Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Левски и ЦСКА взимат допинг?

Препоръчан отговор

Отборите на Левски и ЦСКА са си купували допинг вещества от Евелина Попова - съпруга на депутата от Коалиция за България Олег Попов. Самата тя призна това в репортаж на "Нова Телевизия", излъчен в предаването "Темата на Нова".

Екип от телевизията се представя за бизнесмени, искащи да открият фитнес и са заснели разговора със скрита камера. "Всичко, което е необходимо, го имаме - и разрешеното, и забраненото. Аз съм подсигурила трима лекари в 3 различни области", заявява Елена Попова. Тя споделя също така, че допинг вещества са закупувани и от лекарите на Левски и ЦСКА, но при тях нещата били малко по-трудни заради внезапните проверки за допинг. В разговора с г-жа Попова се споменават още имената на д-р Стругаров (лекар на националния отбор по борба), д-р Сиракова (художествена гимнастика) и Ивайло Якимов, който бе изгонен от щаба на ЦСКА и наставникът Пламен Марков даде дълга и широка пресконференция относно темата с отстранения лекар. Репортерката на "Нова Телевизия" Цвета Младенова дори е заплашване по телефона, за да не бъде излъчван този репортаж. Васил Иванов също потвърди пред "Канал 3" скандалните разкрития, като поясни, че Евелина Попова ясно е назовала имената на двата ни родни гранда. Един от замесените в зараждащия се скандал д-р Стругаров категорично отрече тези твърдения. "Абсолютно категорично заявявам, че не съм взимал допинг не само от нея, но от никой друг. Отборът по борба често се проверява, дори по наше настояване. Всичките допингпроби досега са отрицателни. Попова няма нищо общо със спорта и медицината, тя си гледа нейните бизнес интереси. От нея взимам медикаменти, тъй като тя е една от фирмите, предлагащи такива. Нямам никакви притеснения. Всичко, което съм купувал, е било чисто и за употреба в спорта", категоричен бе Стругаров. Днес от 19:45 часа по “Нова Телевизия” се очаква да бъде излъчена и втората част на скандалният репортаж. Ще бъдат показани реакциите на засегнатите доктори. В предаването "Спортен свят" от 16:00 часа също ще се обсъждат на дълго и на широко разкритията.

Източник: БГНЕС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Голяма работа .. по цял свят са на допинг

Точно ... отбори като Реал и Барса навярно са взимали , та Левски и ЦСКА ли ще останат по - назад ... biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва си е обществена тайна, не знам какво толкова се чудите..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че по цяла Европа взимат. Не е възможно един футболист да играе по 50 мача на сезон и да кара на собствена енергия. :cant believe: Пък ние нали станахме европейци....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих проучване сред хората посещаващи този форум и ги попитах как да процедираме с такива потребители, които правят изказвания от този сорт:

(*SKA БОКЛУЦИ!

Те ми отговориха единодушно и почти в един глас следното:

banhimbyostavime3gq.jpg

ostavime

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хееее. ЦСКА са по-вероятно тези, които са взимали допинг. Щом техния бивш доктор официално си призна. Пък ажете ми какъв е смисъла тогава Левски да искат на всеки свой мач допинг контрол, като те поемат разноските. Левскарите отдавна се съмняват в някои отбори. Както казва Наско Сираков не е възможно футболист на 35-6 години срещу Левски 90 минути да тича и да надбягва по-младите, а пък в други мачове да играе по едно полувреме, щото повече не може /тук да ме извини Борката той си е феномен/. Ето заради такива футболисти Левски иска на всеки свой мач допинг контрол и то го плаща със собствени пари. Къде е логиката ако те взимат допинг целенасочено да се набутват!!! Това е моето мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допинг?

Допинг!?

Ми че те се влачат по терена като пълни флегми. По- скоро бих повярвал, че ползват няккви силни антидепресанти, транквиланти или нещо от сорта, отколкото че зобват допинг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направих проучване сред хората посещаващи този форум и ги попитах как да процедираме с такива потребители, които правят изказвания от този сорт:

Те ми отговориха единодушно и почти в един глас следното:

banhimbyostavime3gq.jpg

ostavime

Истината боли и затова ще получа бан,ем хубаво честито.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В съвременния спорт отдавна е в сила принципът, че всички взимат, но само някои ги хващат!

В нашенския случай, обаче, както винаги, ще се потвърди поговорката "Всяко чудо за три дни".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всеки спорт се взимат някакви подсилващи тялото медикаменти. И това е нормално, едва ли иначе биха издържали на цялото напрежение и тренировки. Работата на спортистите е да взимат и да печелят състезания, работата на комисията е да ги хваща, а работата на зрителя е да се радва на успехите им ;) .... и колелото продължава да се върти......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ЦСКА ме съмняват малко, виж за Левски съм сигурен. icon_evil2.gif

Хееее. ЦСКА са по-вероятно тези, които са взимали допинг. Щом техния бивш доктор официално си призна. Пък ажете ми какъв е смисъла тогава Левски да искат на всеки свой мач допинг контрол, като те поемат разноските. Левскарите отдавна се съмняват в някои отбори. Както казва Наско Сираков не е възможно футболист на 35-6 години срещу Левски 90 минути да тича и да надбягва по-младите, а пък в други мачове да играе по едно полувреме, щото повече не може /тук да ме извини Борката той си е феномен/. Ето заради такива футболисти Левски иска на всеки свой мач допинг контрол и то го плаща със собствени пари. Къде е логиката ако те взимат допинг целенасочено да се набутват!!! Това е моето мнение.

Какъвто и фен да си това са глупави изказвания ! Ако нещо са правили , са правили и двата отбора , според мен ! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбира се, че по цяла Европа взимат. Не е възможно един футболист да играе по 50 мача на сезон и да кара на собствена енергия. ;) Пък ние нали станахме европейци....

Барса имат 8 мача този месец,не вярвам да изкарват само на витамини.

Всички знаят че вземат,то пък една новина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Журналистите ни изпростяват. Нищо ново.

В Италия гърмя огромен скандал и какво???

Нашите са си келеши. Чудят се с какви глупости да се занимават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какъвто и фен да си това са глупави изказвания ! Ако нещо са правили , са правили и двата отбора , според мен ! :hush:

За кой от двамата говориш. май и за двамата. Сега да се защитя. Просто едно лично мнение, което е издържано мисля добре логически. Може и Левски да взимат допинг, но пък аз не вярвам /може би съм един от малкото/ или може би ми се иска да не е вярно!!! Лично мнение, колкото и глупаво да ти звучи то си е мое!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За кой от двамата говориш. май и за двамата. Сега да се защитя. Просто едно лично мнение, което е издържано мисля добре логически. Може и Левски да взимат допинг, но пък аз не вярвам /може би съм един от малкото/ или може би ми се иска да не е вярно!!! Лично мнение, колкото и глупаво да ти звучи то си е мое!!!

Така е ... оценявам мнението ти и на мен ми се иска това , което говорят за Левски да не е истина , но пък допускам и обратното ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изявление на ръководството на ПФК Левски по повод на “допингскандала”

09 януари 2007 | 00:08 | Агенция "Фокус"

София. Ръководството на ПФК Левски излезе с официално изявление по повод разразилия се допингскандал в българския спорт, който пряко засяга “сините”. Изявлението бе публикувано на официалния сайт на клуба (www.levski.bg).

Изявление на ръководството на ПФК Левски

“Относно споменаването на името на ПФК Левски в така наречения "допингскандал" развихрил се от предаването "Темата на Нова", излъчено по националния ефир в края на миналата седмица, ръководството недоумява намесването на клуба в подобни спекулации.

Клубът закупува медикаменти от пет лицензирани източника за тяхното разпространение, сред които фигурира и фирмата "Пи Ем Интернешънъл". От нея лекарят на клуба е набавял поливитамини, аминокиселини, ензими, минерални соли и микроелементи, получени срещу изрядни финансови документи. С оглед на участието на Левски в напредналите фази в турнирите на УЕФА през последната година и половина, футболистите подлежат на чести и внезапни допинг проби, които в периода 27.8. 2006 - 10.11.2006 г. са 24. От страна на българската допинг комисия в периода 12.8.2006 г. - 30.11.2006 г. играчите са подложени на проверка 18 пъти, като наборяващите общо 42 проби са отрицателни.

Предвид желанието на Левски след всеки мач на тима в България да бъдат извършени подобни проверки и предоставената по-горе статистика, намесването на името на клуба в афера за разпространение и използване на забранени субстанции е меко казано нелогично .

Лекарският щаб на представителния отбор проследява строго списъка с непозволени медикаменти, предоставен от УЕФА и се съобразява стриктно с всички изисквания на анти допинговата комисия.

Левски като клуб неведнъж е изразявал своята твърда позиция в борбата на футбола и спорта като цяло срещу използването на допинг и ще продължава да участва в инициативите на съответните компетенти органи в България и извън страната.”

Източник: Агенция Фокус

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те взимат естествено, че взимат... Та те юношите взимат в младешкия национален отбор, та к'во остава за в мъжките формации :lol6: Мой приятел е бил в националния наборници 88 и ми е разказвал за к'во стаа въпрос :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване