80 херца и т.н.

Значи първото ми впечатление от Виста беше с Home Basic значи на нея инсталирах доста програми(Microsoft Office 2007 ,Mozilla Firefox,Nero 7 Ultra,Skype,Daemon Tools и дори Flex Type 2K и др.) и всички работеха.Нямаше кой знае какъв проблем и с игрите,но имаше и изключения като Need for Speed:Carbon на която пишеше че има проблем с exe файла.

За Бизнес вирсията мога да кажа че съшто нямах кой знае какви проблеми освен с Daemon Tools който се оправи след като си рестартирах компа (Проблема се състоеше в това че при инсталирането ми поиска рестарт на компа и аз го рестартирах, след това си продалжи инсталацията сама) и другия проблем ми беше с Flex Type който така и не съумях да прескоча(този проблем се оправи като направих настройка на езика с десен бутон на езика които използвате вече

след това Settings или от контрол панела което става почти като при ХП).От игрите съшто съм доволен нямаше проблеми освен този че ми лапаше много яко от РАМ-та. Бях много впечатлен и от AERO-то!!!

За последната и най-добра версия на виста Ultimate какво да напиша...Много добър Windows но и много лаком от страна на ресурси.Никакви проблеми нямах с това да инсталирам програми,но ми бавеше на игри от типа Halo 2.

Но все пак тези игри като Halo 2 не са чак толкова много.И както при другата версия бях впечатлен от AERO-то!!!

Скоро, ще пробвам и Home Premium cool.gifcool.gifcool.gif

Да ви кажа не препоръчвам на хора с 512 РАМ да инсталират ВИСТА заштото могат да имат проблеми с игрите ...

Това е моето мнение за ВИСТА :speak::):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи първото ми впечатление от Виста беше с Home Basic значи на нея инсталирах доста програми(Microsoft Office 2007 ,Mozilla Firefox,Nero 7 Ultra,Skype,Daemon Tools и дори Flex Type 2K и др.)

Microsoft Office 2007-не е много удобен офис пакет и нищо общо с менюто на 2003(най-използвания и най-удобния),това е мое мнение,пак и е много голям ако се не лъжа е около 1GB.Нали се пак Vista-та е 1/2GB,няма смиъл да си товариш харда с още GB-тове,заради един офис пакет,приположение,че можеш да си с 2003(и пак ти върши същата работа).

Nero 7 Ultra-не ти го препоръчвам,много е келаф и пак само ти товари машината излишно.А като се замислиш дори не е и правен от екипа на Nero Start Smart sad.gif .За повече инфо:най-стабилните до сега версии на Nero са от 6-ците.

Flex Type 2K-голяяяяма грешка.Разрови се из форума да видиш какво пише за Flex Type и кирилизациите.На бързо ще ти кажа само защо не ти го препоръчвам-защото тая умряла програмка ти се бърка много на дълбоко в регистрите и нали се сещаш cool.gif .

-Само да добавя,че това което написах си е мое мнение и нямам за цел да ти го налагам,просто приятелски съвет :clap: ,а и още нещо като написах програмите,които ти препоръчвам несъобразих дали ги има за Windows Vista.Ако решиш ги потърси.Айде чао :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

искам само да попитам какъв е максималния рейтинг?

При мен е 3.

Благодаря.

Виж тези обяснения за Windows Experience Index

Максимума мисля че е 6.0 и нагоре biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте cool.gifcool.gifcool.gifcool.gif

Вече пробвах 3 версии на Виста (Home Basic,Business и Ultimate)

Имам 1 гб памет и 256 видео карта, процесора ми е 2,80 херца и т.н.

Значи първото ми впечатление от Виста беше с Home Basic значи на нея инсталирах доста програми(Microsoft Office 2007 ,Mozilla Firefox,Nero 7 Ultra,Skype,Daemon Tools и дори Flex Type 2K и др.) и всички работеха.Нямаше кой знае какъв проблем и с игрите,но имаше и изключения като Need for Speed:Carbon на която пишеше че има проблем с exe файла.

За Бизнес вирсията мога да кажа че съшто нямах кой знае какви проблеми освен с Daemon Tools който се оправи след като си рестартирах компа (Проблема се състоеше в това че при инсталирането ми поиска рестарт на компа и аз го рестартирах, след това си продалжи инсталацията сама) и другия проблем ми беше с Flex Type който така и не съумях да прескоча(този проблем се оправи като направих настройка на езика с десен бутон на езика които използвате вече

след това Settings или от контрол панела което става почти като при ХП).От игрите съшто съм доволен нямаше проблеми освен този че ми лапаше много яко от РАМ-та. Бях много впечатлен и от AERO-то!!!

За последната и най-добра версия на виста Ultimate какво да напиша...Много добър Windows но и много лаком от страна на ресурси.Никакви проблеми нямах с това да инсталирам програми,но ми бавеше на игри от типа Halo 2.

Но все пак тези игри като Halo 2 не са чак толкова много.И както при другата версия бях впечатлен от AERO-то!!!

Скоро, ще пробвам и Home Premium cool.gifcool.gifcool.gif

Да ви кажа не препоръчвам на хора с 512 РАМ да инсталират ВИСТА заштото могат да имат проблеми с игрите ...

Това е моето мнение за ВИСТА :):):angry:

Моя съвет е, да си инсталираш най-добрата версия на Виста, а именно Windows Vista Ultimate. Друго, което исках да ти кажа е, че най-голямата грешка, която правиш е, да инсталираш Flex Type 2K. Flex Type 2K се внедрява дълбоко в ОС и разбърква кодовите таблици, което е много лошо. Ако искаш да имаш кирилица ползвай или вградената в Windows Vista или познатата от XP, която ти препоръчвам - BG Phonetic for Vista! Инсталира се, като кликнеш с десен бутон в/у файла и избереш Run as administrator.

Редактирано от Biskata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте cool.gif Имам един проблем с моя Windows, настроил съм го когато натисна бутона за включване и изключване на компа (намиращ се на кутията) компютърът да остава в режим Hibernate. Когато реших да спра компа забелязах че той не оствава в горепосочения режим, а заспива ( т.е. Sleep) отидох в Start менюто и когато погледнах режимите видях че хибернейт режима е изчезнал, опитах със System Restore но отново нищо не стана, ако някой е имал подобен проблем или някой знае как да го оправя го моля да ми помогне !

Благодаря предварително :huh:

Ето и скрийншот 495505_orig.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде линк с драйшари за Vista за тв-тунера ми Play tv pro ultra .. na pixelview мерси предварителноНякой може ли да ми даде линк с драйшари за Vista за тв-тунера ми Play tv pro ultra .. na pixelview мерси предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми даде линк с драйшари за Vista за тв-тунера ми Play tv pro ultra .. na pixelview мерси предварителноНякой може ли да ми даде линк с драйшари за Vista за тв-тунера ми Play tv pro ultra .. na pixelview мерси предварително

Ето ти драйвери за Vista, но дали можеш да ги подкараш не знам? Аз не успях (то и толкова си играх де)!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте cool.gif Имам един проблем с моя Windows, настроил съм го когато натисна бутона за включване и изключване на компа (намиращ се на кутията) компютърът да остава в режим Hibernate. ......

Пробвай да го пуснеш пак с команда: powercfg.exe /hibernate on

в командния прозорец с администраторски права! Не забравяй да рестартираш след това!

Новият sleep mode е комбинация м/у standby + hibernate

още инфо...(en)

Редактирано от to4i (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте линк за програма като task manager за Vista!Споделете каква антивирусна програма използвате с Vista. Aз бях с Norton 2007 след това с Avast, но не съм доволен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
дайте линк за програма като task manager за Vista!Споделете каква антивирусна програма използвате с Vista. Aз бях с Norton 2007 след това с Avast, но не съм доволен!

Програма, която ти препоръчвам да ползваш, и в която има мениджър на задачите(Task Manager) е TuneUp Utilities 2007 6.0.2200.0. Тази програма ще ти е от полза и за много други неща. Антивирусна програма, която ти препоръчвам и ползвам е Kaspersky Internet Security 7.0.0.125

Редактирано от Biskata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Препоръчайте ми програма ,която инсталационния ico фаил на VISTA да запише на няколко CD - та от които да я инсталирам на чист хард диск ,понеже нямам DVD .Благодаря предварително .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че няма да стане да разцепиш DVD ISO на CD-та.

Но може да пробваш с DVDFab или HJSplit

Редактирано от to4i (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за всички с проблем с NFS Carbon под Виста: решението е на ехе файлът дясно копче, properties>compability> windows 98.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Препоръчайте ми програма ,която инсталационния ico фаил на VISTA да запише на няколко CD - та от които да я инсталирам на чист хард диск ,понеже нямам DVD .Благодаря предварително .

Мисля че неможе да се раздели на CD-та но може да пробваш с програмите които ти е дал to4i.

Но мисля че няма да стане.

Все пак успех cool.gifcool.gifcool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко изписано тук единственото, което разбрах за 64-битовата Vista е че поддържа повече от 4гб РАМ. Има ли друга основателна причина поради която трябва да инсталирам нея вместо 32-битовата (оптимизира ли работата на двуядрения ми процесор поне)? Всъщност ако някой може, моля да ми хвурли един линк за по-пълна информация по въпроса с 32 и 64 битовите ОС. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване