Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за мултимедиен проектор

Препоръчан отговор

Привет на всички.Налага се да купувам проектор.Но представа си нямам от параметрите му.На какво все пак трябва да се наблегне при покупката?Благодаря Ви предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Незнам дали вече си купил проектор,но основните параметри които се гледат са резолюция(1024х768 - оптимално),контраст(около 2 500 е добре),живот на лампата (поне 3 500 - 4 000ч),хубаво е да има цифров изход.

Ето примерни параметри на един проектор,който според мен би ти свършил работа:

Native Resolution: XGA (1024x768)

Резолюция: VGA(640 x 350) to SXGA(1280 x 1024)

Осветеност: 2200 ANSI lumens

Контраст: 2000:1 (Full on/Full off)

Image Size: 31" to 300"

Цветове: 16.7 million color palette

AspectRatio: 4:3 Native, 16:9 Selectable

Лампа: 200W, 3000/4000 hours (Normal/Economic mode)

Хоризонтална честота: 31-82 kHz

Вертикална честота: 48-85 Hz

Video Compatibility NTSC, PAL, SECAM

Размери: (HxWxD) 284x94x231 mm

Тегло: 2.7 kg

Оптика: F=2.6 to 2.77, f=20.4 to 23.5 mm

Портове: Analog RGB: D-sub 15 pin x 1(shared)A/V

Component Video: D-sub 15 pin x 1(shared)

S-Video: Mini Din 4 pin x 1

Composite Video: RCA x 1 Audio

PC audio:Stereo mini jack x 1(shared)

L/R audio: shared with PC audio

Изходи: Analog RGB: D-sub 15 pin x1

Control Terminals USB Connector : USB x 1, Type mini B

Serial Connector : RS232 8 pin MINI DIN

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Дано не е малко късно и аз да драсна 2 реда :rolleyes: и аз ще купувам (но по-късно през годината) проектор и ама точно преди 30 минути вече го избрах. Ти не си написал за какво ти е нужен проектора и с какви пари си решил да се разделяш, аз ще ползвам моя за домашно кино за това качеството на картината е от голяма значение, карам на право - модела е Epson EMP-TW600 http://www.projectorcentral.com/Epson-EMP-TW600.htm . Едно от най важните неща е резолюцията а на този модел тя е 1280х720 РЕАЛНА (тоест nativе резолюция) като максималната е 1280х1024 и потдържа HDTV до 1080i, много от другите модели в този ценови клас са с РЕАЛНА 1024х768. Другото нещо което е от голямо значение - контраста, при този проектор е просто убийстен - 5000:1 - мисля че в този ценови клас няма проектор с подобен контраст (може и да се лъжа де). Другото нещо което за някои хора се явява от голямо значение е Lumens - те трябва да са по-високи в случай че ще прожектираш в по светло помещение - колкото по светло помещение, толкова по-големи лумени ти трябва. На този проектор лумените са 1600, за сравнение ще ти кажа че за оптимална картина в НАПЪЛНО затъмнено помещение са ти достатъчни 600-800 лумена. Живота на лампата е до 3000 часа живот в ЕКО мод като доколкото чувам ползването на лампата в ЕКО мод не намалява значително качеството на изображението. Ако я исползваш не в ЕКО мод и дават до 1700 часа живот. Другото което е от голямо значение е инерфейса а при този проектор имаме HDMI което е страхотно. За съжаление не можах да намеря колко струва лампата, но предполагам че няма да е по-евтина от 400 долара.

В заключение мога да ти кажа че ако сега ги имах парите веднага тичкам до магазина и го взимах - това е може би най-добрата покупка в този ценови клас. А да не забравя да напиша цената която направо си е смешна предвид това което предлага проектора - 2600 лева с ДДС. Доста други проектори с подобни параметри струват почти двойно. Съветвам те да прочетеш ревюта на този проектор в нета, но аз позачетох за момента към 20 (повечето от тях бяха на хора които притежават проектора) и мога с ръка на сърцето да каже че не вудях негативни отзиви, дори напротив - всеки го хвалеше.

Малко се разпрострях, ще ме прощаваш, но когато го видях проектора се развълнувах много :) Успех в покупката и дано да съм ти помоганл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване