Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Инсталирал съм Vista Final - Billgates, но имам проблем с pppoe. Ползвам интернет на спнет във Варна, води се "xdsl", под ХР ползвах raspppoe (raspppoe.com) и нямах проблеми. За съжаления Виста не поддържа явно raspppoe - при инсталацията му излиза син екран. Поради тази причина ползвам вградения pppoe. работи си, конектва се, има интернет, но на всеки 10-15 минути ме дисконектва с причина: Link to spnet Lost. Reconnect Pending... Името "spnet" е имато на Кънекшъна ми. От снощи до днес с тази грешка ме е дисконектвало средно на всеки 15-20 мин. Напълно съм сигурен, че проблема не е от доствачика ми. Забелязах че когато "назоря" малко интернета, в смисал пусна няколко приложения онлайн (примерно browser, ICQ, FlashGet) ме дискънектва по често.

Ако някой има подобен проиблем, или знае решение за моя ще съм много задължен. Ако някой знае сайт където да прочета подробно за въпросния pppoe протокол и настройките му, моля да помогне.

Съмнявам се, че протокола пуска някакви пакети към доставчика и ако поради някаква причина има загуби ме дисконектва. Другия вариеант е да реагира много чувствително на грешки по TCP/IP ...

ще се радвам на всякакви предложения за помощ, мерси предварително

Добре, след като си инсталирал версията, за която и аз споменавам в по-горния си пост, кажи как е с инсталирането на софтуера? Има ли софтуер, който да не иска да тръгне? Ако не си пробвал, пробвай да инсталираш програмата TuneUp Utilities 2006 и да кажеш дали се инсталира. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Има проблеми главно с драйвери.

Програми които не ми вървят или не вървят добре са ми:

Bsplayer - не показва Видео (само аудио), проблема не е в кодеците

System Mechanic - крашва при стартиране

Flex Type - не приема регистрационния си код (но програмата е ненужна, защото Виста си има кирилица)

Kasperski - Още преди инсталация казва че не може

Програми които ми вървят без проблеми са:

Firefox2.0, FlashGet, utorrent, Foxit PDF reader, WinAmp (работи но при затваряне Win го засича като крашнал), К-lite - KLPC - Standart (ffdshow) (дава грешка за отказан достъп до някакъв .длл но работи добре), Office 2007, Daemon tools (latest).

Не съм тествал повече, в момента основна грижа ми е да си оправя проблема с pppoe, който споменах по-горе.

Основно проблемите със софитуера е с програми използващи системни ресурси, каквито са антивирусните и тунинговащите. Другото е драйверите ... засега явно само водещите фирми са направили бета драйвери за продуктите си.

Препоръчвам ако ще си слагате виста, изтествайте всичките си драйвери .. с риск да омажете системата ... и ако случайно нямате проблеми, тогава слагайте :)

И пак да помоля ако някой може да помогне за моя проблем да пише.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам съмнения че utorrent причинява проблемите ми с пппое, или другиа варианте е че протокола не издържа на натоварването от торент клиента, ще тествам и ще кажа какъв е резултата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мен какво е положението -

Алкохол и Демон Туул 4.03 отказват да тръгнат.

Бит комет там полседнта версия (0.76 ли беше) отказва да тръгне - тръгва обаче 0.70

BsPlayer еднат версия отказва да тръгне а друга не приема серииният номер (може да е от него проблема ама ме съмнява) и подкарва звъка но не и картината

ФлашГет върви

Брах малко ядове с драйвърите на X-Fi ми - тези на ХР не ставаха и теглих някакви бета от сайта на криейтив

Неро не ства

УинАмп става - там някоя версия над 5.0 беше

ПауърДВД става - мисля че версията беше 7.0

К лайт мега кодек пак става - версия 1.60

НОД32 става - там някоя от последните версии съм сложил

УинРар става

Въпрос за хората с Nvidia карти - коя версия на драйвърите слагате

въпреки че се досещам какъв ще е отговора аз да попитам - няма ли някъде читава фонетика, че тая във вистата ми къса нервите biggrin.gif

btw какъв плеър за гледане на филми препоръчвате

Редактирано от vinse (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
въпреки че се досещам какъв ще е отговора аз да попитам - няма ли някъде читава фонетика, че тая във вистата ми къса нервите biggrin.gif

btw какъв плеър за гледане на филми препоръчвате

1.http://injinera.bgplus.com/na4alo.htm - инсталираш, рестартираш и работи. Разархивирай и инсталирай с десен клик върху .inf файла - install.

2. Пробвай BSPlayer, но в Copatibility Mode - задай му да емулира Win2000 или пробвай с различни варианти. Някои неща(например NFS Carbon) тръгват като им зададеш чак Win98. Просто трябва да се изпробват различни варианти, докато не започнат да излизат версиите за Vista.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де като е финална версия защо на boot screen-а го няма логото на windows а само лентичката която показва зареждането и надписа Microsoft Corporation

нещо не ми се връзва тука.

boot%20screen.jpg

Редактирано от pomukal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е финалният буут екран :yanim:

Нарочно са го оставили така, за да се зарежда Вистата с около 6 сек. по-бързо :baby:.

Редактирано от to4i (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Lyudmil

мерси много ще ги тествам довечера :yanim:

и за старт менюто нещо да питам - в Xp беше разделено на 3 части - най-често отваряни програми, там секцията с Windows-ките щуротии (my document, control panel, network и ала-бала) и часта в която ти показва исталираните от теб програми (или иначе казано - All programs) е точно това All programs във Vista-та ми е много куцо, направено е по някакъв кофти начин - какъв е начина (ако има) да го върна във видът (и устройството) му от XP

Редактирано от vinse (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо такова ще да е ама аз съм си свикнал с органицазия по папки - демек правя една папла в All Programs която се казва Programs - и в нея слагам шорткътите на програмите който съм инсталирал, друга папка пък съм кръстил Video - в нея слагам всички необходими шорткъти свързани с мултимедията и т.н... ама щом Бил Гей е казал - ще свикваш на ново - ще свиквам biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Daemon tools 4.06 няма проблеми.

BTW можете да си активирате Vista-та до края на месеца съвсем официално. Но незнам дали после от Microsoft ще се опитат да спрат тези ключове (ако решите да ъпдейтнете) но за сега всичко работи дори ъпдейта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Daemon tools 4.06 няма проблеми.

BTW можете да си активирате Vista-та до края на месеца съвсем официално. Но незнам дали после от Microsoft ще се опитат да спрат тези ключове (ако решите да ъпдейтнете) но за сега всичко работи дори ъпдейта.

Може ли да пробваш дали TuneUp Utilities 2006 ще работи на Vista? Ще се радвам да провериш дали ще тръгне, защото на предишните версии не тръгваше. Други програми, които също бих искал да знам дали ще работят са StrongDC++ или DC++, Skype, QIP, Spybot Search & Destroy, XoftSpy, Everest, Nero 7, Winamp, BSPlayer Pro, uTorrent 1.6, Adobe Photoshop CS2, FireTune for Firefox, CuteFTP 7 Profesional, Your Uninstaller! 2006, CCleaner, PerfectDisk 8. Наистина много ще се радвам някой да изпробва този софтуер дали ще може да се инсталира и да сподели тук резултата. Всички програми ги има тук в Калдата, ако някой реши да ги търси за проба. Благодаря предварително на всички, които ще изпробват софтуера. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли да пробваш дали TuneUp Utilities 2006 ще работи на Vista? Ще се радвам да провериш дали ще тръгне, защото на предишните версии не тръгваше. Други програми, които също бих искал да знам дали ще работят са StrongDC++ или DC++, Skype, QIP, Spybot Search & Destroy, XoftSpy, Everest, Nero 7, Winamp, BSPlayer Pro, uTorrent 1.6, Adobe Photoshop CS2, FireTune for Firefox, CuteFTP 7 Profesional, Your Uninstaller! 2006, CCleaner, PerfectDisk 8. Наистина много ще се радвам някой да изпробва този софтуер дали ще може да се инсталира и да сподели тук резултата. Всички програми ги има тук в Калдата, ако някой реши да ги търси за проба. Благодаря предварително на всички, които ще изпробват софтуера. :)

В момента пък и за напред това ще ми е единствената OS така че няма да експериментирам но ще ти кава с кои от изброените от теб програми работи без проблем засега:

DC++

Everest

Nero7 (пробвах с Lite и само последна версия)

Ето и някои други:

Trillian

CPU-Z

WinRAR

AutoCAD 2007

AMD Power Monitor

Adobe Acrobat Reader

и разбира се Office 2007

Очаквам скоро да пробвам и с SolidWorks но по-стара версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем ,ако може някой да помага.

Инсталирането минава без проблеми на финалната версия на Vista-ta,

но като тръгне да зарежда забива мисля си, че е от драйверите за

Raid-масива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Но най-важното за мен е дали работят програмите TuneUp Utilities 2006, Spybot Search & Destroy и uTorrent 1.6. Тези три програми искам да разбера дали ще работят на Vista, за да знам дали да си инсталирам Vista-та. Моля, някой да пробва тези три програми най-вече, за да знам дали да мина на Vista или да изчакам до като направят програмите съвместими с Vista.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам DVD четящо устройство на компютъра, изтеглих си Вистата, маунтвам я през Daemon Tools 4.06, но при инсталацията на която и да е разновидност на WinVista ми крашва с грешка за липсващ файл.

Някакви идеи как да се преборя с това?

Не искам да си инсталирам наново XPто и да правя ъпгрейд на чисто ХР.... тъпо е така sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересувам се дали някой е пробвал да играе на Вистата и кои игри са тръгвали. Ще ми е интересно да науча отговора пък и не само на мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някъде бях гледал списък с игрите които вървят на Vista (преди да излезне финалната версия) и имаше много от новите заглавия, там NFS, батълфилд FIFA ала-бала. Общо взето - вървят актуалните игри ако не всички то поне повечето

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Де да имаше отговор и на моя въпрос по-горе.... sad.gif

Абсурдно е да инсталираш ОС с емулатор. Просто при първото рестартиране ще си зареди пак XP-то и инсталацията започва отначало. Как очакваш демона да работи преди да е заредили Уиндоус? То ако можеше така всички производители на оптични устройства да са фалирали до сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсурдно е да инсталираш ОС с емулатор. Просто при първото рестартиране ще си зареди пак XP-то и инсталацията започва отначало. Как очакваш демона да работи преди да е заредили Уиндоус? То ако можеше така всички производители на оптични устройства да са фалирали до сега.

С предишните версии на Виста ставаше ;]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е толкова абсурдно, колкото си мислиш. Инсталирал съм Pre-RTM с Даемон без проблеми.

Vista не е XP!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване