Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nighty

Flashing/Patching на SE CID36/49/51 с GSlide и PhoneXS/XS++

Препоръчан отговор

Много благодаря на всички!

Сега вече знам всичко което ми трябва за телефона! Тръгна с БГ меню!

:rolleyes::grimace::clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но след като си ъпдеитнах к750 със R1DB001 през SEUS сега не мога да го флашвам с друг, пробвах какво ли не. Звука му е по-зле от R1CA021 и се налага да слагам пач за местене на драиверите на картата, та въпроса ми е трябва ли да слагам драивери за всички-за дисплеи, за камера и кои са добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че само звука куца на тази версия. Камерата и в двата случая е вер. 5.3. За дисплея не знам. Но за невъзможноста да го флашнеш, да знаеш че нещо си объркал. А пък въпроса ми е, ако не можеш да го флашнеш, как ще преместиш папката с драйверите? Ъ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм няколко версии по схемата на GGgalf за българският език, но не ставаше, като на тях променях CDA и региона. Накрая си сложих R1DB001 без да променям региона и стана, иначе и иконките си смених. Може би региона не мога да сменям, ще пробвам, та ако някои е слагал драивери да пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да сложиш CDA отговарящо на БГ, трябва да ползваш FS файл EMEA_4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос оносно XS++. Виждам, че тук не е писано нищо за нея, а я има в заглавието. Значи това, което искам да направя, е да upload-на флаш файлове на телефона си (w810i), не да сменям/флашвам фирмуеъра. И искам да знам начинът на качване на файлове пак ли е същият като с PhoneXS? Т.е. слагам файловете в папката за upload, избирам "FSX" и стартирам?

Защото във форума http://targovishte.com/se-bg/content.php?article.39 в описанието накрая пише, че трябва да се "флашне" MAIN, а аз не схващам защо и си мисля, че просто е грешка...Та имате ли представа какво се прави за това, което искам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писано е, но ти не си го видял. И пише че работата с XS++ е аналогична като описаната с PhoneXS. Мисля че качването на файлове се прави точно както и с PhoneXS. Според мен разликата в двете програми е, че XS++ има breaking метод и да кажем че са изгладени някой дреболии. Ако си ръчкал из телефона с PhoneXS, прави същото и с XS++.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, видях, че е писано, по-скоро имах предвид, че е писано много малко, но може и да съм пропуснал нещо...

Това, което ме притеснява е, че има някои особености, за които четох. Първо този нов метод (breaking) не сработва при всички телефони, например при моя w810i според прочетеното, предполагам, че няма да стане и затова се чудя дали има смисъл да я ползвам (XS++). Извода си вадя от написаното тук:

http://forums.se-nse.net/index.php?s=&...ost&p=87709

"We're truly sorry we couldn't provide you with W810 breakin this release. But we couldn't hold up to release the new version any longer."

Пак там четох, че след качването на файловете, трябвало да се флашва с MAIN и FS Generic...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мда, точно така е. За 810 няма breaking... Ако искаш да флашваш ще трябва да ползваш brute forcing и да чакаш часове. До колкото разбрах са близо до готова версия, но за да не бават тази са я пуснали без поддръжка на 810. Честно казано не мога да ти помогна за 810, защото го нямам и не съм чел по форумите за него. Но във форума, от който си дал линк ще намериш всичко, което те интересува. Ако имаш MAIN и FS файлове за w810, дай линкове, за да ги сложа в темата за firmware-и и пачове. Ако си флашнеш телефона ще е добре да споделиш как точно си го направил, за да могат и другите собственици на w810 да го прочетат.

П.П. Това не е по твоя въпрос :)

Има един пач за k750i - music бутона работи без слушалки. Ами да кажа че при мен след около месец се сдуха нещо. Работи си без слушалки, но при повторно натискане не иска да се изключва и трябва да се рестартира телефона, ако се натисне.

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси отново, ясно ми е че ще трябва да използвам brute force. Но повече ме интересува дали след това трябва да флашвам с MAIN или нещо друго, т.е. искам само да си кача файловете, не да флашвам каквото и да е, затова питам налага ли се използва затова и MAIN/FS файлове?

В смисъл ти като си качваш нещо с XS++, накрая флашваш ли и с MAIN?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз само веднъж съм качвал така файлове и флашвах с MAIN. Даже имам някакви бегли спомени (или пък си въобразявам), че програмата си го пише накрая, че трябва да флашнеш MAIN файла. Сега съм преместил папките за драйверите и менюто в/у картата и просто копирам нови менюто или драйвери от комп-а без да флашвам с който и да е файлов мениджър. Рестарт на телефона и съм с ново меню или драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да сложа Hybrid камера драйвера на K750 CID49 R1DB001 с PhoneXS или XS++, как да го направя, че 5.3 има много шум.

Редактирано от ivozet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чети тук, точка "B" е за качване на файлове. Прави го с XS++, защото има breaking метод иначе ще чакаш часове. По принцип линка води до обяснения за PhoneXS, но работата с XS++ е същата. Ще трябва да избереш FSX (така мисля че се включваше breaking метода) за да не чакаш часове. Аз бих ти препоръчал да си смениш мястото на папката с драйверите за камерата и дисплея с този пач. Той ще я премести на картата и така с най-обикновен файлов броусер ше копираш каквито си искаш драйвери, когато си искаш и ще можеш да експериментираш. Внимателно чети указанията, за да не се включиш с още едно мнение тук - помощ, не ми работи телефона!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, значи понеже съм съе софтуер R1DB001, отварям GSlide и слагам само пача move_drivers_to_other_k750_r1db001без да слагам нищо в Flashfile. И така създадения файл OUTPUT, ще го използвам ли за друга операция или е това. Моля ме поправи ако греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първото мнение на тази тема съм написал как се пачва и флашва, но явно те мързи да четеш! Ако не сложиш нищо в полето "FlashFile" какво ще пачваш??? Въздуха? С GSlide пачваш MAIN файла, а после пачнатия файл го флашваш с XS++. Не съм сигурен обаче дали не трябва да се флашне и FS файла (като първо и той мине през GSlide, но без да му се слагат пачове!). Само че преди да флашнеш телефона с пачнатия MAIN файл, трябва да създадеш на картата папка карта\drivers\ (или както трябва да се казва) и да копираш драйверите в нея иначе няма да тръгне телефона. Като отвориш пача с текстов редактор в началото ще видиш указания какво трябва да направиш и как се казва папката!!! И последно - да споделиш опита си след флашването :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах с files_to_upload\ifs\settings\camera и дотук

Ready for operation!

18:33:52| +++ Flashing breakin...

18:33:52| Sending loaders\db2010_cid49red_flash_r2a003.bin...

18:33:52| This is a FLASH loader

18:33:52| Sending flashfile loaders\jhf02.bin

18:33:52| 1 flashblocks

18:33:53| Done flashing

18:33:53| ++++++++++++++++++++++++++++++++++

18:33:53| Disconnect phone from USB-port and wait for

18:33:53| further instructions.

18:33:53| You have 8 seconds.

18:33:53| ++++++++++++++++++++++++++++++++++

18:34:01| Open the battery-cover and reinsert the battery.

18:34:01| Hold C Button on phone and connect phone again.

18:34:01| You have 30 seconds.

18:34:01| ++++++++++++++++++++++++++++++++++

18:34:34| Error: Could not restart phone.

18:37:00| ++ Error: FSX failed

18:37:00| Disconnected... Unplug the phone

18:37:55| Shutting down...

И сега не се включва. Време е за trink02.gif, Ха Наздраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като си омазах телефона флашнах първо FS със http://dankk.data.bg/k750/FIRMWARE_K750/K7...MEA_4_RED49.fbn после със http://dankk.data.bg/k750/FIRMWARE_K750/K7..._1_CL_RED49.mbn, като смених региона със бг за main фаила имам предвид,после в files_to_upload сложих XS++\files_to_upload\tpa\user\other\drv,папката drv http://dankk.data.bg/GSM/drv.rar и си оправих драиверите за звука които са много зле за този FIRMWARE ,та ако се смени и тука драивера за камерата може и да се смени.А ако искаш да си смениш иконките със други (3d) http://dankk.data.bg/k750/FIRMWARE_K750/menu.rar направи папки XS++\files_to_upload\tpa\preset\system\menu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ivozet, не каза дали си изпълнил инструкциите, които програмата е написала преди грешката? Там пише да махнеш кабела от телефона, да следиш за нови инструкции и че разполагаш с 8 сек. за да го направиш. После да махнеш батерията, да я сложиш пак, да задържиш C бутона и пак да вкл. кабела в телефона. А и не съм сигурен че това е пътя до драйверите за камерата, който ти си използвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом махнах кабела и даде errora. Сега да му баят в сервиза. За 2-3 бири всичко ще ти направат на тухлат. trink21.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай със сервиза. Просто го флашни без да ъплоадваш драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е в сервиза. Но вчера като не се влючваше и реших да го сложа кабела и ми показа това: :ph34r:

PORT STATUS: ACTIVE

18:58:51| Baseband ID: 8908

18:58:51| Hardware Platform: Unknown

18:58:51| Protocol Version: 47.0

18:58:51| Warning: IMEI name does not match GDFS name (IMEI:NULL GDFS:n/a)

18:58:51| ...using GDFS name

18:58:51| ++++++++++++++++++++++++++++++++++

18:58:51| PHONE INFO

18:58:51| DBID: unknown

18:58:51| OTP CID: 0

18:58:51| EROM CID: 0

18:58:51| EROM color: n/a

18:58:51| IMEI: n/a

18:58:51| Phone: n/a

18:58:51| Operator: n/a

18:58:51| CDA: n/a n/a

18:58:51| Firmware: n/a

18:58:51| EROM: n/a

18:58:51| Ready for operation!

18:59:18| Sorry, your phone is NOT SUPPORTED

18:59:18| Error: FSX failed.

18:59:18| ++ Error: FSX failed

18:59:20| Disconnected... Unplug the phone

19:06:07| Shutting down...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми хареса - абсолютно непознат телефон :) Надявам се да си опитал всичко преди сервиза, вкл. и SEUS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми обяснил как да си сменя иконките на SE v630 ? Ще ти бъда много благодарен :)

Също искам да попитам това нарушава ли гаранцията ?

Редактирано от bojko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ходих в един "сервиз" за да ми флашнат телефона до R1CA021.Всъщност най-много държах на драйвърите за камерата.Текущите бяха 4.5 и се надявах да качат 5.3,но...в сервиза ми обясниха/след като качиха новата версия/,че драйвърите за камерата не вървели с останалия софтуер и ако ги качели,щяла да ми се скапе камерата."Човека-техник" се опитваше да ми обясни,че работата на камерата нямала нищо общо със драйвърите и новия софтуер бил достатъчен за да се подобрят снимките??!?!?!? angry.gif В крайна сметка сега съм с горепосочения софтуер,старите драйвъри за камерата и ... забравих да спомена,чи ми изчeзна кирилицата,въпреки уверенията при приемането на телефона,че с новия софтуер вървяла и тя. Защо имам чувството,че съм измамен и ограбен от напълно неграмотни технически хора? Дайте някакъв съвет! От кирилица нямам нужда ,но като реша да продавам телефона - ще ми е нужна. Най-много ме е яд за драйвърите на камерата и какво всъщност съм спечелил с новата версия на софтуера?

Редактирано от Caesar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...