Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

CPU Type Intel Celeron D, 2400 MHz (18 x 133)

Motherboard Name Unknown

Motherboard Chipset VIA VT8751(A) ProSavageDDR P4M266(A)

System Memory 224 MB (PC3200 DDR SDRAM)

BIOS Type Award (01/05/05)

Communication Port Communications Port (COM1)

Communication Port Printer Port (LPT1)

Display

Video Adapter S3 Graphics ProSavageDDR (32 MB)

3D Accelerator S3 ProSavageDDR

Multimedia

Audio Adapter VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Storage

IDE Controller VIA Bus Master IDE Controller

Floppy Drive Floppy disk drive

Disk Drive ExcelStor Technology J680 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Optical Drive HL-DT-ST CD-ROM GCR-8523B (52x CD-ROM)

Network

Network Adapter VIA Compatable Fast Ethernet Adapter

Peripherals

Printer HP DeskJet 600

USB1 Controller VIA VT83C572 PCI-USB Controller

USB2 Controller VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller

Редактирано от Stalik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Добра за ?! Игри? Гледане на филми? 3D Анимация?! или просто добра ли е за парите си?!

<{POST_SNAPBACK}>

По принцип за парите и екстрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайте в предвид, че цените, които се посочват в ценовите листи на почти всички компютърни фирми са без ДДС. Ако купувате компютъра без фактура, ще ви начислят ДДС само на определени компоненти (обикновено това са монитор, дънна платка и др.), а за другите компоненти може да ви сложат само 10%. Т.е. от цялата история излиза, че ще дадете доста повече, отколкото сте сметнали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да повторя питането на DarkLight ето ти мое лично мнение.

Каква е целта на предприятието?

За мен това е поредния офис комп с пари на вятъра.

1.Аз все още съм с [email protected] Palomino и ако застанем с едни и същи приложения аз ще те отвея.

2."Motherboard Name Unknown" - така ли му викат вече ?

3."Video Adapter S3 Graphics ProSavageDDR (32 MB)" -това сигурно е вградена карта и от време на време ще папа от системната памет.

За процесора вече се изказах.Това, че с няколко милисекунди ще отваряш по-бързо папките за мен не е предимство.

4."Optical Drive HL-DT-ST CD-ROM GCR-8523B (52x CD-ROM)"-това май е на Hitachi-LG комбо устройство.Бягай далече.Справки, колко негативизъм има в Google за него.

5.Kompiutri не се ли пише Computers?

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С риск да повторя питането на DarkLight ето ти мое лично мнение.

Каква е целта на предприятието?

За мен това е поредния офис комп с пари на вятъра.

1.Аз все още съм с [email protected] Palomino и ако застанем с едни и същи приложения аз ще те отвея.

2."Motherboard Name Unknown"  - така ли му викат вече ?

3."Video Adapter S3 Graphics ProSavageDDR (32 MB)" -това сигурно е вградена карта и от време на време ще папа от системната памет.

За процесора вече се изказах.Това, че с няколко милисекунди ще отваряш по-бързо папките за мен не е предимство.

4."Optical Drive HL-DT-ST CD-ROM GCR-8523B (52x CD-ROM)"-това май е на Hitachi-LG комбо устройство.Бягай далече.Справки, колко негативизъм има в Google за него.

5.Kompiutri не се ли пише Computers?

Поздрави

<{POST_SNAPBACK}>

Не разбрах с какво ще ме отвееш!?550лв.с с ДДС не ми се виждат много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с чипсет на ВИА а това е зле. Видиото е вградено ProSavage (тия се опитват да правят видио карти ама са много зле)

Съвет търси нещо друго!!! :)

напиши за какво ти трябва ПС-то ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дъното е с чипсет на ВИА а това е зле. Видиото е вградено ProSavage (тия се опитват да правят видио карти ама са много зле)

Съвет търси нещо друго!!!  :)

напиши за какво ти трябва ПС-то ?

<{POST_SNAPBACK}>

За интернет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За интернет

<{POST_SNAPBACK}>

Имам няколко подобни машинки в офиса и мога смело да кажа, че стават и за други неща, не само за интернет. Така че, ако теб си те кефи, купувай - цената не е лоша.

Вероятно може да се намери и нещо по-тънко или просто по-така за тези пари, но всичко опира до инат да търсиш, време и ... пак до пари в крайна сметка.

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си взимаш Интелска платформа, то нека поне дъното да не е ВИА. Нищо против фирмата, ама интел си прави чипсети за своите си процесори и мисля в момента те са най добрия избор. За тия пари не бих ти препоръчал Селерон, но решението си е твое. Така като гледам конфигурацията, явно ти я прави някой "приятел" или просто комп. фирма с чувство за хумор и склад за чистене.

Иначе като излезем от конкретните елементи, като параметри става за интернет, ама то и мащина на 3 години без проблем се справя с Нета :)

Препоръката ми е да си купиш машината от сериозна фирма, защото парите се дават веднъж, а евентуалните проблеми остават. Казвам го от личен опит. Като си купвах първия компютър преди години, за да спестя пари си навляках после такива ядове.

Сменях захранване, кутия, видео... та накрая ми излезна повече и от доста по-добра машина...А "компютърните"фирми това и чакат - някой новобранец за му пробутат нещо не толкова добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ще си взимаш Интелска платформа, то нека поне дъното да не е ВИА. Нищо против фирмата, ама интел си прави чипсети за своите си процесори и мисля в момента те са най добрия избор. За тия пари не бих ти препоръчал Селерон, но решението си е твое. Така като гледам конфигурацията, явно ти я прави някой "приятел" или просто комп. фирма с чувство за хумор и склад за чистене.

Иначе като излезем от конкретните елементи, като параметри става за интернет, ама то и мащина на 3 години без проблем се справя с Нета :)

Препоръката ми е да си купиш машината от сериозна фирма, защото парите се дават веднъж, а евентуалните проблеми остават. Казвам го от личен опит. Като си купвах първия компютър преди години, за да спестя пари си навляках после такива ядове.

Сменях захранване, кутия, видео... та накрая ми излезна повече и от доста по-добра машина...А "компютърните"фирми това и чакат - някой новобранец за му пробутат нещо не толкова добро.

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.via-c3.ru/products/ProSavage/p4m266.shtml

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах с какво ще ме отвееш!?550лв.с с ДДС не ми се виждат много.

<{POST_SNAPBACK}>

Saiber

или четеш по диагонал или се правиш на наивен.Aз съм го казал просто и ясно-приложение.При тази конфигурация с каквото пожелаеш-игра, софтуерно декодиране,преконвертиране на видеоформат или тест програма.Най-малкото заповядай ми на гости и ти подаряваm [email protected] PIII/ 440Intel chipset/160MB памет машина, щом е за интернет.

За 550лв из форумите в раздел продава има доста гъзари дето искат да се освободят от доста по-сериозни машини.Та това са 360$ и може дори на маркова да се целиш втора ръка.Ако си заради лъскавата кутия , прежали някой лев от сумата и прехвърли всичко в нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко примери по въпроса:

ASROCK P4I65GV - s.478, Intel 865GV, HT,800, 2xDDR400 Dual ch., AGP 8x (Int. Intel Extreme Graphics 2), 5.1ch. Audio, LAN, ATA100+ SATA, 8xUSB

INTEL CELERON D320 2,4GHz 256K,533, BOX

DDRAM 512MB 400MHz OEM

80GB EXCELSTOR SATA/7200/8MB

FDD SONY

LG CD-ROM 52X IDE

MIDITOWER CX-5758/350W for P4

KEYBOARD BTC 5207D38 (PS/2) MultiMedia keyboard

MOUSE HYUNDAI OPTICAL PS/2 WHITE

$330,00

GIGABYTE GA-7VM400AM-RZ | KM400A | FSB400 | DDR400 | SATA | VGA | SB | LAN

AMD SEMPRON 2600+

FOXCONN COOLER NBT-CMA283BX-C, soc.462/Athlon XP3700+ all sempron, 1 ball 1 Sleeve, Fan speed 3600, 80x80x25

DDRAM 512MB 400MHz OEM

FDD SONY

LG CD-ROM 52X IDE

$320,00

Няма монитор включен в цената. Не е предвиден и принтер. Този HP Desk Jet 600 е музеен експонат и не си заслужава. Това което ти предлагат е сборка от стари и нови части.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка дето си го дал е от фирмена страница на VIA. Разбираемо е хората да си хвалят продуктите. Ама има маса глупости за видеото. Има решения на ATI за вградено видео дето издухват въпросната карта:clap:

Самото дъно е доста старо.

Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Saiber

Повярвай , наистина тази конфигурация, която ти я предлагат нищо не струва. Е струва все пак нещо, но не и 550 лв.

nickfox ти е посочил две конфигурации, които са за горе - долу същите пари, че и по евтини, а са поне 2 пъти по добри от това, което ти го предлагат.

Не я знам , коя фирма иска да ти го пробута това (може да я споменеш, че да знаем и ние кои са некоректни с клиентите с), но по добре се откажи от тях.

Успех

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам малко по-различно мнение.

Препоръчвам ти да се ориентираш към AMD базирана система. По-евтина е.

1. Рама е добре да е повече.(512 DDR)

2. Celeron процесорите са всъщност Pentium с наполовина изгорял кеш(за Intel)

3. Duron са същото за Athlon(AMD).

разликата в цената и в 2та случая е минимална, но в производителността е близо 1/3.

Процесора в предлаганата ти конфигурация е много по-мощен, отколкото ти трябва.

Моята препоръка е да вземеш AMD базирана система, със

процесор 1600+ Athlon(не Duron!!!)

ram 512 DDR266

ако ще го използваш само за интернет и филми(но не и нови 3D игри) вграденото видео е..хм ок.

Харда е боклук - имам абсолютно същия - Excelstor 80 Gb ATA100, 7200 об. - адски шумен, и много бавен. Сега съм със Samsung 160 Gb АТА133 7200 ob 8 мб буфер. Excelstora го сложих на компа на гаджето :P

за това за което искаш да използваш компа, и 600-800 Mhz(0.6-0.8 Ghz) процесор ти върши, но ти си решаваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви и с AMD Athlon XP. Малко по-скъпичко, ама няма как.

GIGABYTE GA-7VM400AM-RZ | KM400A | FSB400 | DDR400 | SATA | VGA | SB | LAN

AMD ATHLON XP 2600+

FOXCONN COOLER NBT-CMA283BX-C, soc.462/Athlon XP3700+ all sempron, 1 ball 1 Sleeve, Fan speed 3600, 80x80x25

DDRAM 512MB 400MHz OEM

FDD SONY

LG CD-ROM 52X IDE

$360,00 - $370.00

И една молба - гледайте какво съм писал. И двете конфигурации са с 512MB DDR RAM 400MHz.

Дънните платки и на двете системи са с интегрирани видеокарти и AGP слот за поставяне на следващ етап на отделна видеокарта. И двете система са със SATA RAID контролери и позволяват ползването на SATA твърди дискове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При покупката на PC от значение е да се гледа в переспектива - с 2 думи колко често и какви суми ще отделяш за upgrade! Доколкото разбирам не си запален overckloker, а просто ти трябва безпроблемна и стабилна работа на компа. Лично аз бих ти дал следните, макар и най-общи насоки.

1. Хубаво е дъното да е Asus, чипсет (за Интел базирана система) твърдо 865PE - лично мнение!

2. Шината де е 800Mhz

3.Ако няма да ползваш RAID функционалност - без R, като суфикс на означението на северния мост. И без това струва 20ина лева отгоре, а качеството по мое скромно мнение далеч не може да се сравни с това на "истински" RAID контролер.

4.Дъното да е без FireWire и гигабитов мрежови контролер, освен ако изрично не ти трябват - още 20-40 лева надолу;-)

5. Процесор - лично аз съм фен на Intel и бих препоръчал CeleronD, но това далеч не значи че е единствения избор;-)

6.Въпросът относно кулъра е деликатен. От една страна при боксовия вариант получаваш 3 години гаранция (за Интел) и охлаждане на що годе прилично ниво, но едва ли ще можеш да спиш в стаята където е включен компа. От друга страна за "истински" охладител трябва да приготвиш поне 50 лева....

7.Паметта да е Kingston, може би 2x256Мb ще ти свършат работа

8.HDD-то - WesternDigital 7200rpm/8Mb, обема според бюджета и предпочитанията ти.

9.Бих инвестирал малко повечко отколкото е прието в кутия и захранване! Помисли, на практика те осигуряват както твоя комфорт, така и комфорта, и дълговечнастта на компонентите. Предпочитани марки - Chieftec, Enermax...

10. Оптично устройство - спрямо бюджета и личните ти предпочитания, но поне CDRW

11. Плъх и клавиатура каквито ти харесат и са ти удобни, аз лично предпочитам Logitech.

12. Видеокарта (нарочно е оставих за последно, при теб очевидно не е акцент) - вградена в дъното не е лош вариант, при положение, че дъното има AGP слот. Иначе каквато ти позволява бюджета, но nVidia или АТI;-)

Дано съм успял да помогна. Успех!

Редактирано от nobody (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не четете темата от самото и начало, защото ако бяхте го сторили щяхте да забележите, че човека не иска скъпа машина, а нещо на поносима цена и да му върши работа. Нито е оверклокер, нито ще прави компютърна графика.

Ама повечето се надпреварвате да давате идеи за по-скъпички машинки. Знам, че разбирате, но гледайте какво иска човека.

Мисля, че и трите системи, които съм предложил са балансирани добре. Е да не са с CD-RW, но с него цената ще скочи с 15-20$, а може по-малко.

И трите са разумни процесори, 512MB RAM, 80GB SATA HDD и не са скъпи.

:down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, всички ги поназнайваме нещата, но наистина момчето пита дали тази система е добра като цена. Бих казал горе-долу, препоръката ми е - не взимай процесор 2,4 Гц. 1,6-8 ще ти върши същата работа, а разликата в парите - за повече РАМ. По възможност харда да не е Екселстор, а пр Самсунг.

Успех, и ...дерзай! :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване