Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за проектиране на електрически вериги

Препоръчан отговор

Някои може ли да ми каже или да качи програмка с която могат да с правят Електрически вериги.Благодаря Ви предварително

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 10 месеца по-късно...

работеща с Виста. С възможност за експорт и да има библиотеки с елементи.

Необходима ми е за изчертаване на ел.схеми към дипломна работа. Целта е от тази програма да се премине към CorelDraw /векторно/ за да мога да използвам част от изчертаните схеми и за табла.

Навярно има и по-оптимален вариант...благодаря Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на времето работех с PSpice, но не съм я пробвал дали върви на Vista.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става дума за електротехника и битови и промишлени монтажи бих предложил MS Visio. Ако е за някаква обща електроника, както е казал navikolov - АКАД електрикъл. По-сложните варианти няма да ги споменавам засега :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили. Получи се с OrCAD 9.0. При инсталирането ми изнесе грешка, но отново стартирах setup.exe, инсталира се успешно и проработи! :) За част от схемите използвам PrintScreen/след изчертаването в Оркада/, а онези за таблата - изчертавам на Corel изцяло /оркада експортира в много странни разширения/.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AutoCad си върши чудесна работа... Подкрепям колегата по-нагоре който предложи MS Visio. Изключително просто се работи с нея. Мен в момента ме мъчат с CadStar. Много е проста. Можеш да си проектираш както печатни платки така и прости ел. схеми. Ако ти свърши работа...чудесно. Ако не..здраве да е. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Търся така наречените "виртуални лаборатории", но не само химия и физика, а по-скоро за електрически схеми и други, но да бъде с не много постен интерфейс. (И вие сега си казвате: Да, а нещо друго?!)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Коя от всичките изброени в тази тема е безплатна или има демо без ограничена функционалност?(всмисъл за определен брой дни) Пробвах AutoCAD - сваля се час, инсталира се няколко и накрая ми дава да правя някакви 3д чертежи. Свалих и CadStar - уж демо свалих, а ми иска регистрационен код. Кажете коя могя да я сваля и направо да почна да си чертая платки, че ми писна да се регистрирам из сайтове и тем подобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 3 месеца по-късно...

Здравеите. Търся си програмка за чертане.Трябва ми за да си чертая принципни схеми за разпределението на токовите кръгове в дадено жилище.Не изкам аутокат или подобни на нея програми,нещо по простичко се пак няма да проектирам кои знаи какво. Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване