Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой браузър предпочитате?  

1021 гласували потребители

1. 1. Кой браузър предпочитате?

• Avant Browser 11х
      16
    • Internet Explorer 7х
      112
    • K-Meleon 1х
      11
    • Konqueror 3х
      2
    • Maxthon 1х
      18
    • Mozilla Firefox 2х
      486
    • Netscape Browser 8х
      4
    • Opera 9х
      238
    • SlimBrowser 4х
      2
    • Друг
      41

Препоръчан отговор

Имах предвид браузър с KHTML енджина, който да е писан за Windows (не да се пуска с емулации). Както и да е, намерих новината, но малко съм закъснял да тествам браузърчето WebKit...

Иначе ето къде била и новината - http://www.download.bg/index.php?cls=news&...e&id=404485

Ами тя Qt библиотеката си е портната за Windows, така че общо взето KHTML-a му трябва само линукс среда (като пътища за достъп до файлове и подобни щуротии). Така, че всъщност това няма да е същинска емулация, а по-скоро недовършен порт на продукта.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Проблема е в теб, интерфейса на всички браузъри е различен. Ще уточня всеки бръузър какъв е: Google Chrome: Spyware Internet Explorer: Virus Mozilla Firefox: Fat Fox Opera: The Best!

Значи, чета ви тука фантазиите и как хулите нещо, което просто не познавате достатъчно и не умеете да ползвате - Internet Explorer 8. За всички фенове на бързината на Chrome нека проведем един експ

въпросът няма правилен и/или грешен отговор как не се уморявате да задавате безсмислени въпроси, чиито отговори са строго персонални

Публикувани изображения

Имах предвид браузър с KHTML енджина, който да е писан за Windows (не да се пуска с емулации). Както и да е, намерих новината, но малко съм закъснял да тествам браузърчето WebKit...

Иначе ето къде била и новината - http://www.download.bg/index.php?cls=news&...e&id=404485

Новината си е там, но проекта е спрян... Човека се оплаква, че е похарчил 350$ от собствения си джоб, а е получил 130$. Иначе щеше да е интересно да се пробва. Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз Лиско не го ползвам поради един проблем, на който и досега не ми е даден отговор: Като вляза в "отметки" и търся определен линк Лиско запецва за около 2-3 мин. След това той си работи нормално но след като го рестартирам и вляза в отметки-пак същото! Затова и ползвам Opera-та!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Firefox и въобще съм забравила, че има Explorer. Страхотен е!

Абе аз Лиско не го ползвам поради един проблем, на който и досега не ми е даден отговор: Като вляза в "отметки" и търся определен линк Лиско запецва за около 2-3 мин. След това той си работи нормално но след като го рестартирам и вляза в отметки-пак същото! Затова и ползвам Opera-та!

Що не вземеш да го преинсталираш. Може да реши проблема. Досега не ми се е случвало нито веднъж да забие, а по цял ден работя с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OPERA is the best!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MAXTHON само , когато трябва да се влиза в сайт вместо IE!!!!!!!!!IE му се лепят разни вируси и всякакви гадинки по-малко или повече опасни почти при въяко влизане!!!spybot се налага да ги чисти или въобще не ги допуска!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Firefox-a, защото е изчистен от различни излишни функции и може да се добави това което ти трябва а и се ъпдейтва автоматично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с ИЕ иначе ако трябва да свалям торенти съм с Опера и 2-те са много добри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mozilla Firefox 2 ,от няколко дена използвам RC и сам доста доволен . Вярно е ,че няма още екстензий за версията ,но се надявам до 2-3 седмици всичко да бъде наред. И тогава със сигурност ще кажа,че това за мене е най-добрият браузер. Мozilla Firefox 2,0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм доста броузъри но най ми допада Opera главно заради отварянето в табове и сейфането на сесиите а също и доунлоад менаджера е доста бърз. Естествено феновете на лисицата ще подскочат и ще кажат че и тези неща ги има и там ,да има ги но след инсталацията на FireFox трябва да търся инсталирам допълнения ,екстейшъни и незнам си какво –това не никак удобно особено за начинаещи и неопитни потребители, винаги съм се питал защо FireFox след като има доста възможности те не е са вградени при инсталацията а трябва всяко едно да се търси и инсталира. При лисицата сайфането на сесиите ми правеше проблем не ги сейфаше винаги ехтейшана най-вероятоно не работеше като трябва пък и за пълноценен достръп до съдържанието на някой страници е необходима приставка Macromedia Flash Player.Това се отнася и за Opera пък и за други браузъри различни от IE ,в това отношение IE е перфектен,затова понякога прибягвам и до неговите услуги.Дори при инсталирането Macromedia Flash Player останалите браузери не отварят тези приложения Случвало ми се е да не мога да отворя някой сайтове нито с Опера нито Лисицата нито с никакъв и друг браузер а IE ги отваря -ползвам понякога и него защото наистина работи перфектно инсталирах си и IE 7 и си помислих че ще ползвам само него понеже вече и там има табово отваряне и сейфане на сесиите но за жалост това не на нивото на Opera някой сайтове незнайно защо се отварят в отделен прозорец, сейфането на сесиите също не решено по най-добрия начин за да ги сейфам винаги при зтваряне на IE 7 трябва да потвърждавам това. Така че перфектен браузър според мен няма. Opera е бърз и удобен за използване. IE си е класика и каквото да говорим- работи много по добре от всички останали. Затова аз си ползвам и Opera и IE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, малко грешиш... В по новите версии на лиско са си вградени тези функции, като "...главно заради отварянето в табове и сейфането на сесиите а също и доунлоад менаджера е доста бърз. Естествено феновете на лисицата ще подскочат и ще кажат че и тези неща ги има и там ,да има ги но след инсталацията на FireFox трябва да търся инсталирам допълнения ,екстейшъни и незнам си какво..." ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The best e, ама или аз съм много тъпа или ТЯ има един огромен недостатък - при копиране и поставяне в Word, линковете са като обикновен текст. Публикувано изображение Не го прави само като копирам и паствам адрес от адресната лента

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Opera не копира допълнителната информация за форматиране на текста в клипборда, а копира само чист текст. Огромен недостатък? За мен не. Въпрос на нужди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно вече е писано /по-нагоре видях няколко поста в този смисъл/, че такова нещо като "най-добър браузър" няма, така както няма "най-добра антивирусна програма", "най-добър антиспайуеър" и какво ли още не в този порядък. Естествено всеки си има любим браузър и е много трудно да го убедиш, че той не е най-добрия, каквито и аргументи да сочиш. На компютъра си имам и Интернет Експлорър, и Опера, и Файърфокс, но основно ползвам последния. Да, зная, че не е най-бързия, че "гълта" повечко РАМ, че си има своите недостатъци, но аз го харесвам и го изполвам защото ми е удобен и защото с екстенжъните, които съм му сложил съм си го направил така както на мен ми харесва и ми върши работа. Да, зная, че Опера е по-бърз и по-сигурен /така казват, а аз сам не мога да прценя/, използвал съм го, но някак си не мога да свикна с интерфейса му. Но това последното, разбира се е само едно лично мнение и сигурно тези които постоянно го ползват ще смятат нещо друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Абе наскоро си правих едни онлайн тестове (в http://www.pcflank.com/scanner1.htm?from=myinternet) и ми изписа че не съм достатъчно защитен именно от към Браузъра (FireFox 2)

"While visiting web sites your browser reveals private information (called 'referrer') about previous sites you have visited."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много бразуъри , защото има много потребители с различни предпочитания следоавателно най-добрият браузър за всеки човек е различен. Мен специално ми върши работа Firefox. Харесва ми защото е удобен, много гъвкав и също така много функционален. Това че е съвсем малко по-бавен от Opera не е достатъчно за да остана на Opera. Също така Opera не ми харесва защото се справя малко зле с download мениджърите.

Редактирано от monti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Firefox си правя, каквото поискам. Конфигурирам си го, така както ми е удобно на мен и съм супер доволен от този браузър. Не знам дали е най-добрия, но със сигурност е най-добър за мен! Публикувано изображение На служебния съм с Opera, от този браузър също съм доволен, въпреки че не ми доставя удоволствие да го настройвам, така както правя с Firefox. За мен тези два браузъра са фаворитите. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maxthon ми върши работа , а от време на време използвам и Операта.Лисицата не ме кефи , защото не отваря някои сайтове, може би защото са лошо написани, а митът за нейната сигулност само ме разсмива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте сега всеки си има мнение, за мен най- добрият браузер е FireFox от 2 години работя с него и нямам проблеми :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maxthon 2.0.1.1270

+Гарантирано непроблемно сърфиране в цялото web пространстов, което е осигурено от основата на IE, която Maxthon използва. Като всички сайтове са правени на 1во място съвместими с IE. Т.е. други индивидуални, ентусиаски програми, използващи собствено ядро за сърфиране, няма как в даден момент да не направят проблем с даден сървър/сайт.

+Голям изобр от индивидуални визуални настройки + различни плъгини и ъпгрейди, безплатни и лесно достъпни във форума на Maxthon.

+Синхронни настройки на Maxthon, съчетаващи собствените такива със тези на IE, което води до сърфиране от по-високо ниво.

+Единсвено browser-и, използващи IE ядрото, имат способност да работят с ActiveX пълноценно и безпроблемно.

+Огромна допълнителна фунцкионалност(не по-малка от на Opera и Firefox..) и защита, допълващи доказаните способностите на IE.

+ И други.

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване