Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой браузър предпочитате (част 2)?

Кой браузър предпочитате?  

1021 гласували потребители

1. 1. Кой браузър предпочитате?

• Avant Browser 11х
      16
    • Internet Explorer 7х
      112
    • K-Meleon 1х
      11
    • Konqueror 3х
      2
    • Maxthon 1х
      18
    • Mozilla Firefox 2х
      486
    • Netscape Browser 8х
      4
    • Opera 9х
      238
    • SlimBrowser 4х
      2
    • Друг
      41

Препоръчан отговор

Сложи си браузър и може и да тръгне по-нормално връзката ти :)

Nai dobre 6e e da si svoji mozila vmesto onazi brakma windows exploler

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Постоянно имам инсталирани и ползвам 4 браузъра, защото от моя гледна точка робуването на един единствен е с нищо неоправдана фенщина, а и нито един самостоятелно не задоволява изцяло нуждите ми. И все пак, напоследък се улавям, че все по-често предпочитам Chrome и Opera за сметка на IE 9 и Firefox.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Постоянно имам инсталирани и ползвам 4 браузъра, защото от моя гледна точка робуването на един единствен е с нищо неоправдана фенщина, а и нито един самостоятелно не задоволява изцяло нуждите ми. И все пак, напоследък се улавям, че все по-често предпочитам Chrome и Opera за сметка на IE 9 и Firefox.

Един браузер за мен пък е достатъчен и това е Opera. Не знам някой от масово разпространените сайтове, който да не работи с Opera.

Положението с електронните подписи, ActiveX удостоверяването и т.н е по-сложно, но това е понеже страниците като тази на НАП са писани за Internet Explorer.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се намесвам в спора за браузерите, но ползването на 4 програми с толкова близка функционалност за едно и също нещо е безсмислено. Ако си имаш причина да ползваш всичките (например ако си уеб дизайнер) е друго нещо. Аз обаче не виждам причина за мен или за кой да е обикновен потребител да ползва повече от един браузер. И това не е робуване или фенщина, а чиста практичност - ако си свикнал с един браузер се работи къде къде по-удобно, отколкото с няколко.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Не знам някой от масово разпространените сайтове, който да не работи с Opera.

Положението с електронните подписи, ActiveX удостоверяването и т.н е по-сложно, но това е понеже страниците като тази на НАП са писани за Internet Explorer.

Сайтове да искаш... Що се отнася до НАП, някои от модулите не могат да се отварят точно с IE, по-точно не функционират с последните версии на iE (8), а няма никакъв проблем да се работи с Chrome или пък SeaMonkey, да речем.

Няма да се намесвам в спора за браузерите, но ползването на 4 програми с толкова близка функционалност за едно и също нещо е безсмислено. Ако си имаш причина да ползваш всичките (например ако си уеб дизайнер) е друго нещо...

Аз с никого не споря, нямам и намерение, а само отговарям на въпроса в темата. Причината за този набор е съвсем прагматична - нито един от посочената 4-ка не покрива изцяло изискванията, т.е. нуждите ми. Комбинацията обаче го прави, та затова и я ползвам, при това всеки ден.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

hlevoust Привет :handshake:

Ползвам предимно Maxthon http://www.kaldata.c...w&id=108??Хрома отдавна го изритах,за мене е повече от неудобен.

Налични са ми също и FF13 и IE9 но основно работя с Maxthon и нямам никакви проблеми със сайтове които изискват IE :)

Пробвай го,само се дръж да не литнеш! :)

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам предимно Maxthon http://www.kaldata.c...w&id=108??Хрома отдавна го изритах,за мене е повече от неудобен.

Налични са ми също и FF13 и IE9 но основно работя с Maxthon и нямам никакви проблеми със сайтове които изискват IE

Пробвай го,само се дръж да не литнеш!

Генеричен браузер, който ползва чужда рендерираща машина - Trident на Internet ExploDer. С какво браузер не разработващ своя рендваща машина, а крадящ я от Internet ExploDer, който е прословут като "най-добрият браузер за сваляне на друг браузер" заслужава обстоен преглед?

Firefox има Gecko, IE има Trident, Opera има Presto, oстаналите ползват разработващият се WebKit.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

hlevoust Привет :handshake:

Налични са ми също и FF13 и IE9 но основно работя с Maxthon и нямам никакви проблеми със сайтове които изискват IE :)

Пробвай го,само се дръж да не литнеш! :)

Пробвах го преди 3-4 дни, приятелю, но май нещо обърках в настройките му - под XP SP 3 не ми позволи да сменям BG/EN с баналната клавишна комбинация. Сигурно аз нещо не нагласих, макар че не би следвало да има такъв проблем, но нямах и много време да се ровя из него на служебната машина. Ще му обърна внимание тия дни, а един от 4-ката със сигурност ще си иде, защото по скромното ми мнение всяка нова версия е по-калпава от предходните.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го преди 3-4 дни, приятелю, но май нещо обърках в настройките му - под XP SP 3 не ми позволи да сменям BG/EN с баналната клавишна комбинация. Сигурно аз нещо не нагласих, макар че не би следвало да има такъв проблем, но нямах и много време да се ровя из него на служебната машина. Ще му обърна внимание тия дни, а един от 4-ката със сигурност ще си иде, защото по скромното ми мнение всяка нова версия е по-калпава от предходните.

Проблема със смяна на езика shift+alt го има само под WinXP на W7 работи без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Генеричен браузер, който ползва чужда рендерираща машина - Trident на Internet ExploDer. С какво браузер не разработващ своя рендваща машина, а крадящ я от Internet ExploDer, който е прословут като "най-добрият браузер за сваляне на друг браузер" заслужава обстоен преглед?

Firefox има Gecko, IE има Trident, Opera има Presto, oстаналите ползват разработващият се WebKit.

Ползва webkit и има възможност да се приключи на trident при проблем с някои стари или зле написани сайтове.

Доста добър браузър, който е широко разпространен в Азия, мен не ми допадна само, че нямаше поддържане на скриптове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ,прав си ,просто не съм обръщал внимание за този браузър че е така ,което според мен е просто или недомислено или не знам как да го определя. Поне за мен е не много изпипана работа да се трупат процеси и процеси от едни обикновени отворени страници. Нали всичко уж се прави за да се намалят използваните ресурси ,но пък при Chrome е станало за сметка на многото работещи процеси като отделни .exe файлове . Абе малко луда работа . :) Лека вечер .

[Нека ако ще почваме да говорим за това, да е тук...]

Та доколкото знам това се прави с цел ако един таб направи някаква мизерия и крашне, този краш да не повлияе на останалите табове и да се запази сесията.

Подобно нещо има в Opera от версия 12 насам, само че според мен в някои отношения е по-логично и по-интелигентно направено - само плъгините са в отделен процес, останалото си е както преди - случвало ми се е Flash да се счупи и да се рестартира opera_plugin_wrapper.exe, без това да засяга opera.exe

Но така или иначе не мога да направя обективно сравнение, тъй като почти не съм ползвал Chrome - прекалено ми е спартански откъм възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aбе, Opera 11 има проблем с FLASH под Windows2000. Сайт с Флаш игра, който под Internet Explorer крета някак и върви, макар и с лек сеч под Internet Explorer под Opera просто си зарежда, натоварва процесора на 100% и след това или брузерът блокира или реакцията му е изключително мудна. Под XP няма проблем със същата машина, както и няма точно този проблем под Internet Explorer. На някого случвало ли му се е подобно нещо и как е разрешил проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Chrome, защото е значително бърз, работи безотказно, обновява се лесно и бързо и много рядко съм забелязвал да крашва (не както лисичката...) ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

Здравейте приятели,

моля ви препоръчайте ми някой хубав интернет браузър. Да е бърз красив и удобен :)  Работил съм с Google Chrome. Explorer, Modzila и Safari.... Или поне моля да ме светне някой има ли начин Сафарито да е на Български и как  :tongue2:

Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Да е бърз красив и удобен...

Няма такъв! Всички си имат добри страни, но и немалко кусури. За да се избегнат последните, по моему е най-разумно използването на повече от един в зависимост от нуждите.

От доста време насам ползвам едновременно IE 10 и винаги актуалните версии на Chrome и Opera, комбинацията напълно покрива нуждите ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам чуството, че ще е дълга серия. Аз съм почитател на такива серии.

Само ме изчакайте, ще прескоча до магазина за пуканки.

Дано успея да изгледам последният сериал за да разбера, кой е най добрият браузър.

Е, давайте, може да започвате.Вече съм със пуканките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 9 месеца по-късно...

Може да се стори смешно на някои от вас, но при мен дилемата стои от повече от месец . След като повече от десет години ползвах единствено ореra, се налага смяна. Разбира се това не е по желание, а по нужда. След 12.16 версията на опера, нещо се обърка тотално. Работят с друго ядро, всичко ми е непривично, трудно свиквам...

Повече от година си ползвах 12.16, но все повече се случва браузъра да издъхне. Ютуб отваря по 5 минути, забива, замръзва и, вече колкото и да съм търпелив, се налага да го сменя. 

Опитах Хром - не ми хареса, опера некст - струва ми се много недодялана за момента поне,  мозила - под всякаква критика за мен, ИЕ 11 за момента ми е най-близък до операта, такава каквато беше, но все още, или не знам как, или няма разни екстрички. 

Като изисквания и удобство, които винаги съм намирал в операта, търся във всеки браузър това, което съм ползвал. Някои имат част от нещата, други - друга част, но някак си, не мога да се спра. Затова ( въпреки че изчетох повечето теми за браузъри ), ви питам колеги и моля за съвети.

Искам от един браузър следното : 

1. Да се подреждат сайтовете на решетка и да могат да се преоразмеряват.

2. Да мога да свалям мп3 и клипове с добавка от youtube

3. да ми блокира нежелани реклами 

4. Задължително да има опция да си рефрешва дадена страница сам

5. Да има до адресния бар, друг такъв, в който да търси директно в гугъл.

6. Да има приветливи теми и  красива визия.

7. Да не е отчайващо бавен.

8. Да НЕ целя плюсчето, за да отворя нова страница, ами където и да цъкна над адрес бара, да се отваря, а не да ми смалява прозореца.

В момента се прехвърлих на опера некст. Най-малко мъчещ ми се струва, въпреки големите си проблеми. Например на настолния ми компютър, не мога да пиша коментари в замундите ( бутона "Готово!" стои неактивен ). На лаптопа си пък, не мога да копирам от замундите текстове ( примерно на описания на филми )

ИЕ 11 - няма начин да си подредя любимите сайтове по страницата в "решетка", не мога като съм в отворен сайт и цъкна даден линк от него, да го науча да отваря линка в нов раздел (много дразнещо), хрома пък ми е супер непонятен ( въпреки че новото ядро на операта и на хрома са едно и също нещо ) 

Дайте ми съвет, къв кой браузър да си насоча вниманието, да го науча и да имам най-познатите команди, които съм имал при опера 12.16 и предишни версии.

Благодаря предварително за помощта

Редактирано от Stefan Caromov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване