Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой браузър предпочитате (част 2)?

Кой браузър предпочитате?  

1021 гласували потребители

1. 1. Кой браузър предпочитате?

• Avant Browser 11х
      16
    • Internet Explorer 7х
      112
    • K-Meleon 1х
      11
    • Konqueror 3х
      2
    • Maxthon 1х
      18
    • Mozilla Firefox 2х
      486
    • Netscape Browser 8х
      4
    • Opera 9х
      238
    • SlimBrowser 4х
      2
    • Друг
      41

Препоръчан отговор

До сега съм имал всички най-популярни браузъри - Internet Explorer 6,7,8 , Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera и защото всички са толкова еднакви по интерфейс вече се чудя кой да избера ако можете помогнете с някаква информация която да реши проблема ми че в момента съм със 4 браузъра :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

До сега съм имал всички най-популярни браузъри - Internet Explorer 6,7,8 , Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera и защото всички са толкова еднакви по интерфейс вече се чудя кой да избера ако можете помогнете с някаква информация която да реши проблема ми че в момента съм със 4 браузъра :)

Какъв ти е проблема ? Нямаш достатъчно дисково пространство ли ?

Заплюй си един от Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera и си го използвай, като си оставиш и IE за всеки случай. Примерно за обновяване на Windows.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...проблема ми че в момента съм със 4 браузъра ...

Не знам защо наричаш това проблем. Доскоро бях със същата 4-ка, но разкарах един от тях поради по-слаба от на останалите 3 функционалност, поне за мен. А и останалите съвсем не са ми непознати, изборът е въпрос на вкус и индивидуални нужди.

Сега съм с 3 и ми вършат достатъчно добра работа, ползвам ги заедно и постоянно. Всичките имат плюсове и минуси, та като са в комбинация е по-лесно да се използват предимно плюсовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят избор е Google Chrome, или 3в1(бързо,лесно и удобно). Не заема толкова много RAM при използването на +10 таба, не се чупи или крашва лесно както Opera-та или IE. АКо не си чак толкова голям фен на Хромата, ти препоръчвам лисицата, но пък за нея ти трябват поне едни 128mb RAM само за нея :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От четирите браузера кои два отваряш най-много ? Оставяш си ги тях и това е,никой не може да знае какво ти допада на теб. Аз доста време ползвах Мозила,но в последно време карам само на ИЕ-8 по удобен ми е за момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм имал всички най-популярни браузъри - Internet Explorer 6,7,8 , Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera и защото всички са толкова еднакви по интерфейс вече се чудя кой да избера ако можете помогнете с някаква информация която да реши проблема ми че в момента съм със 4 браузъра :cool:

Проблема е в теб, интерфейса на всички браузъри е различен.

Ще уточня всеки бръузър какъв е:

Google Chrome: Spyware

Internet Explorer: Virus

Mozilla Firefox: Fat Fox

Opera: The Best!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Opera 10 и мога да кажа,че не може да се сравнява с FireFox в бързината.FireFox пасти да яде...FireFox е бавен,дебел,хабящ ресурси боклук-лично мнение. Opera ми зарежа страниците 2-4 пъти по-бързо от FireFox.Лек е и е хубав.Само, че да си призная понякога има крашове-но са много рядко...Все пак Opera 10 до скоро беше Beta и е нормално да не е изчистена от всякъде.Забравих да спомена че Opera е и един от най-сигурните браузъри,ако не и най-сигурният.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Opera е самолет, ако знаеш как да я използваш. Същото важи и за Fx донякъде, но аз лично не съм сменял Opera от няколко години насам. Всичко е въпрос на личен избор, на това как ползваш един браузър и какво очакваш от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gaz370, моя съвет е да пробваш всеки път различен браузър и който ти допадне най-много - него го остави. Остави си също и Internet Explorer, ако това не е твоя избор за всеки случай. Ако все пак искаш по-бързо разрешение - остави си Opera + Internet Explorer за всеки случай и си свиркай :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш -сваляй Opera 10.1 и все едно ,че имаш още една операционна система....

Kaкво имаш предвид?Ако казваш, че е тежка-Та Опера е най-лекият браузър между основните... :P

Firefox е този, който яде безбожно много RAM(Преди бях с една щайга с 256RAM и се усещаше много разликата между FireFox и Opera-И разбира се Opera беше по-лека :) )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагай всичките и според настроението или потребностите ползвай който ти харесва.

Редактирано от crazyfrog (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагай всичките и според настроението или потребностите ползвай който ти харесва.

Аз предпочитам да ползвам малко,но качествени.Не държа на нищо друго освен на бързината на браузъра и за това с Opera :)

Toва да имаш много браузъри няма смисъл,тъй че така или иначе едва ли ще си ползваш едновременно.

Стига толкова от мен :P

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Opera 10 и мога да кажа,че не може да се сравнява с FireFox в бързината.FireFox пасти да яде...FireFox е бавен,дебел,хабящ ресурси боклук-лично мнение.

Opera ми зарежа страниците 2-4 пъти по-бързо от FireFox.Лек е и е хубав.Само, че да си призная понякога има крашове-но са много рядко...Все пак Opera 10 до скоро беше Beta и е нормално да не е изчистена от всякъде.Забравих да спомена че Opera е и един от най-сигурните браузъри,ако не и най-сигурният.

Бре бре бре...

що не се пробваш тука

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глас за Opera! Изключително удобен браузър, организатора на пароли е по-добър от всеки друг, скролирането из страниците е много по-приятно и плавно, изключително сигурен, 10-та е малко по-тежка от 9-та версия, но в сравнение с другите браузъри е лек ( да неговорим за safari, който е натрупан с излишни визулани ефекти, отврат), от firefox ми липсват само адоните, но се преживява!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бре бре бре...

що не се пробваш тука

Брех че се извъди някой да ме компрометира.

Я гледай и поплачи, че си си тровил живота с FireFox ;)http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=71915072

Представи си-Имам един келяв WiMax нет дето е 2Мегабита/секунда а какви скорости ми развива Opera...

Че и времето беше лошо и сигнала на антената беше 2 черти...Ооо Sorry брато,не всички сме от София и сме на ПОН с по 100 мегабита... ;)

Ооо забравих да спомена, че и съм с Linux...

Maй и Presto енджина на Opera е пред Gecko на FireFox,a? :)

Opera10 май размаза FireFox 3.5 току що,какво ще кажеш в защита си?

Едит-Латенцията ми е голяма,но не е от браузъра,имай го в предвид.От самият интернет е и винаги е било така :)

П.П Драги ми Тенчо,казах това без да се подигравам.Но знай,колкото и минуса да ми сложиш,това че Opera e по-бърза от FireFox няма да се промени :)

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

http://nejno.hit.bg

Влизаш тук с Firefox.

Прееба ли се?

О-ха, т'ва е яко.

А, да... по темата: съгласен съм, операта е МИНИМУМ 3 пъти по-бърза... от МОЗИЛАТА... САФАРИ 4 е по-бърз от нея, но при сайтове предимно с текстове. Има ли много изображения... прецаква всичко, всичко, всичко, всичко, всичко, всичко!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mozilla - тежка Opera - отличен интерфеис, брз, сигурен Chrome - за по - слабите машини отличен избор Safari - Леко тежък, но става. IE 8 - заразлика от мозила е по - лек, но по не сигурен и бавен, а крашевоте постоянно. Затова или Opera или Chrome! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадох линка за тест за да покажа че Opera е всичко друго но не и толкова бърза колкото я изкарват ...Пак да повторя не е толкова бърза. От друга страна за мен бъдещето на Firefox не е розово - дано не позная но пълния непукизъм и незаинтересованост на писачите на адони от една страна и от друга залитането на Mozilla Foundation по модните шарении и флинтифлюшки няма да доведат до нищо добро.За пример един най-ценните ми адони не работи но за сметка на това си имаме Personas...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване