Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на MAC OS

Препоръчан отговор

зравеите ! аз ама никак не съм запозната с тази ОС и незнам за ко става дума и исках да ви попитам каква дистрибуция да си сложа :clap:

ето конфигурацията ми

дъно: ASRock motherdoard k7s41gx

памет DDR 2x256 333mz

процесор. AMD duron 1800

видео: ати радеон 9250

ако може да ме пропоръчате нещо като за моята машина , и ако може и точен лин да сваляне и да е ДВД:clap:

и да попитам, в вистрибуцията се вкючват даивери, кодеци ......

и инсталирането на програми как става там, има си някакъв инсталатор, или нещо като при линукс-а като tar.gz- тата ?

благодаря предварително :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега са само Intel & PowerPC базирани съм чувал :hush: иначе има много писано по въпроса тук: http://www.computing.net/mac/wwwboard/forum/10311.html

http://www.uneasysilence.com/os-x-proven-h...an-ordinary-pc/

http://www.osx86.theplaceforitall.com/howto/

http://www.torrentportal.com/details/67971...ISO-Repack.html - това е линк които може и да ти свърши някаква работа :)

А щом не си запозната с *NIX- базираните системи и в частност с UNIX (MAC OS X) сядай и чети ;) иначе нищо няма да постигнеш в тази сфера!

Редактирано от nikola_yanev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз обичам да уча в крачка :help wanted3:

така ся ко става, че с моито AMD няма да станат нещата ли ?

от тоя линк дето ми даде http://www.torrentportal.com/details/67971...ISO-Repack.html

това Mac - OS - X - 10 4 7 - AMD Intel - (JaS) - ISO - Repack 2.90 GB ли ще е по като за мен

а тея какви са Mac-OS-X-10.4.7-AMD.Intel-(JaS)-ISO-REPACK 4.38 GB и тоя MaC.OsX.10.4.5.Universal.Install.DVD(INTEL:AMD:SSE3:SSE2).iso 4.38 GB

ако ще ми върви някои плс кажете кои по точно, че нямам много веме да се ровя из нета, понеже се готвя за едни испити и ...

благодарско ! :sobbing:

Редактирано от diqna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
зравеите ! аз ама никак не съм запозната с тази ОС и незнам за ко става дума и исках да ви попитам каква дистрибуция да си сложа :help wanted3:

ето конфигурацията ми

памет DDR 2x256 333mz

процесор. AMD duron 1800

ако може да ме пропоръчате нещо като за моята машина , и ако може и точен лин да сваляне и да е ДВД:sobbing:

и инсталирането на програми как става там, има си някакъв инсталатор, или нещо като при линукс-а като tar.gz- тата ?

благодаря предварително :inlove1:

/офф

Препоръчвам за начинаещ Сузе линукс 10.1. Потдържа всевъзможен хардуер и е много достъпен. Минуса му е че е доста тромав. А и за видеото си има официален драйвер във вид на рпм пакет за Сузе и Червената шапка.

аз обичам да уча в крачка ;)

така ся ко става, че с моито AMD няма да станат нещата ли ?

от тоя линк дето ми даде http://www.torrentportal.com/details/67971...ISO-Repack.html

това Mac - OS - X - 10 4 7 - AMD Intel - (JaS) - ISO - Repack 2.90 GB ли ще е по като за мен

а тея какви са Mac-OS-X-10.4.7-AMD.Intel-(JaS)-ISO-REPACK 4.38 GB и тоя MaC.OsX.10.4.5.Universal.Install.DVD(INTEL:AMD:SSE3:SSE2).iso 4.38 GB

ако ще ми върви някои плс кажете кои по точно, че нямам много веме да се ровя из нета, понеже се готвя за едни испити и ...

благодарско ! ;)

Според мен са едно и също нещо но второто потдържа освен амд и интел и ССЕ3/2 архитектури.

Редактирано от MDMA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10x MDMA

но аз предпочитам Дебайни, и по специално убинтивците :help wanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
10x MDMA

но аз предпочитам Дебайни, и по специално убинтивците :help wanted3:

Правилно се насочваш. Ето ти Нетинсталация на Дебиан31р4 Сарж, скойто съм и аз в момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от както е излязла mandiva 2007 ofline final съсм с нея и ми върше перфекна работа, иначе използвам и кубунту,но сега искам да скивам MAC-четата :ph34r: и питам към кои да се орентирам ? и дали ще имам некви проблеми с мажина като моята ?

за сега се насочвам към MaC.OsX.10.4.5.Universal.Install.DVD(INTEL:AMD:SSE3:SSE2).iso 4.38 GB

вие какво ще ме съветвате ? кои да измера и ко е това SSE3:SSE2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://en.wikipedia.org/wiki/SSE3 - за SS2/3, обяснено е подробно
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

///sajalqvam za latineca, no v momenta polzvam live CD.......

re6ih da si sloja MAC OS X ... sistemata se instalira i izpisa 4e trqbva da se restartira, natisnah ok i zapo4na ne6to da zarejda. Minaha 5 minuti i o6te ne se be6e izklu4il. izklu4ih go az i kogato go pusnah mi izpisa error i 4e ne moje da da zaredi operacionnata sistema. Formatirah diska instalirah nanovo i posle pak sa6toto.....

PLS spe6no mi pomognete!!!!!!

malko info... CPU-AMD-1,4 GH

HDD-120Gb

Video-ATI Radeon X550

Редактирано от crazy_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе защо търсите под вола теле?Операционната система МАСос върви единствено и само на Aeple компютри,чиято архитектура е съвсем различна.Тоест,ако искаш такава ОС,си купуваш такъв компютър барабар с операционната система.За да се подкара на обикновено РС,трябва емулатор и естествено че ще върви по бавно,но да хвърлиш един поглед става,само не и да си вършиш работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе защо търсите под вола теле?Операционната система МАСос върви единствено и само на Aeple компютри,чиято архитектура е съвсем различна.Тоест,ако искаш такава ОС,си купуваш такъв компютър барабар с операционната система.За да се подкара на обикновено РС,трябва емулатор и естествено че ще върви по бавно,но да хвърлиш един поглед става,само не и да си вършиш работа.

А случайно да знаеш че Ейпъл минаха на х86 архитектура? И че вече има версии на МАК ОС и за Интел х86 архитектури.

diqna Опитай да си дръпнеш друга ОС на която е изрично писано че работи на АМД (аз преди време имах подобен проблем) И после намерих друга ОСХ Тигър която запали но не се държеше толкова добре. Иначе съм пускал МАК ОС и под PearPC емулатура и никак не работеше лошо - но! Можеш да я ползваш само за обучение (ще допълня че качих Фотошоп и не ме питай колко време се зареждаше - цели 7 минути.)

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клавиатурата на USB ли ти е? Ако да няма да тръгне - намери си PS2 клавиатура. USB и мрежовата карта и аз не успях да ги пусна дори и с емулатора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

osx86project.org - тук е официалната страница на проекта Mac OS X 86 на РС. Има wiki страница с много подробна информация, както и форум.

В момента пиша от Safari на Mac OS X 10.4.6.

До версия 10.4.6 процесорът трябва да поддържа поне SSE2, а над тази версия - задължително SSE3. С малко бърникане и инсталиране на kext-ове операционната система става почти напълно функционална.

За мишката и клавиатурата - или и двете трябва да са USB, или и двете да са PS/2. Ако едното е USB, а другото PS/2 и двете не работят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За интернета отиди на тук http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page и погледни за твоята версия на Mac OS X какъв хардуер се поддържа.

При мен не откриваше вградената лан-карта (SiS 900) и се принудих да купя отделно. По принцип всички версии без проблем откриват лан-карти с чип RTL8139 на Realtek и аз си купих такава. Или пробвай във форума да намериш драйвер за твоята, ако има. Еднозначен отговор няма. Трябва да се ровиш и да пробваш.

Редактирано от motoRAZR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

На мен мак-а ми варвеше мн добре интернет имах,проблем с ми6ката и клавиатурата нямах,проблема ми беше дриверите за звука и видеото :baby:

MAC OS X TIGER 10.4.6 е тва е версията с която бях. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте !

Намерих Mac OS X 10.3 Panther и се интересувам дали ще стане за AMD 3.0 Гхц , RAM 512 Мб , видео-карта NVidia 128 Мб , 2 мрежови карти Realtek 8139 ? Намерих я на 3 CD-та + 1 CD - X-Tools .

Искам да опитам нещо , което не съм виждал до сега . Имам опит с Линукс и предполагам , че няма да ми е проблем с новата ОС . Предварително изчетох доста материали за тази система .

Благодаря , за отговорите !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж първо дали процесора ти подържа SSE2 SSE3

По-добре избери нова версия, нещо по-ново, виж в ###### за версия за AMD нещо от рода на 10.4.8-10.4.10 или 10.5.1 което е най-новото.

Ето тук ще намериш малко помощ:

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

http://apple-bg.com/forums/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
зравеите ! аз ама никак не съм запозната с тази ОС и незнам за ко става дума и исках да ви попитам каква дистрибуция да си сложа ;)

ето конфигурацията ми

памет DDR 2x256 333mz

процесор. AMD duron 1800

ако може да ме пропоръчате нещо като за моята машина , и ако може и точен лин да сваляне и да е ДВД;)

благодаря предварително ;)

Тук всеки дава акъл,без да мисли...на тоя Дюрон забрави да качиш МакОС ,иска процесор с поддръжка на ССЕ2 или ССЕ3 инструкции,които при АМД се появяват при 64бит процесори..

osx86project.org - тук е официалната страница на проекта Mac OS X 86 на РС. Има wiki страница с много подробна информация, както и форум.

В момента пиша от Safari на Mac OS X 10.4.6.

До версия 10.4.6 процесорът трябва да поддържа поне SSE2, а над тази версия - задължително SSE3. С малко бърникане и инсталиране на kext-ове операционната система става почти напълно функционална.

За мишката и клавиатурата - или и двете трябва да са USB, или и двете да са PS/2. Ако едното е USB, а другото PS/2 и двете не работят.

И ти си чел някакви книжки,ама не знаеш кои точно,ще ти кача Леопард на процесор с ССЕ2 само...айде малко почети,пробвал,инсталирай и тогава давай акъл

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване