Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nighty

Flashing/Patching на SE CID36/49/51 с GSlide и PhoneXS/XS++

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Не знаем какво си спечелил, защото не знам коя е била старата ти версия. Считай се за ощетен. Хората може и да са технически грамотни щом работят в сервиз. Без смяна на драйверите няма да се подобри качеството на снимките (лично мнение на нетехническата ми личност ;)). По-лошото е, че си останал без БГ менюто след уверението им, че ще си остане.

П.П. R1CA021 не е нов софтуер. По-нов е R1DB001 :beer:

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П. R1CA021 не е нов софтуер. По-нов е R1DB001 :)

Знам,че не е най-новия,но прочетох,че с последния ъпдейт се скапва звука и предпочетох да кача предпоследния и да спечеля по-читави драйвъри за камерата.Преди ъпдейта бях с R1BC002.

P.S. Качих си чрез SEUS R1DB001,имам и БГ меню и 5.3 драйвъри за камерата. ;)

Редактирано от Caesar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте съвет за следното нещо -като вляза в серв.меню най-одгоре има--R1N005-това ли е версията на фирмуера или по-надоло където пише--версия на софтоера:ITP CXC 125 932 R1A038.

и всъщност--фирмуер и софтуер--едно и също ли е.

и защо като го пусна да се ъбдейтва през UPDATE SERVICE на сони ериксон ми казва че телефона е с последния възможен софтуер.

дайте линк някъде с обяснения за този фирмуер и как се обновява.

телефона си е наред,но ми прави само един проблем още от като съм го купил--при пускане на блутута да прехвърлям нещо телефона забива и неработи и трябва да му махна батерията за да се оправи.

казаха ми че ако му сменя фирмуера ще се оправи-тай е с БГ меню от първите и затова правел този бъг---та давайте съвет че ме дразни вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте . Имам от скоро SE W810i , но не мога да му слагам мп3-ки за рингтон . Кажете какво му има ? Уж е нов .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В подходящия раздел си, но не в подходящата тема. Пусни си въпроса като отделна тема за да могат собствениците на този телефон да ти кажат как се прави или поне да обсъждате проблема ефективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите на всички.Мързеше ме малко да прочета всички страници и може би съм изпуснал точно това което ме интересува.Имам К700 и тъй като вече доста ме нервира грозния му вид на менюто и т.н. се интересувам дали има нещо и за него.Много ще съм благодарен на всеки който може да ми помогне с нещо и да обясни с коя и как става всички.Мерси предварително на всички :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nighty можеш ли да обясниш как става с SE K750i CID39 color-RED сегашния firmware R1AA008 ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
nighty можеш ли да обясниш как става с SE K750i CID39 color-RED сегашния firmware R1AA008 ? ;)

CID39 няма. Последния firmware за k750 е R1DB002. А всъшност какъв е въпроса ти? Ако е за флашването, обяснено е в първото мнение. Без значение от CID-а, всичко е еднакво, само файловете са различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nighty.... бърка ли се че флашнах майна със нов фирм... пък оставих ФС-то староро ?

П.С.

и някой има ли достап до доунлоада на топсону...да ми дръпне майна и ФС-то за w810 R4DB005

Редактирано от AcidSouL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

23:31:29| Phone-XS GUI Build V2.10 Alpha Ready!

23:31:29| System Diagnostics check: OK!

23:32:34| Attempting to open the interface...

23:32:34| ++++++++++++++++++++++++++++++++++

23:32:34| Turn off phone

23:32:34| Hold C Button on phone and connect phone.

23:32:34| You have 30 seconds.

23:32:34| ++++++++++++++++++++++++++++++++++

23:32:39| PORT STATUS: ACTIVE

23:32:39| DBID: 8040 (db2010 Marita compact)

23:32:39| proto: 3.1

23:32:39| sending loaders\db2010_cid00_prodid_p3k.bin

23:32:39| QH00 Header

23:32:39| Wait for EsB

23:32:39| Wait for EhM

23:32:40| QA00 Prologue 6532 bytes

23:32:40| Wait for EaTEbS

23:32:40| QD00 Payload 35540 bytes

23:32:40| Wait for EdQ

23:32:40| This is a PRODUCTION_ID loader

23:32:40| Activating GDFS...

23:32:40| phone name detected

23:32:40| binary sending loaders\db2010_cid36red_flash_r2ab.bin

23:32:40| Header

23:32:40| Prologue 5896 bytes

23:32:40| Payload 57280 bytes

23:32:41| This is a FLASH loader

23:32:41| ++++++++++++++++++++++++++++++++++

23:32:41| PHONE INFO

23:32:41| DBID: db2010

23:32:41| OPT CID: 36

23:32:41| EROM CID: 36

23:32:41| EROM color: red

23:32:41| IMEI: 35784900xxxxxx

23:32:41| Phone: K750

23:32:41| Operator: EMEA_4

23:32:41| CDA: CDA102337/4 R5A

23:32:41| Firmware: R1AA008

23:32:41| EROM: n/a

23:32:41| ready for operation!

23:33:33| binary sending loaders\db2010_cid00_prodid_r2f.bin

23:33:33| Header

23:33:33| Prologue 5896 bytes

23:33:33| Payload 30476 bytes

23:33:33| This is a PRODUCTION_ID loader

23:33:33| binary sending loaders\db2010_cid00_cert_r2e.bin

23:33:33| Prologue 6308 bytes

23:33:33| Payload 22512 bytes

23:33:33| Binary answer: got 0x06

23:33:33| This is a CERT loader

23:33:33| binary sending loaders\db2010_cid00_hack_davinciteam.bin

23:33:33| Prologue 6308 bytes

23:33:33| Payload 51796 bytes

23:33:33| Failed sending Payload: 0x30

23:33:33| Error: Cannot send flash loader

23:33:33| ++ Error: Flashing failed

23:33:35| Disconnected... Unplug the phone

? Дава някаква грешка sad.gif защо е така?Правя всичко кокто е написано,но...

Ползвах K750_R1CA021_MAIN_EU_1_CL_RED36 и Пачове:k750_r1ca021_mp4_video.vkp ; k750_r1ca021_photo_with_java.vkp ; k750_r1ca021_java_folder.vkp ;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за теб намерих един отговор тук. Пише да извадиш батерията за 5 минути да я сложиш пак. Ако си флашвал с PhoneXS, опитай с XS++, защото е по-нова.

@AcidSoul, няма никакъв проблем. Файловата система се флашва, ако искаш да променяш нещо по нея. Ако само искаш по-нов firmware или пък да си сложиш някои пачове, може да не си флашваш FS-a. Налага се ако слагаш пач, който сменява местонахождението на някои системни папки или файлове (поне така предполагам де).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе пичове някои намери ли фирм. за СЕ К800и ЦИД 51 ? ча аз още не съм си намерил :) а ми трябва :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
nighty... като дам flash пише Filed и стои на 1/291 sad.gif:)

Нямам идея защо... Предполагам, че щом натискаш Flash, то програмата е разпознала телефона. Дай малко повече инфо, за да мога да търся решение на проблема из форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ми стана ясно, само че не знам как да разбера телефона ми какъв CID e. Със >*<<*<* виждам какъв е фирма ама не и къкъв CID e. Ако може някой да ми помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише си всичко. Там търси

ITP SW version

CXC 125 932_49 R1A

Нещо такова трябва да пише, а 49 е CID49. Демек, ако си с CID36, трябва да пише 36.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише верно, ама кой да види. Мерси мн. Още довечера ще се опитам да си "счупя" телефона. А и след като си сложа БГ меню ще мога ли да пиша на кирилица, защото на мен главно това ми трябва? Пак благодаря.

Редактирано от ikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никаква представа дали ще можеш да пишеш на кирилица. Нямам българско меню и нямам никакво намерение да слагам такова. На телефоните с възможност за писане на кирилица, които аз съм виждал, буквите са подредени по азбучен ред и голяма част от тях се разминават с подредбата на латиница, което пък ме дразни много. Поредното недомисляне от страна на... не знам на кого. Така и така не могат да се подредят по БДС, що не ги подредиха по латинските, нямам идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е кофти знам, ама за съжаление има много приложения които не могат да се използват без кирилица. Ето например българо-английски речник и тей нататък. Даже имах K300 в чиито оказател търсенето е на кирилица (при БГ менюто разбира се). Така че съм запомнил коя буква каде е и не ми пречи толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашнах си телефона, пачовете тръгнаха, но менюто на български не се появи, въпреки че сложох FS файл EMEA_4. Също така XS++ разпозна телефона ми не като К750, а като W800. Ако имате някакви идеи да пишете. Благодаря предварително.

П.П Някъде четох, че трябва да се качат файлове на телефона при флашването, дали за това не тръгва БГ менюто?

Редактирано от ikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора има ли патч с който мога да слагам парола на папките в File Manager ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@dima_kotka, уж има... Пробвах един, който трябваше да заключи по-важните неща в менюто, като SMS, Options, File Manager, но заключва само SMS-те. Предположих, че може да е бъг и за това не го пуснах.

@ikov, напълно е възможно да си прав за качването на файловете. За сега само един човек е споделил как е сложил БГ меню и съм го написал в първото мнение. Предполагам че си сложил firmware за W800, за тов аи така го разпознава XS++.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от къде мога да си изтегля този патч за слагането на парола за R1AA008 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nighty можеш ли да ми помогнеш ;( сложих някъв пач и искам да пусна тел-а и той почва да мига помогни ми ;( защо е така ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...