Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игрите ми забиват много странно!

Препоръчан отговор

Преди време си взех нов комп,но сега имам някакъв странен проблем когато играя игри като PREY,FEAR,MOST WANTED.... играя дадената игра без никакъв сеч и по едно време играта забива за 5-10сек и звука където е забила се повтаря постояно през това време после се оправя и все едно нищо не се е случило;подобен проблем имам на вторият комп но той е със ФХ5500 за която мисля че е доста калпава карта ..а тоя комп е със 7300ГТ и просто нз какво да си мисля ..?

Ето темературите в IDLE режим-temperaturi1bs.jpg

Ето температурите когато играя следната игра(например PREY)-temperaturisledigra1js.jpg

Дъното ми е Epox MF4 ULTRA-3

ето и дани за видео картата,процесора рамта(мисля че понеже е 512мб от там идва проблема със сеча )

7300gt6te.jpg

danni7xe.jpg

захранването ми е Фортрон 350вата с 120мм перка

кутията се охлажда от един допълнителен вентилатор 3500рпм и бокса ,нз какъв е проблема и заради това ви моля да ми помогнете да разбера къде е проблема .

Редактирано от steliobg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Мисля, че температурите ти са напълно нормални.

Като за начало провери дали си с най-новите драйвери за видеото и пак от евереста може да покажеш колко рам имаш свободен (да нямаш 5 антивируса пуснати...) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи прегледай темата за тестване на хардуера за грешки: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=34723 и пусни няколко теста.

Също така в Everest даваш Файл - Настройки - Записване на събития - сложи отметка на Записване събитията от сензора в HTML файл и задай пътя на файла, после долу си избери какво искаш да се записва във файла като слагаш и махаш отметките пред съответните опции. След това оставяш Everest-а пуснат и си пускаш игрите и след примерно час-два, намираш файла, където Everest-а е записвал данните и преглеждаш внимателно как са се изменяли температурите. Защото тия екрани, които даваш, не показват реалните температури, когато минимизираш или, както гледам, направо спираш играта, натоварването пада значително от там и температурите рязко спадат :)

Това забиване може да се дължи и на "запушване" на някоя трансферна "тръба", по принцип за игри като Prey и Fear е проръчително да имаш повечко рам.

Като цяло проблемът може да е породен от много неща, така че ще трябва да си поиграеш доста ;)

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

temperaturi5hv.jpg

маи това вече е лошо?

а какви са тези трансферни тръби ?как да разбера дали имам проблем със тях? може ли от 70 градуса температура за видео картата да се получава троатлинг(маи така беше)като при процесорите ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да разчистиш малко опциите, в случая ти трябва да следиш Диод на графичния процесор и температурата на процесора, на другите им махай отметките, като настройваш Everest-а ;)

Тези температури след колко време игране са, 70 градуса в натоварен режим не са толкова много за днешните видеокарти, но ако минава 80 явно охлаждането не е адекватно, като се има впредвид че 7300GT не е котлон като моделите от висок клас, иначе температурата на процесора е добра.

Трансферни тръби му викам на шините, по които се предават данните, ако не са достатъчно "широки" се запушват и става зацикляне biggrin.gif

Това забиване получава ли се и при по-леки игри, примерно CS 1.6 :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми вечерта ще играя 1-2 часа и ще покажа резултати,машинката е добра но един нов хард и 2х512мб рам 800мхз на корсар например би ми се отразила страхотно :)

да питам тук за да не пиша нова тема до колкото си спомням дъмото е добро но не си спомням подържаше ли SLI или нещо от рода?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SLI не поддържа :)

И провери с по-непретенциозни игри, ако там не прави така, значи най-вероятно зацикля при изчерпване на свободната системна памет и се обръща към значително по-бавната виртуална памет - swap файла, който се намира на харддиска ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И провери с по-непретенциозни игри, ако там не прави така, значи най-вероятно зацикля при изчерпване на свободната системна памет и се обръща към значително по-бавната виртуална памет - swap файла, който се намира на харддиска ти.

И затова е добре steliobg да покаже от евереста каква е заетата рам (дънна платка -> памет) и процесите (операционна система -> процеси). 512мб са си предостатъчни за повечето игри с малки изключения. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уиндовса ми е преинсталиран преди 1 седмица не е проблема в него с WIN XP SP2 Proffesiоnal съм и мисля че не е проблема в него,забелязах че като играя някоя тежичка игра свободна рам от реалните 512мб не остава и май ползва SWAP памета ...но мисля че и там не е проблема .Тази вечер ще постна данни за 1 час игра и темературите на граф.диод и на процесора,ще постна и колко се натоварва процесора и рамта .

Благодаря на всички които се опитват да ми помогнат и пишат в темета ! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GFreeman съгласен съм ;)

Значи от Everest, където е записване на събития в долния правоъгълник с многото отметки, отмяташ следните:

Система - използване на паметта, свободна памет

Температури - процесор, диод на графичния процесор

Направи примерно 1 час игра без прекъсване и покажи screenshot-а тук cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.filefactory.com/file/edf295/ -ето тук съм качил .htm докомент представящ положението.

P.S за да го свалите,отваряте линка и малко по надоло със големи сини букви пише "Download for free with FileFactory Basic",щракате там,вувеждате кода който ви излиза и сте готови :clap:

С уважение Steliobg !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прегледах го, ядрото на видеокартата стига до 75 градуса и си махнал отчитането на температурата на процесора :speak:

По едно време свободната памет е критично малко 0-5Mb, иначе средно 100Mb. Това засичане още от закупуването на компа ли е и прави ли така на

по-слаби игри ?

И с коя игра прави теста и колко пъти засече ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми от закопуването прави така и аз си мислех че е заради харда,на по обикновени игри не се забелязва такова нещо,извинявам се че съм пропуснал да сложа такче пред"отчитане на темп. на процесора" :speak: играта беше NFS MOST WANTED направи така 2 пати за по 5 сек и 1 път докато зареждаше играта...просто нз какво да си мисля sad.gif !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега само четох темата, но реших и аз да напиша нещо. Имал съм такива проблеми преди с по-тежки игри от рода на DOOM3. 512 MB определено не стигат и харда ми работеше яко. За жалост самия хард беше нещо дефектен и зависваше отвреме на време, като диодчето светеше постоянно за няколко секунди без да примигва. Не знам дали и при теб е така. Можеше да пуснеш и температурата на харда. Друго, което би могло да играе роля, ако си с AGP слот е AGP прозореца. Някои игри са много лакоми, като FarCry например. Мисля, че проблема ти би се решил с още РАМ, но виж пак харда дали не зависва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, еми толкоз 2 пъти, то от резултатите се вижда, че на 1-2 места количеството свободна памет е критично,

пък и NFS-то не е толкова тежка, ти направи теста с FEAR или Prey и този път включи температурата на процесора и махни тия отметки за честота и натоварване, те са ясни :cheers:

Като цяло мисля, че забиването е в резултат на недостиг на рам памет и като разчита само на Swap файла, става лошо :)

Ще ти трябват 2x512 памет от цялата работа cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми май е така :cheers: 2х512мб рам на 800мхз и един нов хард сата 2 с 16мб кеш супер ще ми доиде :) ще направя тестовете както каза с Prey .

Благодаря на всички че пишете в темата и се опитвате да ми помогнете :)

Bildera,и при мене става така май харда овисва и като трябва да се ползва Swap памет както казва и Myd става сериозно положението sad.gif!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми не,защото нз как,аз просто съм си фрагметирал харда преди няколко дена и мсиля че и swapa се е фрагментирал,а от опциите за swapa съм задал "windows maneged size" нз дали е подходящо но мисля че WIN-a трябава добре да се справя със грижата за SWAPA ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
еми май е така :down: 2х512мб рам на 800мхз и един нов хард сата 2 с 16мб кеш супер ще ми доиде :) ще направя тестовете както каза с Prey .

Благодаря на всички че пишете в темата и се опитвате да ми помогнете :wors:

Bildera,и при мене става така май харда овисва и като трябва да се ползва Swap памет както казва и Myd става сериозно положението sad.gif!

Ами Доста вероятно според мен е проблема да ти е в харда. Но въпреки всичко нямаш и достатъчно РАМ. Аз си оправих проблемите с нов Хард и 1 GB RAM. Имаш яко видео, а другия хардуер не съответства май. SATA II ще ти дойде много добре, жалко, че моето дъно не подържа SATA II.

За SWAP-а ще кажа, че аз използвайки O&O Defragmenter е малко трудно да го дефрагментирам . Затова първо го изключвам, после дефрагментирам дяла от диска и след това отново го разрешавам, но с ръчни настройки. Има логика, че ако си оставил Windows да решава, може наистина да е фрагментиран.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си кажа и аз мнението.1-во - Малко ти е рамта.За всичко що годе сносно след Far Cry насам,можеш само да забравиш с 512 мб.Помисли само,че Уиндоуса иска около 220(в най-добрия случай) и си представи колко ти остава за играта.2-ро Стигнеш ли до SWAP-a и SATA 5 да си купиш пак няма да ти помогне.Най бързият харддиск в момента Raptor серията на WD има време за достъп 4,6 милисекунди а нормална рам между 2 и 4 наносекунди.Не знам защо всички си мислят,че като е SATA II и е по-бързо.Теоритичният двойно по-голям трансфер на данни за момента си остава само теоретичен.Виж вече при 8 и 16 МByte кеш е друго,както и при RAID 0,но не може да се сравни с рам.А конкретно до проблема с игрите на мен ми го е правило в два случая.

1.Кофти инсталирани драйвери и по-точно конфликт между драйвери на дъното и на графичната карта.

2.Конкретно при NFS Most Wanted-логото на ЕА и филмчето в началото се карат с кодеците за видео и кълца като ненормално.Проблема се решава с изтриване на логото и видеото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да си кажа и аз мнението.1-во - Малко ти е рамта.За всичко що годе сносно след Far Cry насам,можеш само да забравиш с 512 мб.Помисли само,че Уиндоуса иска около 220(в най-добрия случай) и си представи колко ти остава за играта.2-ро Стигнеш ли до SWAP-a и SATA 5 да си купиш пак няма да ти помогне.Най бързият харддиск в момента Raptor серията на WD има време за достъп 4,6 милисекунди а нормална рам между 2 и 4 наносекунди.Не знам защо всички си мислят,че като е SATA II и е по-бързо.Теоритичният двойно по-голям трансфер на данни за момента си остава само теоретичен.Виж вече при 8 и 16 МByte кеш е друго,както и при RAID 0,но не може да се сравни с рам.А конкретно до проблема с игрите на мен ми го е правило в два случая.

1.Кофти инсталирани драйвери и по-точно конфликт между драйвери на дъното и на графичната карта.

2.Конкретно при NFS Most Wanted-логото на ЕА и филмчето в началото се карат с кодеците за видео и кълца като ненормално.Проблема се решава с изтриване на логото и видеото.

Ами да ти продам моя бивш хард АТА :clap: Убедих се, че FarCry и NFSU2 могат да се играят чудесно и с 512 MB RAM и SATA II. Голяма мъка беше с моята АТА. Това особено много се усещаше при FarCry, където направо останах със зяпнала уста - харда си четеше и четеше, а засичане не се усещаше!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами да ти продам моя бивш хард АТА wink.gif Убедих се, че FarCry и NFSU2 могат да се играят чудесно и с 512 MB RAM и SATA II. Голяма мъка беше с моята АТА. Това особено много се усещаше при FarCry, където направо останах със зяпнала уста - харда си четеше и четеше, а засичане не се усещаше!

Приятел,проблема не е дали изобщо вървят а как вървят. :clap: Far Cry съм я играл и с 1024 и с 512 рам,и стига само да погледнеш времето за зареждане на ниво,за насичане да не говорим.А Need for Speed по принцип си е конзолна игра(която и част да вземеш) и иска най-вече процесор.Твърдо не вярвам че един хард може така да ти сбързи игра,освен ако стария не е бил счупен или да кажем фрагментиран на 90 % например.

За харда,няма проблем,колко му искаш? cool.gif Тъкмо съм закъсал за място.Само да не бръмчи много.Да ти кажа окачал съм супер дърт хард PATA и то Maxtor и съм тествал трансфера в сравнение с моя SATA и разликата беще около 10 % процента.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Приятел,проблема не е дали изобщо вървят а как вървят. ;) Far Cry съм я играл и с 1024 и с 512 рам,и стига само да погледнеш времето за зареждане на ниво,за насичане да не говорим.А Need for Speed по принцип си е конзолна игра(която и част да вземеш) и иска най-вече процесор.Твърдо не вярвам че един хард може така да ти сбързи игра,освен ако стария не е бил счупен или да кажем фрагментиран на 90 % например.

За харда,няма проблем,колко му искаш? cool.gif Тъкмо съм закъсал за място.Само да не бръмчи много.Да ти кажа окачал съм супер дърт хард PATA и то Maxtor и съм тествал трансфера в сравнение с моя SATA и разликата беще около 10 % процента.

:clap: Не, не бръмчеше, а направо тракаше :) Между другото аз FarCry съм почнал да я играя с 256 РАМ и FX5200, минах през 512 и стигнах до 1024 ;) Пооправих си видеото, само процесора така ме мъчи...Прав си за харда, казах по-горе, че беше прецакан. Мислеше като тоя на steliobg , но и да мислеше нормално, пак се усеща забавянето в сравнение със SАТА II. Тъкмо си се прицелил и... завъртял си се на 180 градуса ;) Все пак сега съм със SATA и SATA II си остава мечта ;) Май вече се каза каквото имаше да се казва по тая тема, а и ти добави нещо ново. Остава steliobg да каже как е разрешил проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако изкаш да играе такива тежички игреи с 512 рам мини на уиндоус 2000 сп4 и си свиркай

хп изка минимум 350 рам за да работи нормално ,а моя в момента е на 512 ,докато 2000 ползва до 150-200 рам при кадурно инсталирани драйвери и програмки

@myd айде айде

ако сравнявашхардове на 7200 оборота има истина в това което го казваш

но старите са на 5400

там вече е друго

каде са 70мбтс каде са 20 мбтс

доказателство 7200 пата удма ата100 2 мб кеш и сата 2 16 мб кеш

Редактирано от tzavti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина последното нещо, което ще укаже влияние при игрите е харда, относно P-ATA и S-ATA 1 и 2, има специална тема във форума с тестове под HD Tune, където се вижда, че почти няма разлика в средния трансфер на данни и другите по-важни показатели от теста между дърт Maxtor с P-ATA и нов S-ATA 2 диск :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване