Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nighty

Flashing/Patching на SE CID36/49/51 с GSlide и PhoneXS/XS++

Препоръчан отговор

Според мен CID-a ти е 52. За акустиката няма пачове, има драйвери. Нямам опит с флашването на нещо по-различно от k750, така че и не мога да дам практически съвет, освен - не си играй. Или първо чети много, а тогава си играй :-) За автофокуса мисля, че не може да се добави.

sad.gif Еми ще чета, белким ми се закачи нещо в мозъка....Мерси иначе, оценявам всяко мнение и помощ :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам SE K750i CID49, телефона беше с фърмуер R1AA008.

Реших да го обновя с update service-а и сега съм с R1DB001, но е някаква HONG KONG-ска версия.

До колкото разбрах това е станало, защото телефона е с CDA 102338/8, което съответства на "Generic Trade Hong Kong", според този сайт:

http://www.seuniverse.com/forums/showthread.php?t=2804

Бих искал да сложа някоя европейска версия на фърмуера.

1. Достатъчно ли е да флашна телефона с XS++ използвайки някои от фърмуерите за европа или преди това трябва да се смени CDA-то по някакъв начин?

2. Освен MAIN файла, трябва ли и FS файла да запиша в телефона ?

3. EMEA-то има ли някакво значение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам SE K750i CID49, телефона беше с фърмуер R1AA008.

Реших да го обновя с update service-а и сега съм с R1DB001, но е някаква HONG KONG-ска версия.

До колкото разбрах това е станало, защото телефона е с CDA 102338/8, което съответства на "Generic Trade Hong Kong", според този сайт:

http://www.seuniverse.com/forums/showthread.php?t=2804

Бих искал да сложа някоя европейска версия на фърмуера.

1. Достатъчно ли е да флашна телефона с XS++ използвайки някои от фърмуерите за европа или преди това трябва да се смени CDA-то по някакъв начин?

2. Освен MAIN файла, трябва ли и FS файла да запиша в телефона ?

3. EMEA-то има ли някакво значение ?

Пич ела тук--> http://k750.newgoo.net/ там ще намериш всичко за тела :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пич ела тук--> http://k750.newgoo.net/ там ще намериш всичко за тела :)

Ами ако разделите "Флаш на фирмуер" и "Пачове,драйвъри и менюта" бяха свободни за четене, можеше и да дойда.

Сега не мога дори да видя за какво става дума вътре, като гледам има по 3-4 теми във всеки раздел, така че този форум едва ли може да ми помогне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да се флашне телефон който е CID 36 със софтуер за CID 49. Моя W800i е CID 36, но нещо намирам само софт. за CID 49. Моля за помощ..... или с отговор.... или със софтуер....

Вечно благодарен..... laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами харесай си нещо от http://www.topsony.com/foro/local_links.php?catid=21 и ще ти го сваля.

Не отговарям обаче ако се оплескат нещата.

Аз вчера си платих и сега мога да свалям до 50МБ на ден за 1 месец от този сайт (пък може и да не е на ден ами общо, нищо не му разбирам на този език).

nighty, къде си ?

Помагай, че го докарах до "Configuration error" - мъртвец е вече телефончето ми sad.gif

Редактирано от rmk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами харесай си нещо от http://www.topsony.com/foro/local_links.php?catid=21 и ще ти го сваля.

Не отговарям обаче ако се оплескат нещата.

Аз вчера си платих и сега мога да свалям до 50МБ на ден за 1 месец от този сайт (пък може и да не е на ден ами общо, нищо не му разбирам на този език).

nighty, къде си ?

Помагай, че го докарах до "Configuration error" - мъртвец е вече телефончето ми sad.gif

Много 10Х

Само още няколко въпроса.....

Какво ми трябва за FS ??? ( EUROPE4 ili EMEA 4 naprimer )?????

И кой MAIN фаил да ползвам???? R1BC002 и че е RED36 ясно но дали EU_1 или???? от какво зависи???

сега телефона е с R1AA008 с този софт работи отлично, но камерата се скапа и дава образ - ужасен и неиска да снима

ПОМАГАЙТЕЕ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук вече не мога да ти помогна, защото и аз не разбирам и затова май си омазах моя телефон.

Хич не разбирам тия CDA i ЕМЕА, какво са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Jinxy, не може да се мешат CID-овете.

@rmk, докато излиза тоя надпис, мисля че няма страшно :-) Ще е dead телефончето, когато свършат надписите :-) Нещо си объркал:

1. Различен CID

2. Сложил си пач за смяна на мястото на някоя папка, а не си създал новата папка

3. Променил си мястото на папката с менюто и/или драйверите, а в нея не си записал нужните файлове

Единствения съвет - флашни с чист firmware. Ако тръгне, погледни внимателно с какво си флашвал, какви пачове си слагал и какви файлове си ъплоадвал (ако си го правил де).

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@Jinxy, не може да се мешат CID-овете.

@rmk, докато излиза тоя надпис, мисля че няма страшно :-) Ще е dead телефончето, когато свършат надписите :-) Нещо си объркал:

1. Различен CID

2. Сложил си пач за смяна на мястото на някоя папка, а не си създал новата папка

3. Променил си мястото на папката с менюто и/или драйверите, а в нея не си записал нужните файлове

Единствения съвет - флашни с чист firmware. Ако тръгне, погледни внимателно с какво си флашвал, какви пачове си слагал и какви файлове си ъплоадвал (ако си го правил де).

Би ли помогнал по моя въпрос МОЛЯ.

камерата показва образ като виндоус пуснат на 16 цвята... супер гаден....По горе съм описал:

Само още няколко въпроса.....

Какво ми трябва за FS ??? ( EUROPE4 ili EMEA 4 naprimer )?????

И кой MAIN фаил да ползвам???? R1BC002 и че е RED36 ясно но дали EU_1 или???? от какво зависи???

сега телефона е с R1AA008 с този софт работи отлично, но камерата се скапа и дава образ - ужасен и неиска да снима

Кажи ми моля какво и евентуално от къде да изтегля.....

Ако е нужна още инфо .... само кажи какво....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. CID-а е 49 - грешка няма

2. пачове както и GSlide не съм ползвал (ползам само чисти MAIN и FS файлове)

Текущо положение:

телефона е с CDA 102338/8 (Generic Trade Hong Kong)

Имам MAIN и FS файловете за EU 1 (версия R1DB001).

При флашването с тези файлове с XS++ какво CDA да задам ?

Това на телефона или друго, съответстващо на EU 1 ?

XS++ ще смени ли CDA-то ?

Ако да, при смяната му (май нещо финализация или кустомизация се води това) ще трябват ли допълнителни файлове за тази файлова система (FS) ?

Изобщо какво има в MAIN файла и какво в FS файла, че грам не ми е ясно ?

Много стана въпросите, ама ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CDA-то мисля, че трябва да съответства на firmware-a. Не знам за EU1 кое е CDA-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
CDA-то мисля, че трябва да съответства на firmware-a. Не знам за EU1 кое е CDA-то.

Явно нещата никак не са ясни..................

И сега с какво да пробвам да флашвам тоя телефон?????

ако неискаш да качваш никакви пачове нужно ли е да ползваш GSlide за обработка на MAIN фаила или направо го зареждаш в телефона с XS++???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено нещата не са ясни sad.gif

Моят съвет е ако не ти е много належащо да не флашваш, че ...

Но ако си решил - направи начално връзване с XS++ (пускаш XS++, даваш Start, вадиш батерията, слагаш пак, задържаш C и влючваш кабела).

Тогава XS++ ще ти изпише с какво CDA си. Според CDA-то търсиш MAIN и FS.

По добре не сменяй CDA, както и не слагай фърмуер за друго CDA щото аз явно така съм омазал нещата.

А най добре флашни само MAIN файла, щото с FS файла нещо нещата не са много ясни.

Там се оказва, че има разни кустомизации, финализации, .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз това с XS++го направих и CDAто ми е 102239/43 Р15А.... и какво от това??? как да разбера кой е MAIN файла подходяш за мен??? Ако си наясно помагай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде горе прочетох, че телефона ти е W800, а това CDA което си написал отговаря частично на Z1010 (поне според този сайт).

Според друг сайт също няма такъв CDA за W800.

Не знам какво да те посъветвам sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е CDAто според XS++........

Ебати бозата.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така, малка корекция (просто съм забравил; от месеци съм с k550 и не флашвам) - на това CDA му теглете една майна. Не ви трябва. То трябва на SEUS за да знае при ъпдейт кой езиков пакет да ви зареди.

@rmk, чак сега обърнах внимание, че не си ползвал GSlide. Това ти е грешката. Файловете задължително трябва да минат през него. Той не само слага пачовете, но и подготвя файловете за XS++. Просто ги мини през него, без да слагаш пачове. Залагам един Becks че няма да имаш проблеми :-)

@Jinxy, файловете трябва да се една версия, един и същи CID и той да е същия като на телефона (както ги е избрал rmk). Тоя CDA просто забравете за него. Той е важен за SEUS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой MAIN фаил и FS да избера???? EU ??? china??? hong kong????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми щом CDA е без значение излиза, че си избираш каквото искаш - примерно EU.

Чакам с нетърпение края на деня за да се прибера и да почвам експериментите...

edit:

Сега пробвах един MAIN да го пусна през GSlide без пачове и наистина са получи файл с друг размер, за съдържанието не знам дали нещо е променено.

А дали трябва и FS файла да го мина през това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление след минаването на файловете през GSlide ако пробвам да флашна телефона с тях, процеса забива на последния блок. Отказах се от този вариант, освен това, прочетох на друго мясно, че не е нужно. Лошото е, че нищо не става и с нормалните MAIN и FS. Общо взето процеса на флашване прикючва много бързо (качва MAIN и FS за няма и 5 минути), след това обаче почва един brute forcing който ми изглежда безкраен. Четох, че може да продължи до 5 часа - ок, обаче лошото е че надписите се повтарят циклично без промяна в числата. Тоест не виждам развитие. Нещо ми се струва, че нищо не правя sad.gif

До тук:

2 пъти по около 5 часа brute forcing, като всеки път завършваме със забиване след надпис "**** FS activation, please wait"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Направих ГОЛЯМАТА грешка да ъпдейтна телефона си от СЕУС, и сега от цид 49, телефона ми - V630 стана цид 52.

Та значи четох тук в сайта на SE-NSE - http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=6805 за програмата XS++

Там пише:

CID51 or CID52? You should not flash an FS file, otherwise you will get an error upon startup!

Та въпроса ми е , какво значи това?

Какво има в MAIN файла?

Какво има в FS файла? - Защото доколкото разбрах от горе написаното, "Ако телефона ми е цид51 или цид52 трябва да флашна само МАЙН"

Та значи, какво ще стане ако флашна само МАЙН файла

Тела ми е купен от Ментел - V630i

ЦИД52

Софтуер - R1JC002

Искам да махна тези ужасни водафонски икони, и да сложа примерно като тези на k550 или на K610. Искам също ако е възможно да си променя драйверите на дисплея и на камерата.

И пак: Какво би се променило ако сменя само МАЙН Файла???

Редактирано от yankod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай един screenshot. Не ти трябва никакъв bruteforcing. Избрал си някоя опция, която въобще не е трябвало да пипаш. За CID49 отдавна не се ползва bruteforcing.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дай един screenshot. Не ти трябва никакъв bruteforcing. Избрал си някоя опция, която въобще не е трябвало да пипаш. За CID49 отдавна не се ползва bruteforcing.

Това за мен ли се отнасяше ?

Ако е за мен:

Използвам XS++ v2.10a, която няма възможност за избор на break или bruteforce и си действа по нейна преценка.

Използвайки XS++ v1.50 имаше други проблеми и затова се спрях на нея, но като гледам май ще се връщам.

Абе цирк...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Направих ГОЛЯМАТА грешка да ъпдейтна телефона си от СЕУС, и сега от цид 49, телефона ми - V630 стана цид 52.

Та значи четох тук в сайта на SE-NSE - http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=6805 за програмата XS++

Там пише:

CID51 or CID52? You should not flash an FS file, otherwise you will get an error upon startup!

Та въпроса ми е , какво значи това?

Какво има в MAIN файла?

Какво има в FS файла? - Защото доколкото разбрах от горе написаното, "Ако телефона ми е цид51 или цид52 трябва да флашна само МАЙН"

Та значи, какво ще стане ако флашна само МАЙН файла

Тела ми е купен от Ментел - V630i

ЦИД52

Софтуер - R1JC002

Искам да махна тези ужасни водафонски икони, и да сложа примерно като тези на k550 или на K610. Искам също ако е възможно да си променя драйверите на дисплея и на камерата.

И пак: Какво би се променило ако сменя само МАЙН Файла???

Някой ще помогне ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...