Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nighty

Firmwares/Patches за SonyEricsson

Препоръчан отговор

Две мнения преди твоето има линк към статията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може ли W550 да стане W850? И ако може как по точно?

Благодаря предварително :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се оправя с тези 2та за се к 800, меже ли помощ, плс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо не мога да се оправя с тези 2та за се к 800, меже ли помощ, плс

Да не би да ни пробваш гадателните способности??? Кви пет лева?? Ква милиция???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Две мнения преди твоето има линк към статията.

Здравей, и аз също сам с SE K750 но не виждам там каде точно пише как да се Пачне а не да се флашне тела. А и искам да попитам при пачването по малък ли е риска нещо да се пр**бе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си прочел всичко. Първо пачваш firmware-a с GSlide, после го флашваш на телефона с XS++. Няма начин да се избегне флашването. В съшност има - с FAR Manager. Но тази програма не ми харесва и не съм чел нищо за нея. С нея май можеш да сложиш пач без да флашваш (не съм много сигурен де), но риска си е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем: телефона е K750CID36 R1DB001 - firmware намерих, но не мога да открия FS за za CID36 R1DB001 - знае ли някой откъде мога да сваля или може ли firmware и FS да се сменят с такива за R1CA021. Прооблема е само защото трябва да сложа BG меню на телефона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може FS и MAIN за R1CA021, но и двете трябва да са CID36.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли за R1CA021 пач който сменя менюто, защото като гледам го няма написано, а на мен ми трябва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aма това не е пача. Това е някакъв текстов документ. Моляте намери ми пача смяна на менюто на R1CA021 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е пача :-)

П.П. Явно не си виждал пач до сега... Основното е след коментара с ";".

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ! Аз сгреших. Като го качих видяхр, че е vkp формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да те питам дали можеш да ми намериш пач за смяна на менюто на R1DB001, защоро с R1CA021 като го направих всичко точно не стана. Пише ми като си включа телефона " Грешка в конфигорацията " затова аз мисля че проблема е в R1CAO21 и искам да пробвам с R1DB001. Моляте намери ми този пач за него. sad.gifИ ако може Flash main firmware, защото този по горе е повреден. Моляте ?A не проблема е в пача който ми даде, защото с пача не ми тругна телефона, а без пача ми тръгна. Можеш ли да ми намериш пач с който да ми тръгне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като съм сложил пача вече в телефона и като натисна копчето за менюто тогава ми излиза " Грешка в конфигурацията " би трябвало да е защото не съм направил папката Menu в Memory Stick картата. Ама къде да я направя в MSSEMC/System или направо в началото. Моляте кажи ми каква е причината и ми помогни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В самото начало, там където ти е папка Other. За съжаление съм със Sony Z5 в момента, защото си удавих всички телефони, иначи бих лепнал един screenshot.

П.П. Пишеш в грешната тема :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В самото начало, там където ти е папка Other. За съжаление съм със Sony Z5 в момента, защото си удавих всички телефони, иначи бих лепнал един screenshot.П.П. Пишеш в грешната тема :-)
Изкаш да кажеш в MSSEMC/Media files/Оther или в началото да направя папка на име MENU и там ?Искам да те питам още един въпрос. Въпросът е: Защо този пач къде ми го даде за смяна на менюто само при него пише " Грешка в конфигорацията " и не тръгва ? При някои от другите пачове където съм пробвал от там дето ги рекламираш ми тръгват ? Това са ми двата въпроса. Моляте за отговор ?А и ако можеш да ми намериш още няколко пача за K750i ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, единственото, което рекламирам е Sony Z5, защото съм го купил когато се появи като модел и още работи след многобройни удари, разбивания (последния път го събирах с метлата и фаража), поливания. Дава ти тази грешка, защото ти бъркаш нещо, а не защото пача не е наред. Директорията я правиш в самото начало! Ако приемем че картата ти е устройство Х, то пътя е такъв - X:\menu. Не трябва да влизаш в никакви поддиректории на картата. Сега по-ясно ли е? Освен че трябва да направиш директорията, в нея трябва да запишеш всички файлове от желаното меню и чак тогава да флашнеш. Тази грешка ми е излизала когато липсва някой файл от менюто. Случвало се е и да излезе при натискане на бутон Menu, а след малко като го натисна повторно всичко да е ОК. Обяснявам си го само с едно - слуявало се е когато сложа "тежко" меню с много икони и предполагам че на телефона му е нужно повече време да зареди иконите в оперативната си памет. Но определено съобщението излиза от липсващ файл/папка. И пиши в другата тема за флашването. Тази е за линкове на пачове и firmare-и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо, единственото, което рекламирам е Sony Z5, защото съм го купил когато се появи като модел и още работи след многобройни удари, разбивания (последния път го събирах с метлата и фаража), поливания. Дава ти тази грешка, защото ти бъркаш нещо, а не защото пача не е наред. Директорията я правиш в самото начало! Ако приемем че картата ти е устройство Х, то пътя е такъв - X:\menu. Не трябва да влизаш в никакви поддиректории на картата. Сега по-ясно ли е? Освен че трябва да направиш директорията, в нея трябва да запишеш всички файлове от желаното меню и чак тогава да флашнеш. Тази грешка ми е излизала когато липсва някой файл от менюто. Случвало се е и да излезе при натискане на бутон Menu, а след малко като го натисна повторно всичко да е ОК. Обяснявам си го само с едно - слуявало се е когато сложа "тежко" меню с много икони и предполагам че на телефона му е нужно повече време да зареди иконите в оперативната си памет. Но определено съобщението излиза от липсващ файл/папка. И пиши в другата тема за флашването. Тази е за линкове на пачове и firmare-и.

Ок. Мерси. Не знаех, че първо трябва да сложа фаиловете и тогава да флашна. Това никои не ми го е казал ! Пак ти благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знаех, че първо трябва да сложа фаиловете и тогава да флашна. Това никои не ми го е казал!

Я прочети коментар #9 в темата "Инсталиране на ново Menu за Sony Ericsson K750i", която ти си пуснал :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я прочети коментар #9 в темата "Инсталиране на ново Menu за Sony Ericsson K750i", която ти си пуснал :-)
ол аз това съм го чел.Ами layout къде да го сложа ?Благодаря ти много, благодаря ! layout го сложих при другите файлове и стана имам яко меню благодаря ти пак. А ако можеш да ми намериш няколко хубави менюто за К750i ще ти бъда още по благодарен. Много съм щастлив.Само къде всичко е на английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Менюта има на много места из нета, обаче от стотици прегледани съм харесал само няколко. Ето ти ги - http://nighty.data.bg/k750i/menus/Относно английския, можеш да преведеш позициите от менюто във файл menu.xml и така ще излизат на кирилица biggrin.gif Повечето менюта имат .thm файл (theme - тема). Препоръчвам ти като сложиш ново меню да прехвърляш .thm файла при другите теми в телефона, защото са направени да подхождат на менюто. Някои менюта не са хубави без тяхната си тема.П.П. Не забравяй че вече не трябва да флашваш. Просто копирай всичко в директорията menu. В някои менюта има поддиректории. Аз не съм пробвал дали ще работят така. Прехвърлях всичко от поддиректориите в директорията menu :-) И нема да се шашкаш ако излезе Configuration error. Копирай друго меню и рестарт на телефона :-)

Отивам да къркам бира и да рупам скара, така че се оправяй сам :rolleyes:

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...