Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

То нашето "правителство" повече се интересува къде да ни похарчи парите

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=41716

-бедни,жалки,малиии без подслон :ph34r:

Ние сме за съжаление търпелив народ, което за мен е голям минус, защото натрупаното напрежение ще се отрази един ден - ще се събудим или с премиер "националист" /националист е в кавички защото човека които имам предвид е всичко друго, но не и това/ или с нещо още по - страшно, а това ще е резултат от политиката водена толкова много години... Не знам може да не съм възпитаван правилно, но са ме учили когато ме ударят да ударя, а когато падна бързо да стана за да не ме ритат, от 17 години непрекъснато ме /ни/ ритат, а ние все си седим долу, седим си кротко! Всичко което става по света, не само в Македония с наши сънародници е защото ние ние го позволили и всеки един от нас има своята вина за това!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ние сме за съжаление търпелив народ, което за мен е голям минус, защото натрупаното напрежение ще се отрази един ден - ще се събудим или с премиер "националист" /националист е в кавички защото човека които имам предвид е всичко друго, но не и това/ или с нещо още по - страшно, а това ще е резултат от политиката водена толкова много години... Не знам може да не съм възпитаван правилно, но са ме учили когато ме ударят да ударя, а когато падна бързо да стана за да не ме ритат, от 17 години непрекъснато ме /ни/ ритат, а ние все си седим долу, седим си кротко! Всичко което става по света, не само в Македония с наши сънародници е защото ние ние го позволили и всеки един от нас има своята вина за това!

Леле мой човек е тва е !!! Супер го каза , за което благодаря! Това е истината над която абсолютно всеки трябва да се замисли !!! Още веднъж - Евала!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Танкове, самолети , на оръжие ... мале, мале. Ами нали точно заради това, да има такива приказки са ги пребили момчетата. Аз утре ще наема дузина роми или българи и ще съборят паметник на Даме Груев примерно. Означава ли това ,че целия форум на Калдата стои зад това ? Всеки от нас е общувал с македонци и турци, нали. Не вярвам да сте останали с лоши впечатления от тях. Не се поддавайте на такива евтини провокации, защото ако ония марионетки ( Сталик добре го каза) усетят, че искрата е близо, следващия път ще ударят по-силно и тогава ... Проблема ни е там ГОРЕ, а от там искат да ни убедят, че проблема е в нас.

тва е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е тръгнало,и българи няма да останат,имаме си естествени неприятели-Кобургът,Франция, Англия, Доган, censored.gif,всички балкански държави...да продължавам ли?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И са кво - били са се - кютек да има. Трябва ли сега да чупим всеки македонец на улицата от бой? Според мен - не. Те идиотите са си идиоти. И тука ги има такива. И държавата ги подкрепя. Викахме им мутри. И те българите биеха. И пари им взимаха. А и българи бяха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после и правителството предприе нещо - македонският посланик получил "вербално предупреждение", само не разбрах в какво се състои предупреждението. Не е ли първата стъпка (еее - донякъде!) по сценария, който описа Stalik?! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ама аз не съм като ония с дръпнатите очи от "Волжка България" дето даваха по BTV! Мисля, че и никой от вас не е! Какви Българи сме тогава? Някой знае ли прабългарски език? някой има ли нещо общо с ония дръпнатите, кривокраките лилипути? Сигурно има, няма как, ама има и още нещо от 50-тината племена, минали през тая територия! Така, че направо ми е смешно, че българите били преди славяните тук! И какво от това? Трябва ли заради една петдесета от гена си да се отричам от славянското си потеккло? Нима славяните са поробили прабългарите, та те чак са забравили езика си? Сега искат да ме изкарат брат с монголците ли, а по-лошо с турците, щото те са сбирщина от тюркски племена? Толкова за историята, от която съм се отвратил преди години! За мен всички сме едно - българи, сърби, македонци...Мечтата ми като младеж беше да се разбираме и живеем заедно, но както сме учили по история - славянските племена винаги са били разделени и са воювали помежду си. Събирали са се само, когато се е появил някой общ враг, но сега и това не можем да направим - просто ние сме загубили тая война! Вече сме някаква жалка паплач, която прави сеира на околните нам държавици! Успяхме да се разделим взаимно без особена чужда намеса! Няма и да се съберем скоро, защото май ние сме свободолюбиви и не обичаме да изслушваме други мнения! А може и да сме идиоти, щото това е по-вероятно! Сега остава и Шопите да надигнат глава, после и Родопчаните, следват Тракийците, ама аз ще си държа за Търновград, а като падне и той, ще видя на страната на кое село да застана, щото се колебая между Балкана и Лудогорието! Ама толкова сме жалки...

Всъщност аз не бих казал лоша думичка за братята си от Македония, колкото и да не осъзнават какво правят! Една Майка никога не дели децата си, а аз се чувствам точно така! Пропагандата си е пропаганда, но надеждата умира последна! Дано поне Европа успее по някаъв начин да ни обедини в далечното бъдеще! Дано докато и Македония стане член на Европейския съюз( в което не се съмнявам) да останем малко Българи и по нашите земи, щото има опасност оная комплексирана английска нацийка да да дойде в рая, а ние да заемем местата им неосъзнавайки, че под земята всички сме равни! Някой да е виждал ковчег с ремарке?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нахокахме с нота Скопие за побоя

Външното министерство връчи нота на Македония заради инцидента от 13 януари, когато в Скопие бяха нападнати българи. Вчера шефът на дирекция "Европа-1" Косьо Китипов привика на среща македонския посланик у нас Абдурахман Алити. На излизане от Външно пратеникът на Скопие не пожела да говори с очакващите го журналисти и профуча покрай тях с лимузината си.

Във вербалната нота, връчена на Алити, се настоява да се предприемат всички нужни мерки виновните за побоя да бъдат наказани, а подобни инциденти да не се повтарят в бъдеще. Преди дни група мъже нападнаха с тояги и камъни събралите се да отдадат почит пред плочата на българската революционерка Мара Бунева в Скопие. Те крещяха "Българи, татари", "Българи, убийци".

София очаква Скопие да анализира правилно инцидента, който доведе до ескалиране на антибългарски настроения и насилие срещу българи, се казва в нотата.

В нея се изразява съжаление за зачестилите напоследък антибългарските прояви в македонските медии и в изяви на публични личности и неправителствени организации. Те са нарушение на чл. 11 от съвместната декларация от 1999 г. В нея България и Македония се ангажират да "предприемат ефикасни мерки за предотвратяване на недобронамерена пропаганда от страна на институции и агенции", както и да не "допускат дейности на частни субекти, насочени към подстрекателство на насилие, омраза или други подобни действия, които биха навредили на отношенията между България и Република Македония". От нотата става ясно, че София иска по-активен ангажимент от Македония, която да предприеме конкретни действия за изграждане на обективно отношение спрямо България и нейните граждани. Външно смята, че подобни инциденти трябва да бъдат публично осъдени и очаква официална позиция на Скопие по този повод. Самият Алити заявил, че съжалява за случилото се, и обещал, че Македония ще съдейства напълно за откриване на виновните.

Източник: Стандарт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors: Я, посланикът на Македония е етнически албанец, съдейки по името. Май българите отвъд западната ни граница намаляват, изместени от други нации. Кой каквото търси, си го намира. Отрежеш ли корените, дървото умира. Жалко за хубавите български земи...

Е, и българите в България намаляват, така че в недалечно бъдеще в този форум ще трябва да се пише на някакъв друг език - английски, примерно. А може и турски, защо не?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,това,че е етнически албанец-нищо не значи.Ние пък су имахме външен министър-етнически евреин,сега земеделския ни министър е етнически турчин....Това е само пример за толерантност и зачитане правата на всички етноси,живеещи на територията на страната.Сталин пък е бил бил грузинец-а е управлявал Цяла Русия и СССР,Хитлер-австриец а е управлявал Германия.

Примери много в историята.Това нищо не означава.Важен е човекът,а не етническата му принадлежност.Човекът и делата му,а не какъв е.

Имам един въпрос към всички пишещи в тази тема-някой от вас сядал ли е с македонец (или македонка :wors: ) наскоро на маса,и приказвал ли си е с него(нея) надълго и на широко за история и политика?Някой знае ли какво мисли един средностатистически македонец по въпроса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам един въпрос към всички пишещи в тази тема-някой от вас сядал ли е с македонец (или македонка :) ) наскоро на маса,и приказвал ли си е с него(нея) надълго и на широко за история и политика?Някой знае ли какво мисли един средностатистически македонец по въпроса?

Защо не споделиш със всички?

Редактирано от AXL (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AXL,ти знаеш ли?Категоричните ти изказвания преди това ме наведоха на мисълта,че явно знаеш?

В института,докато бях студент,в моята група имах две македонки и един македонец.В целия курс-бяха около 70 човека.Повечето от районите на Скопие и Щип....Говорили сме си с тях на дълго и нашироко по въпросите на историята,политиката и т.н.

Трябва да знаете,че мина доста време,преди да проумеят,че има и друга гледна точка,освен тяхната.За тях ни есме фашисти.Ни есме окупатори,които през втората световна война сме окупирали Македония,и сме избивали всичко живо наред.

За тях всичко,което казваме е лъжа.

Когато им казах,че моят дядо е загинал при Битоля за тяхното освобождение-те само се споглеждаха.....

В Македония о три поколения се говори само едно-че Българите са лошоте.Булгарите са татари,българите са фашисти,българите са палели и убивали,а сега им искаме и историята .........

Отдавна там няма българи.

Всички,които са се борили за българската кауза са избити,паметта им е стъпкана в праха.Никой там вече не знае за какво са се борили Даме Груе и Миле Попйорданов.Никой не знае какво значи ВМ(О)РО,какво всущност е бил Илинден.

По същия начин вече и около Одрин няма българи,около Солун......

Няма ги вече.

Аз съм ходил в Охрид,ходил съм и в Прилеп,в Скопие..........Няма вече българи там.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само че няма българи, но има българомразци-македонците.Колко е жалко това!И те наистина вярват, че ние сме били татари, че сме били окупатори в Македония, че им крадеме историята-явно сръбската пропаганда си е свършила работата в Македония.

Одрин е друго нещо-там турците са извършили геноцид срещу нас-150 000 българи....Докато в Македония просто пропагандата е основата на държавата им, на всичко "македонско".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AXL,ти знаеш ли?Категоричните ти изказвания преди това ме наведоха на мисълта,че явно знаеш?

Не аз много добре го знам това просто ти загатна нещо и аз те подканих да го изкажеш :wors: Като цяло съм съгласен с теб освен с твърдението ти че в македония, вече няма Българи (това е твоето твърдение) Там винаги е имало Българи и винаги ще има , в това можеш да бъдеш сигурен :wors:

achovd Сръбската пропаганда може да си е свършила работата , но на сърбите това им се върна двойно и то не случайно :ph34r:

Редактирано от AXL (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой да е запомнил как се казваше онзи македонски сайт :ph34r: че искам да им попишувам малко biggrin.gif

Ето ти един http://forum.kajgana.com/.

Отговорноста за всички последствия, нанесени морални и материлни щети както и физическо посегателство е изцяло твоя. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Там винаги е имало Българи и винаги ще има , в това можеш да бъдеш сигурен :)

Какво конкретно имаш предвид? Дали, че не могат да избягат от произхода си, или - че и нашата пропаганда върши добра работа? А може би - друго?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво конкретно имаш предвид? Дали, че не могат да избягат от произхода си, или - че и нашата пропаганда върши добра работа? А може би - друго?

Първо , там винаги е имало Българи и винаги ще има... Този факт се доказва от хилядите "македонци" които доказват Българските си корени!

Второ , както сръбската , гръцката и дори и македонската , така и Българската пропаганда и "активност" в македония не са спирали :hush: няма и да спре ;)

и за финал ще ти кажа че има още доста неща които ще се случат , но няма да ти развалям изненадата и добрите чувства :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Исках да изясня дали съм те разбрала правилно. Заинтригува ме с изненадите - дано да са положителни за нас, българите, а не отрицателни. :sobbing::help wanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така, че направо ми е смешно, че българите били преди славяните тук! И какво от това? Трябва ли заради една петдесета от гена си да се отричам от славянското си потеккло?

Да са ти честити математическите способности. Генетично заложени са ти, нали?

Жалко че не си наследил и линвистични. Може би тогава нямаше да си толкова горд, че се самоопределяш като роб. И да се чудиш защо веднага почват да те уважават... С подръчни материали...

Преди дни група мъже нападнаха с тояги и камъни събралите се да отдадат почит пред плочата на българската революционерка Мара Бунева в Скопие.

Добре че поне в Стандарт са посмели да пишат "революционерка". По телевизията съобщението за нотата прозвуча направо жалко. Така спешно го смънкаха, че дори името едва се разбра. Явно ги беше страх, че ако някой ги чуе да казват "Мара Бунева", без да е съчетано със "сепаратистка" и "международна терористка" ще бъдат нашляпани за недостатъчна политкоректност.

Редактирано от asa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повдигнаха обвинение срещу 4-ма македонци по случая в Скопие

Македонското министерство на вътрешните работи е повдигнало обвинения срещу четири лица във връзка с инцидента на 13 януари, при който граждани, събрали се пред паметната плоча на Мара Бунева в Скопие, за да почетат паметта й, бяха нападнати и бити, съобщава македонската телевизия А1, цитирана от БТА.

Според полицията всички участници в инцидента, за който още не е установено от кого е подбуден, са македонски граждани, отбелязва телевизията.

Припомняме, по време на честването, което се провеждаше в центъра на македонската столица, добре организирана с палки, тояги и камъни група от 25-30 човека нападна хората, събрали се да почетат подвига на Мара Бунева, съобщават от централата на ВМРО.

Инцидентът има политически характер, защото е предизвикан от разузнавателните служби и Министерство на отбраната. Това заявява пред македонския вестник „Дневник" адвокат Ванчо Шехтански. 19 часа ме държаха без причина в ареста. Около 20 инспектори ме разпитваха дали съм член на някоя партия, не ми разрешиха разговор с адвокат, нито пък ми позволиха да се обадя по телефона, разказва задържан за инцидента, пожелал анонимност.

Според него българите са ги предизвикали, тъй като скандирали: „Това е България, мамка ви македонска".

Бяхме предизвикани, защитавахме македонската чест, допълва участникът в побоя.

Вестник „Дневник" съобщава още, че лидерът на българската ВМРО Красимир Каракачанов иска да промени историята на страната.

Изданието отбелязва и фактът, че Каракачанов е внесъл декларация в българския парламент заради инцидента.

Още 11 обвинени в Македония след инцидента при плочата на Бунева

Македонската полиция повдигна обвинение срещу още 11 души за физическо нападение във връзка с инцидента миналата седмица, при който граждани, събрали се да почетат паметта на Мара Бунева в Скопие, бяха бити.

Това съобщава македонската агенция Макфакс, цитирана от БНР. Македонското МВР информира, че след разследване на случая досега са повдигнати обвинения срещу общо 15 лица на възраст между 22 и 31 години.

Припомняме, че вчера бяха повдигнати обвинения срещу четирима македонци.

Източник: News.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване