Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hp deskjet 890c отказва всякакви команди

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам deskjet 890c, който отказва да печата от компютър, както и вътрешен тест. След включване и началната инициализаци и позициониране на главите минава директно в индикация на последователно мигащи зелена и оранжева светлина. Те съответно са за включен принтер и грешка. В troubleshouting-a съответно няма нищо конкретно описано срещу такава грешка, освен че принтера не печата, което е изключително очевидно! Опитах се да открия сервизно ръководство, но гугъла ми предложи само платени, което не ме устройва никак.

Принтера е с две глави като цветната е напълно празна, с нея и без нея резултата не се променя и е описан по горе. Черната е печатала до момента не грешката, пълна е със солидно количество, което се усеща при разклащане и не е запушена, при допир с мек памучен парцал оставя плътни черти.

При откачен капак свалям и двете глави и излъгвам датчика, че капака е затворен и наблюдавам. Резултата е правилно позициониране на рамката на главите и зелена светлина, че принтера е ок. Стратирам вътрешния тест с кратко натискане на error бутона. принтера минава в режим печат и зелената лампичка почва да мига което означава, според мен че всичко е наред, но очаквания резултат - да вземе лист и да го изкара бял поради липсващите глави не се получава. принтера стои в режим на печат ,но не помръдва, нито ролки нито рамката за главите.

Очаквам предложения, помагайте. По всичко личи, че черната е дефектирала или не я познава вече коректно, но нямам друга да проверя, а 45 лв не ми се дават за проверка с нова, понеже винаги остава варианта, че не е от главата а може да е управление.

П.П. предложения от типа: носи го на сервиз и на специалист, не се приемат понеже след мен принтера или ще тръгне или ще ходи на боклука, други варианти няма.

мерси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това намерих в нета. Надявам се да съм ти полезен.

Both lights blinking alternately. ->Turn the printer off. Clear any paper jams and make sure that the cartridge carriage is not blocked. Turn the printer back on.

http://www.fixyourownprinter.com/forums/inkjet/6532#1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, това и аз го намерих обаче, проблема е, че няма paper jam. Принтера е чист. Разколачих го на основните му модули, почистих датчиците, напръсках и почистих контактите със спрей, проверих подвижните части, няма счупени или затегнатли зъбни колелета и ролки. Проблема остана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми освен да вземеш на заем от някой приятел една черна глава и да пробваш....

Ако не, вместо да го хвърляш - обяви го за продажба - някой може да го вземе и да си го поправи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е изгоряла една от главите, пробвай с други, дори и стари, непечатащи за да си сигурен.

Ако ще купуваш обаче нови, няма смисъл - има мастиленоструйни за по 70-80 лева с по-добра резолюция. Лошото обаче в сравнение с DJ 890 e че са с много малък капацитет на консуматива. Така че помисли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Update по проблема, намерих работеща черна глава. Ефект никакъв :-( Извадих празната цветна и пробвах принтер селф тест. Минава в готовност и нищо повече. Свързах с РС, познава се коректно, драйвера се инсталира, забраних цветния печат и пуснах windows test page. Нищо - минава в режим на печат, зелената лампичка мига и нищо повече... предполагам че е управление. Нямам и няма да намеря платки за да въртя електрониката и това ще е за него. Но все пак, ако някой има идея, ще пробвам за последно.

Мерси на всички взели участие по проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти ... qip,

qip - това не беше ли име на програмка :nono: както и да е, според мен проблема може да се състои в две неща :

1. Black print cartridge ти е дефектирал.

или

2. Print Cartridge Cradles или така наречената каретка, където се поставят главите.

Но честно да си кажа не се сещам как може да ги провериш и да си 100% сигурен, че точно някоя от тях е дефектирала. Единственият начин е да пробваш със същите, но сигурно работещи.Това че черната е работила до момента не е гаранция че не й се е случило нещо.Не знам до колко си го разглобявал този принтер но има една платка на каретката която може да ти прави мизерии през нея минава страйп лентата, там има и датчик които малко почистване няма да му се отрази зле, а възможно е и да е заминала въпросната платка.

Хм .. на първо четене това сещам като решение. Но все пак дръж ни в течение на събитията. :ass:

Успех.

Редактирано от bugs (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да прозвучи тъпо, но защо не пробваш да го влкючиш на друг компютър. Да видиш там как ще се държи.

Това беше първото нещо, което направих. Включвал съм го на 3 различни. проблема е е в компютър понеже и селф тест без РС не минава.

Здрасти ... qip,

qip - това не беше ли име на програмка :yanim: както и да е, според мен проблема може да се състои в две неща :

1. Black print cartridge ти е дефектирал.

или

2. Print Cartridge Cradles или така наречената каретка, където се поставят главите.

Но честно да си кажа не се сещам как може да ги провериш и да си 100% сигурен, че точно някоя от тях е дефектирала. Единственият начин е да пробваш със същите, но сигурно работещи.Това че черната е работила до момента не е гаранция че не й се е случило нещо.Не знам до колко си го разглобявал този принтер но има една платка на каретката която може да ти прави мизерии през нея минава страйп лентата, там има и датчик които малко почистване няма да му се отрази зле, а възможно е и да е заминала въпросната платка.

Хм .. на първо четене това сещам като решение. Но все пак дръж ни в течение на събитията. :)

Успех.

Мерси, датчика не съм го чистил, но лентата я свалих и старателно я почистих преди, доста е окаяна между другото. Наранена е, и на няклко места и има няколко точки от засъхнало масило, които едва почистих.

П.П. Интерсеното е, че ника който ползвам qip e с 4-5 години по-стар от известния icq клиент. Радвам се, че направиха такава хубава програмка с тези инициали. Останах много приятно изнендан и си я ползвам с кеф :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без цветната глава няма как да стане тестването.... дори и празна тя трябва да е там.... независимо че си указал софтуерно че ще печатиш в монохромен режим.

Редактирано от Sofronii (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

и какво стана с принтера - отдавна е на боклука ли?

Защото при мен се появи подобен проблем с 920С.

Не печата и с нова мастилница /изръсих се с 62 лв. - трябваше ми спешно ...

Ако някой е намерил решение - моля, пишете!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване